Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

Guest Lateralus
12 minut temu, Dropped.pl napisał:

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast User Premium wystawiać Last Minute. Są jednakowo skuteczne.

 

Tu trochę poleciałeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Dropped.pl napisał:

Czy weryfikacja jest przesadna? Przelanie 1 zł ze swojego konta trwa niecała minutę, gdy robi się to przelewem elektronicznym (np. mTransfer). Sprzedający bardzo często spotykają się z problemem kupujących którzy rejestrują konta na zupełnie fałszywe dane i składają oferty bez zamiaru płacenia za domeny. Zmieniony proces weryfikacji ma za zdanie ograniczenie takich sytuacji.

Złożenie oferty to najczęściej forma kontaktu, a rozpoczęcie rozmowy jest najważniejsze. Tych sytuacji o których piszesz wcale nie jest tak dużo, po prostu niektórzy są przewrażliwieni na tym punkcie. Poza tym dlaczego to ma dotyczyć wszystkich, jeżeli któryś domainer ma taką wolę to niech potrzeba weryfikacji dotyczy wyłącznie jego domen - mówię o ofertach zakupu, nie aukcjach.

 

2 minuty temu, Dropped.pl napisał:

 

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast User Premium wystawiać Last Minute. Są jednakowo skuteczne.

Jednakowo, nie jednakowo - znów kwestia interpretacji. To zupełnie dwa różne narzędzia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
23 minuty temu, Dropped.pl napisał:

Sprzedający bardzo często spotykają się z problemem kupujących którzy rejestrują konta na zupełnie fałszywe dane i składają oferty bez zamiaru płacenia za domeny.

Czy nie lepiej wprowadzic opcje natychmiastowej platnosci za przedmiot ( w tym przypadku po akceptacji ceny przez sprzedawce) jak to ma miejsce na Ebay ? To rozwiazuje problem - nie blokuje domeny na 7 dni i nie ma potrzeby nekac kupujacego procesem weryfikacji.

 

edit: dla aukcji wprowadzilbym kaucje - weryfikacja nic tu nie da

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Lateralus napisał:

Tu trochę poleciałeś.

No właśnie nie. Ceny domen osiągane na aukcjach Last Minute i User Premium są bardzo podobne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, hans_2000 napisał:

Czy nie lepiej wprowadzic opcje natychmiastowej platnosci za przedmiot, jak to ma miejsce na Ebay

Można tak zrobić, aczkolwiek mogłoby to dotyczyć tylko opcji Kup Teraz - przy negocjacjach nie da się tego zrobić.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Pan_Grzegorz napisał:

jeżeli któryś domainer ma taką wolę to niech potrzeba weryfikacji dotyczy wyłącznie jego domen

Myślę, że taką możliwość da się wprowadzić :)

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
1 minutę temu, Dropped.pl napisał:

Można tak zrobić, aczkolwiek mogłoby to dotyczyć tylko opcji Kup Teraz - przy negocjacjach nie da się tego zrobić.

Mozna - tak jak napisalem - po akceptacji ceny przez sprzedawce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, hans_2000 napisał:

Mozna - tak jak napisalem - po akceptacji ceny przez sprzedawce.

Czyli jak? Jeżeli sprzedawca akceptuje cenę zaproponowaną przez kupującego, to informacja o tym idzie do kupującego i musi on zapłacić w jakimś tam terminie (obecnie 7 dni). Jak miałaby więc tutaj działać "natychmiastowa zapłata" ze strony kupującego?

 

7 minut temu, hans_2000 napisał:

dla aukcji wprowadzilbym kaucje

Kaucje były swego czasu, niestety nie sprawdziły się.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
5 minut temu, Dropped.pl napisał:

Czyli jak? Jeżeli sprzedawca akceptuje cenę zaproponowaną przez kupującego, to informacja o tym idzie do kupującego i musi on zapłacić w jakimś tam terminie (obecnie 7 dni). Jak miałaby więc tutaj działać "natychmiastowa zapłata" ze strony kupującego?

