Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

2 minuty temu, Draft napisał:

Odnośnie portfolio: strzałka na kolejną stronę nie działa (pozostaje na pierwszej).

 

@Noname czy można liczyć, że zapoznajecie się z wszystkimi zamieszczanymi w tym wątku uwagami? Czy lepiej przesyłać uwagi mailem?

 

Wlasnie myslimy czy nie zrobic jakiegos panelu na propozycje/sugestie tak zeby a) nie powielac b) zeby kazdy mogl sie wypowiedziec - poki co najlepiej chyba wysylac tickety bo tam nic nie zginie i trafia od razu w odpowiednie rece. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Noname napisał:

 

Wlasnie myslimy czy nie zrobic jakiegos panelu na propozycje/sugestie tak zeby a) nie powielac b) zeby kazdy mogl sie wypowiedziec - poki co najlepiej chyba wysylac tickety bo tam nic nie zginie i trafia od razu w odpowiednie rece. :)

 

I tu właśnie leży największy obecnie problem AM...Najpierw zrobiliście a teraz myślicie...

:)

 

Te wielomiesięczne testy to chyba przy czyms mocniejszym musiały być...

:)

 

Nie dałoby rady póki nie ogarniecie 90% problemów wrocić do poprzedniej wersji ???

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Bazyli napisał:

 

I tu właśnie leży największy obecnie problem AM...Najpierw zrobiliście a teraz myślicie...

:)

 

Te wielomiesięczne testy to chyba przy czyms mocniejszym musiały być...

:)

 

Nie dałoby rady póki nie ogarniecie 90% problemów wrocić do poprzedniej wersji ???

 

Propozycje/sugestie to cos innego niz testy. :) Teraz propozycji jest najwiecej - bo wszyscy sa zaciekawieni/sprawdzaja - za jakis czas jak kurz opadnie i te najwieksze bolaczki znikna, malo komu bedzie sie chcialo napisac - we wczesniejszym serwisie zmiany byly bardzo trudne lub wrecz niemozliwe. Pisalem i sie powtorze, nowy serwis zostal zbudowany calkowicie od zera - to nie jest tak ze to "nakladka" na stara baze danych :-) Teraz mamy serwis, ktory w bardzo prosty i szybki sposob mozna dostosowywac pod rozne sytuacje/propozycje itd.  Bledy zawsze towarzysza takim rozbudowanym projektom - niestety - mimo naprawde nastu miesiecy testow. Oczywiscie nie chowamy glowy w piasek i nad wszystkim pracujemy - analizujemy/poprawiamy/wprowadzamy. To co widac od strony uzytkownika to jedno :) Za "plecami" stoja setki skryptów, które nie tylko dbają o poprawne działanie core systemu AM ale przede wszystkim o bezpieczenstwo, rozne serwery, bazy danych, backupy, integralnosc, rownolegle dzialanie itd itd.

  • Like 2
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Noname napisał:

 

Propozycje...

 

Ja nie twierdzę że zmiany nie były czy nie są konieczne ale pewnych rzeczy nie powinno się robić tak jak Wy do tego podeszliście. Gdyby tych błędów było mniej ewentualnie zabrakło czegoś co jeszcze poprawiłoby funkcjonalność....Można by było zrozumieć. Ale została oddana do użytku wersja która już na samym początku wymaga korekt i przebudowy. To tak jak byś z salonu odebrał nowy samochód który od razu trzeba oddać do blacharza i lakieronika o mechaniku nie wspominając.

Naprawdę nie możliwosci aby do czasu poprawienia i usunięcia błędów przywrócić poprzednią wersję? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Bazyli napisał:

 

Ja nie twierdzę że zmiany nie były czy nie są konieczne ale pewnych rzeczy nie powinno się robić tak jak Wy do tego podeszliście. Gdyby tych błędów było mniej ewentualnie zabrakło czegoś co jeszcze poprawiłoby funkcjonalność....Można by było zrozumieć. Ale została oddana do użytku wersja która już na samym początku wymaga korekt i przebudowy. To tak jak byś z salonu odebrał nowy samochód który od razu trzeba oddać do blacharza i lakieronika o mechaniku nie wspominając.

Naprawdę nie możliwosci aby do czasu poprawienia i usunięcia błędów przywrócić poprzednią wersję? 

