Jump to content

Recommended Posts

Witam
Czy ktoś praktykuje/ował dzierżawę? na ile jest to sensowne? mam potencjalną ofertę za ok. 1%/msc ceny domeny (wiadomo, że moja wycena domeny może być przeszacowana)... teraz pytanie: podpisując umowę na 2 lata czy jest to sensowne? co jeśli trafi się klient i będę chciał sprzedać? (raczej nie poczeka...) 1% wydaje się sensowne aczkolwiek to mała kwota i blokuje sprzedaż, jakie macie przemyślenia?

Moim zdaniem 1% to dość standardowa kwota za dzierżawę i uważam, że warto. Prędzej dzierżawca będzie chciał wykupić domenę niż znajdzie się inny chętny, więc to nie przeszkadza.

Bardzo rzadko się zdarzało, że klient chciał dzierżawić domenę i były to specyficzne sytuacje np. domena była tożsama z nazwą nowo budowanego osiedla i miała być wykorzystywana do czasu sprzedaży nieruchomości, jest to raczej uzasadnione gdy domena posiada duży ruch. 1% to sensowna kwota, jeżeli domena nie ma ruchu, ja bym był zadowolony. Często korzystam ze sprzedaży na raty i jest to argument przesądzający o sprzedaży domeny, takie rozwiązanie z pewnością można polecić.

To zależy ile wynosi ten 1% w wartościach bezwzględnych. I jaka to jest domena. Bo na razie dyskusja o niczym. To, że jest to 1% od tego, na ile wydaje ci się, że jest warta domena, nic nam nie mówi.

Nie chcę ujawniać domeny nie o to chodzi w tej dyskusji - mogłoby to nawet spłoszyć klienta - chodzi mi o Wasze doświadczenia o ile macie takowe... proste założenie wyceniamy domenę na 5000 klient płaci 50zł / msc umowa na 2 lata = 1000zł ale międzyczasie mam KK za 5000 - ciężko odpisać niech Pan poczeka 1,5 roku wtedy mogę sprzedać :)

1 minutę temu, szmiko napisał:

Pytanie, czy Ci klient nie ubarwi historii domeny:)

Miałem o tym pisać.

Co w sytuacji kiedy klient spieprzy mi profil domeny poprzez filtr lub bana w Google?

7 godzin temu, THE WALL napisał:

Nie chcę ujawniać domeny nie o to chodzi w tej dyskusji - mogłoby to nawet spłoszyć klienta - chodzi mi o Wasze doświadczenia o ile macie takowe... proste założenie wyceniamy domenę na 5000 klient płaci 50zł / msc umowa na 2 lata = 1000zł ale międzyczasie mam KK za 5000 - ciężko odpisać niech Pan poczeka 1,5 roku wtedy mogę sprzedać :)

No tak, nie dawać w dzierżawę, ponieważ może znajdzie się klient który w ciągu 2 lat da 5 tys., tylko czy wtedy sprzedawać, przecież przez kolejne 2 lata może ktoś zaoferuje 8 tys. Podobnie lepiej nie dzierżawić bo może narobią gnoju na domenie. Faktycznie, najbezpieczniejszą opcją będzie nie podejmowanie żadnych działań, zdjąć z giełdy, wstawić jakąś pustą stronę.

Edited by Pan_Grzegorz

Bany na domenach nie są takie straszne w sumie. Każdą domenę da się odbanować, jeśli się ją normalnie użytkuje. A jak to domeniarz, który ma dużo innych domen niezbanowanych, to może to zrobić dosłownie w 24h.

Edit: Ja bym się bardziej przejmował tym co się stanie, jeśli się pojawi klient z ciekawą ofertą, a mamy podpisaną umowę na 2 lata.

Edited by FlashT

17 godzin temu, FlashT napisał:

Bany na domenach nie są takie straszne w sumie. Każdą domenę da się odbanować, jeśli się ją normalnie użytkuje. A jak to domeniarz, który ma dużo innych domen niezbanowanych, to może to zrobić dosłownie w 24h.

Edit: Ja bym się bardziej przejmował tym co się stanie, jeśli się pojawi klient z ciekawą ofertą, a mamy podpisaną umowę na 2 lata.

Ad. 1. Dokładnie.

Ad. 2. Dokładnie #2.

Ja mam zwyczajowo ustawioną dzierżawę na poziomie 2-3% miesięcznie, sporadycznie do ok. 5% (wszystko w sumie zależy od ustalonej przeze mnie ceny KT domeny). Jak na razie model się sprawdza - koszt miesięczny raty jest kuszący  (na niższym poziomie niż w zakupie ratalnym), i w większości przypadków kiedy klienci szybko się decydowali na skorzystanie z oferty, po paru miesiącach odpuszczali (projekt nie wyszedł? postawili na inną nazwę?) i domena do mnie wracała a konto na przedłużenia bogatsze o kilkaset złotych :)