Jump to content
xpert17

NASK chce wycofać rezerwacje

Recommended Posts

Chyba ci się usługi pomyliły. Opcje nie są częścią "cyklu życia domeny".

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcje a rezerwacje to dwie różne rzeczy. 

To tak jak w tym starym kawale o radiu Erewań, gdy podali info, że w Moskwie na placu Czerwonym rozdają Mercedesy.
Potem przyszło sprostowanie, że nie w Moskwie, tylko w Petersburgu, nie Mercedesy tylko rowery, i nie rozdają tylko kradną :P

  • Like 1
  • Haha 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, rok1978 napisał:

kliknij w link podany przez vula.

Tak, czytałem. Pojawia się termin 3 miesięcy ale z zastrzeżeniem że jest to nieoficjalny termin. Czy pozostali partnerzy NASK nie otrzymali podobnych informacji ? Myślałem że partnerzy AM Czy Premium mają jakieś bardziej konkretne informacje.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, sebastian0000 napisał:

Tak, czytałem. Pojawia się termin 3 miesięcy ale z zastrzeżeniem że jest to nieoficjalny termin. Czy pozostali partnerzy NASK nie otrzymali podobnych informacji ? Myślałem że partnerzy AM Czy Premium mają jakieś bardziej konkretne informacje.

 

Nie wiem jak inni rejestratorzy, ale ja czytałem umowę partnerską przed podpisaniem i wiem, że za ujawnianie takich informacji są przewidziane bardzo konkretne konsekwencje.

 

PS. Zmieni ktoś ten clickbaitowy tytuł? :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, pb napisał:

 

Nie wiem jak inni rejestratorzy, ale ja czytałem umowę partnerską przed podpisaniem i wiem, że za ujawnianie takich informacji są przewidziane bardzo konkretne konsekwencje.

Nie wiedziałem ze tego rodzaju informację są tajne...

Czyli rozumiem, że Partnerzy nie mogą nawet poinformować swoich klientów o planowanym wyłączeniu usługi i dowiemy się w dniu jej wyłączenia ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, sebastian0000 napisał:

Nie wiedziałem ze tego rodzaju informację są tajne...

Czyli rozumiem, że Partnerzy nie mogą nawet poinformować swoich klientów o planowanym wyłączeniu usługi i dowiemy się w dniu jej wyłączenia ?

 

Oczywiście że mogą poinformować z odpowiednim wyprzedzeniem, jak już będzie wszystko ustalone i NASK powie - możemy informować. Na tę chwilę nic nie jest ustalone prócz jakiegoś ogólnego zarysu i otwarcia dyskusji. Ale niektórzy lubią wychodzić przed szereg, jak widać. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 3.02.2019 o 23:57, pb napisał:

Chyba ci się usługi pomyliły. Opcje nie są częścią "cyklu życia domeny".

Ale rezerwacje już są, a w chwili wygaśnięcia domeny opcja powoduje ZAREZERWOWANIE domeny na rzecz abonenta opcji, więc celowym jest pytanie co z prawami abonentów opcji, które siłą rzeczy się zmienią. Obecnie mają prawo (a nie obowiązek) opłacić rejestrację domeny w czasie trwania rezerwacji. A po zlikwidowaniu rezerwacji? Będą musieli się zdecydować, czy chcą domenę zarejestrować jeszcze zanim ta domena zostanie usunięta z rejestru, czy jak?

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Godzinę temu, Domenatorix napisał:

Ale rezerwacje już są, a w chwili wygaśnięcia domeny opcja powoduje ZAREZERWOWANIE domeny na rzecz abonenta opcji, więc celowym jest pytanie co z prawami abonentów opcji, które siłą rzeczy się zmienią. Obecnie mają prawo (a nie obowiązek) opłacić rejestrację domeny w czasie trwania rezerwacji. A po zlikwidowaniu rezerwacji? Będą musieli się zdecydować, czy chcą domenę zarejestrować jeszcze zanim ta domena zostanie usunięta z rejestru, czy jak?

 

Może niech po prostu rejestracja opcji i/lub odnowienie zawierają od razu w sobie opłatę rejestracji domeny?

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie ok, ale pod warunkiem że opcja będzie się realizować pod razu po założeniu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, pb napisał:

Dla mnie ok, ale pod warunkiem że opcja będzie się realizować pod razu po założeniu. ;-)

Tak na poważnie Przemysław wiesz coś na temat tego, co napisał @Domenatorix? Jest się czego obawiać?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest wiele sposobów na rozwiązanie tego i doliczanie opłaty za rejestrację do ceny opcji jest najgorszym.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
6 godzin temu, pb napisał:

Jest wiele sposobów na rozwiązanie tego i doliczanie opłaty za rejestrację do ceny opcji jest najgorszym.

 

 W sumie masz rację. Wycofuję to co napisałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dyskusja jest czysto akademicka. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby "rezerwację" w postaci opcji zostawić w niezmienionej formie, przy usunięciu samej rezerwacji jako takiej.

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
5 godzin temu, Tobi napisał:

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby "rezerwację" w postaci opcji zostawić w niezmienionej formie, przy usunięciu samej rezerwacji jako takiej.

 

A skąd wiesz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego 'nie wiem' - w sensie nie dysponuję wiedzą u źródła. Rozpatruję to od strony technicznej i wyrażam swoje zdanie. :) Nie trzeba blokować/usuwać mechanizmu, wystarczy go zablokować do użytku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości: czemu Was tak uwierają te rezerwacje? ;) Wolicie, jak rejestratorzy będą mogli sobie kisić spady na wyłączność? Zdecydowanie wolę rynek .pl niż .com itp.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×