Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

To już jakieś jaja są. Wczoraj zakończyły się aukcję opcji na domeny kuk.pl i gwardia.pl - oczywiście wygrałem je. Nie opłaciłem ich od razu. Jakież moje zdziwienie jak teraz wszedłem na nowy.aftermarket i widzę że opcje powróciły na ponownie na aukcje.

Edited by kK
  • Confused 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden wielki skok na kasę. Czego Wy się jeszcze dziwicie. Bez większego przygotowania. Bez testów.

Bez AM też jest życie.

Edited by szmiko
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spam przychodzi na pocztę z zapytań o domeny. 

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomarudzę ;)

Właśnie wydrukowałem fakturę. Niepotrzebnie zajmuje tyle stron. Zamiast 24 operacji na pierwszej stronie spokojnie zmieściłoby się 50. Po co marnować tusz i papier zanieczyszczając środowisko?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, apze napisał:

Pomarudzę ;)

Właśnie wydrukowałem fakturę. Niepotrzebnie zajmuje tyle stron. Zamiast 24 operacji na pierwszej stronie spokojnie zmieściłoby się 50. Po co marnować tusz i papier zanieczyszczając środowisko?

 

https://www.aftermarket.pl/Invoice/Format/ - tu mozesz zmienic faktury na wersje uproszczona :) Jak cos, moge Ci wygenerowac ta fakture raz jeszcze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujący prosi mnie o przedłużenie terminu płatności. Czy w nowym AM jest taka możliwość, nie mogę jej znaleźć. Nie widzę też możliwości wysłania wiadomości odpowiedzi do kupującego, kiedy domena jest w stanie "Czeka na opłacenie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi raz złapałem się na dołączeniu do AUKCJI opcji domeny, która była umieszczona w newsletterze pod tytułem "Do przechwycenia: Aukcje domen przechwyconych [DATA]" i pomiędzy wieloma aukcjami domen wrzucone są pojedyncze aukcje opcji i człowiek się nabiera... Radzę uważać. Tymczasem napisałem do AM o anulowanie dołączenia i złożenia oferty. Jak całkowicie wyłączyć z newsletterów aukcje opcji i dlaczego znajdują się one w newsletterach dotyczących aukcji domen?! :/ W poprzedniej wersji te rynki były wyraźnie rozdzielone i niech tak pozostanie.

 

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 2.05.2019 o 03:08, CzarnyElo napisał:

Przy imporcie domen zewnętrznych nie działa już szybkie dodanie z cenami Kup Teraz typu:

xxx.pl 111

xyxy.pl 1212

 

Trzeba dodawać każdą domenę osobno i zaznaczać ptaszki "Na Sprzedaż" Ręce mi opadają na każdym kroku jak spadła funkcjonalność, użyteczność i szybkość działania dla użytkownika... :/

 

Dodałbym jeszcze możliwość wprowadzenia kosztu zakupu domeny przy imporcie w postaci:

 

domena - kup teraz - koszt zakupu

xxx.pl - 1000 - 50

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmieniłem na wersję uproszczoną - dziękuję.

 

Po sprawdzeniu większej ilości domen wyniki wraz ze stanem domeny pokazywane są losowo. Wygodniej byłoby, gdyby były prezentowane w takiej kolejności w jakiej wpisał je użytkownik.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/30/2019 at 4:09 PM, Pan_Grzegorz said:

Nie wiem, czy spadek ruchu, ale spadek ilości ofert na pewno, choć AM pewnie ma inne dane.

 

Po kliknięciu "Złóż ofertę" na stronie z ofertą sprzedaży domeny jest przekierowanie na "Wylogowałeś się ze swojego konta w naszym serwisie."

Nie testowałem innych przeglądarek, ale może oferty również tutaj giną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, mobster napisał:

 

Po kliknięciu "Złóż ofertę" na stronie z ofertą sprzedaży domeny jest przekierowanie na "Wylogowałeś się ze swojego konta w naszym serwisie."

Nie testowałem innych przeglądarek, ale może oferty również tutaj giną.

