Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

1 godzinę temu, nadobny napisał:

wprowadzić ceny maksymalna

To jest ciekawa idea - czy mógłbyś napisać, jak to mniej więcej mogłoby wyglądać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, mwyczolkowski napisał:

Dlaczego nie będę mógł sprzedać domeny .at

Problem w sprzedaży takich domen jak .at polega na tym, że zmiana abonenta wymaga różnych procedur (w szczególności wysłania faksu do rejestru). Zdarzały się nam np. sytuacje, że ktoś kupił domenę .at, strony transakcji nie dopilnowały wszystkich formalności zmiany abonenta, więc we WHOIS pozostały dane sprzedającego, a za kilka miesięcy sprzedający skasował domenę w ATNIC, do czego miał prawo bo formalnie wciąż był abonentem domeny.

 

Domeny takie jak .at czy .es można nadal bez przeszkód przenieść z konta na konto, więc dla osób chcących sprzedać domenę pozostaje taka droga przeniesienia domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć Michał...

1. czy jest szansa wprowadzenie opcji dodawania własnych rekordow ns1.domena.pl ns2.domena.pl (GLUE)

2. moze dla niektorych przezytek, ale interesuje mnie odsprzedaż subdomen na podobnej zasadzie jak co.pl z prowizją dla AM oczywiście (właściciel ustala sam sobie cennik za domene i tworzy landing page w swojej domenie głownej na której odwiedzający może sprawdzić dostępność domeny - gdy ktoś kliknie opcje Rejestruj Teraz zostanie przeniesiony np: na strone AM).

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, CzarnyElo napisał:

Aukcja User Premium jest droższa, ale znacznie lepsza

Aukcja Last Minute może być promowana (na liście ofert, na stronie głównej, w newsletterze) co daje znacznie zwiększony zasięg przy koszcie porównywalnym albo mniejszym niż User Premium.

 

Problem aukcji User Premium polega m.in. na tym, że użytkownicy wystawiali w nich domeny kiepskiej jakości albo, co gorsza, literówki, które potem wyświetlały się jako "Polecane" na liście domen wygasających, powodując dużą ilość reklamacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minut temu, limo napisał:

czy jest szansa wprowadzenie opcji dodawania własnych rekordow ns1.domena.pl ns2.domena.pl (GLUE)

Tak, taka opcja jest wprowadzona.

 

29 minut temu, limo napisał:

interesuje mnie odsprzedaż subdomen na podobnej zasadzie jak co.pl

Temat .co.pl odszedł trochę na dalszy plan w związku z pracami nad nowym serwisem, ale jest to ciekawa opcja nad którą możemy się zastanowić, gdyż pewnie sporo osób może być zainteresowanych taką możliwością. Przyślij mi proszę  na PM jakie domeny masz na myśli i w jakich cenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Dropped.pl napisał:

Problem aukcji User Premium polega m.in. na tym, że użytkownicy wystawiali w nich domeny kiepskiej jakości albo, co gorsza, literówki, które potem wyświetlały się jako "Polecane" na liście domen wygasających, powodując dużą ilość reklamacji.

To jest konkretny problem, ale teraz ten syf będzie trafiał na last minute. Może uda się znaleźć inne rozwiązanie np. na User Premium mogą z automatu trafiać tylko domeny powiedzmy ponad 8 letnie, a reszta musi przejść płatną weryfikację(jakiś niski koszt weryfikacji np. 2-4 zł. od domeny, które nie jest zwracane.)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Dokładnie z takiego powodu jak napisał Dropped.pl. Aukcje user premium to dno i metr mułu ostatnimi laty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Dropped.pl napisał:

Przyślij mi proszę  na PM jakie domeny masz na myśli i w jakich cenach.


1.Super!

2.Wysłane

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Dropped.pl napisał:

Aukcja Last Minute może być promowana (na liście ofert, na stronie głównej, w newsletterze) co daje znacznie zwiększony zasięg przy koszcie porównywalnym albo mniejszym niż User Premium.

 

Problem aukcji User Premium polega m.in. na tym, że użytkownicy wystawiali w nich domeny kiepskiej jakości albo, co gorsza, literówki, które potem wyświetlały się jako "Polecane" na liście domen wygasających, powodując dużą ilość reklamacji.

 

OK, rozumiem argumentację i jest w tym sporo racji z User Premium. Spróbuję z Last Minute.

