Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

Im dłużej siedzę na nowym AM, to widzę że tam wiele pracy zostało zrobionej. Przeklikałem już chyba wszystkie funkcjonalnosci. Jest sporo błedów i niedogodnien, ale myślę że to się wszystko dotrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mam dla AM pewną propozycję...

Zlitujcie sie nad nami i wróćcie do poprzedniej wersji a tą ustawcie jako wersję Beta i ćwiczcie sobie te wszystkie nowości i wynalazki ale nie naszym kosztem.

Bo wychodzi na to że to my za Was mamy szukać błędów i wytykać wszelkie potknięcia.

Czyjś rozwój nie może nikogo ograniczać.

Kiedy Dropped zamieniał się w Aftermarket działały równomiernie dwie wersje serwisu...Nowa i stara...

Zmiany i naprawa błędów przebiegała niemal bezboleśnie. Może takie rozwiązanie byłoby najlepsze?

Macie naprawdę za dużo rzeczy niedopracowanych żeby obarczać nimi nas.

 

Edited by Bazyli
  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie próbowałem wystawić pierwszą aukcje po nowemu.

 

Prowizja za wystawienie z ceną minimalną poraża ;-)

Kiedyś była 1 zł a teraz 1% + vat ;-)

 

Dodatkowo napotkałem na inne problemy

- dostaje podwójne newslettery w tym jeden z wywalonym htmlem
- cieżko się odnaleźć ale kwestia czasu kiedy sie człowiek przyzwyczai

- zmieniłem nazwe swojego konta i teraz nie wiem czy zmieniajac ją znowu będe musiał zapłacić prowizję.

- nie mogę znaleźć miejsca gdzie były ogłoszenia "kupie domene". Ktoś pomoże?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne pytanie, czy portfolio Wam działa? Ustawiłem tam domenę i nic nie działa... Jak kliknę "Pokaż portfolio" to wyskakuje strona główna Aftermarket, a jak wpiszę ustawioną domenę w przeglądarce to działa na niej stare przekierowanie z linkiem do portfolio ze starej wersji, które się nie otwiera... Czyściłem pamięć podręczną w przeglądarce...

 

PS. Podrzuci ktoś linka do swojego portfolio, żebym mógł zobaczyć jak to wygląda?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak oglądam tą nową wersję serwisu to przypomniały mi się czasy szkolne.

Praca domowa pisana "na kolanie" w drodze do szkoły, potem szybko sprawdzona przed lekcją przez kolegę z klasy i można oddawać.

Tylko, że jak była słaba ocena, albo nie zaliczone to jakoś się nie dziwiłem.

 

Bazyli dobrze napisał powinna być stara i nowa wersja serwisu. Nowa oczywiście do gruntownej zmiany.

 

Jeśli miałbym wystawić ocenę jak w szkole to:

 

stara wersja - 4

nowa wersja - max 2+

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Bluemoon napisał:

Prowizja za wystawienie z ceną minimalną poraża ;-)

Kiedyś była 1 zł a teraz 1% + vat ;-)

 

 

To akurat bardzo dobra zmiana. Skończy się testowanie cen, angażując czas kupujących, kiedy sprzedawca i tak nie chce tej domeny sprzedać, albo chce nierealne pieniądze.
Musząc zapłacić z góry ten 1%, sprzedawca podejdzie do sprawy dużo poważniej - albo cena minimalna będzie realna do osiągnięcia, albo nie wystawi w ogóle aukcji z ceną minimalną.

  • Like 4
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Bluemoon napisał:

 

- nie mogę znaleźć miejsca gdzie były ogłoszenia "kupie domene". Ktoś pomoże?

 


Było przeczytać mój ostatni post lub wszystkie od AM. Nie ma co powielać tematów.
 

1 godzinę temu, CzarnyElo napisał:

Kolejne pytanie, czy portfolio Wam działa? Ustawiłem tam domenę i nic nie działa...


Wczoraj działało, można nawet dodać własne logo. Dzisiaj portfolio nie działa.
Za to działają już prawdopodobnie wszystkie domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masa niedociagniec i puszczacie taka wersje? Testerom bym nie zaplacil. Trzeba bylo udostepnic ja najpierw dla forumowiczow do testow.

 

Ja chce stara wersje!?!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

w AM mamy chwilową awarię łączy. Pracujemy już nad rozwiązaniem tego problemu. 

 

Doprecyzowując, problem wystąpił w serwerowni, i nie był zależny od nas,

Edited by Zuzka

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Warszawiak napisał:

Podaję informację dla osób, które są zainteresowane tematem domen zewnętrznych. Tak jak było mówione na początku tego wątku została wprowadzona stawka karna - 1 grosz dziennie za niezweryfikowaną domenę zewnętrzną (trzymaj się delirium). Cały kwiecień jednak w drodze wyjątku będzie gratis. Można także zweryfikować takie domeny za pomocą rekordu dns cname, co jednak skutkuje przekierowaniem ich na stronę aftermarket. Dlaczego nie można było po prostu wprowadzić weryfikacji za pomocą rekordu dns txt, tak jak sugerował apze?