 

Ilosc bledow nie jest az tak duza, jakby sie moglo wydawac czytajac forum - duza czesc bledow sie powiela lub wynikaja z jednego bledu - to w duzej czesci kosmetyczne sprawy, wizualne, lub drobne poprawki - oczywiscie nie przecze ze nie pojawily sie bledy, ktorych po prostu byc nie powinno koniec kropka (problemy z przekierowaniami itd)  - ale dlatego mamy taki aktualnie duzy zespol zeby po prostu temu wszystkiemu sprostac. Kod przechodzi przez wiele oczu, przez fakt "modyfikalnosci" systemu - mozna go wprowadzac naprawde szybko - i nie dlatego ze jest "tworzony na kolanie" tylko dlatego ze cala grupa zna serwis od wewnatrz doskonale, praca jest odpowiednio delegowana - to skutkuje szybkimi aktualizacjami.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Bazyli napisał:

 

....To tak jak byś z salonu odebrał nowy samochód który od razu trzeba oddać do blacharza i lakieronika o mechaniku nie wspominając.

 

 

Nie Bazyli, to nie to samo, za samochód płacisz, a za korzystanie z serwisu nie. Nie popadajmy w histerię, nowa wersja AM była potrzebna i pomimo tych wszystkich błędów ja jestem zadowolony, bo wygląda to na pewno lepiej niż poprzednia wersja, a tu chodzi o to, żeby kk który wejdzie na stronę nie czuł się jak w "prl".

Nie ma co narzekać tylko trzeba dążyć do minimalizacji błędów i prawidłowego funkcjonowania AM.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, zabaco napisał:

 

Nie Bazyli, to nie to samo, za samochód płacisz, a za korzystanie z serwisu nie. Nie popadajmy w histerię, nowa wersja AM była potrzebna i pomimo tych wszystkich błędów ja jestem zadowolony, bo wygląda to na pewno lepiej niż poprzednia wersja, a tu chodzi o to, żeby kk który wejdzie na stronę nie czuł się jak w "prl".

Nie ma co narzekać tylko trzeba dążyć do minimalizacji błędów i prawidłowego funkcjonowania AM.

 

 

Narzekac jak najbardziej mozna - byleby to prowadzilo do rzeczywistych sugestii i pozniejszych poprawek :)

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites

4HdAW09.png

 

Dostałem dzisiaj wiadomość "Faktura sprzedaży oczekuje na wygenerowanie". Czy data sprzedaży na pewno powinna być 01.04.2019? Te sprzedaże były w marcu, nie w kwietniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, necik napisał:

4HdAW09.png

 

Dostałem dzisiaj wiadomość "Faktura sprzedaży oczekuje na wygenerowanie". Czy data sprzedaży na pewno powinna być 01.04.2019? Te sprzedaże były w marcu, nie w kwietniu.

 Hej! Napisz prosze ticket i podaj wiecej szczegolow :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem już ofertę kupna w nowym serwisie i mam jedną ważną uwagę. Dlaczego zniknęła dość ważna informacja w e-mailu o nr ip kupującego, która mogła świadczyć choćby o tym, czy to kupujący z PL, czy zagraniczny?

 

Druga sprawa w panelu ofert drażni mnie, że każde działanie otwiera mi nowe okno... Nie wiem, ale jakoś bardziej pasowało mi rozwiązanie ze starej wersji, gdzie wszystko, każda operacja działa się w jednym oknie, tylko opcję się rozsuwały czy jak to nazwać... ;) Jednak cały nowy system oparty jest o nowe okienka i zapewne nie ma szans na takie zmiany? :(

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, CzarnyElo napisał:

Dostałem już ofertę kupna w nowym serwisie i mam jedną ważną uwagę. Dlaczego zniknęła dość ważna informacja w e-mailu o nr ip kupującego, która mogła świadczyć choćby o tym, czy to kupujący z PL, czy zagraniczny?

 

Druga sprawa w panelu ofert drażni mnie, że każde działanie otwiera mi nowe okno... Nie wiem, ale jakoś bardziej pasowało mi rozwiązanie ze starej wersji, gdzie wszystko, każda operacja działa się w jednym oknie, tylko opcję się rozsuwały czy jak to nazwać... ;) Jednak cały nowy system oparty jest o nowe okienka i zapewne nie ma szans na takie zmiany? :(

 

To ciekawe - podeslij ktore dokladnie operacje powoduja odpalanie nowych okienek. Wszystko powinno odbywac sie w jednej zakladce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdzie się włacza w zetawieniu domen informajce ile osób dodalo daną domenę do przechwycenia ?

