Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

5 godzin temu, Dropped.pl napisał:

* Kupujący mogą prowadzić negocjacje kupna domeny zewnętrznej, ale akceptacja oferty kupującego wymaga najpierw przetransferowania domeny do AM. Podobnie, przetransferowanie domeny wymagane jest przed wysłaniem kontroferty - zapewnia to, że jeśli kupujący zaakceptuje kontrofertę, domena także będzie znajdowała się w AM. Jeśli sprzedający nie chce transferować domeny tylko po to, aby złożyć kontrofertę, może odrzucić ofertę kupującego z komentarzem typu "Oczekuję oferty w wysokości ...".

 

Zaproponowane rozwiązanie praktycznie wyklucza sensowność negocjowania ceny przez sprzedającego - pierwsza kontrooferta automatycznie wymusza transfer domeny, bez gwarancji sprzedaży, i z faktycznie poniesionym kosztem (jeśli dotyczy) przeniesienia domeny. Negocjowanie zamieni się właśnie w odrzucanie ofert z komentarzem o kolejnej cenie. Rozwiązanie dla wytrwałych :ph34r:

 

A co w przypadku, gdy kupujący "odstąpi od zakupu" po zaakceptowaniu ceny. - Kto zrefunduje sprzedającemu koszt transferu domeny ? Nierzetelny kupujący czy Aftermarket ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że już działa to, że trzeba przenieść domenę do AM jeżeli chce się złożyć kontrpropozycję jako sprzedający. I powiem szczerze, że teraz to już zupełnie wolę aby nie było domen zewnętrznych :P

image.png.810568916cefda5272da9ce2e07ea603.png

 

Musiałem widocznie poczuć to na własnej skórze. Chciałem odpisać ze stosowną kontrpropozycją i odpowiedzieć na zadane pytanie ale system zwrócił mi uwagę abym najpierw przeniósł domenę.

Wg mnie na jedno wychodzi bo aby cokolwiek zrobić to i tak trzeba mieć domenę w AM.

Przeniosę, dam kontrę a klient odpisze: "aha, no to nie- za drogo".

A znając życie to dowcipnisiów w stylu "dam 1 czy 50 zł i o coś zapytam tak dla śmiechu" będzie sporo...

 

Do tego płacić za to 1gr dziennie za sztukę? :huh:

 

Pozdrawiam :D

 

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ale jak mozecie tak bez jakiejkolwiek wczesniejszej informacji zmieniac zasady prowadzenia negocjacji w aktualnej wersji Aftermarket.pl? To niepowazne.

 

Myslalem (tylko ja?), ze ten watek dotyczy nowego Aftermarket.pl i ew. zmian od 30.03.2019. Tymczasem "zasady gry" zmieniaja sie w przyslowiowe 5 minut i nikogo chyba z Aftermarket.pl nie obchodzi, ze bez zadnego uprzedzenia, czy informacji mailowej do sprzedajacych uniemozliwiaja kontynuowanie aktualnie trwajacych negocjacji z kupujacymi.

 

Rozumiem, ze od jutra zaczniecie tez naliczac oplate 1 grosz za dzien za kazda domene zewnetrzna (pomysl roku), jeszcze w obecnej wersji Aftermarket.pl? Bo czemu nie...

 

Ja niestety nie chce placic kilkudziesieciu zlotych dziennie za przywilej wystawienia domen na sprzedaz na Aftermarket.pl i nie chce np. jutro obudzic sie z taka oplata naliczona na saldzie konta. Musialem wiec usunac wszystkie domeny z gieldy. Przynajmniej do czasu poki sytuacja sie nie uspokoi i nie bedzie pewnosci co do tego jak bedzie wygladac dalsza przyszlosc domen zewnetrznych.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no zabezpieczenie i przymus przetransferowania domeny zewnętrznej do AM przy negocjacjach i zasady z tym związane jest jeszcze jak najbardziej OK, ale ten jeden grosza za każdy dzień przy większej ilości domen powoduje, że lepiej wrócić do początku i zlikwidować domeny zewnętrzne, bo nikt i tak nie będzie z tego korzystał. Nie rozumiem tego wprowadzania opłat za każde pierdnięcie... Przecież jeżeli domena jest wystawiona i przekierowana na AM to giełda tylko zyskuje ruch i nowych klientów... Nie wiem nawet czy obecnie jest przymus przekierowania po DNS domeny zewnętrznej na AM, ale chyba nie, więc może to rozwiązałoby problem i zniesienie opłaty po przekierowaniu?

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też byłem zaskoczony koniecznością transferu dla istniejących już negocjacji.