To może napisz z jakiej przeglądarki korzystałeś :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
On 5/5/2019 at 8:34 AM, szogun said:

Spam przychodzi na pocztę z zapytań o domeny. 

tez dostalem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 25.04.2019 o 00:07, abc napisał:

Czy mozemy prosic o przedluzenie "promocji" dla domen zewnetrznych lub w ogole o zrezygnowanie z wprowadzenia oplat za kazdy dzien domeny zewnetrznej na gieldzie?

byloby ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarówno wczoraj jak i dzisiaj otrzymalem wiadomości od klientów, którzy nie dostali maili z moją propozycją w prowadzonych negocjacjach...Dobrze, że zareagowali na info o wygaśnięciu kontroferty.

 

Druga sprawa to informowanie użytkowników o otrzymanych ofertach.Jakiś czas temu dostałem wiadomość dopiero po kilku dniach.Dzisiaj podobnie, tylko że z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, domanpw napisał:

Zarówno wczoraj jak i dzisiaj otrzymalem wiadomości od klientów, którzy nie dostali maili z moją propozycją w prowadzonych negocjacjach...Dobrze, że zareagowali na info o wygaśnięciu kontroferty.

 

Druga sprawa to informowanie użytkowników o otrzymanych ofertach.Jakiś czas temu dostałem wiadomość dopiero po kilku dniach.Dzisiaj podobnie, tylko że z kilkugodzinnym opóźnieniem.

 

Moge prosic o dokladne nazwy domen na PW tak by moc to zweryfikowac dla wszystkich przypadkow? Bede wdzieczny mogac to dokladnie zweryfikowac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro Aftermarket.pl chce (bo tak naprawde przeciez nie musi - wszyscy wiedza, ze nie jest to podyktowane zapewnieniem bezpieczenstwa transakcji dla kupujacego) kasowac swoich klientow za wszystko co sie da, np. za kazdy dzien wystawienia domeny zewnetrznej na gieldzie - to proponuje do cennika wprowadzic takze oplate karna dla Aftermarket.pl w wysokosci 0,01 zl za kazda sekunde opoznienia w przekazywaniu oplaconych w terminie przechwyconych domen.

 

Niestety od momentu migracji do "nowego" (gorszego, moim zdaniem) Aftermarket.pl praktycznie o kazda zakupiona domene trzeba prosic i pisac ticket, bo mimo wielu dni oczekiwan wiekszosc domen nie zostaje nawet przetransferowana od partnerow przechwytujacych do glownego rejestratora, co w praktyce oznacza rowniez brak zmiany abonenta, a jak wiemy po oplaceniu danej domeny powinno to nastapic najdalej po 5 dniach.

 

Moze oplata karna dla Aftermarket.pl za kazda sekunde opoznienia przekazywana klientowi bylaby lepszym rozwiazaniem, bo jak widac zglaszanie tak powaznego problemu w prawidlowym dzialaniu przez tickety nic nie daje - mimo kilku tygodni oczekiwania i zapewnien, ze problem zostanie usuniety.

 

PS. Pamietajcie, ze juz za 3 dni Aftermarket.pl zacznie naliczac nam oplate karna za kazdy dzien checi sprzedazy przez ich gielde domeny zewnetrznej bez "weryfikacji", ktora to w praktyce niestety wiaze sie ze stalym przekierowaniem domeny na Aftermarket.pl.

Edited by abc
  • Like 3
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie macie -

 

Kliknąłem "rejestruj domenę", okazało się, że wygasa...

 

Z ciekawości kliknąłem "przechwyć" - wcześniej chyba jak się tak robiło, to pokazywało cennik przechwcycenia standardowego i priorytetowego oraz akceptuj.

Ale nie... od razu dodało do przechwycenia! Żadnego nawet potwierdzenia.

Kliknąłem od razu aby wycofać domenę z przechwycenia...

 

Ale nie... nie można!

---
Obiekt    Rezultat operacji    Komunikat
***.pl    Błąd wykonania    Domena jest już w trakcie przechwytywania

Zlecona przez Ciebie operacja została zakończona. Część operacji nie została wykonana pomyślnie. Przejrzyj załączony wynik wykonania operacji aby sprawdzić komunikaty o błędach.