 

 

Chodzi o "wymog" natychmiastowej platnosci - oznacza to, ze dopoki platnosc nie zostanie zrealizowana, domena jest nadal dostepna dla pozostalych zainteresowanych. Powaznego kupca taka informacja skutecznie zmobilizuje, a sprzedawca bedzie mogl otrzymywac kolejne oferty i ew. zrealizowac sprzedaz, jezeli trafi na zartownisia.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raty i dzierżawa wedle ustaleń sprzedających a nie AM...Dało by radę ?

Punkt kolejny...Aukcje przechwyconych bez możliwości dołączenia osób które nie dodały domeny do przechwycenia.

 

Edited by Bazyli
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, smogwawelski napisał:

Ubolewam od samego poczatku nad szata graficzna AM. Moze warto tez zrobic cos nowego w tym kierunku? Nie rozumiem podejscia AM jak i PC. Dlaczego landingpage wygladaja jak z innej epoki? Szczerze, bedac klientem balbym sie zaufac..


W mojej skromnej opinii jedno wiąże się z drugim, przy takich zmianach to innej możliwości nawet nie widzę.
 

Godzinę temu, Pan_Grzegorz napisał:

1. Brak możliwości sprzedaży domen zewnętrznych.

2. Weryfikacja przelewem przed składaniem ofert zakupu.

3. Likwidacja User Premium.


1. No to trochę będzie utrudnieniem i może być mniej domen na giełdzie, do tego jeszcze brak możliwości sprzedaży niektórych końcówek jak .at czy .be.
2. Do poprawy - Sprzedający sam powinien wybierać czy chce otrzymywać oferty zakupu domeny tylko od zweryfikowanych.
3. Nie mam dostępu do takich danych, ale na pierwszy rzut oka - nie wygląda to dobrze. Sprzedaże mogły być porównywalne, ale obstawiam, że Aukcje User Premium mogły mieć zawsze wyższe sprzedaże od Last Minute, a te drugie nie osiągnęły nigdy żadnych nieprzeciętnych wyników sprzedażowych, więc różnica jest, pytanie tylko jak wielka, ale pewnie znowu się okaże, że kilka % :)
4. Podwyżka cen przechwyceń podniesie poziom selektywności i spowoduje, że będzie znacznie mniej dodawanych domen do przechwyceń = będzie mniej domen na giełdzie.
5. Ciekawi mnie ta opcja z przedłużeniem domeny .pl na 30 dni - za mniej niż 10 PLN. Z jednej strony bardzo nieopłacalne, ale z drugiej strony mogłoby to być ciekawe rozwiązanie, gdy komuś przytrafi się kiepski miesiąc i ma dużo domen do opłacenia.

Dobrze, że już nie wracacie do pobierania prowizji od doładowań konta (np.kartą kredytową) i każdy będzie mógł zasilić szybko konto bez prowizji. No i te 2% od bezpośrednich sprzedaży. Jakieś tam plusy są.
No ciekaw jestem jak to wszystko będzie w praktyce wyglądać.
Mocno liczę na nowoczesną szatę graficzną, to może być największy plus tych zmian :)
Pozdrawiam

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, DilerDomen napisał:

Mocno liczę na nowoczesną szatę graficzną, to może być największy plus tych zmian :)

 

Mam nadzieję, że ta szata graficzna będzie minimalistyczna i dobrze przystosowana pod urządzenia mobilne, a nie tylko komputery.

 

Z cyklu,czego mi najbardziej brakuje w AM:

1. przekierowanie w ramce z dodatkową treścią jak w premium.

2. brak możliwości dołączenia wiadomości do kupującego przy zatwierdzaniu oferty podczas negocjacji. Nie można nawet podziękować za zakup.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Bazyli napisał:

Raty i dzierżawa wedle ustaleń sprzedających a nie AM...Dało by radę ?

