Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

Skuteczność przechwytywania domen poleciała na łeb na szyję. Czy tylko ja mam takie wrażenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja do listy próśb o poprawę błędów, niedoróbek etc. w nowym Aftermarket (wypunktowanych w tym wątku) dorzucam swoją małą cegiełkę:
jeśli użytkownik z jakiegoś względu nie chce linkować do swoich innych domen z portfolio, automatycznie pojawia się informacja w ofercie domeny: "Sprzedający chce pozostać anonimowy" - co brzmi mocno podejrzanie i jest oczywistą antyreklamą sprzedającego. Powiedzmy sobie szczerze: taka informacja pogłębia (mylne i stereotypowe, ale wciąż pokutujące w obiegu informacyjnym) wrażenie, że rynek wtórny domen to jakiś rozbójniczy proceder, uprawiany przez typy spod ciemnej gwiazdy, a samo Aftermarket to miejsce, w którym jacyś pozostający w ukryciu goście dokonują szemranych domenowych transakcji. Z marketingowego punktu widzenia to strzał w stopę nie tylko dla poszczególnych użytkowników, wystawiających na sprzedaż domeny nie skorelowane z resztą portfolio, ale i dla samego Aftermarket (jako giełdy domen, zarabiającej m.in. na prowizjach od sprzedaży domen). W starej wersji nie było żadnej tego typu informacji, dzięki czemu potencjalny KK widział tylko ofertę sprzedaży domeny i tyle, nie miał potrzeby i powodu się zastanawiać, czy np. wystawiający zajmuje się regularnie tzw. handlem domenami, czy ma też tylko tą jedną konkretną domenę na sprzedaż itd. itp. - po prostu nic w opisie oferty nie inspirowało go do tego typu rozważań, co było korzystne dla sprzedającego (wielu KK jest  skłonnych kupić domenę od każdego, byle tylko nie od tzw. "handlarza domenami").
Prosiłbym o rozważenie tej kwestii i usunięcie niefortunnej adnotacji z opisu oferty, tym bardziej, że widnieje już tam (wystarczająca) informacja: Sprzedający wyłączył możliwość obserwowania swojego profilu.

Dziękuję, pozdrawiam

  • Like 3
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko u mnie nastąpił spadek ruchu na domenach w kwietniu o 90% ??????

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, joda napisał:

Czy tylko u mnie nastąpił spadek ruchu na domenach w kwietniu o 90% ??????

 

Nie wiem, czy spadek ruchu, ale spadek ilości ofert na pewno, choć AM pewnie ma inne dane.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Pan_Grzegorz napisał:

Nie wiem, czy spadek ruchu, ale spadek ilości ofert na pewno, choć AM pewnie ma inne dane.

Potwierdzam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już wspomniałem newsletter jest straszny. Przeglądanie go zajmuje kilka razy więcej czasu niż poprzednio. Do tego połowę domen znam na pamięć. Dla przykładu ekoshop.pl - załącznik pokazuje jak często jestem SPAMowany tym adresem. Codziennie przeglądam kilkadziesiąt tych samych adresów. Nie szkoda Wam moich oczu ;> ?

 

Jestem bliski rezygnacji ze wszystkich newsletterów. Są nieczytelne, domeny powtarzają się przez co tracę czas i wzrok.

eko.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, joda napisał:

Czy tylko u mnie nastąpił spadek ruchu na domenach w kwietniu o 90% ??????

 

 

Nie tylko, u mnie praktycznie wszystko zleciało do 0. Ktoś może wie w czym problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, TLDs napisał:

