Jump to content
bdudzik

TVP przejęła domenę tvpsport.pl

Recommended Posts

20 godzin temu, Lateralus napisał:

...

Firmy nie potrzebują domen żeby działać ani prowadzić interesów. To tylko takie nasze domeniarskie mrzonki powtarzane jak mantra od wielu, wielu lat. Wielomiliardowe firmy radzą sobie na .com.pl, com, eu i takie gadanie, że domena "jest dla nich kluczowa" jest śmieszne biorąc pod uwagę gdzie jest domeniarz-hobbysta z domeną, a gdzie wielomiliardowa firma :lol:

 

Proponuję racjonalne myślenie zamiast myślenia życzeniowego. Im szybciej zejdziecie na ziemię tym lepiej dla was.

 

Pozdrawiam cieplutko

Lateralus

Mój były pracodawca (paradoks, że zajmujący się bezpieczeństwem m.in. w ministerstwach) działa sobie na com.pl i mają też eu. Problem tylko taki, że .pl ma jakaś mała (w tej chwili już nie taka mała) firma, która prawdopodobnie leci na  pomyłkach .com.pl->.pl. Ba! Wiele razy zdarzyło się, że sami pracownicy walili babola i w mailu wpisywali .pl . Pół biedy, jak admin jest na tyle kumaty, żeby w wewnątrz corpo zrobić odpowiedni wpis DNS i kierować taki ruch do odpowiedniej domeny. Niestety, tam admin był/jest ignoranckim bucem i miał to w d... O ile wewnątrz na routerze można cokolwiek zrobić i jakoś się zabezpieczyć, kontrahentom takiego luksusu już nie zafundujesz. 

Tu nie chodzi o prestiż, ale o bezpieczeństwo korespondencji/danych. Mail to obecnie być albo nie być dla wielu firm. Niestety, na moją propozycję, by zaproponować 10-20k zł i odkupić, stwierdzono, że to jednak za dużo. Cóż, lepiej hodować sobie konkurencję a zaoszczędzoną kasę wydać na dodatkowy pakiet do Lexusa... 

 

Sam posiadam jedną .pl, gdzie .eu należy do pewnego urzędu gminy. Czasem trafi się ciekawa lektura... :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
3 godziny temu, empireus napisał:

Mój były pracodawca (paradoks, że zajmujący się bezpieczeństwem m.in. w ministerstwach) działa sobie na com.pl i mają też eu. Problem tylko taki, że .pl ma jakaś mała (w tej chwili już nie taka mała) firma, która prawdopodobnie leci na  pomyłkach .com.pl->.pl. Ba! Wiele razy zdarzyło się, że sami pracownicy walili babola i w mailu wpisywali .pl . Pół biedy, jak admin jest na tyle kumaty, żeby w wewnątrz corpo zrobić odpowiedni wpis DNS i kierować taki ruch do odpowiedniej domeny. Niestety, tam admin był/jest ignoranckim bucem i miał to w d... O ile wewnątrz na routerze można cokolwiek zrobić i jakoś się zabezpieczyć, kontrahentom takiego luksusu już nie zafundujesz. 

Tu nie chodzi o prestiż, ale o bezpieczeństwo korespondencji/danych. Mail to obecnie być albo nie być dla wielu firm. Niestety, na moją propozycję, by zaproponować 10-20k zł i odkupić, stwierdzono, że to jednak za dużo. Cóż, lepiej hodować sobie konkurencję a zaoszczędzoną kasę wydać na dodatkowy pakiet do Lexusa... 

 

Sam posiadam jedną .pl, gdzie .eu należy do pewnego urzędu gminy. Czasem trafi się ciekawa lektura... :)

 

Ja rozumiem czym jest domena, rozumiem jak jest ważna. Rozumiem to doskonale, zajmuje się tym blisko 7 lat, spokojnie.

 

Chodzi mi o to, że firmy traktują domenę jak swego rodzaju wizytówkę po prostu. Dla nich kwestia końcówki jest drugorzędna bo chodzi tylko o to żeby ktoś mógł zobaczyć na stronie co go interesuje, napisać maila przez formularz kontaktowy itp. Firmy świetnie sobie bez domen radzą i nie widzą potrzeb w inwestycjach w domeny gdyż nic im to nie zmienia. Biznes działa, przynosi bajońskie sumy, firma się rozrasta, a jakiś głupek chce ich wycyckać na 5000 czy 20000 złotych.