Jak to mogłoby wyglądać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minut temu, hans_2000 napisał:

oznacza to, ze dopoki platnosc nie zostanie zrealizowana, domena jest nadal dostepna dla pozostalych zainteresowanych

OK, rozumiem ideę - czyli chodzi o to, że akceptacja oferty w negocjacjach nie blokuje domeny, która może być w tym czasie sprzedana innej osobie. To jest dobry pomysł, nie wiem czy wyrobimy się z tym na 30 marca ale na pewno zostanie to wprowadzone.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minut temu, Pan_Grzegorz napisał:

dobrze przystosowana pod urządzenia mobilne, a nie tylko komputery

Oczywiście :)

 

21 minut temu, Pan_Grzegorz napisał:

brak możliwości dołączenia wiadomości do kupującego przy zatwierdzaniu oferty podczas negocjacji. Nie można nawet podziękować za zakup.

To jest zrobione.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Dropped.pl napisał:

OK, rozumiem ideę - czyli chodzi o to, że akceptacja oferty w negocjacjach nie blokuje domeny, która może być w tym czasie sprzedana innej osobie. To jest dobry pomysł, nie wiem czy wyrobimy się z tym na 30 marca ale na pewno zostanie to wprowadzone.

Dobrze, aby to również nie było obligatoryjne. Czasem kupujący prosi o kilka dni na opłacenie domeny, ja nie chcę wychodzić na osobę niesłowną i dać mu ten komfort na spokojne opłacenie domeny w umówionym terminie.

 

5 minut temu, Dropped.pl napisał:

To jest zrobione.

Chodziło mi Michał o to, że podczas negocjacji taka możliwość jest, a kiedy zatwierdzamy już nie można wysłać wiadomości - nie wiem czy wcześniej wyraziłem się zrozumiale.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
2 minuty temu, Pan_Grzegorz napisał:

Dobrze, aby to również nie było obligatoryjne. Czasem kupujący prosi o kilka dni na opłacenie domeny, ja nie chcę wychodzić na osobę niesłowną i dać mu ten komfort na spokojne opłacenie domeny w umówionym terminie.

 

To mozna ewentualnie latwo obejsc - po uzgodnieniu ceny, ale przed akceptacja porozumienia, wycofujesz domene ze sprzedazy i :

 

 - aktywujesz ponownie opcje "na sprzedaz" w umowionym terminie

 

lub 

 

- inicjujesz bezposrednie escrow (o ile nadal bedzie dostepne w nowym AM) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minut temu, DilerDomen napisał:

Ciekawi mnie ta opcja z przedłużeniem domeny .pl na 30 dni - za mniej niż 10 PLN. Z jednej strony bardzo nieopłacalne, ale z drugiej strony mogłoby to być ciekawe rozwiązanie, gdy komuś przytrafi się kiepski miesiąc i ma dużo domen do opłacenia.

Tajemnicą poliszynela jest, że taka możliwość jest w AM już od kilku lat i wiele osób z niej korzysta :P Teraz została lepiej wyeksponowana więc myślę że znajdzie jeszcze więcej użytkowników.

 

42 minuty temu, DilerDomen napisał:

mniej dodawanych domen do przechwyceń = będzie mniej domen na giełdzie.

Mam nadzieję że dobre domeny jednak warto przechwycić za 40 zł  ;) Mamy też pewien nietuzinkowy pomysł na to, aby znacznie więcej ciekawych domen pojawiło się w portfoliach klientów inną drogą, ale o na razie nie chcę zdradzać szczegółów - pewne asy trzymamy w rękawie do 30 marca.

 

  • Like 2
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Pan_Grzegorz napisał:

Chodziło mi Michał o to, że podczas negocjacji taka możliwość jest, a kiedy zatwierdzamy już nie można wysłać wiadomości - nie wiem czy wcześniej wyraziłem się zrozumiale.