 

ps. przy próbie wejscia na dowolna podstronę mamł bład od firefoxa, ze nie udąło się nawiazac bezpiecznego połaczenia

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, networker napisał:

gdzie się włacza w zetawieniu domen informajce ile osób dodalo daną domenę do przechwycenia ?

 

Lista Twoich domen -> Widok -> Informacje dodatkowe -> Statystyki giełdy domen -> Zmień wygląd listy

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Noname napisał:

 

To ciekawe - podeslij ktore dokladnie operacje powoduja odpalanie nowych okienek. Wszystko powinno odbywac sie w jednej zakladce :)

 

Źle to ująłem, wszystko odbywa się w jednej zakładce, ale za każdą operacją otwiera się nowa strona. Wcześniej była lista negocjacji klikałem plusik i rozsuwały mi się opcje przy danej domenie cały czas widząc listę negocjacji, składałem kontrofertę, czy odrzucałem domena znikała z listy i tak dalej.

 

Tak samo gruba zabawa przy prostym odnowieniu domeny, które we wcześniejszej wersji serwisu trwało 2 sekundy, polegało na jednym kliknięciu ikonki odnowienia przy danej domenie i wszystko działo się w tle, a ja dalej pracowałem sobie z listą domen. Obecnie zostało to rozbudowane do poważnej operacji, niczym operacje hurtowe we wcześniejszej wersji, mianowicie... Klikam "odnów", dopiero rozwija się lista opcji, klikam "odnów domenę" i tracę listę domen z oczu, bo przenosi mnie na nową stronę "Odnowienie domen", klikam button "odnów domeny", wyskakuje okienko "Potwierdź wykonanie operacji", klikam zamów za XXzł" przenosi mnie na nową stronę "Wynik wykonania operacji" i dopiero klikam wróć do poprzedniej strony i po PRZEMULENIU pokazuje mi się ponownie lista domen... Podsumowując całość zajmuje teraz 30 sekund + 10 sekund na ponowne przemulenie listy + 10 sekund na ponowne odnalezienie się na tej liście i w efekcie mamy prawie minutę straty czasu na odnowienie domeny, gdzie w poprzedniej wersji serwisu trwało to 2 sekundy...

 

I tak jest obecnie praktycznie z każdą prostą operacją na domenie, którą w starej wersji wykonywało się w 2 sekundy jednym kliknięciem. Jaki jest sens i cel takiego rozbudowania prostych operacji poza stratą czasu użytkowników i niepotrzebnym obciążaniem serwera?

 

EDIT: Mnie osobiście to najbardziej doprowadza do szału w nowej wersji ;)

 

Edited by CzarnyElo
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no to już jest przesada. Nie otrzymałem wczoraj żadnego maila o zbliżającym się terminie płatności, a myślałem, że płatność za domeny ma termin do 2 kwietnia, a konkretnie za 1 przechwyconą.
Dzisiaj wstaje, wchodzę na maila, a tu informacja, że moje konto jest zablokowane i mam teraz płacić 246 PLN brutto :lol: No to niezle, widać na co nastawia się obecny Aftermarket i czemu ma to służyć, ciągnięcie kasy od domainerów co zapomnieli opłacić przechwyconej domeny za 30-50 PLN. To niech teraz bulą.
Przecież i tak świeże osoby, które dla zabawy ładują w aukcjach po 10 kafli lub klikają cały dzień kup teraz - nie opłacą tej kary, bo i po co?? Opłacić ją będzie musiała osoba, która ma inne domeny na koncie.
Teraz już bez znaczenia na nowym AM - czy jesteś z nimi kilka lat, a czy wczoraj zarejestrowałeś konto. Czy naklikałeś sprzedaży za 50k, a czy nie opłacileś transakcji za 50 PLN.
Teraz po blokadzie konta nic już nie można zrobić.
W sobotę połowa moich domen nie była na giełdzie i była jakby "wygasła", potencjalni kupcy nie mogli się skontaktować, dzisiaj nic nie zrobię, bo jest blokada konta.
Wiecie co? Ja już mam dosyć i wolę nie wiedzieć co będzie jutro na nowym AM.
Może jednak w końcu przekonam się do Premium.pl.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, DilerDomen napisał:

Może jednak w końcu przekonam się do Premium.pl.