 

Odnośnie opłaty w wysokości 1gr za domeny zewnętrzne, to w przypadku posiadania 1000 domen zewnętrznych i salda w wysokości 0zł codziennie będzie ono uszczuplane o 10zł w efekcie po logowaniu, po okresie roku będzie można posiadać saldo w kwocie -3650zł czy będzie limit, który automatycznie domeny usunie z giełdy za niewnoszenie wspomnianej opłaty?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, domanpw napisał:

Jak ostatecznie będzie wygładała sprawa z weryfikacją kont poprzez przelew ?

Sprzedający będzie mógł zdecydować, czy jego domeny na giełdzie będą mogli kupować niezweryfikowani użytkownicy.

 

Natomiast ze względu na innych licytujących, licytacja w aukcjach będzie zawsze wymagać weryfikacji.

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, apze napisał:

czy będzie limit, który automatycznie domeny usunie z giełdy za niewnoszenie wspomnianej opłaty?

Będzie limit - jeśli saldo konta spadnie poniżej określonej kwoty, domeny zewnętrzne zostaną usunięte z giełdy i dalsza opłata nie będzie pobierana.

 

Saldo konta, przy którym system usunie z giełdy domeny zewnętrzne to niższa z dwóch kwot: -100 zł lub dziesięciokrotność opłaty za wszystkie domeny na koncie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, CzarnyElo napisał:

Przecież jeżeli domena jest wystawiona i przekierowana na AM to giełda tylko zyskuje ruch i nowych klientów

Jeśli jest przekierowana, owszem. Tylko że zdecydowana większość domen zewnętrznych nie jest przekierowana na AM tylko na Premium, ewentualnie na jakąś stronkę pod SEO.

 

Proponuję więc takie rozwiązanie - każdy sprzedający otrzyma rekord DNS do dodania do swojej domeny, który spowoduje jej przekierowanie na AM. Jeśli domena będzie posiadać rekord i kierować na AM, opłata 1 grosz nie będzie pobierana.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, vul napisał:

dowcipnisiów w stylu "dam 1 czy 50 zł i o coś zapytam tak dla śmiechu" będzie sporo

Ile negocjacji, które rozpoczęły się od  propozycji1 zł, kończy się sprzedażą? Odnośnie takich "ofert", tak jak napisałem powyżej:

 

Cytuj

 Jeśli sprzedający nie chce transferować domeny tylko po to, aby złożyć kontrofertę, może odrzucić ofertę kupującego z komentarzem typu "Oczekuję oferty w wysokości ...".

 

W nowej wersji systemu jest też dodana możliwość przesyłania wiadomości pomiędzy stronami negocjacji. Zamiast formalnej kontroferty albo odrzucania oferty, można więc wysłać kupującemu wiadomość z informacją o oczekiwanej kwocie, co pozwoli kupującemu na złożenie swojej oferty w oczekiwanej wysokości.

 

Tak jak pisałem powyżej, jednym z założeń na jakie kładziemy nacisk jest to, że kupujący musi mieć pewność że przy zakupie domeny na pewno ją otrzyma po wniesieniu opłaty. Z tego względu nie jest możliwe wysłanie formalnej kontroferty gdy domena nie jest utrzymywana w AM, ponieważ wtedy kupujący mógłby zaakceptować kontrofertę a sprzedający nie przeniósłby domeny i do transakcji by nie doszło.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Dropped.pl napisał:

W nowej wersji systemu jest też dodana możliwość przesyłania wiadomości pomiędzy stronami negocjacji. Zamiast formalnej kontroferty albo odrzucania oferty, można więc wysłać kupującemu wiadomość z informacją o oczekiwanej kwocie, co pozwoli kupującemu na złożenie swojej oferty w oczekiwanej wysokości.

 

Jeżeli taka będzie możliwość to okay- układ sprawiedliwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w schemacie zabezpieczeń dla konkretnej domeny będzie możliwość zablokowania zmiany ceny ?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy planujecie likwidacje możliwości dołączenia do aukcji domen przechwyconych, przez userów którzy nie dodali domeny do przechwycenia ? Tak, jak to jest w Premium ?

Spędzamy masę czasu na poszukiwaniu ciekawych domeny do przechwycenia, a kiedy już taka domena zostanie przechwycona, to obecnie każdy może sobie dołączyć do takiej aukcji korzystając na cudzej pracy. Nie wspomnę już nawet o tym że kk może sobie dołączyć i kupić domenę za pół darmo, a my tym samym tracimy klienta. 