 

Nie otrzymałem odpowiedzi na pozostałe wywody ;)

 

1. Niestety ja również uważam, że usunięcie domen zewnętrznych to strzał w kolano... I potwierdzam, że dane muszą być błędne, ponieważ zawsze domena jest transferowana do Aftermarket przed realizacją transakcji. Uważam, że spokojnie będzie to ok. 20% wszystkich sprzedaży. Z jakiego powodu likwidujecie przechwytywanie lite w cenie 25zł? Właśnie dla przechwytywania lite wiele osób utrzymuje ponad 100 domen w Premium. Jak je przeniosę do Aftermarket to w Premium niestety będę miał przechwytywanie w cenie 99zł. Teraz mam te domeny przekierowane i  wystawione na giełdzie Aftermarket, jak to rozwiązać po zmianach? Wielka szkoda porzucenia przechwytywania z niskim priorytetem (próba rejestracji). Rozważcie pozostawienie tej opcji dla słabych domen w cenie 20 PLN, a normalne przechwytywanie niech kosztuje nawet te 50zł zamiast 40zł. Obecnie nie spada wiele na tyle wartościowych domen, aby przechwytywać je z wyższym priorytetem :/

 

2. Czy Aftermarket odpuściło już przechwytywanie domen z niższym priorytetem? Z moich obserwacji wynika, że około 90% domen dodanych u Was i w Premium trafia do Premium...

 

3. Myślicie coś o możliwości utworzenia ze swojego portfolio a'la sklepu wewnątrz Aftermarket ze swoją domeną, logiem itp.?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem z czego wynika wycofanie domen zewnętrznych? Czy jest konkretny powód/powody?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 2.03.2019 o 13:44, Dropped.pl napisał:

To jest ciekawa idea - czy mógłbyś napisać, jak to mniej więcej mogłoby wyglądać?

 

Każda domena ma cenę minimalną i maksymalną, które zależą od kilku parametrów. Ilość chętnych, długość domeny itd. Wszystkie parametry nie mogą być podane. Takie rozwiązanie premiuje doświadczonych inwestorów, napaleńców jak również łowców okazji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Dnia 1.03.2019 o 19:45, Dropped.pl napisał:

OK, rozumiem ideę - czyli chodzi o to, że akceptacja oferty w negocjacjach nie blokuje domeny, która może być w tym czasie sprzedana innej osobie. To jest dobry pomysł, nie wiem czy wyrobimy się z tym na 30 marca ale na pewno zostanie to wprowadzone.

chcialbym zasugerowac rowniez rozwiazanie znane z branzy nieruchomosci - przy domenie, na ktora zlozono oferte i trwaja aktywne negocjacje, zamieszczenie informacji "under offer"

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, hans_2000 napisał:

chcialbym zasugerowac rowniez rozwiazanie znane z branzy nieruchomosci - przy domenie, na ktora zlozono oferte i trwaja aktywne negocjacje, zamieszczenie informacji "under offer"

 

Dobry pomysł. 

 

Jesli chodzi o aukcje user premium, optowałbym za pozostawieniem tej opcji. W przypadku literówek - moze warto wprowadzic jakis symbol wykrzywknika - uwaga literówka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drastyczne zmiany z reguły nie są dobre. Myślę, że nastąpi duży odpływ domeniarzy z AM jeżeli poniższe zmiany zostaną wprowadzone:

 

1. Brak tańszego przechwytywania.

2. Brak User Premium.

3. Monitorowanie whois ma być płatne.

4. Nowy cennik pewnie oznacza, że będzie drożej.

Jedyną pozytywną zmianą jest https, ale to powinno zostać wprowadzone już dawno.

 

Czy Aftermarket nie obawia się, że może dojść do bojkotu serwisu jak zmiany zostaną wprowadzone i wszyscy domeniarze wyniosą się do Premium.pl?

 

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, novitz napisał:

W przypadku literówek - moze warto wprowadzic jakis symbol wykrzywknika - uwaga literówka.

Chyba byłoby to trochę bez sensu - domeny User Premium są oznaczone jako wyróżnione przez zaznaczenie gwiazdką, wysyłane w newsletterze ja ko polecane itp - oznaczenie ich jednocześnie jako literówki wskazywałoby że "tak, polecamy tę domenę, ale nie kupujcie jej bo to literówka".  Nie rozwiązuje to też problemu kiepskich domen dodawanych jako User Premium, które powodują że newsletter "Polecane domeny do przechwycenia" traci de facto swoją użyteczność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Dropped.pl napisał:

Chyba byłoby to trochę bez sensu - domeny User Premium są oznaczone jako wyróżnione przez zaznaczenie gwiazdką, wysyłane w newsletterze ja ko polecane itp - oznaczenie ich jednocześnie jako literówki wskazywałoby że "tak, polecamy tę domenę, ale nie kupujcie jej bo to literówka".  Nie rozwiązuje to też problemu kiepskich domen dodawanych jako User Premium, które powodują że newsletter "Polecane domeny do przechwycenia" traci de facto swoją użyteczność.