Chodziło mi o to że to jest zrobione w nowej wersji :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety ja również uważam, że usunięcie domen zewnętrznych to strzał w kolano... I potwierdzam, że dane są błędne, ponieważ zawsze domena jest transferowana do Aftermarket przed realizacją transakcji. Uważam, że spokojnie będzie tutaj 20% sprzedaży.

 

Z jakiego powodu likwidujecie przechwytywanie lite w cenie 25zł?

 

Cytuj

Jednocześnie, nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli np. ktoś posiada domeny utrzymywane np. w Premium, aby przenieść je do AM, a w Premium dalej wystawiać je jako zewnętrzne.

 

Właśnie dla przechwytywania lite wiele osób utrzymuje ponad 100 domen w Premium. Jak je przeniosę do Aftermarket to w Premium niestety będę miał przechwytywanie w cenie 99zł. Teraz mam te domeny wystawione i przekierowane na Aftermarket, jak to rozwiązać po zmianach? Wielka szkoda porzucenia przechwytywania z niskim priorytetem (próba rejestracji). Rozważcie pozostawienie tej opcji dla słabych domen w cenie 20 PLN, a normalne przechwytywanie niech kosztuje nawet te 50zł. Obecnie nie spada wiele na tyle wartościowych domen :/

 

Cytuj

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast User Premium wystawiać Last Minute. Są jednakowo skuteczne.

 

To zupełnie inne opcje o diametralnie innej skuteczności. Aukcja User Premium jest droższa, ale znacznie lepsza. Domena przez te 30 dni spada i jest widziana na listach przez osoby przechwytujące. Domena jest odgórnie promowana w newsletterze "Najciekawsze domeny do przechwycenia". W aukcjach domen przechwyconych zdecydowanie częściej dochodzi do "efektu Dropped" ;) A Last Minute? Zupełny brak korzyści, poza oszczędnością pieniędzy na założenie opcji... Te lepsze to są domeny nadające się na User Premium, a te słabsze na Last Minute.

 

Jeśli chodzi o weryfikację to w ostatnim czasie procent nieopłaconych transakcji stale rośnie, więc jestem za ;)

 

Myślicie coś o możliwości utworzenia ze swojego portfolio sklepu wewnątrz Aftermarket ze swoją domeną?

Edited by CzarnyElo
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Warszawiak napisał:

Weryfikacja przelewem przed składaniem ofert zakupu.

 

dotyczy tylko aukcji czy sprzedazy na giełdzie

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Dropped.pl napisał:

Jak to mogłoby wyglądać?

 

Decyzja co do wysokości rat i ich ilości, a także wpłaty początkowej nie ma być narzucana przez AM a ma być wyborem umowy pomiędzy kupujacym a sprzedającym. Tak jak i dizerżawa.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj standardem są różne weryfikacje. Grunt żeby nie były zbyt uciążliwe. Drobny przelew nie jest dużą niedogodnością, ale można to rozwiązać inaczej. Nowy klient może kupować/licytować do wielkości swojego depozytu. Z czasem dopiero dostaje kredyt. 

 

Ceny mogą być sprawą wtórną, pod warunkiem, że jest jakość. Problem w tym, że AM oprócz domen .pl chyba nic więcej nie łapie teraz. Zagraniczne domeny można sprzedawać dużo drożej. 50 EUR to jest taki standard. 