 

W teorii wszyscy jesteśmy milionerami. W praktyce mamy obecnie forum domenowych hobbystów i Kilofka z Keywordem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Lateralus napisał:

 

Ja rozumiem czym jest domena, rozumiem jak jest ważna. Rozumiem to doskonale, zajmuje się tym blisko 7 lat, spokojnie.

 

Chodzi mi o to, że firmy traktują domenę jak swego rodzaju wizytówkę po prostu. Dla nich kwestia końcówki jest drugorzędna bo chodzi tylko o to żeby ktoś mógł zobaczyć na stronie co go interesuje, napisać maila przez formularz kontaktowy itp. Firmy świetnie sobie bez domen radzą i nie widzą potrzeb w inwestycjach w domeny gdyż nic im to nie zmienia. Biznes działa, przynosi bajońskie sumy, firma się rozrasta, a jakiś głupek chce ich wycyckać na 5000 czy 20000 złotych.

 

W teorii wszyscy jesteśmy milionerami. W praktyce mamy obecnie forum domenowych hobbystów i Kilofka z Keywordem.

... jeden mieszka pod miastem drugi w centrum. I ten co mieszka pod miastem może mieć piękny, wypasiony dom, a ten co w mieście może żyć w starym zdezelowanym domu. Jednak wartość 1 m działki będzie wyższa w Centrum.

 

Z domenami jest tak samo... oczywiście można mieć meble24h.com.pl i być wielką firmą tylko to trochę wstyd jeśli mając milionowe obroty nie chcieli by kupić meble.pl za np. 500 tys.

 

Zresztą poważna firma na słabej domenie (nie mówię o brandach) wygląda trochę jak wysiadający gość w dresie i mokasynach z Bentleya...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, retro napisał:

...Zresztą poważna firma na słabej domenie (nie mówię o brandach) wygląda trochę jak wysiadający gość w dresie i mokasynach z Bentleya...

 

Ty to wiesz, ja to wiem, i wie o tym jeszcze kilkaset może kilka tysięcy osób  w tym kraju. A reszta? Reszta ma glęboko gdzieś na jakiej domenie firma sprzedająca np. Ferrari ma swoją stronę. Nikt się nad tym głębiej nie zastanawia bo i po co?
Dlatego właśnie ów brak świadomości powoduję że domeny sprzedają się coraz wolniej...

Edited by Bazyli
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
3 godziny temu, retro napisał:

Z domenami jest tak samo... oczywiście można mieć meble24h.com.pl i być wielką firmą tylko to trochę wstyd jeśli mając milionowe obroty nie chcieli by kupić meble.pl za np. 500 tys.

Zresztą poważna firma na słabej domenie (nie mówię o brandach) wygląda trochę jak wysiadający gość w dresie i mokasynach z Bentleya...

 

Wg Ciebie to wstyd, a wg firmy to nie ma znaczenia. Firma robi milionowe obroty, a Ty pucujesz się na forum o domenach jakie to domeny są zajebiste.

 

Zadzwoń proszę do jakiejś firmy i im powiedz, że wyglądają jak gość w dresie i mokasynach w Bentleyu. Na pewno ich przekonasz i zapłacą Ci żądaną kwotę.

 

Nie mamy żadnego solidnego argumentu, żadnych badań, wykresów ani nic co mogło by potwierdzić tezę, że domena jest ważna i przynosi firmie jakieś wymierne korzyści (poza wizerunkowymi - a i do tego trzeba firmy przekonywać). Wszystko na czym się opieramy to nasze subiektywne zdanie, doświadczenie i kółko wzajemnej adoracji. 

 

Ktoś z was w ogóle potrafi powiedzieć dlaczego jego domena tyle kosztuje? Potraficie cokolwiek pokazać w tym temacie klientowi kiedy klient was zapyta "A dlaczego to tyle kosztuje?"? Mieliśmy tu już aparatów, którzy schodzili z 100000 do 2000 PLN w negocjacjach z jednym klientem i to nie są odosobnione przypadki. Domena jest warta tyle ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić, a nie tyle ile wy sobie będziecie za nią życzyć - o tym to chyba bardzo dużo osób już zapomniało.

 

I nie próbujcie mi proszę wmawiać wartości domen bo ja naprawdę nie chce o tym tutaj wypisywać. To forum o domenach, zajmujemy się tym, sprzedajemy je i wartość każdy określa swoich domen samemu. Staram się jedynie przedstawić wam (w sposób może niezbyt dyplomatyczny) tego jak to może działać po drugiej stronie.

