Jump to content
PM

Gdzie bezpiecznie "trzymać" domeny?

Recommended Posts

Witam

Jak wiadomo, polskie prawo i urzędy są dalekie od idealnych i majątek firmy można stracić będąc w 100% legalnym i świętym. Dowolny urząd, komornik itp. instytucje mogą zająć majątek, zlicytować a potem się okazuje, że nikt z nich nie miał racji. Jak przed takim czymś ochronić domeny w przypadku jeśli mamy je na firmę? Trzymać u rejestratora za oceanem? Może przepisać na babcie, mamę...ale potem kłopoty ze spadkiem/cesją. A może wystarczy trzymać je jako prywatne...

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma to najmniejszego znaczenia w przypadku domen .pl ponieważ jesteś tylko ich abonentem, a domeny "trzyma" NASK. Jak otrzyma pismo od komornika lub Ministerstwa Obrony Narodowej, to z Tobą umowę rozwiąże.

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, xpert17 said:

Nie ma to najmniejszego znaczenia w przypadku domen .pl ponieważ jesteś tylko ich abonentem, a domeny "trzyma" NASK. Jak otrzyma pismo od komornika lub Ministerstwa Obrony Narodowej, to z Tobą umowę rozwiąże.

 

Nieprawda.

 

Podawałem ten przykład już w innym podobnym temacie, ale wkleję go tutaj też:

 

Quote

Domena Ahoj.pl zajęta przez komornika

 

Komornik zajął mienie spółki The MotherShip Poland - byłego właściciela internetowego portalu Ahoj, samą domenę Ahoj.pl oraz prawa do znaków towarowych - dowiedziała się Gazeta

 

http://wyborcza.pl/1,153803,276609.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, xpert17 said:

ale co "nieprawda", skoro sam wkleiłeś link potwierdzający, że to co napisałem to prawda?

 

Ah...myślałem, że piszesz że nie da się przejąć domeny bo ktoś jest jedynie abonentem a nie właścicielem. Chyba za szybko przeleciałem wzrokiem twój komentarz.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×