 

:(

Szkoda, że nie słuchają swoich własnych klientów...

 

Kiedyś, na początku, Dropped działał w modelu "jeśli damy narzędzie swoim klientom, które pozwoli im zarobić, sami jako Dropped na tym zarobimy". Teraz można natomiast odnieść wrażenie, że zmieniło się to na "zaróbmy na wszystkim na czym tylko można, może tylko część klientów od nas odejdzie".

 

Obecna forma rozwiązania dla domen zewnętrznych wcale nie jest podyktowana kwestiami zabezpieczenia przebiegu transakcji z myślą o kupujących, bo gdyby tak było - nie byłoby żadnych opłat dodatkowych, a najwyższej nieco wyższa prowizja (jeśli ktoś nie dokona transferu domeny przed zawarciem transakcji) lub po prostu wymóg weryfikacji własności domeny zewnętrznej na etapie jej wystawiania na giełdę np. poprzez rekord txt w dns. Natomiast decyzję o tym, czy sprzedający chce swoją domenę przekierować na stronę oferty (aby zwiększyć szanse na sprzedaż) - powinni zostawić sprzedającemu.

Edited by abc
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponownie dorzucę swoje „trzy grosze”.

Jak najszybciej naprawcie utrzymywanie sesji. Bycie ciągle wylogowywanym jest bardzo uciążliwe.

 

Wygodniej by było, jakby przycisk do obserwowania aukcji nie przenosił do kolejnej strony, ale powodował wyskoczenie „dymka”, w którym można by zaznaczyć opcjonalnie „Obserwuj także kolejne aukcje i oferty sprzedaży” i „Obserwuj także inne oferty tego sprzedającego”.

 

Napis „Aukcja nie osiągnęła ceny minimalnej” zupełnie nie pasuje na środku nad nazwą domeny i powinien być albo koło aktualnej ceny albo koło „Złóż ofertę”. Zresztą bieżąca cena i złóż ofertę powinno być obok siebie, dzięki czemu nie trzeba by latać wzrokiem od lewej do prawej strony.

 

A na stronie oferty przycisk „Obserwuj domenę” powinien być w tym samym miejscu, co „Obserwuj aukcję” na stronie aukcji i również działać bez ładowania kolejnej strony. Po co mam przewijać w dół, żeby tylko sprawdzić, czy już daną domenę obserwuję?

 

Otrzymałem również dzisiaj powiadomienia („Koniec aukcji za...” i „Nowa oferta w aukcji...”) dotyczące aukcji, które się wczoraj zakończyły nie na ten jeden adres email, który podałem do tego celu, ale na wszystkie, które dodałem do konta. A tylko na jednym miałem włączone te powiadomienia.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

@abc

ciekawe spostrzeżenie w pierwszym akapicie.

 

Ja przyczepię się jeszcze newsletterów. Są one nieczytelne. Kiedyś cała lista domen zmieściła się w oknie maila, a dziś muszę otworzyć ją w nowej karcie (opcja: pokaż całość).

 

Domeny bez ceny "Kup Teraz" - liczba nowych domen: 1531

0i1.pl - oferta sprzedaży domeny
Cena: do negocjacji
Złóż ofertę kupna · Obserwuj domenę

 

W powyższym fragmencie informacja "Cena: do negocjacji" jest niepotrzebna, bo wyżej pisze, że są to domeny bez KupTeraz, traci się więc linię tekstu.

 

W innym newsletterze znajdują się daty. Newsletter jest dzienny, więc wiem że domena nie wygasa dziś, a co najmniej za 5 dni. Znów informacja bezsensowna zajmująca miejsce. Domainer nie czeka przecież miesiąc by dodać domenę do listy, tylko robi to od razu po zapoznaniu się z informacją.

 

Informacje poza nazwą domeny powinny być moim zdaniem małe i koloru jasnoszarego. Bardzo trudno wyłapać wzrokiem ciekawe domeny skrolując zbędne informacje.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wchodzę w domeny --> rejestru nowe domeny. 

A tam:  

Brak uprawnień do wykonania operacji

Aby wykonać operację, musisz posiadać uprawnienie: Rejestracja nowych domen.

Skontaktuj się z właścicielem konta, aby przydzielił Ci odpowiednie uprawnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS p. Własnych domen też nie mogę sobie pooglądać :( 

 

Brak uprawnień do wykonania operacji

Aby wykonać operację, musisz posiadać uprawnienie: Przeglądanie listy zarejestrowanych domen.

Skontaktuj się z właścicielem konta, aby przydzielił Ci odpowiednie uprawnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minut temu, Domenatorix napisał:

 

Jak najszybciej naprawcie utrzymywanie sesji. Bycie ciągle wylogowywanym jest bardzo uciążliwe.

