Jump to content
robiquet1832

Zakup domeny z nazwa.pl

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu domeny z nazwa.pl ale chciałbym ją mieć w serwisie premium.pl lub aftermarket.pl. Czy właściciel najpierw przenieść domene na jeden z wyżej wymienionych portali? Czy jak to zrobić? Właściciel uparl się że chce sprzedać tam gdzie rejestrował czy nazwa.pl

Porady i wskazówki mile widziane

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może nie może przenieść bo zarejestrował domenę za darmo w promocji i regulamin nakazuje opłatę za wydanie kodu Authinfo albo nie zna i boi się procesu przenoszenia domeny. Jeśli nie chce sprzedać poza nazwa.pl to przecież go nie zmusisz. Po prostu kup inną domenę albo szykuj się na papierową cesję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sprzeda tam gdzie zarejestrował, bo nazwa nie ma już giełdy domen. Być może chodzi mu o to, żebyś mu zapłacił jakimś tam kanałem, a on Ci potem domenę przekaże w ramach serwisu nazwa (o ile to możliwe) albo po prostu da login do panelu. Jest to teoretycznie do zrobienia, ale weź pod uwagę, że nie masz wtedy żadnego zabezpieczenia transakcji, więc jeśli kwota jest znacząca, to nie decydowałbym się na to bez faktury albo umowy. Może zaproponuj mu finalizację przez allegro, jeśli też nie będzie chciał, to prawdopodobnie chce Cię wykiwać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne aktualny abonent może przenieść domenę do Aftermarket lub Premium. Jest to procedura transferu domeny. Niedogodnością dla niego może być to, że musiałby założyć sobie konto u nowego rejestratora, złożyć wniosek o wydanie kodu Authinfo i w końcu przeprowadzić ten transfer. Nie jest to skomplikowane, ale jeśli ktoś ma zrobić to po raz pierwszy to może mieć obawy. Być może też musiałby ponieść na przykład dodatkową opłatę za roczne przedłużenie ważności domeny, jeśli tak stanowiła umowa.

 

A w jaki sposób aktualny abonent proponuje przeprowadzić transakcję kupna/sprzedaży w Nazwa.pl, jeśli Nazwa.pl nie ma już giełdy domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, robiquet1832 napisał:

Witam, przymierzam się do zakupu domeny z nazwa.pl ale chciałbym ją mieć w serwisie premium.pl lub aftermarket.pl. Czy właściciel najpierw przenieść domene na jeden z wyżej wymienionych portali? Czy jak to zrobić? Właściciel uparl się że chce sprzedać tam gdzie rejestrował czy nazwa.pl

Porady i wskazówki mile widziane

 

Pozdrawiam

 

Kiedy owa domena wygasa?

Jeśli niedługo to założ na nią opcję w AM lub Premium a ze sprzedąjacym dogadaj się aby wygasła i spadła. ( czytaj: zapłać mu za to aby jej nie przedłużał ).

Najprościej choć nie najszybciej staniesz się jej abonentem.

Oczywiście o ile ktoś już wcześńiej nie zalozył na nią opcji.

 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minut temu, przemowild napisał:

Zapłaciłbyś nieznajomej osobie Bazyli, za to "żeby nie przedłużał" domeny? 

 

A widzsz rożnice pomiedzy kupnem domeny od nieznanej osoby a jej nieprzedlużeniem przez tą samą osobę ?

Zagrożenia niewywiązania się podobne.

Jak Cię mają oszukać to i najbliższa rodzina to zrobi.

Kwestia umowy...

 

Kupiłerm w ten sposób 4 domeny...To tak, aby zaspokoić Twoją ciekawość.

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Bazyli napisał:

 

A widzsz rożnice pomiedzy kupnem domeny od nieznanej osoby a jej nieprzedlużeniem przez tą samą osobę ?

 

Jak na fakturę to co wpisać ? Nie odnowienie domeny internetowej ? Jaki vat ?

Usługa czy towar ? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, lufthansa napisał:

Jak na fakturę to co wpisać ? Nie odnowienie domeny internetowej ? Jaki vat ?

Usługa czy towar ? :) 

 

A czytałeś skąd domena ma być sprzedawana ???

Nazwa już nie prowadzi giełdy zatem faktury nie wystawi.

Jesli sprzedajacy wystawi fakture to może wpisać Cesja praw do domeny za poocą opcji.

Takie to trudne pomysleć?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę off topic, ale kiedyś kupiłem na allegro domenę utrzymywaną u jakiegoś dzikiego operatora, zapłaciłem, ale nie byłem w stanie jej przenieść, więc założyłem opcję, a ten po prawie roku wziął i przedłużył. :P Na szczęście po dwóch latach trafiła już do mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×