To weryfkujcie je ręcznie, jeśli uznacie, że to słaba domena lub literówka to informujecie abonenta, że domena się nie zakwalifikowała do user premium.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Dropped.pl napisał:

newsletter "Polecane domeny do przechwycenia"

To jest taki ;)? Czy chodzi o tę część

Kategoria I: Polecane domeny

wiadomości

Najciekawsze domeny do przechwycenia

?

A skoro już o tym mowa, planujecie umożliwienie klientom lepsze dopasowanie tych wiadomości do ich potrzeb? Np. chciałbym otrzymywać zwykłą listę domen bez żadnych ozdobników. Każda domena mogłaby być kierować do odpowiedniej strony, a najlepiej jakbym mógł jednym przyciskiem otworzyć wszystkie odnośniki w osobnych kartach przeglądarki, co zaoszczędziłoby mi dużo czasu na naciskanie po kolei wszystkich odnośników.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Domenatorix napisał:

To jest taki ;)? Czy chodzi o tę część

Kategoria I: Polecane domeny

wiadomości

Najciekawsze domeny do przechwycenia

?

A skoro już o tym mowa, planujecie umożliwienie klientom lepsze dopasowanie tych wiadomości do ich potrzeb? Np. chciałbym otrzymywać zwykłą listę domen bez żadnych ozdobników. Każda domena mogłaby być kierować do odpowiedniej strony, a najlepiej jakbym mógł jednym przyciskiem otworzyć wszystkie odnośniki w osobnych kartach przeglądarki, co zaoszczędziłoby mi dużo czasu na naciskanie po kolei wszystkich odnośników.

Generalnie dobrze by było, aby każda domena która pojawia się w wiadomościach od Aftermarket była podlinkowana i historia aukcji została przedłużona o kilka dni.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Domenatorix napisał:

Np. chciałbym otrzymywać zwykłą listę domen bez żadnych ozdobników.

Rozumiem, że chodzi o to aby nie było informacji typu Alexa, Linki, Strony itp tylko goła nazwa domeny?

 

7 godzin temu, Pan_Grzegorz napisał:

Generalnie dobrze by było, aby każda domena która pojawia się w wiadomościach od Aftermarket była podlinkowana i historia aukcji została przedłużona o kilka dni.

Tego nie rozumiem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Dropped.pl napisał:

Rozumiem, że chodzi o to aby nie było informacji typu Alexa, Linki, Strony itp tylko goła nazwa domeny?

 

Tego nie rozumiem :(

Dostaję mail od Aftermarket o przykładowej treści:

 

Witaj!

Otrzymałeś właśnie ofertę kupna domeny xcxccxcxc.pl w serwisie AfterMarket.pl.

(...)

Chciałbym, żeby po kliknięciu w nazwę domeny, której dotyczy wiadomość przenosiło mnie na stronę, teraz muszę wklejać domenę w pasek adresu.

 

Druga kwestia dotyczy tego, że po zakończeniu aukcji zbyt szybko znika jej archiwum, nie można zobaczyć za jaką kwotę została sprzedana domena jeżeli przegapiło się aukcję. Dobrze, żeby jeszcze przez kilka dni dłużej była taka możliwość.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Dropped.pl napisał:

Rozumiem, że chodzi o to aby nie było informacji typu Alexa, Linki, Strony itp tylko goła nazwa domeny?

Bardziej o kod HTML mi chodziło ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Pan_Grzegorz napisał:

żeby po kliknięciu w nazwę domeny, której dotyczy wiadomość przenosiło mnie na stronę

I co miałoby się pokazać po kliknięciu w nazwę domeny?

 

W nowej wersji wiadomość, którą wkleiłeś (o otrzymaniu oferty kupna) zawiera bezpośrednie odnośniki do akcji: Zaakceptuj ofertę, Złóż kontrofertę, Zakończ negocjacje, Pokaż trwające negocjacje. Czy o coś takiego chodzi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×