Ja do listy próśb o poprawę błędów, niedoróbek etc. w nowym Aftermarket (wypunktowanych w tym wątku) dorzucam swoją małą cegiełkę:
jeśli użytkownik z jakiegoś względu nie chce linkować do swoich innych domen z portfolio, automatycznie pojawia się informacja w ofercie domeny: "Sprzedający chce pozostać anonimowy" - co brzmi mocno podejrzanie i jest oczywistą antyreklamą sprzedającego. Powiedzmy sobie szczerze: taka informacja pogłębia (mylne i stereotypowe, ale wciąż pokutujące w obiegu informacyjnym) wrażenie, że rynek wtórny domen to jakiś rozbójniczy proceder, uprawiany przez typy spod ciemnej gwiazdy, a samo Aftermarket to miejsce, w którym jacyś pozostający w ukryciu goście dokonują szemranych domenowych transakcji. Z marketingowego punktu widzenia to strzał w stopę nie tylko dla poszczególnych użytkowników, wystawiających na sprzedaż domeny nie skorelowane z resztą portfolio, ale i dla samego Aftermarket (jako giełdy domen, zarabiającej m.in. na prowizjach od sprzedaży domen). W starej wersji nie było żadnej tego typu informacji, dzięki czemu potencjalny KK widział tylko ofertę sprzedaży domeny i tyle, nie miał potrzeby i powodu się zastanawiać, czy np. wystawiający zajmuje się regularnie tzw. handlem domenami, czy ma też tylko tą jedną konkretną domenę na sprzedaż itd. itp. - po prostu nic w opisie oferty nie inspirowało go do tego typu rozważań, co było korzystne dla sprzedającego (wielu KK jest  skłonnych kupić domenę od każdego, byle tylko nie od tzw. "handlarza domenami").
Prosiłbym o rozważenie tej kwestii i usunięcie niefortunnej adnotacji z opisu oferty, tym bardziej, że widnieje już tam (wystarczająca) informacja: Sprzedający wyłączył możliwość obserwowania swojego profilu.

Dziękuję, pozdrawiam

 

7 godzin temu, zabaco napisał:

Ponownie proszę o usunięcie informacji "wiek domeny" z oferty sprzedaży.

 

Ja rownież proszę o ponowne rozważenie powyższych propozycji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Pan_Grzegorz napisał:

Nie wiem, czy spadek ruchu, ale spadek ilości ofert na pewno, choć AM pewnie ma inne dane.

Dokładnie tak, cosik nie pykło z tym nowym After...po co kombinować , dla lepszego bardziej nowoczesnego i "tryndy" wyglądu??? <_< książkowy przykład przekombinowania

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed sekundą wchodzę poprzez AM na swoja zarejestrowaną domenę i co widzę ?..i na kolejnych utrzymywanych przez nich to samo..

Am padł???? :lol:

Dodam że net działa mi prawidłowo i najbardziej dzikie strony z odmętu sieci wchodzą bez problemu.

 

Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer typexpert.pl odrzucił połączenie.

Wypróbuj te rozwiązania:

ERR_CONNECTION_REFUSED
Edited by martinipolka

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minut temu, martinipolka napisał:

Dokładnie tak, cosik nie pykło z tym nowym After...po co kombinować , dla lepszego bardziej nowoczesnego i "tryndy" wyglądu??? <_< książkowy przykład przekombinowania

Bo trzeba było zepsuć to co dobre było. Przechwytywanie domen czy opcji  - nie działa. DD chyba więcej "z palca" zarejestruje  wygasających niż przechwytywarka AM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko patrzeć kiedy konkurencja z ustabilizowanym i przejrzystym szablonem zaproponuje użytkownikom AM przejście do nich na preferencyjnych warunkach, ja bym taki nieład na miejscu konkurencji biznesowo wykorzystał B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minął miesiąc od nowej wersji AM. Generalnie na rynku domen od dłuższego czasu jest posucha, ale mam wrażenie 
że AM tym nowym serwisem dobił totalnie rynek (mimo tego że z każdym dniem serwis jest bardziej dopracowany)
Mnóstwo domen wyciągniętych z giełdy przez opłatę za domeny zewnętrzne, wyższe ceny, coraz mniej ofert otrzymywanych, wystarczy przejrzeć aukcje i ceny końcowe. Codziennie można na palcach jednej dłoni wyliczyć ile 
domen sprzedaje się z kup teraz albo negocjacji. Do tego znacznie niższa liczba domen 
które udaje się przechwycić. Nie wiem czy AM robi dobrą minę do złej gry, ale póki co wygląda to słabo. 
 

i żeby nie było, nie chodzi o hejt. Jestem użytkownikiem AM od prawie 10 lat, pamiętam przez ten czas mnóstwo wydarzeń z cyklu życia serwisu, jestem przywiązany do AM, tylko przykre  jest to że przez jedną zmianę widać tak radykalne pogorszenie.