 

W premium miałem dwa razy podobną sytuację. Nie logowałem się, bo wiedziałem że nie mam tam w najbliższym czasie odnowień, domeny nie były tam wystawione na giełdzie, a tu w końcu próbuję się zalogować, a jedyne co mogę zrobić, to zapłacić karę za nieopłacenie przechwyconej domeny. Wciskali mi, że wysłali SMS-y, co nie było prawdą...
Także wiesz, trawa po drugiej stronie płotu wydaje się zawsze bardziej zielona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, DilerDomen napisał:

Nie no to już jest przesada...

 

Nie straszyłbym przenosinami za to wziął się za pisanie maila do AM o anulowanie tej kary i rejestracje domeny.

Sytuacja ktora obecnie panuje nie sprzyja czemukolwiek, tym bardziej prawidłowemu korzystaniu z serwisu.

Myślę że są duże szanse iż AM zechce pojść na rękę.

 

 

Do AM:

 

Kiedy wróci ilość złożonych ofert?

Czemu jedne nickename pisane są z malej litery a inne z dużej?

:)

 

 

 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, DilerDomen napisał:

Nie no to już jest przesada. Nie otrzymałem wczoraj żadnego maila o zbliżającym się terminie płatności, a myślałem, że płatność za domeny ma termin do 2 kwietnia, a konkretnie za 1 przechwyconą.
Dzisiaj wstaje, wchodzę na maila, a tu informacja, że moje konto jest zablokowane i mam teraz płacić 246 PLN brutto :lol: No to niezle, widać na co nastawia się obecny Aftermarket i czemu ma to służyć, ciągnięcie kasy od domainerów co zapomnieli opłacić przechwyconej domeny za 30-50 PLN. To niech teraz bulą.
Przecież i tak świeże osoby, które dla zabawy ładują w aukcjach po 10 kafli lub klikają cały dzień kup teraz - nie opłacą tej kary, bo i po co?? Opłacić ją będzie musiała osoba, która ma inne domeny na koncie.
Teraz już bez znaczenia na nowym AM - czy jesteś z nimi kilka lat, a czy wczoraj zarejestrowałeś konto. Czy naklikałeś sprzedaży za 50k, a czy nie opłacileś transakcji za 50 PLN.
Teraz po blokadzie konta nic już nie można zrobić.
W sobotę połowa moich domen nie była na giełdzie i była jakby "wygasła", potencjalni kupcy nie mogli się skontaktować, dzisiaj nic nie zrobię, bo jest blokada konta.
Wiecie co? Ja już mam dosyć i wolę nie wiedzieć co będzie jutro na nowym AM.
Może jednak w końcu przekonam się do Premium.pl.

 

Pisanie na forum zdecydowanie opoznia nasza reakcje w stosunku do ticketow :) Oczywiscie, jesli kara zostala naliczona nieslusznie wszystko zostanie wyprostowane - to nie podlega dyskusji. 

 

Na liscie -> https://www.aftermarket.pl/Mail/List/?_start=30 mozna dokladnie sprawdzic jakie wiadomosci wychodzily od nas.

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, CzarnyElo napisał:

 

Źle to ująłem, wszystko odbywa się w jednej zakładce, ale za każdą operacją otwiera się nowa strona. Wcześniej była lista negocjacji klikałem plusik i rozsuwały mi się opcje przy danej domenie cały czas widząc listę negocjacji, składałem kontrofertę, czy odrzucałem domena znikała z listy i tak dalej.

 

Tak samo gruba zabawa przy prostym odnowieniu domeny, które we wcześniejszej wersji serwisu trwało 2 sekundy, polegało na jednym kliknięciu ikonki odnowienia przy danej domenie i wszystko działo się w tle, a ja dalej pracowałem sobie z listą domen. Obecnie zostało to rozbudowane do poważnej operacji, niczym operacje hurtowe we wcześniejszej wersji, mianowicie... Klikam "odnów", dopiero rozwija się lista opcji, klikam "odnów domenę" i tracę listę domen z oczu, bo przenosi mnie na nową stronę "Odnowienie domen", klikam button "odnów domeny", wyskakuje okienko "Potwierdź wykonanie operacji", klikam zamów za XXzł" przenosi mnie na nową stronę "Wynik wykonania operacji" i dopiero klikam wróć do poprzedniej strony i po PRZEMULENIU pokazuje mi się ponownie lista domen... Podsumowując całość zajmuje teraz 30 sekund + 10 sekund na ponowne przemulenie listy + 10 sekund na ponowne odnalezienie się na tej liście i w efekcie mamy prawie minutę straty czasu na odnowienie domeny, gdzie w poprzedniej wersji serwisu trwało to 2 sekundy...

