Jump to content
FlashT

RODO a ciągłe pytanie o zgodę na przetwarzanie danych przez milion serwisów

Recommended Posts

Słuchajcie... na wszystkich serwisach Axel Springer jest tak, że pyta o zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez dosłownie setki (nie przesadzam) "partnerów" co kilka wejść. I nawet jak się już wyklika wszystkich, że "NIE!", bo oczywiście za każdym takim zapytaniem wszystkie opcje od nowa zaznaczone są jako "TAK", to później znowu o to pyta. Czy to jest w ogóle legalne? Już samo to, że standardowo są zaznaczone jako "TAK" wydaje się być szemrane, ale, że co kilka wejść pyta znowu o to samo, znowu zmieniając mój wybór?

 

PS. Osobiście napisałem sobie skrypcik, co klika we wszystkie na raz, ale no bez jaj!

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strzelam, więc nie musi być tak, jak napisałem, ale... Może masz aktywną opcję "Do Not Track"? Wtedy zdaje się, zgodnie z Twoim życzeniem, serwis nie zapisuje Twoich wytycznych i co chwilę masz taki oto komunikat.

 

Swoją drogą, te komunikaty o cookies i teraz o RODO to parodia :) Gdzieś czytałem artykuł, że polskie serwisy wręcz nadgorliwie informują tymi oczoyebnymi komunikatami, a wystarczy link do "Polityka prywatności", by można było sobie na kolejnej stronie zaptaszkować to i owo. 

 

Zgapił jeden od drugiego i już tak poleciało. Przy okazji, serwisom takie przeszkadzajki widocznie się podobają. Gdyby im się nie podobały, to można byłoby umieścić stosowne info w stylu:

"Ten przeszkadzający i wkurzający baner oglądasz dzięki lobbystom unijnym. Z pretensjami do swojego europposła. My tylko wykonujemy zarządzenie blablabloa5685675/eu" Jakież życie byłoby łatwiejsze, gdyby uświadamiano obywateli, kto za co odpowiada... A tak, masz pretensje do AS. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to ma sens? Tylko dlaczego w takim razie nie pytają za każdym razem? Coś tutaj śmierdzi. Oczywiście, że się nie zgadzam na nic. Jednak nadal najwyraźniej moje informacje trzymają, bo jak się wejdzie z trybu incognito to pyta za każdym razem, a tak to pyta co 10(?) wejść. Oj chyba napiszę pisemko do UODO.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×