Edited by jacek1337
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komercja zabija wszystko...siedzieliśmy przez lata w AM lojalnie nie zwracając uwagi na jakieś mniejsze wpadki, bo każdemu się zdarza...Teraz kiedy liczba użytkowników jest na tyle imponująca że mozna ją przekuć na odpowiedni wynik ekonomiczny dając w zamian ozdobną ramkę "tumanom" zabijają całą przyjemność jaką mozna było czerpać nawet z najniższych transakcji na rynku domen.Trochę żal.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy imporcie domen zewnętrznych nie działa już szybkie dodanie z cenami Kup Teraz typu:

xxx.pl 111

xyxy.pl 1212

 

Trzeba dodawać każdą domenę osobno i zaznaczać ptaszki "Na Sprzedaż" Ręce mi opadają na każdym kroku jak spadła funkcjonalność, użyteczność i szybkość działania dla użytkownika... :/

  • Like 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 30.04.2019 o 12:31, TLDs napisał:

Ja do listy próśb o poprawę błędów, niedoróbek etc. w nowym Aftermarket (wypunktowanych w tym wątku) dorzucam swoją małą cegiełkę:
jeśli użytkownik z jakiegoś względu nie chce linkować do swoich innych domen z portfolio, automatycznie pojawia się informacja w ofercie domeny: "Sprzedający chce pozostać anonimowy" - co brzmi mocno podejrzanie i jest oczywistą antyreklamą sprzedającego. Powiedzmy sobie szczerze: taka informacja pogłębia (mylne i stereotypowe, ale wciąż pokutujące w obiegu informacyjnym) wrażenie, że rynek wtórny domen to jakiś rozbójniczy proceder, uprawiany przez typy spod ciemnej gwiazdy, a samo Aftermarket to miejsce, w którym jacyś pozostający w ukryciu goście dokonują szemranych domenowych transakcji. Z marketingowego punktu widzenia to strzał w stopę nie tylko dla poszczególnych użytkowników, wystawiających na sprzedaż domeny nie skorelowane z resztą portfolio, ale i dla samego Aftermarket (jako giełdy domen, zarabiającej m.in. na prowizjach od sprzedaży domen). W starej wersji nie było żadnej tego typu informacji, dzięki czemu potencjalny KK widział tylko ofertę sprzedaży domeny i tyle, nie miał potrzeby i powodu się zastanawiać, czy np. wystawiający zajmuje się regularnie tzw. handlem domenami, czy ma też tylko tą jedną konkretną domenę na sprzedaż itd. itp. - po prostu nic w opisie oferty nie inspirowało go do tego typu rozważań, co było korzystne dla sprzedającego (wielu KK jest  skłonnych kupić domenę od każdego, byle tylko nie od tzw. "handlarza domenami").
Prosiłbym o rozważenie tej kwestii i usunięcie niefortunnej adnotacji z opisu oferty, tym bardziej, że widnieje już tam (wystarczająca) informacja: Sprzedający wyłączył możliwość obserwowania swojego profilu.

Dziękuję, pozdrawiam

 

Trafne spostrzezenia - zostanie to zmodyfikowane przy nastepnej aktualizacji :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 30.04.2019 o 18:10, apze napisał:

Jak już wspomniałem newsletter jest straszny. Przeglądanie go zajmuje kilka razy więcej czasu niż poprzednio. Do tego połowę domen znam na pamięć. Dla przykładu ekoshop.pl - załącznik pokazuje jak często jestem SPAMowany tym adresem. Codziennie przeglądam kilkadziesiąt tych samych adresów. Nie szkoda Wam moich oczu ;> ?

 

Jestem bliski rezygnacji ze wszystkich newsletterów. Są nieczytelne, domeny powtarzają się przez co tracę czas i wzrok.

eko.jpg

 

@apze daj znac w wolnej chwili na PW co dokladniej jest nieczytelne i jakbys wolal zeby to wygladalo - pomijam temat powielonych domen - to juz nie powinno sie nie powtarzac :)

 

Dnia 30.04.2019 o 23:48, CzarnyElo napisał:

Kiedy odnowienie domeny zostanie przywrócone na jedno kliknięcie z poziomu listy domen?

 

To nie jest takie trywialne jakby sie moglo wydawac - bedzie to dodane w przyszlosci najblizszej na pewno - jest na liscie TODO :)

 

Dnia 1.05.2019 o 09:00, necik napisał:

Proszę o dodanie sprzedaży ratalnej dłuższej niż 24 miesiące. 

 

Poszlo juz na realizacje :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W poprzedniej wersji w "interesujących aukcjach" nie były promowane aukcje domen przechwyconych, teraz już są, co zwiększa szanse na dołączenie do aukcji kolejnych licytujących.

Trochę to zalatuję takim nastawieniem na jak największe korzyści nie patrząc na swoich klientów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×