 

I tak jest obecnie praktycznie z każdą prostą operacją na domenie, którą w starej wersji wykonywało się w 2 sekundy jednym kliknięciem. Jaki jest sens i cel takiego rozbudowania prostych operacji poza stratą czasu użytkowników i niepotrzebnym obciążaniem serwera?

 

EDIT: Mnie osobiście to najbardziej doprowadza do szału w nowej wersji ;)

 

 

Poprzednia wersja byla zupelnie inaczej zbudowana, to nie zmienia faktu ze juz kilka osob wspominalo o zbyt "dlugim" procesie klikania odnawiania domeny/szybkiego doladowania/podgladu salda - to mamy na liscie zadan do realizacji :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Noname napisał:

 

Poprzednia wersja byla zupelnie inaczej zbudowana, to nie zmienia faktu ze juz kilka osob wspominalo o zbyt "dlugim" procesie klikania odnawiania domeny/szybkiego doladowania/podgladu salda - to mamy na liscie zadan do realizacji :)

 

Czy kwestia obserwowania domen/aukcji/sprzedających może też być pod to podciągnięta?

Czyli tak jak jest teraz, z tym że klikając przycisk "Obserwuj tę aukcję", zmienia się on na "Przestań obserwować tę aukcję" - bez przechodzenia do nowej strony.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie: W poprzedniej wersji przy sprawdzaniu hurtowym nazw raz system pominął etap zatwierdzenia rejestracji i zarejestrował mi automatycznie około 30 bezsensownych domen oczywiście reklamacja nie została uwzględniona ale nauczony tym błędem założyłem  drugie konto gdzie nie było pieniędzy tylko do celów hurtowego sprawdzania i tam przeprowadziłem test z celową rejestracją wyskoczyło powiadomienie brak odpowiednich środków i to było OK 

Czy w nowej wersji przy braku środków będzie to samo czy domeny zostaną zarejestrowane zablokujecie konto i nałożycie karę jak w przypadku nieopłaconych domen z przechwycenia ???

Edited by joda

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pshemec napisał:

Przy ofercie aukcji ( użytkownik nie posiada adresu mail .. )

image.png.0039fe467cbfc24e01aedc1f8a9cb2cf.png

 

Przy licytacji w aukcji, wysyłana jest wiadomość do poprzedniego użytkownika że został przelicytowany. Jeśli np. jego konto zostało zablokowane administracyjnie, usunięte albo z innego powodu dezaktywowane, system generuje taki kod błędu przy próbie wysłania do niego wiadomości e-mail. Problem ten został już poprawiony, prosimy spróbować ponownie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niesłuchane rzeczy dzieją się na moim koncie, patrzę na stronę Aftermarket, nie podejmowałem żadnych działań i nagle samo z siebie pojawia się kilkaset zamówień do opłacenia. Już nie pamiętam liczb bo zaczęły się one co chwilę zmieniać, 600, 480, 320, 225, 160, itd. Zatrzymało się na 20 i taka cyfra widnieje w ikonie, a na liście nie ma niczego. :wacko: Mam nadzieję, że podobnie nie będzie z pieniędzmi i domenami.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Pan_Grzegorz napisał:

Niesłuchane rzeczy dzieją się na moim koncie, patrzę na stronę Aftermarket, nie podejmowałem żadnych działań i nagle samo z siebie pojawia się kilkaset zamówień do opłacenia. Już nie pamiętam liczb bo zaczęły się one co chwilę zmieniać, 600, 480, 320, 225, 160, itd. Zatrzymało się na 20 i taka cyfra widnieje w ikonie, a na liście nie ma niczego. :wacko: Mam nadzieję, że podobnie nie będzie z pieniędzmi i domenami.

 

Poprawialismy wysylanie aktualizacji do userow - dlatego przez chwile mozna bylo zobaczyc takie anomalie - juz jest ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×