Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

W sumie ten temat kredytów pod zastaw domeny jest mega ciekawy. Pytanie tylko czy będą chętni na takie transakcje, bo zakładam że w pożyczki typu XXX czy XXXX to raczej nikt się bawić nie będzie, a pod pożyczkę czy XX XXX czy XXX XXX to trzeba byłoby zastawić naprawdę solidną domenę (albo portal), a zazwyczaj ktoś kto ma taką domenę to nie potrzebuje pożyczać pieniędzy ;)

 

Zaintrygowało mnie ta zmiana. Fajnie byłoby widzieć jak ktoś pożycza komuś np. 100k na 5 lat na rozwój nowej firmy pod zastaw jakiejś znaczącej domeny. Mogłoby się wtedy o rynku domen zrobić dość głośno.

Edited by Rerek
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
52 minuty temu, Rerek napisał:

pod pożyczkę czy XX XXX czy XXX XXX to trzeba byłoby zastawić naprawdę solidną domenę (albo portal), a zazwyczaj ktoś kto ma taką domenę to nie potrzebuje pożyczać pieniędzy ;)

 

Zdziwiłbyś się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Lateralus napisał:

 

Zdziwiłbyś się.

Chciałbym się mylić i trzymam kciuki za to, by "duzi gracze" także się tą nowością zainteresowali.

Dużo zależy od oprocentowania, bo to ono zweryfikuje grupę odbiorców. Jak oprocentowanie będzie podobne do kredytów hipotecznych to zabawa będzie mieć sens. A jak to będą procenty podobne do jakichś providentów to nikt sensowny w to nie będzie wchodził.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rerek napisał:

Jak oprocentowanie będzie podobne do kredytów hipotecznych to zabawa będzie mieć sens. A jak to będą procenty podobne do jakichś providentów to nikt sensowny w to nie będzie wchodził.


Jeżeli oprocentowanie będzie podobne do obligacji korporacyjnych, to może mieć to sens jako pewniejsza alternatywa tychże. Ale chyba niemniej potrzebna może być opcja wcześniejszej spłaty pożyczki. Bo jeżeli w jej trakcie pojawi się konkretny kupiec, to może nie być zainteresowany czekaniem wielu miesięcy na zmianę abonenta ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 15.03.2019 o 14:03, Dropped.pl napisał:

 

  • Wystawienie na sprzedaż domen zewnętrznych będzie możliwe, a opłata w wysokości 1 grosza będzie pobierana tylko jeśli sprzedający nie zweryfikuje swojej domeny poprzez przekierowanie je na AfterMarket; w związku z tym że sprzedający może w prosty sposób uniknąć tych opłat, nie będą one odliczane od prowizji za sprzedaż.
  • Do 30 kwietnia 2019 opłata nie będzie pobierana. W tym czasie sprzedający będą mogli zweryfikować swoje domeny zewnętrzne, przetransferować je do AM lub usunąć z giełdy.

 

Kiedy planujecie doprecyzować sposób weryfikacji domen zewnętrznych ?

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Kangur napisał:


Jeżeli oprocentowanie będzie podobne do obligacji korporacyjnych, to może mieć to sens jako pewniejsza alternatywa tychże. Ale chyba niemniej potrzebna może być opcja wcześniejszej spłaty pożyczki. Bo jeżeli w jej trakcie pojawi się konkretny kupiec, to może nie być zainteresowany czekaniem wielu miesięcy na zmianę abonenta ;)

Pytanie czy oprocentowanie będzie narzucone przez AM, czy każdy sam może sobie to ustalić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie że wersja poprzednia była bardziej przejrzysta.

Czemu nie ma osobnej ramki dla domen które jeszcze wejdą w stan wygasania w ciagu 30 dni tylko zbiliście do kupy wygasłe i wygasające?

Czemu wystawianie domeny na sprzedaż odbywa się w osobnych okienkach? Przecież to utrudnia nie ułatwia chyba ze o to w zmianach chodziło.

Za to super strona z wystawioną domeną !!!

Kierunek dobry tylko wykonanie do du...py...

:P

 

CZEMU NICKENAME Z MAŁEJ LITERY ???
Ktoś jak widzę nie zna zasad pisowni !!!

Edited by Bazyli
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Bazyli napisał:

Odnoszę wrażenie że wersja poprzednia była bardziej przejrzysta.

Czemu nie ma osobnej rammki dla domen które jeszcze wejdą w stan wygasania w ciagu 30 dni tylko zbiliście do kupy wygasłe i wygasające?

Czemu wystawianie domeny na sprzedaż odbywa się w osobnych okienkach? Przecież to utrudnia nie ułatwia chyba ze o to w zmianach chodziło.

Za to super strona z wystawioną domeną !!!

 

 

Super strona? Chyba żart...

 

Moja domena głownie reklamuje serwis aftermarket, w ilościach hurtowych podane linki, a nazwa domena bardzo słabo widoczna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, retro napisał:

 

Super strona? Chyba żart...

 

Moja domena głownie reklamuje serwis aftermarket, w ilościach hurtowych podane linki, a nazwa domena bardzo słabo widoczna.

 

To była nieco sarkastyczna uwaga z mojej strony. Juz poprawiłem żeby bylo zrozumiałe...

:)

 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzę po stronie, klikam, sprawdzam i nie wierzę. Jestem bardzo mocno zawiedziony. Czy naprawdę nie stać aftermarket na dobrych grafików i i specjalistów od UX?
To ma być nowy aftermarket? Wygląda jakby był z 2005 roku. Dropped był bardziej przyjazny użytkownikowi

Mam nadzieje, że to wczesny żart prima aprilisowy.

  • Like 5
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Część domen wystawionych na giełdzie część nie, pomimo iż "świecą" że są wystawione !!!

Trzeba sprawdzać każdą po kolei !!!

Ktoś kto ma parę domen obskoczy to migiem ale już kilkadziesiąt i więcej stanowi problem !!!

Dzielenie jednego slowa na dwa wyrazy ???:
CoParenting.pl
To jakiś żart ???

Za to z trzech "wyrazów" zrobiono jeden:

Coztapolska.pl

:)

 

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Bazyli napisał:

Odnoszę wrażenie że wersja poprzednia była bardziej przejrzysta.

...

Dokładnie to samo przyszło mi do głowy jak wszedłem na stronę.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś widzi czyściciel list domen lub tester końcówek ???

Próba sprawdzenia domen z listy wygasłych z 500 spadła do 100 nie pomija dat i liczb wykazując błąd a czyściciela listy domen nie widzę więc wklepuj chłopie ręcznie ;) 

  • Like 1
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że trzeba pozostać przy małych literach w nazwach domen lub dać możliwość wpisywania rozmiaru liter przez sprzedającego ewentualnie wybór rozmiaru liter (duże czy małe) przez wystawiającego daną domenę bo wychodzą takie kwiatki jak:

- "ToNerki.pl" zamiast "Tonerki.pl" ( zmiękczenie od słowa tonery do drukarek a nie oferowania nerek na sprzedaż ;) ).

  • Like 2
  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem bardzo zawiedziony tym, że strony https://www.aftermarket.pl/pomoc/default/tag/link_login nie można odwiedzić przed zatwierdzeniem loginu. Na szczęście po wylogowaniu da się ją odwiedzić. Ale są na niej odnośniki do dwóch pustych stron - https://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/konto/konto/dostep/czy_moge_zmienic_login_swojego_konta.htmhttps://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/konto/kupno/rating/co_to_jest_rating_konta.htm, a to kolejna porażka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na tel wprowadzic login bo za cholere nie widze takiej opcji. Ciagle wyskakuje kpmunikat 

Aby rozpocząć korzystanie z nowej wersji serwisu, musisz skonfigurować swoje konto. W tym celu: 
 Ustal login, za pomocą którego będziesz logować się do serwisu.

Po wykonaniu tych operacji, Twoje konto będzie w pełni gotowe do korzystania z nowej wersji naszego serwisu.

 

Edit. Dopiero po przelaczeniu na widok na komputery pojawil sie wielki czerwony przycisk. W wersji mobilnej go nie ma!

Edited by cannot
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem mocno zawiedziony nowym wyglądem ... niestety.

Nie można było pójść w stronę undeveloped.com?

Minimalizm z pełną możliwością wyboru rzeczy, które mają się wyświetlać na stronie sprzedawanej domeny.

Tak to jest "nasra.."

 

Daje opcję ukryj informację o domenie i dalej wyświetla.

Jakby można było wgrać własne tło to może jakoś by ta nazwa domeny by się odróżniała.

 

itd.

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, cannot napisał:

Jak na tel wprowadzic login bo za cholere nie widze takiej opcji. Ciagle wyskakuje kpmunikat 

Aby rozpocząć korzystanie z nowej wersji serwisu, musisz skonfigurować swoje konto. W tym celu: 
 Ustal login, za pomocą którego będziesz logować się do serwisu.

Po wykonaniu tych operacji, Twoje konto będzie w pełni gotowe do korzystania z nowej wersji naszego serwisu.

 

Edit. Dopiero po przelaczeniu na widok na komputery pojawil sie wielki czerwony przycisk. W wersji mobilnej go nie ma!

 

Blad zostal wlasnie poprawiony. Na reszte uwag/problemow/sugestii bedziemy sukcesywnie odpowiadac :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Domenatorix napisał:

Jestem bardzo zawiedziony tym, że strony https://www.aftermarket.pl/pomoc/default/tag/link_login nie można odwiedzić przed zatwierdzeniem loginu. Na szczęście po wylogowaniu da się ją odwiedzić. Ale są na niej odnośniki do dwóch pustych stron - https://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/konto/konto/dostep/czy_moge_zmienic_login_swojego_konta.htmhttps://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/konto/kupno/rating/co_to_jest_rating_konta.htm, a to kolejna porażka.

 

Regulamin oraz pomoc sa juz widoczne z poziomu logowania pierwszy raz na konto. Linki zaraz zostana poprawione :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Aby wykonać operację, musisz posiadać uprawnienie: Zmiana ustawień wyświetlania ofertach sprzedaży.

Skontaktuj się z właścicielem konta, aby przydzielił Ci odpowiednie uprawnienia."

 

Jak zmienić te uprawnienia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brak statystyk dla ilości złozonych ofert dla domeny

Brak odnosnika do portfolio uzytkownika...Już jest

 

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż tego się obawiałem. Trzeba to potraktować jako test, bo dla mnie zrobiono dwa kroki do tyłu...

Proponuje osobny dział "Wersja beta AM - UWAGI" :)

 

PS.  a i w ogóle pachnie mi to wszystko home pl

trochę oryginalności by się przydało

 

1 hour ago, joda said:

Czy ktoś widzi czyściciel list domen lub tester końcówek ???

Próba sprawdzenia domen z listy wygasłych z 500 spadła do 100 nie pomija dat i liczb wykazując błąd a czyściciela listy domen nie widzę więc wklepuj chłopie ręcznie ;) 

 

Można zmieniać na max. 1000.

Sortowanie po datach też jest.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten design... :D Funkcjonalności jeszcze przetestować nie zdążyłem, ale wygląda to wszystko strasznie...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×