Jump to content
Guest Lateralus

Az.pl - ceny, authinfo, lobotomia

Recommended Posts

Guest Lateralus

Miałem nieprzyjemność załatwiać dzisiaj przedłużenie domeny klienta w Az.pl. Warto przypomnieć na forum jakim wspaniałym rejestratorem jest Az, by inni mogli zaznajomić się z ich usługami zanim z nich skorzystają.

 

Cena przedłużenia wygasającej domeny .pl to 150 złotych netto.

 

Dodatkowo, jeśli chcemy zdobyć kod authinfo to musimy wydrukować wniosek, wypełnić go długopisem, i odesłać skan na maila. Nie wiem ile na wydanie kodu authinfo będę musiał czekać ale się domyślam.

 

Na plus jedynie osoba na infolinii, która chyba doskonale zdawała sobie sprawę z tego w jakiej firmie pracuje i jak klienci podchodzą do tego typu praktyk i jakości usług.

 

Bez pozdrowień

Lateralus

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Aktualizacja:

 

Jest czwartek, a ja nadal nie ma kodu authinfo do mojej domeny.

 

A wynika to z tego, że Pani poprzez maila informuje mnie że nie może mi wydać kodu authinfo bez potwierdzenia tego że moja firma istnieje. Jednak dostęp do:

-dwóch kont mailowych z których kliknąłem w linki zmiany abonenta,

-dostęp do maila, który jest przypisany do konta klienta i do danych abonenta domeny

-dostep do numeru telefonu z którego przepisywałęm SMS,

-papierowy wniosek z odręcznym podpisem,

 

NIE WYSTARCZĄ.

 

Pani się uparła żebym wysłał dokument potwierdzający istnienie takiej działalności czyli np. żebym wszedł na stronę CEIDG, wpisał swój NIP, ściągnał PDF (co może zrobić kazdy człowiek z dostępnem do internetu i rozumu) i jej wysłał. Wtedy będą mogli potwierdzić moją tożamość.

 

Dodatkowo prosili mnie na początku żebym wysłał SKAN DOWODU OSOBISTEGO.

 

Spadłem z krzesła.

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Case closed.

 

Najpierw chcieli skan dowodu osobistego - nie wysłałem bo nie występowałem jako osoba fizyczna tylko jako firma. Potem chcieli pieczęć firmy na kwitach - nie ma obowiązku posiadania i nie posiadam. Dwa maile dwóch kontaktów abonenckich, numer telefonu i potwierdzenia SMS, pisanie ze skrzynki pod którą zarejestrowana jest domena i konto oraz dostęp do konta - Nie wystarczy.

Niezbity i twardy dowód w postaci PDFa z bazy CEIDG - wow, 100% wiarygodny, wow, firma bardzo, wow.

 

Przez 7 lat w tym biznesie nie widziałem tak głupiego rozwiązania jeśli chodzi o dysponowanie domeną.

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Lateralus napisał:

Case closed.

 

Najpierw chcieli 1.skan dowodu osobistego - nie wysłałem bo nie występowałem jako osoba fizyczna tylko jako firma. Potem chcieli 2.pieczęć firmy na kwitach - nie ma obowiązku posiadania i nie posiadam.

1. Chyba już nielegalne

2. Niewymagalne.

WTF ? Z nimi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×