Obecne rozwiązanie jest wielce niesprawiedliwe.

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, pshemec napisał:

Czy w schemacie zabezpieczeń dla konkretnej domeny będzie możliwość zablokowania zmiany ceny ?

Tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minut temu, sebastian0000 napisał:

Czy planujecie likwidacje możliwości dołączenia do aukcji domen przechwyconych

Nie myśleliśmy o tym, ale jeśli pojawiają się głosy za likwidacją tej funkcji, zastanowimy się nad tym.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Dropped.pl napisał:

Nie myśleliśmy o tym, ale jeśli pojawiają się głosy za likwidacją tej funkcji, zastanowimy się nad tym.

 

Przecież już od dawno było to sugerowane !!!!

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Dropped.pl napisał:

Jeśli jest przekierowana, owszem. Tylko że zdecydowana większość domen zewnętrznych nie jest przekierowana na AM tylko na Premium, ewentualnie na jakąś stronkę pod SEO.

 

Proponuję więc takie rozwiązanie - każdy sprzedający otrzyma rekord DNS do dodania do swojej domeny, który spowoduje jej przekierowanie na AM. Jeśli domena będzie posiadać rekord i kierować na AM, opłata 1 grosz nie będzie pobierana.

 

Zdecydowanie popieram, coś kosztem czegoś i takie rozwiązanie powinno być finalnie zastosowane jeśli chodzi o domeny zewnętrzne.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, sebastian0000 napisał:

Czy planujecie likwidacje możliwości dołączenia do aukcji domen przechwyconych, przez userów którzy nie dodali domeny do przechwycenia ? Tak, jak to jest w Premium ?

Spędzamy masę czasu na poszukiwaniu ciekawych domeny do przechwycenia, a kiedy już taka domena zostanie przechwycona, to obecnie każdy może sobie dołączyć do takiej aukcji korzystając na cudzej pracy. Nie wspomnę już nawet o tym że kk może sobie dołączyć i kupić domenę za pół darmo, a my tym samym tracimy klienta. 

Obecne rozwiązanie jest wielce niesprawiedliwe.

 

 

A czy w Premium KK nie może nadal kupić domeny przechwyconej na aukcji za cenę Kup Teraz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, CzarnyElo napisał:

 

A czy w Premium KK nie może nadal kupić domeny przechwyconej na aukcji za cenę Kup Teraz?

Z tego co wiem to nie, po wpisaniu danej domeny w wyszukiwarce w premium, pojawia się tylko informacja że domena jest na aukcji i nie można do niej dołączyć. Ale może lepiej niech Przemek się wypowie...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Dropped.pl napisał:

Proponuję więc takie rozwiązanie - każdy sprzedający otrzyma rekord DNS do dodania do swojej domeny, który spowoduje jej przekierowanie na AM. Jeśli domena będzie posiadać rekord i kierować na AM, opłata 1 grosz nie będzie pobierana.

 

A moze po prostu nie pobierac oplat za sam fakt wystawienia domeny zewnetrznej na gieldzie i pozostawic nieco wyzsza prowizje dla tych domen, tak jak to bylo dotychczas?

 

Zastanawiam sie tez dlaczego w kwestii domen zewnetrznych, nie moze decydowac jednak rating, a raczej historia konta sprzedajacego - jego wiarygodnosc, ktora przeciez AM dobrze zna w przypadku profesjonalnie dzialajacych domainerow. Tyle piszecie, ze zmiany sa podyktowane bezpieczenstwem dla kupujacego, ale zmianami chcecie dotknac wszystkich uzytkownikow - takze tych, ktorzy mimo wielu sprzedazy nigdy nie zdazylo im sie nie dopelnic warunkow transakcji dla domen wystawionych na gieldzie jako zewnetrzne. 100% transakcji z podanym kodem authinfo lub wrecz transferem domeny jeszcze przed zaakceptowaniem oferty, a Wy chcecie ich zrownac z tymi, ktorzy do sprzedazy domen podchodza niepowaznie i nie wywiazuja sie z transakcji. Dlaczego?

 

Te wszystkie codzienne oplaty za kazda domene, rekordy DNS i wymuszanie podania kodu authinfo tylko po to, aby zlozyc kontroferte - owszem, ale dla nowych sprzedajacych bez dorobku lub ew. dla tych, ktorzy wczesniej juz cos "przeskrobali" i np. nie wywiazali sie z zawartej transakcji - wtedy kazdy by sie staral, aby miec jak najlepsza reputacje jako sprzedajacy i chcialby budowac historie sprzedazy na swoim koncie AM, bo dzieki temu mialby wymierne korzysci. A wiarygodni uzytkownicy niech nie beda "karani" za tych, ktorzy sa niepowazni.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minut temu, abc napisał:

Zastanawiam sie tez dlaczego w kwestii domen zewnetrznych, nie moze decydowac jednak rating, a raczej historia konta sprzedajacego - jego wiarygodnosc, ktora przeciez AM dobrze zna w przypadku profesjonalnie dzialajacych domainerow. Tyle piszecie, ze zmiany sa podyktowane bezpieczenstwem dla kupujacego, ale zmianami chcecie dotknac wszystkich uzytkownikow - takze tych, ktorzy mimo wielu sprzedazy nigdy nie zdazylo im sie nie dopelnic warunkow transakcji dla domen wystawionych na gieldzie jako zewnetrzne. 100% transakcji z podanym kodem authinfo lub wrecz transferem domeny jeszcze przed zaakceptowaniem oferty, a Wy chcecie ich zrownac z tymi, ktorzy do sprzedazy domen podchodza niepowaznie i nie wywiazuja sie z transakcji. Dlaczego?

 

O tym samym pomyślałem. Po 11 latach obecności na giełdzie nagle dowiaduję się, że Aftermarket obawia się niedopełnienia przeze mnie warunków sprzedaży, mimo że dotychczas taka sytuacja nie miała miejsca. Może czas podzielić konta użytkowników na zaufane i te specjalnej troski, a nie od razu kwalifikować wszystkie do 2 grupy. Jaki będzie kolejny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa? Proponuję papierową cesję z przesłaniem skanów dowodów tożsamości.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, sebastian0000 napisał:

Z tego co wiem to nie, po wpisaniu danej domeny w wyszukiwarce w premium, pojawia się tylko informacja że domena jest na aukcji i nie można do niej dołączyć. Ale może lepiej niech Przemek się wypowie...

 

Przepraszam, że wyręczę Przemka ale z całą odpowiedzialnością mogę napisać- tak, w premium nie można "nagle" dołączyć do aukcji domeny przechwyconej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, SzczeraPrawda napisał:

 

Haha... mialem to przemilczeć , ale to juz jest komiczne w jakim kierunku zmierza ten wątek.... zaścianek... ciemnogród... nazwa (dot) pl.... takie subtelne skojarzenia przychodzą mi na myśl. Sam sobie baranie jeden z drugim papierowa cesje tożsamości wysylaj, a nie innym karzesz to robic, jeszcze dowody tożsamości wysylac (haha). #Rumunia . Aftermarket chce unowocześnic sprzedaż domen, ale zawsze jeden z drugim baranem będą go hamować. Biznesmeni z podworka co biadola o każdego grosza. Wstyd, ze mi, ze tez jestem domeniarzem jak Was czytam. Jak ktos będzie robil z Wami interesy to najpierw powinien przeczytać ten wątek, jak biadolicie o 1grosza jak wiejska baba nad trumna. Jak klientom chcecie utrudnić życie. Wstyd i hańba.

 

Biznesmenie domeniarzu...może byś tak wpłacić na jakieś schronisko dla zwierząt jeden grosz od każdej zewnetrznej domeny jaka jest wystawiona w AM w ciagu miesiąca?...

Jak już to zrobisz wrzuć skana przelewu tutaj...

No chyba że wolisz wydawać tylko cudze pieniadze bo przecież tak najłatwiej...To w takim razie nie zabieraj glosu w temacie który ciebie nie dotyczy.

 

 

Co do aukcji domen przechwyconych.

Ja wiem że..."Pecunia non olet"...ale uważam że obecne stanowisko AM jest delikatnie pisząc...nie w porządku...do całej rzeszy ludzi którzy AM utrzymują swoimi spzredażami, aukcjami, przechwytywaniami, itp.

Wiele ciekawych i perspektywicznych domen zostalo zakupionych przed dołaczających do aukcji potencjalnych KK. 

Być może tego typu działania ze strony AM jednorazowo przynosiło większy zysk ale pokazywało jednocześnie gdzie tak naprawdę AM ma te pare setek domainerów. Jeśli już chcecie pozostawić możliwość dołączania do aukcji to zróbcie to w innej formie i na innych zasadach aby nie krzywdzić tych z wieloletnim stażem. Niech będzie to możliwość tylko dla nich że do aukcji dołączyć mogą tylko domainerzy a nie przypadkowi klienci czy KK...

Np. limit dla dołaczającego : minimum rok na AM, 10 domen kupionych, 10 sprzedanych...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

2 godziny temu, Bazyli napisał:

Co do aukcji domen przechwyconych.

Ja wiem że..."Pecunia non olet"...ale uważam że obecne stanowisko AM jest delikatnie pisząc...nie w porządku...do całej rzeszy ludzi którzy AM utrzymują swoimi spzredażami, aukcjami, przechwytywaniami, itp.

Wiele ciekawych i perspektywicznych domen zostalo zakupionych przed dołaczających do aukcji potencjalnych KK. 

Być może tego typu działania ze strony AM jednorazowo przynosiło większy zysk ale pokazywało jednocześnie gdzie tak naprawdę AM ma te pare setek domainerów. Jeśli już chcecie pozostawić możliwość dołączania do aukcji to zróbcie to w innej formie i na innych zasadach aby nie krzywdzić tych z wieloletnim stażem. Niech będzie to możliwość tylko dla nich że do aukcji dołączyć mogą tylko domainerzy a nie przypadkowi klienci czy KK...

Np. limit dla dołaczającego : minimum rok na AM, 10 domen kupionych, 10 sprzedanych... 


Tak, to jest dobry pomysł. Pytanie retoryczne czy te aukcje powinny być widoczne dla wszystkich, czy też nie. Otóż nie, tak samo jak przegląd "Ostatnio zakończonych aukcji" wraz z cenami powinien być dostępny tylko dla osób spełniających powyższe wymagania. Ułatwi to negocjacje. Nie mówię, żeby podnieść prowizję mocno w górę - jak na SEDO :D - ale trzeba przyznać, że na SEDO pierwsze etapy negocjacji są "z głowy" i jeśli już są oferty to zazwyczaj konkretne. Daje to do myślenia.

I tutaj właśnie chciałbym zaproponować Właścicielowi Aftermarket małą rewolucje jak można by to fajnie ogarnąć, mam szkielet tego pomysłu, muszę sobie go jeszcze poukładać w głowie (a w tym tygodniu nie miałem na to czasu) i jak już to zrobię to napiszę prywatną wiadomość z propozycją jak mogłoby to wyglądać.

Wnoszę, że chcecie pójść w jakość - ok. I z tym wiąże się podwyżka cen przechwyceń = chcecie mieć większą skuteczność w "łapaniu" lepszych domen, a te słabsze zostawić konkurencji lub do rejestracji własnej. Jeśli taki jest plan to ok. Wtedy powiedzmy w 2/3 aukcji domen przechwyconych to już będzie bez różnicy - czy aukcja zaczęła się od 30 PLN brutto, a czy od 50 PLN brutto.

Pozdrawiam
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Bazyli napisał:

Jeśli już chcecie pozostawić możliwość dołączania do aukcji to zróbcie to w innej formie i na innych zasadach aby nie krzywdzić tych z wieloletnim stażem. Niech będzie to możliwość tylko dla nich że do aukcji dołączyć mogą tylko domainerzy a nie przypadkowi klienci czy KK...

Np. limit dla dołaczającego : minimum rok na AM, 10 domen kupionych, 10 sprzedanych...

Lekcja demokracji w praktyce. Postrajkować, ponarzekać, a potem załatwić sobie jakiś przywilej, oczywiście pod szyldem słusznej idei... ;) 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, SzczeraPrawda napisał:

 

Haha... mialem to przemilczeć , ale to juz jest komiczne w jakim kierunku zmierza ten wątek.... zaścianek... ciemnogród... nazwa (dot) pl.... takie subtelne skojarzenia przychodzą mi na myśl. Sam sobie baranie jeden z drugim papierowa cesje tożsamości wysylaj, a nie innym karzesz to robic, jeszcze dowody tożsamości wysylac (haha). #Rumunia . Aftermarket chce unowocześnic sprzedaż domen, ale zawsze jeden z drugim baranem będą go hamować. Biznesmeni z podworka co biadola o każdego grosza. Wstyd, ze mi, ze tez jestem domeniarzem jak Was czytam. Jak ktos będzie robil z Wami interesy to najpierw powinien przeczytać ten wątek, jak biadolicie o 1grosza jak wiejska baba nad trumna. Jak klientom chcecie utrudnić życie. Wstyd i hańba.

Moja wzmianka o papierowej cesji to był sarkazm. Choć nie wiem czy taka informacja będzie dla ciebie przydatna, ponieważ nawet jeżeli sprawdzisz w wikipedii co oznacza słowo "sarkazm" to nadal możesz mieć kłopoty z zastosowanie tego w praktyce, obnażając przy okazji swój poziom intelektualny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×