Skocz do zawartości
sixkiller

Juzero w akcji

Promowane odpowiedzi

Siema,

Rok temu informowałem was o użytkowniku Juzero, który na AM kupił domenę mediokracja.pl za 3 tys zł w dzikiej licytacji w której miałem licytować do 200 zł, ale mnie poniosło i chciałem sprawdzić ile Juzero jest w stanie wyłożyć. Przy 3 tys zakończyłem zabawę. 

Przed chwilą ustrzeliłem ją za 80 zł (trzy osoby zleciły ją do przechwycenia w tym ja, ustawiłem snajpera na max 120 ale 80 wystarczyło)

Nic z tego nie rozumiem, ale cieszy mnie ta sytuacja B)

Pzdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W ogóle nie rozumiem, skąd ten triumfalny ton. Domena była utrzymywana przez 7 lat i nawet pies z kulawą nogą się nią nie zainteresował. Juzero prawdopodobnie zorientował się, że to lipa i ją puścił. Błędy się zdarzają, szczególnie jak kupuje się domeny w takich ilościach jak on. Stałeś się posiadaczem adresu, którego najprawdopodobniej nigdy nie sprzedasz a przedłużenia kosztują. Happy?

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
37 minut temu, sixkiller napisał:

Nic z tego nie rozumiem, ale cieszy mnie ta sytuacja B)

No własnie. Dobrze, że człowiek nie rozumie wszystkiego bo by nie spał po nocach.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
26 minut temu, przemowild napisał:

W ogóle nie rozumiem, skąd ten triumfalny ton. Domena była utrzymywana przez 7 lat i nawet pies z kulawą nogą się nią nie zainteresował. Juzero prawdopodobnie zorientował się, że to lipa i ją puścił. Błędy się zdarzają, szczególnie jak kupuje się domeny w takich ilościach jak on. Stałeś się posiadaczem adresu, którego najprawdopodobniej nigdy nie sprzedasz a przedłużenia kosztują. Happy?

Czytaj dokładnie - miałem zlecenie na jej przechwycenie w tamtym roku, walczyłem, przegrałem a dzisiaj triumfuje B)  a ty się "martwisz", że będę musiał ją opłacić :D

Poza tym podaję ciekawe info -  bo co innego kupować domeny za klikadziesiąt czy kilkaset złotych a co innego za 3 tys i to na licytacji - tym bardziej, że nie próbował jej sprzedawać, nie promował tylko przekierowywał na stonkę z "Kuchnią azjatycką". To raczej słaby sposób na sprzedaż czyli przekonanie się, że domena to lipa. Myślałem raczej, że tak walczy bo ma na nią konkretny plan. Ale widzę, że ty wiesz więcej o tej sytuacji...

Edytowane przez sixkiller

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, Bazyli napisał:

Nie masz innych problemów w życiu niż czyjeś spady?

:)

To nie problem tylko moja zrealizowana okazja. 

Poza tym to forum o domenach, a "czyjeś spady" zajmują tutaj kilkanaście tysięcy postów. Sam się nimi zresztą też zajmowałeś :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, sixkiller napisał:

To nie problem tylko moja zrealizowana okazja. 

Poza tym to forum o domenach, a "czyjeś spady" zajmują tutaj kilkanaście tysięcy postów. Sam się nimi zresztą też zajmowałeś :D

Tyle tylko że w przeciwieństwie do Ciebie nie jarałem się tym jak stonka wykopkami...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 minut temu, Bazyli napisał:

Tyle tylko że w przeciwieństwie do Ciebie nie jarałem się tym jak stonka wykopkami...

Porównanie nieadekwatne i niezbyt wyszukane i nic już nie piszę bo widzę, że wątki mniej widowiskowe potrafią cię "jarać" jeszcze bardziej (mierząc liczbą postów) więc ja odpuszczam dalszą dyskusję :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 hours ago, sixkiller said:

Czytaj dokładnie - miałem zlecenie na jej przechwycenie w tamtym roku, walczyłem, przegrałem a dzisiaj triumfuje B)  a ty się "martwisz", że będę musiał ją opłacić :D

Pominąłem te szczegóły jako mało istotne. W zeszłym roku obaj daliście się ponieść gorączce aukcyjnej i jeden z was "przegrał" wygrywając aukcję kiepskiej domeny w wysokiej cenie. Mało ważne czy to domena dla ciebie czy nie. Faktem jest, że celebrujesz przejęcie domeny, której większość z nas nie zarejestrowałaby nawet jakby była wolna. 

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, sixkiller napisał:

Porównanie nieadekwatne i niezbyt wyszukane i nic już nie piszę bo widzę, że wątki mniej widowiskowe potrafią cię "jarać" jeszcze bardziej (mierząc liczbą postów) więc ja odpuszczam dalszą dyskusję :P

Gratuluję spadu i radości z przechwycenia domeny.

Sytuacja z Juzero to dla Ciebie sytuacja nowa i ciekawa jednak dla starszych użytkowników to nic nowego. Kiedy operujesz portfolio domen w ilości XXXX lub XXXXX, to czasem musisz puścić domeny które już nie rokują, nieważne ile byś za nie nie zapłacił. Takich domen może się rocznie sporo uzbierać. Każdy ma inny model biznesowy ale każdy ma nietrafione inwestycje. "Dojrzałość" domenowa to umiejętność przyznania się do błędu i nie powielania go co roku po 40 złotych netto tylko dlatego że zapłaciłeś dużo za domenę.

Edytowane przez Lateralus
  • Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta