Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

Próbuję opłacić przechwyconą domenę. Klikam "aktywuj" (kasę mam na subkoncie AM) i nic. Mieli i mieli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby wykonać operację, musisz posiadać uprawnienie: Przeglądanie listy zarejestrowanych domen.

Skontaktuj się z właścicielem konta, aby przydzielił Ci odpowiednie uprawnienia.

 

Dlaczego? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zabaco napisał:

1. Po co w ofercie sprzedaży informacja "wiek domeny" ? wg mnie powinno tego nie być.

 

 

Zgadzam się. Nie wiem czemu to miałoby służyć przy sprzedaży domeny?! Kiedy wygasa ok.

 

Informację o dacie rejestracji też uważam za niepotrzebną.

 

 

Czy jest szansa, żeby to można było wyłączyć idywidualnie?

Edited by zibero

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
22 minutes ago, Pan_Grzegorz said:

W jakim celu to tłumaczenie domen z translatora, żeby wprowadzić kogoś w błąd, czy spowodować zamieszanie  i zniechęcić nabywcę do zakupu?

tez uwazam, ze to niepotrzebne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
3 minutes ago, Kamis086 said:

Aby wykonać operację, musisz posiadać uprawnienie: Przeglądanie listy zarejestrowanych domen.

Skontaktuj się z właścicielem konta, aby przydzielił Ci odpowiednie uprawnienia.

 

Dlaczego? 

bylo - wyloguj sie i zaloguj ponownie

Share this post


Link to post
Share on other sites

MASAKRA... Gubię się całkowicie w liście domen, nie wiem o co chodzi... Nie mogę dostosować panelu tak jak w starej wersji, bo nie mogę wybrać potrzebnych opcji do wyświetlania :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Noname napisał:

 

 

Możesz odnosić się do naprawdę ważnych kwestii ?

- nie działają strony z ofertami

- domeny wyświetlają reklamy parkingu pomimo, że dns-y są na AM.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy serwis jak na razie na minus. Brak narzędzi jak już ktoś wspominał, brak możliwości sprawdzenia domen do rejestracji jak są w tekście "śmieci" typu data itp. 

A jak dostałem na mejla informację o domenach przechwyconych na giełdzie to wygląda ona tak:

 

adidas.gif.78ef7acb649766857b90a6fcbbe92a5e.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minut temu, hans_2000 napisał:

tez uwazam, ze to niepotrzebne

 

43 minuty temu, Pan_Grzegorz napisał:

W jakim celu to tłumaczenie domen z translatora, żeby wprowadzić kogoś w błąd, czy spowodować zamieszanie  i zniechęcić nabywcę do zakupu?

Pomyslimy nad tym zeby sprzedawca mogl sam decydowac tj mogl bardziej dostosowac strone z oferta sprzedazy.

 

 

27 minut temu, kK napisał:

Próbuję opłacić przechwyconą domenę. Klikam "aktywuj" (kasę mam na subkoncie AM) i nic. Mieli i mieli...

Chwilowe "przymulanie" to skutek innych czynnosci, ktore musza sie niedlugo zakonczyc - o tym nizej :)

 

 

19 minut temu, CzarnyElo napisał:

MASAKRA... Gubię się całkowicie w liście domen, nie wiem o co chodzi... Nie mogę dostosować panelu tak jak w starej wersji, bo nie mogę wybrać potrzebnych opcji do wyświetlania :/

 Jakich funkcji dokladnie Ci brakuje wzgledem starego panelu? Aktualnie panel jest bardziej rozbudowany i ma wieksza mozliwosc personalizacji.

 

16 minut temu, zabaco napisał:

 

Możesz odnosić się do naprawdę ważnych kwestii ?

- nie działają strony z ofertami

- domeny wyświetlają reklamy parkingu pomimo, że dns-y są na AM.

 

Puscilismy skrypt, ktory czysci DNSy od nowa i dla wiekszosci domen problem juz nie wystepuje - reszta jest cyklicznie resetowana, tak by u wszystkich juz bylo poprawnie. Skrypt zakonczy prace w ciagu kilku najblizszych godzin. 

EDIT: Wlasnie dostalem info ze skrypt zakonczyl prace wiec weryfikujemy czy wszystko jest juz ok :)

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Login jest widoczny dla osób, od których kupujesz domeny, oraz podczas licytacji w aukcjach. Na podstawie Twojego loginu inni użytkownicy będą mogli sprawdzić Twój rating na giełdzie domen. "

 

Czy login staje się jednocześnie nickiem kupującego?

Czy login jest ustawiany raz na zawsze?

Czy w takim razie rating będzie dotyczył liczby domen zakupionych?

 

Czy nick sprzedającego może być inny od nicku kupującego i może być zmieniany?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Draft napisał:

"Login jest widoczny dla osób, od których kupujesz domeny, oraz podczas licytacji w aukcjach. Na podstawie Twojego loginu inni użytkownicy będą mogli sprawdzić Twój rating na giełdzie domen. "

 

Czy login staje się jednocześnie nickiem kupującego?

Czy login jest ustawiany raz na zawsze?

Czy w takim razie rating będzie dotyczył liczby domen zakupionych?

 

Czy nick sprzedającego może być inny od nicku kupującego i może być zmieniany?

 

 

1. Tak

2. Jest ustawiany raz na zawsze, w wyjątkowych wypadkach możemy dokonac zmiany pozniejszej recznie - ale to sa bardzo indywidualne sprawy.

3.  Rating dotyczy ilości domen zakupionych w ostatnich 6 miesiącach.

4. Nick sprzedającego może być inny od nicku kupującego i można go zmieniać.

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Noname napisał:

Pomyslimy nad tym zeby sprzedawca mogl sam decydowac tj mogl bardziej dostosowac strone z oferta sprzedazy.

 

Elegancko!

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Noname napisał:

EDIT: Wlasnie dostalem info ze skrypt zakonczyl prace wiec weryfikujemy czy wszystko jest juz ok :)

 

nie jest. Nie kieruje już na parking ale niektórych domen dalej nie wyświetla "Niestety, nie udało się odnaleźć tej strony"

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Kangur napisał:

@Dzięki Michał za rozsądne podejście.

Chciałbym zrobić test działania nowości czyli pożyczki społecznościowej. Ale troszkę się boję :)
Nie wiem jak może wyglądać aukcja i po co ona w ogóle jest?
Ktoś obcy ma licytować zmianę zaproponowanej kwoty?
A jeżeli da więcej niż podałem, a ja nie chcę więcej, to co wtedy?


Obawiam się testu też z drugiego powodu - czy jest możliwość szybszej spłaty takiej pożyczki?
Jeżeli podczas trwania pożyczki pojawi się bardzo dobra oferta jej sprzedaży, to co wtedy?
Zabezpieczenie na tej domenie blokuje możliwość jej zbycia?
Czy np. można ją sprzedać, a kwota pozostałej części pożyczki jest spłacana automatycznie ze środków nabywcy?

 

 

Aukcja jest przeprowadzana, ponieważ pożyczkodawcy wcale nie muszą zaoferować całej kwoty. Możesz chcieć pożyczyć 1000 zł, ale pożyczkodawca stwierdzi że twoja domena jest warta tylko 500 zł i tyle zaoferuje. A inny postanowi go przebić i zaoferuje 600 zł. Na koniec aukcji zdecydujesz, czy pożyczysz mniej niż oczekiwałeś, czy w ogóle nic - jeśli pożyczkodawcy oferują mniej, nie masz obowiązku wziąć pożyczki.

 

Jeśli pożyczkodawca zaoferuje więcej, również masz możliwość podjęcia decyzji: czy pożyczysz tyle, ile on oferuje, czy tylko tyle, ile chciałeś na początku.

 

Sprzedaż domeny będącej zastawem pożyczki to skomplikowany temat (także prawnie). W tej chwili nie jest to możliwe, ale będziemy pracować nad tym aby było to możliwe.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, zabaco napisał:

 

nie jest. Nie kieruje już na parking ale niektórych domen dalej nie wyświetla "Niestety, nie udało się odnaleźć tej strony"

 

Tak jak pisalem - wlasnie weryfikujemy i sprawdzamy - przy tej ilosci domen trwa to chwilke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Noname napisał:

 

Tak jak pisalem - wlasnie weryfikujemy i sprawdzamy - przy tej ilosci domen trwa to chwilke :)

ok, poczekam. Na wcześniejsze pytania nie uzyskałem odp więc wkleję je jeszcze raz:

1. Po co w ofercie sprzedaży informacja "wiek domeny" ? wg mnie powinno tego nie być.

2. Gdzie znajduję się zakładka "szukam domeny" ?

3. Nie wyświetla większości ofert ! (strona niedostępna)

4. przekierowuje na parking domeny, których dnsy są ustawione na AM przykład motoryzacja.eu

5. Wyszukiwarka nie działa - mieli i mieli... i nic.

6. Czemu zawsze była wyświetlona kwota netto a teraz jest brutto ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, dragosas napisał:

2. wygłąd samych maili - zweryfikujcie czy wygląd Was zadawala - dla mnie przez wstawki HTML są po prostu nie czytelne  (dyplomatycznie mówąc)

Na to zwracałem uwagę już dawno. Dajcie ludziom wybór, czy chcą mieć z bajerami czy bez.

 

I kolejne uwagi z mojej strony. Rozważcie przywrócenie normalnego monitorowania, czyli w darmowej postaci. Usunięcie usługi monitorowania w poprzedniej formie, czyli darmowego limitu uzależnionego od posiadanych na koncie domen, uzasadniliście na stronie https://nowy.aftermarket.pl/monitorowanie-whois/ tym,  że chcecie zagwarantować odpowiednią częstotliwość sprawdzania danych WHOIS. Ale większości osób ta częstotliwość nie jest niezbędna. Więc przywróćcie, proszę, tę usługę w wersji darmowej bez gwarancji częstotliwości, a te pakiety z gwarancją częstotliwości niech będą na monitorowanie tych cenniejszych domen, których zmiany chcemy znać niezwłocznie, a nie dopiero gdy ktoś ją sprawdzi przez Wasz serwis.

 

Monitorowanie nie generuje przecież w rzeczywistości żadnych kosztów. To tylko udostępnienie danych, które już do Was dotarły z serwera Whois, do osób, które dodały sprawdzaną domenę do monitorowania. Źródłem kosztów jest i było tylko i wyłącznie wysyłanie zapytań do serwera whois, a nie dalsze udostępnianie tych danych. Więc rozumiem usunięcie darmowego limitu na sprawdzanie whois, ale usunięcie darmowego limitu na monitorowanie już nie. A to jedna z najbardziej przydatnych usług Aftermarket.

 

No i nie dotrzymaliście obietnicy:

Cytat

Wszystkie domeny, które monitorowałeś w poprzedniej wersji serwisu zostaną przeniesione na Twoje konto

Przynajmniej u siebie nie widzę, żeby chociaż jedna domena została przeniesiona. Wszystkie poszły się...?

 

I jeśli chcecie sobie ograniczyć koszty, to usuńcie odnośnik (sprawdź WHOIS) na stronach https://www.aftermarket.pl/przechwyc/, który będzie tylko generował zbędny ruch.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, lufthansa napisał:

Zamiast czuć rozczarowanie i ogromny niesmak dopytaj o zasady i podstawy prawne, regulamin usługi itp.

Bo info typu że można kasę pod zastaw i tyle, to trochę mało.

Po ch**? Przecież jest regulamin https://www.aftermarket.pl/terms/Regulamin_pozyczek_PL.pdf. Poza tym z tej usługi w obecnej postaci nie mogę skorzystać, więc po co miałbym dopytywać? Tak trudno zrozumieć, że Aftermarket zapowiedziało, że usługa będzie dostępna dla KAŻDEGO, a jest dostępna tylko dla przedsiębiorców?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Noname napisał:

Jakich funkcji dokladnie Ci brakuje wzgledem starego panelu? Aktualnie panel jest bardziej rozbudowany i ma wieksza mozliwosc personalizacji.

 

Chcę widzieć następujące rzeczy:

- datę wygasania domeny po której sortuję

- cenę domeny na giełdzie

- koszty domeny

- statystyki na giełdzie wejścia/obserwujący/oferty/do przechwycenia

 

Nie da się tego wszystkiego ustawić naraz, a to dane podstawowe...

 

Ustawienie w widoku w informacjach dodatkowych opcji cena domeny na giełdzie nic nie zmienia, po zapisaniu zmian nadal cena nie jest wyświetlana na liście...

 

Statystyki są bardzo mało czytelne i rozrzucone na całej szerokości strony, w poprzedniej wersji było to rozwiązane idealnie...

Edited by CzarnyElo
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, zabaco napisał:

Mam takie wrażenie, że jedyną osobą zadowoloną ze zmian jest PB :lol:

 

Trochę potestowałem, aż tak krytycznie do tego nie podchodzę.

 

Ważne, że jest wola wprowadzania zmian.

 

Dla mnie najważniejsza jest strona sprzedaży domeny i to mi się najmniej podoba. Mam spore doświadczenie ze wspomnianym undeveloped.com, sporo moich uwag wprowadzili i maja bd skuteczność.

Tu powinna być pełna indywiduazlizacja.

 

Mimo wszystko AM w dalszym ciągu pozostaje w czołówce światowej.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam nadal moje domeny wystawione na Aftermarket.pl nie wyświetlają się po wpisaniu ich w pasku adresu w przeglądarce, wyskakuje błąd - DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, zabaco napisał:

ok, poczekam. Na wcześniejsze pytania nie uzyskałem odp więc wkleję je jeszcze raz:

 

1. Odpisywalem wyzej - pomyslimy nad tym zeby to sprzedawca decydowal czy chce zeby taka informacja byla widoczna :)

2. Nie ma juz tej funkcji.

5. Sprawdzajac wiele rzeczy - obciazamy jeszcze baze danych przez co dzis jeszcze beda wystepowac "przymulenia" 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Noname said:

 

Blad zostal wlasnie poprawiony. Na reszte uwag/problemow/sugestii bedziemy sukcesywnie odpowiadac 

 

Każda większa zmiana w AM wygląda tak samo. Masa błędów i niedociągnięć, potem naprawianie na wariata na żywca. Czy wy słyszeliście kiedyś o beta testach? UAT? Czemu zawsze to wygląda tak samo? Nie uczycie się na swoich błędach.

 

Wersja mobilna zamulona i wolna jak diabli. Na zmianę ustawień domeny czekać trzeba kilka minut czasami. Nie mówiąc o tym, że część guzików jest niewidocznych i trzeba się przełączyć do desktop view, żeby wykonać operację. 

 

Generalnie - pomysły macie ok, ale wykonanie fatalne. Jestem mocno rozczarowany. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×