 

Jak często następuje wylogowanie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, apze napisał:

@abc

ciekawe spostrzeżenie w pierwszym akapicie.

 

Ja przyczepię się jeszcze newsletterów. Są one nieczytelne. Kiedyś cała lista domen zmieściła się w oknie maila, a dziś muszę otworzyć ją w nowej karcie (opcja: pokaż całość).

 

Domeny bez ceny "Kup Teraz" - liczba nowych domen: 1531

0i1.pl - oferta sprzedaży domeny
Cena: do negocjacji
Złóż ofertę kupna · Obserwuj domenę

 

W powyższym fragmencie informacja "Cena: do negocjacji" jest niepotrzebna, bo wyżej pisze, że są to domeny bez KupTeraz, traci się więc linię tekstu.

 

W innym newsletterze znajdują się daty. Newsletter jest dzienny, więc wiem że domena nie wygasa dziś, a co najmniej za 5 dni. Znów informacja bezsensowna zajmująca miejsce. Domainer nie czeka przecież miesiąc by dodać domenę do listy, tylko robi to od razu po zapoznaniu się z informacją.

 

Informacje poza nazwą domeny powinny być moim zdaniem małe i koloru jasnoszarego. Bardzo trudno wyłapać wzrokiem ciekawe domeny skrolując zbędne informacje.

 

 

 

 

 

 

Dzięki za uwagi, zajmiemy się newsletterami w najbliższym czasie :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy są dostępne operacje hurtowe? W menu nie dostrzegam tego, zaś w pomocy po wpisaniu "hurt" też nic się nie pojawia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minut temu, epson napisał:

PS p. Własnych domen też nie mogę sobie pooglądać :( 

 

Brak uprawnień do wykonania operacji

Aby wykonać operację, musisz posiadać uprawnienie: Przeglądanie listy zarejestrowanych domen.

Skontaktuj się z właścicielem konta, aby przydzielił Ci odpowiednie uprawnienia.

Proszę o wyczyszczenie cache swojej przeglądarki, problem ten nie powinie wtedy występować. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, apze napisał:

Czy są dostępne operacje hurtowe? W menu nie dostrzegam tego, zaś w pomocy po wpisaniu "hurt" też nic się nie pojawia.

 

tak, trzeba zaznaczyć domeny na liście domen a następnie pod listą jest pasek z różnymi dostępnymi operacjami, pogrupowanymi według typu. 

Zrzut ekranu 2019-03-31 o 14.50.58.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Noname napisał:

Wlasnie testowalismy i dziala masowe usuwanie domen zewnetrznych. Nie mozemy odtworzyc tego bledu. Czy moglbym prosic o wiecej informacji na PW?

 

 

Wysłałem, info na PW. Odpowiedzi nie dostałem.

 

Wyczyściłem zawartość przeglądarki oraz ciasteczka.

 

Edited by nikolas

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minut temu, Zuzka napisał:

 

tak, trzeba zaznaczyć domeny na liście domen a następnie pod listą jest pasek z różnymi dostępnymi operacjami, pogrupowanymi według typu. 

Zrzut ekranu 2019-03-31 o 14.50.58.png

To jest krok wstecz. Muszę kilkadziesiąt lub kilkaset razy szukać i wybierać z listy domen? Kiedyś można było wkleić swoją listę domen przygotowaną na komputerze. Teraz zmiana DNS czy przekierowania zajmie wieki.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Zuzka napisał:

w AM mamy chwilową awarię łączy. Pracujemy już nad rozwiązaniem tego problemu. 

 

Doprecyzowując, problem wystąpił w serwerowni, i nie był zależny od nas,

Co z lista poleconych? W poprzedniej wersji byl podglad statystyk jezeli chodzi o poleconych

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Zuzka napisał:

Jak często następuje wylogowanie? 

O wiele za często. Chwilowo chyba problem u mnie minął. Jak się znowu pojawi, postaram się zmierzyć częstotliwość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem dzisiaj e-mail następującej treści:

 

"Podczas rejestracji w nazym serwisie podałeś na swoim koncie numer NIP-EU celem otrzymywania faktur europejskich (bez naliczonego podatku VAT).

Niestety, po sprawdzeniu podanego numeru NIP-EU wykryliśmy że Twoja firma nie jest zarejestrowana do celów podatku VAT w Unii Europejskiej.

Prosimy o sprawdzenie czy rejestracja Twojej firmy do celów podatku VAT jest prawidłowa. Jeśli podczas kolejnego sprawdzenia Twoja firma nadal nie będzie zarejestrowana dla celów podatku VAT w Unii Europejskiej, nastąpi automatyczna zmiana sposobu fakturowania na Twoim koncie."

 

Naprawcie ten mechanizm bo firma jest czynnym podatnikiem VAT UE - sprawdzone przed chwilą we VIES.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×