 

Paradoksalnie żeby pogodzić niskie ceny startowe i zachować interes AM można by było wzorować się na Namesilo i wprowadzić ceny maksymalna (tak - maksymalne). Strach przed zablokowaniem powoduje, że jak nam na domenie zależy to dajemy maksymalną. Jednocześnie takie mniej eksponowane możemy kupić za grosze.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • krainaalkoholi.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:    https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604315/  
    • helpsite.pl motowork.pl motowork.pl qlki.pl robotcache.pl teaserai.pl   Grupa 6 domen od 1 zł   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604378
    • Dominacje.pl   Aukcja BCM
    • Drodzy Partnerzy! Zachęcamy do promocji boostera testosteronu, za którego sprzedaż gwarantujemy 30% prowizji!    Prowizja: 30% Średnia prowizja: 113.99 zł Ciasteczka: dożywotnie GEOs: PL, ES, IT, DE, FR, SE, RO, GB, US, NL, GR Link do rejestracji → https://nutriprofits.com/pl/
    • tuj.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 89 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/9377/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl. Wcześniej zarejestrowana była w Aftermarket.pl od 2012 roku.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-03-27 22:41:14) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-02 godz. 19:45:00   DD
    • nieaktualne - sprzedana
    • Drodzy, zapraszam do skorzystania z promocji rejestracji domen .pl (również funkcjonalnych i regionalnych .pl) w cenie 2 PLN netto / szt. / pierwszy rok w ddregistrar.pl. Oferta promocyjna ważna jest od 26 do 29 marca 2024 (do końca dnia). Limit dla jednego konta (podmiotu) w naszym serwisie to 20 domen. Minimalne zamówienie to 5 domen. Można zamawiać wielokrotnie do wykorzystania limitu (czyli maksymalnie 4 zamówienia po 5 domen lub 2 x 10 lub 1 x 5 + 1 x 15 itd.). Pula promocyjnych domen: 500. W przypadku wyczerpania puli poinformuję w bieżącym wątku na di.pl o osiągnięciu limitu. Promocja może zostać zakończona w dowolnym momencie, również przed zamieszczeniem informacji na di.pl (choć nie powinno do tego dojść). Osoby, które złożą zamówienia a promocja nie będzie już obowiązywała, poinformujemy o takim fakcie. Liczy się moment opłacenia a nie złożenia zamówienia. Zachęcam do korzystania z płatności online, które księgowane są natychmiast.   W momencie składania zamówienia cena wyniesie 10 PLN netto za rejestrację domeny .pl na 1 rok. Cena w zamówieniu będzie musiała być przez nas uaktualniona. Dopiero po zmianie będzie możliwe opłacenie zamówienia w cenie promocyjnej. Będziemy się starać jak najszybciej uaktualniać ceny (w ciągu kilka - kilkunastu minut), jednak bez gwarancji. Może się tak zdarzyć, że zamówienie, które wpłynie o 3:00 nad ranem zostanie przetworzone dopiero o 9:00 rano. Nie ponosimy też odpowiedzialności, że zamówione domeny będą nadal dostępne w momencie opłacenia. Nie ma możliwości rezerwacji domen .pl (dla przypomnienia). Gdyby zdarzyła się sytuacja, że Klient zamówi 10 domen w promocji o 10:00, a o 10:30 tylko 9 będzie dostępnych, to taka ilość zostanie zarejestrowana w promocji (po opłaceniu). Jeśli na koncie przedpłaty Klienta będą znajdowały się środki wystarczające na opłacenie zamówienia, to zamówienie zostanie opłacone - żeby zagwarantować rejestrację dostępnych domen .pl.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.   Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Cena odnowienia domeny .pl na kolejny rok: 129 PLN netto.   Hurtowy cennik odnowień dla 10 - 49 utrzymywanych domen: .pl 59 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 39 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 39 PLN netto / rok Hurtowy cennik odnowień dla 50 i więcej utrzymywanych domen: .pl 51 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 31 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 31 PLN netto / rok   Pełny cennik: https://ddregistrar.pl/cennik/ Ceny netto, należy doliczyć 23% VAT.   W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o komentarz lub kontakt na naszą skrzynkę kontaktową: https://ddregistrar.pl/kontakt/   Z góry przepraszam za tak "partyzancką" formę promocji  Na przyszłość postaramy się tego typu oferty zautomatyzować.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,169
    • Most Online
      756

    Newest Member
    zaluknijtv
    Joined
×