Jump to content
Haribo

Cesja domeny (dość poważny problem)

Recommended Posts

Niedawno sprzedałem serwis o książkach za 500zł wraz z domeną, jednakże jest problem z cesją, ponieważ domenę zarejestrowałem w nazwa.pl, a tam jest konieczne ksero dowodu osobistego...

 

Czy jest jakaś inna możliwość cesji domeny bez ukazywania dowodu osobistego? I czy moge zmienic moje dane osobowe np. na mame i wyslac jej ksero dowodu?

 

 

Jest to dla mnie bardzo wazne poniewaz chce aby transakcja odbyla sie perfekcyjnie... Bardzo dziekowalbym za jakiekolwiek odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedawno sprzedałem serwis o książkach za 500zł wraz z domeną, jednakże jest problem z cesją, ponieważ domenę zarejestrowałem w nazwa.pl, a tam jest konieczne ksero dowodu osobistego...

 

Czy jest jakaś inna możliwość cesji domeny bez ukazywania dowodu osobistego? I czy moge zmienic moje dane osobowe np. na mame i wyslac jej ksero dowodu?

W nazwa.pl niestety wymagają ksera dowodu do cesji i nic się z tym nie da zrobić. Nie przeniesiesz domeny na mamę, bo do tego też byś potrzebował ksera dowodu. Próbuj pomęczyć nazwa.pl - powinni od Ciebie zaakceptować inny dokument potwierdzający tożsamość.

 

A na przyszłość rejestruj domeny w firmie, gdzie nie wymagają ksera dowodu ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, caly czas tapetuja biuro kserokopiami dowodów osobistych. Opcje to zbawienie dla domen zarejestrowanych w NetArt.

 

Jesli chcesz byc taki perfekcyjny, to w rozumieniu NetArt powinienes przeslac te kserokopie, tylko cos mi sie zdaje, ze chyba nie masz jeszcze dowodu. ;)

 

Edit: upsss, to byl wlasnie 1000 post, i to akurat na temat NetArt, mialem nadzieje, ze bedzie o czyms przyjemniejszym. ;)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzymam w active24 jedna domenke, los chciał żebym właśnie zarejestrował w tej cholernej nazwie...

 

Kurde... Nie wiem co teraz zrobić, jak tamta osoba zgłosi to do sądu to nie będę miał lekko... ;)

 

@ Seles

 

Gratuluje ;)

 

Tak, nie mam 18 lat ;)

Edited by Haribo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest jakaś inna możliwość cesji domeny bez ukazywania dowodu osobistego? I czy moge zmienic moje dane osobowe np. na mame i wyslac jej ksero dowodu?

Mój brat był w podobnej sytuacji do Ciebie i przesłał im xero legitymacji szkolnej.Musisz jedynie dopisać, "Potwierdzam zgodnośc xero z orginałem dokumentu", podpisać się i wstawić datę.

Zrobił tak po rozmowie z konsultantem, więc wszystko zgodnie z ich regulaminem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mój brat był w podobnej sytuacji do Ciebie i przesłał im xero legitymacji szkolnej.Musisz jedynie dopisać, "Potwierdzam zgodnośc xero z orginałem dokumentu", podpisać się i wstawić datę.

Zrobił tak po rozmowie z konsultantem, więc wszystko zgodnie z ich regulaminem.

 

 

Dzięki wielkie rako!!!

 

A czy twój brat miał 18 lat? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki wielkie rako!!!

 

A czy twój brat miał 18 lat? ;)

 

Jeśli dobrze pamiętam to miał, był w trakcie wyrabiania dowodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chce niczego robić co jest niezgodne z prawem - dobrze, że na legitymacji nie ma PESELU.

 

Czy jeśli zoorientują się, że nie mam 18 lat, mogą podjąc jakieś kroki ku temu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszą moją domenę kupiłem zarejestrowaną w nazwa.pl od gościa który nie był pełnoletni. Wtedy wystarczyło ksero legitymacji szkolnej.

 

Zapytaj jutro na czacie i będzie GIT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NetArt: Domenę można zarejestrować od 13-go roku zycia.

Klient: a jak wyglada sprawa cesji?

NetArt: W przypadku osób niepełnoletnich wystarczy ksero legitymacji szkolnej.

 

Wszystko wiadomo. Bardzo Wam dziękuje ;-)

Edited by Haribo

Share this post


Link to post
Share on other sites
NetArt: Domenę można zarejestrować od 13-go roku zycia.

Klient: a jak wyglada sprawa cesji?

NetArt: W przypadku osób niepełnoletnich wystarczy ksero legitymacji szkolnej.

 

Wszystko wiadomo. Bardzo Wam dziękuje ;-)

Z prawnego punktu widzenia teoretycznie jest jeszcze potrzeba zgoda rodziców, ale chyba aż tak drobiazgowi nie będą ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×