 

Pozdrawiam cieplutko

Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Lateralus napisał:

Nie mamy żadnego solidnego argumentu, żadnych badań, wykresów ani nic co mogło by potwierdzić tezę, że domena jest ważna i przynosi firmie jakieś wymierne korzyści (poza wizerunkowymi - a i do tego trzeba firmy przekonywać). Wszystko na czym się opieramy to nasze subiektywne zdanie, doświadczenie i kółko wzajemnej adoracji.

Poczytaj wyroki Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych. Są bardzo ciekawe i może one Cię przekonają.

2 godziny temu, Lateralus napisał:

Ktoś z was w ogóle potrafi powiedzieć dlaczego jego domena tyle kosztuje? Potraficie cokolwiek pokazać w tym temacie klientowi kiedy klient was zapyta "A dlaczego to tyle kosztuje?"?

Dlatego, że moich domen nie dostałem za darmo, ale płacąc za nie pośrednikom. Obserwuję uważnie cały rynek wtórny i szacuję, że niektórzy z nas wydają nawet kilkanaście tysięcy złotych co miesiąc u pośredników, czyli głównie Aftermarket i Premium. Mamy dokładać ze swoich innych działalności, o ile takie w ogóle prowadzimy, czy może mamy zarabiać kasę, którą inwestujemy w kolejne domeny, twardo negocjując z chętnymi na nasze domeny?

Edited by Domenatorix
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Teraz, Domenatorix napisał:

Poczytaj wyroki Sądu Polubownego d/s Domen Internetowych. Są bardzo ciekawe i może one Cię przekonają.

 

Nie widzę związku.

 

Teraz, Domenatorix napisał:

Dlatego, że moich domen nie dostałem za darmo, ale płacąc za nie pośrednikom. Obserwuję uważnie cały rynek wtórny i szacuję, że niektórzy z nas wydają nawet kilkanaście tysięcy złotych co miesiąc u pośredników, czyli głównie Aftermarket i Premium. Mamy dokładać ze swoich innych działalności, o ile takie w ogóle prowadzimy, czy może mamy zarabiać kasę, którą inwestujemy w kolejne domeny, twardo negocjując z chętnymi na nasze domeny?

 

Czyli kupujący muszą nam zapłacić dużo bo my dużo zapłaciliśmy? Nie no spoko. Przekonanym. Oto moje 100 000 złotych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 15.02.2019 o 16:50, THE WALL napisał:

Uwaga Later pod ścianą - czytaj - jeszcze jeden wpis i będzie "nie mów mi jak mam żyć!" 

 

Ej, wróżem jesteś? Dokładnie tak było :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena była 2x przed sądem polubownym. Za pierwszym razem sąd uznał ich roszczenia jednak nie dopełnili obowiązku. Nie poinformowali NASK o wygranej, przez co domena została zwolniona, a nie przekazana.

 

Następnie, przez kilka lat była w rękach prywatnych na parkingu. Słyszałem, że TVP złożyła ofertę która została zaakceptowana przez abonenta, jednak mimo akceptacji tej oferty wstąpili ponownie na drogę sądową.

 

W drugim postępowaniu, które było nie tak dawno z uwagi na to, że abonent nie podpisał zgody na sąd polubowny domenę ponownie usunięto z rejestru. Finalnie TVP po zwolnieniu domeny zakupiło domenę na wspomnianej wyżej aukcji domen przechwyconych.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, apze napisał:

Domena była 2x przed sądem polubownym. Za pierwszym razem sąd uznał ich roszczenia jednak nie dopełnili obowiązku. Nie poinformowali NASK o wygranej, przez co domena została zwolniona, a nie przekazana.

 

Następnie, przez kilka lat była w rękach prywatnych na parkingu. Słyszałem, że TVP złożyła ofertę która została zaakceptowana przez abonenta, jednak mimo akceptacji tej oferty wstąpili ponownie na drogę sądową.

 

W drugim postępowaniu, które było nie tak dawno z uwagi na to, że abonent nie podpisał zgody na sąd polubowny domenę ponownie usunięto z rejestru. Finalnie TVP po zwolnieniu domeny zakupiło domenę na wspomnianej wyżej aukcji domen przechwyconych.

To wynika z tego, że Kurski i reszta świty nadzwyczaj rozgarnięci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×