Rodzaj operacji:
Cofnięcie operacji

Ilość pomyślnych operacji:
0

Ilość operacji z ostrzeżeniami:
0

Ilość operacji błędnych:
1

Ilość operacji anulowanych:
0
---


Wszystko dlatego, że domena wygasała w ciągu kolejnych kilku minut. Wygasanie o 11:09, opcja kliknięta o 11:04. Może było za późno?

Tak czy owak, teraz bul 40 zł + opłatę za rejestrację.


Żadnego potwierdzenia. Mało tego, przy opcji "Przechwyć" jest PLUS - dla mnie sugerował on listę/okienko do rozwinięcia, właśnie z akceptacją albo rezygnacją.

 

Jeden wielki skok na kasę!

 

Ciekawe co by było, jakby takie działanie skonsultować z prawnikiem...

 

 

Ps.

Jeszcze lepiej - domena dodania do przechwycenia i tak się nie przechwyciła. Czuję się wydutkany podwójnie.

Edited by zbinigew88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować powyższego posta - no więc ostatecznie usunąłem tę domenę z przechwytywania, a konto nie zostało CHYBA obciążone. Będę jeszcze to sprawdzał.

 

Ale strzeżcie się nowego AM...

Edited by zbinigew88

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbinigew88 napisał:

Nie mogę już edytować powyższego posta - no więc ostatecznie usunąłem tę domenę z przechwytywania, a konto nie zostało CHYBA obciążone. Będę jeszcze to sprawdzał.

 

Ale strzeżcie się nowego AM...

 

Ja się strzegę przede wszystkim tych co piszą post pod postem nie wiadząc co piszą...byle popisać...

:P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

przy próbie sprawdzenia wolnych domen"

 

"Wystąpił błąd wewnętrzny w aplikacji serwisu. Nasi operatorzy zostali poinformowani o błędzie i podejmą odpowiednie kroki.

Prosimy spróbować wykonać operację ponownie. Jeśli błąd będzie się powtarzał, prosimy o kontakt z obsługą serwisu."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny wygasające po rezerwacji widoczne są w wyszukiwarce AM jako niedostępne do rejestracji. Nie ma jednak problemu by zarejestrować je poprzez usługę "Rejestruj nowe domeny" lub po prostu w innym serwisie gdzie nie mają takiego statusu. Przykro mi, ale przez takie akcje strach używać Aftermarketowej wyszukiwarki, która dodatkowo okrutnie muli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zabaco napisał:

przy próbie sprawdzenia wolnych domen"

 

"Wystąpił błąd wewnętrzny w aplikacji serwisu. Nasi operatorzy zostali poinformowani o błędzie i podejmą odpowiednie kroki.

Prosimy spróbować wykonać operację ponownie. Jeśli błąd będzie się powtarzał, prosimy o kontakt z obsługą serwisu."

U mnie ten sam problem, z przerwami, już od piątku. Do tego muli strasznie i nie działa sprawdzanie whois...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Bazyli napisał:

 

Ja się strzegę przede wszystkim tych co piszą post pod postem nie wiadząc co piszą...byle popisać...

:P

 

Oby Tobie Mistrzu nigdy nie przydarzył się podobny problem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, zabaco napisał:

przy próbie sprawdzenia wolnych domen"

 

"Wystąpił błąd wewnętrzny w aplikacji serwisu. Nasi operatorzy zostali poinformowani o błędzie i podejmą odpowiednie kroki.

Prosimy spróbować wykonać operację ponownie. Jeśli błąd będzie się powtarzał, prosimy o kontakt z obsługą serwisu."

 

18 godzin temu, Rumen napisał:

Domeny wygasające po rezerwacji widoczne są w wyszukiwarce AM jako niedostępne do rejestracji. Nie ma jednak problemu by zarejestrować je poprzez usługę "Rejestruj nowe domeny" lub po prostu w innym serwisie gdzie nie mają takiego statusu. Przykro mi, ale przez takie akcje strach używać Aftermarketowej wyszukiwarki, która dodatkowo okrutnie muli. 

 

16 godzin temu, sebastian0000 napisał:

U mnie ten sam problem, z przerwami, już od piątku. Do tego muli strasznie i nie działa sprawdzanie whois...

 

Wszystko powinno juz dzialac poprawnie, co do rejestracji domen, ktore wygasaja po rezerwacji z poziomu wyszukiwarki - bedzie to oczywiscie poprawione :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×