Jump to content
networker

plotki.pl

Recommended Posts

Postawić to jedno, ale tu musi być multum treści, jeśli projekt ma wypalić. Co najmniej kilku copywriterów, codziennie piszących o pierdołach, min 10-15 artykułów dziennie. Domena oczywiście bardzo dobra, ale jak ktoś chce postawić serwis plotkowy i ma zasoby to jak widać, wystarczy zrobić jakiś dziwny twór jak jastrząbpost i też będzie działać. Ciężka domena IMO, co oczywiście nie oznacza, że mało warta.

 

 

 

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena pod wędkarstwo, niskie ogrodzenia czy równie niskie newsy? ^_^

 

Nawet mi się nie chce pisać że to domena dla kogoś z zapleczem bo to już nie tędy droga raczej.

Domena potencjał ma. Patrząc na to ile jest tych pudelków i jastrzębi itp, to i dla niej będzie miejsce.

Pytanie tylko - w jakim modelu?

  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Witam,

 

Moja opinia jako użytkownika forum di.pl przedstawia się następująco:

 

To jedna z tych domen która ładnie wygląda w tym dziale ale nic poza tym. Na plotki.pl raczej nikt poważnego serwisu nie postawi. Pejoratywne brzmienie, kojarzenie z plotkarzami/plotkarami przekreśla jej szacowaną przez autora wartość (zgaduje że okolice 1xxxx - 2xxxx PLN netto).

 

Serwis z plotkami i newsami ze świata celebrytów można postawić na naprawdę dowolnej domenie o podobnym znaczeniu jak pudelek, pomponik czy kozaczek i będzie to połączenie ciekawego brandu z niską ceną za domenę.

 

Mimo wszystko powodzenia w sprzedaży. Wg mnie cena do osiągnięcia to 4000-8000 PLN.

 

Pozdrawiam

Lateralus

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem coś na swojej brukowiec.pl nieco przewrotnego zrobić, ale nawet jeśli nie chce się czegoś wielkiego rozwijać to i tak potrzeba na to niemało czasu. Chwilowo odpuściłem i jest na sprzedaż.
Plotki.pl jak najbardziej jest jedną z tych trafnych i (niestety) podobnych do plotek.pl

Dlatego raczej widziałbym na niej nie tyle serwis plotkarski, czy jakąś szeptaną kampanię reklamową, np. sieci telefonicznej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna domena ale łatwo ją zamienić mnóstwem innych, co będzie miało wpływ na cenę.  Z drugiej strony, popularność serwisów plotkarskich takich jak Pomponik, Pudelek, Kozaczek czy Plotek, sprawia, że co chwila ktoś próbuje stworzyć klona jednego z nich i podkraść im nieco czytelniczek. Osobiście spróbowałbym uderzyć do czołowych wydawców prasy plotkarskiej i zaoferować im domenę, zamiast czekać na klienta.  

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na serwis plotkarski domena zdecydowanie się nie nadaje. Dla jednych oznaczać będzie: plotkarstwo jako czynność (paplanina) wymiany informacji, ale jednak prawdziwych informacji, dla drugich: plotkarstwo to informacje - mówiąc kolokwialnie - "z dupy". Poza tym serwisów tego typu jest dość.

Chętnie natomiast zobaczyłbym busa z napisem plotki.pl i poniżej informacja: producent płotków ogrodowych - i tu właśnie: "zaskakujące zaskoczenie" - domena niby niewłaściwa, ale jednak prawdziwa. W guglach domena sama się wypromuje.

 

Dawniej, gdy na wsiach nie było jeszcze chodników i ścieżek rowerowych, a ulicami chodziły samopas krowy, które wstrzymywały wszelki ruch samochodów, można było wielokrotnie ujrzeć obrazek, jak dwie kumoszki - oparte o płotek między zagrodami - godzinami plotkowały podczas, gdy powyższe krowy robiły co chciały. Indie, przy tym sielskim wizerunku, "nie dawały rady".

To tak na marginesie płotków i plotek.

 

Cena domeny to tyle, ile zaoferuje producent płotków ogrodowych, natomiast nie oczekiwałbym, aż ktoś zaoferuje tysiące, bo zapragnie utworzyć kolejny plotkarski portal.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, maryuse napisał:

 

Chętnie natomiast zobaczyłbym busa z napisem plotki.pl i poniżej informacja: producent płotków ogrodowych - i tu właśnie: "zaskakujące zaskoczenie". W guglach domena sama się wypromuje.

 

 

Czemu domena w Google miałaby się sama wypromować? 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, maryuse said:

Na serwis plotkarski domena zdecydowanie się nie nadaje. Dla jednych oznaczać będzie: plotkarstwo jako czynność (paplanina) wymiany informacji, ale jednak prawdziwych informacji, dla drugich: plotkarstwo to informacje - mówiąc kolokwialnie - "z dupy". Poza tym serwisów tego typu jest dość.

 

 

widać, że nie jesteś stałym czytelnikiem, więc nie wiesz, że te serwisy się chełpią tym, że żywią się plotką i eksponują to w najważniejszym miejscu ;)

plotki.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, szogun napisał:

 

Czemu domena w Google miałaby się sama wypromować? 

Bo podczas wyszukiwania, gugle podpowiedzą: czy chodziło Ci o plotki, czy o płotki?

 

A co do serwisów plotkarskich - wiem, że istnieją, ale nie czytam i dla mnie pudelek, kozaczek, czy nawet takie: skarpetka, krawacik, mankiecik, podpaska są lepszymi nazwami na tego typu serwisy.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, maryuse napisał:

Bo podczas wyszukiwania, gugle podpowiedzą: czy chodziło o plotki, czy o płotki?

 

A co do serwisów plotkarskich - wiem, że istnieją, ale nie czytam i dla mnie pudelek, kozaczek, czy nawet takie: skarpetka, krawacik, mankiecik, podpaska są lepszymi nazwami na tego typu serwisy.

 

AI wydaje mi się, że jeszcze nie jest tak rozwinięte, że wyczytuje z głowy, czy user szuka plotek, czy płotek. Dlaczego w tym przypadku Google ma podpowiadać? Sprawdziłem, u mnie nie podpowiada.

 

Plotki są o wiele bardziej popularnym słowem kluczowym, więc promowanie brandu pod ta fraza to byłby lekki strzał w stopę. Aby trafic na stronę docelową przez Google trzeba by było przebić się przez wszystkie pomponiki i kozaczki ;)

 

Oczywiście istnieje szansa, że jakiś tam promil ludzi wpisałby frazę ze znakiem diakrytycznym, ale to z miejsca jest odrzucanie sporej liczby potencjalnych klientow. 

 

Już abstrahuje od tego, że w dzisiejszych czasach słowo kluczowe w nazwie domeny ma praktycznie zerowe znaczenie na pozycjonowanie. 

 

Jeśli miałbym cokolwiek stawiać na tego typu domenie to jedynie serwis kojarzący się jednoznacznie, czyli plotki. Sam ewentualny pejoratywny wydźwięk nawet w tej tematyce uwazalbym jako zaletę, niżeli wadę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, szogun napisał:

Sprawdziłem, u mnie nie podpowiada.

Bo nie ma zagospodarowanej domeny plotki jako płotki.

 

Z pozostałą częścią Twojego wywodu nie polemizuję, bo także masz rację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, szogun napisał:

Sam ewentualny pejoratywny wydźwięk nawet w tej tematyce uwazalbym jako zaletę, niżeli wadę. 

Chodzą plotki że cinkciarz.pl daje radę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×