Jump to content
pb

Jak zoptymalizować?

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Mam sobie domenę G3.pl, parkuję ją na sedo. Miesięcznie notuje 6000 wejść (85% z PL, 5% z US, reszta mieszana), ale CTR wynosi tylko 3,5%. Co gorsza, spadł (z niecałych 5%) od kiedy zmieniłem z domyślnego layoutu na Phoenix blue ze zdjęciem komórki. Próbowałem też różnych słów kluczowych, obecnie mam 3G i GSM (tak mi się ta domena kojarzy, ale może mam złe skojarzenia?). Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na optymalizację (zmiana kategorii? inne słowa kluczowe?), to chętnie usłyszę. A może ta domena po prostu tak ma? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

stary dobry sposób mówi - zrezygnuj np. na miesiąc z reklam i zamiast tego na srodku strony zadaj DUŻYMI LITERAMI pytanie typu:

 

CZEGO SZUKASZ NA TEJ STRONIE?

 

i na dole formularz do wpisania i guzik wyslij

 

 

po miesiącu będziesz widział, czego ludzie oczekują od strony i czego na niej szukają, to pomoże dobrać odpowiednie słowa kluczowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
stary dobry sposób mówi - zrezygnuj np. na miesiąc z reklam i zamiast tego na srodku strony zadaj DUŻYMI LITERAMI pytanie typu:

 

CZEGO SZUKASZ NA TEJ STRONIE?

 

i na dole formularz do wpisania i guzik wyslij

po miesiącu będziesz widział, czego ludzie oczekują od strony i czego na niej szukają, to pomoże dobrać odpowiednie słowa kluczowe.

 

O widzisz, nie wpadłbym na to! W sumie, to mogę wstawić taką ramkę, a pod spodem ramkę z sedo i może nawet niewiele stracę na reklamach. Tylko poczytam, czy sedo pozwala na takie coś, żeby potem nie było...

 

Dzięki!

 

(inne sugestie też mile widziane)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inna sugestia: na ND jest układ strony zwany search box (czy jakoś tak ;) ) jak na domenie hous.pl i tam ludzie wpisują różne rzeczy, które da się sprawdzić w panelu ND.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ND można nawet sprawdzić czego ludzie szukają nie dodając search boxa. Informacje o wyszukiwanych frazach i słowach znajdziesz w szczegółowych informacjach na temat domeny. Tylko, że w tym wypadku to będą głównie informacje, w co Internauci kliknęli z zaproponowanych przez system haseł w postaci linków, więc nie do końca jest to wiarygodne.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ND można nawet sprawdzić czego ludzie szukają nie dodając search boxa. Informacje o wyszukiwanych frazach i słowach znajdziesz w szczegółowych informacjach na temat domeny.

 

W sedo też jest taka możliwość, ale nie było to zbyt pomocne w tym przypadku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie nie dziwie sie, że masz tak niski CTR, polska domena a reszta po angielsku. Nie ma tam nic, czym mógłbym się zainteresowac i kliknac.

 

Mnie udalo sie swietnie zoptymalizowa autotrader24.pl - CTR ~ 30% ^_^

 

Po pierwsze spróbuj ustawic jezyk polski bo 85% to prawdopodobnie Polacy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnie nie dziwie sie, że masz tak niski CTR, polska domena a reszta po angielsku. Nie ma tam nic, czym mógłbym się zainteresowac i kliknac.

 

Po prostu dla tego słowa kluczowego nie ma polskich reklamodawców. :-/

Ale faktycznie może po prostu poeksperymentuję z innymi słowami kluczowymi, np. komórki.

Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites
... np. komórki.

 

Telefony komórkowe, serwis GSM, tapety, loga itp ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie udalo sie swietnie zoptymalizowa autotrader24.pl - CTR ~ 30% ^_^

 

czy ja wiem czy tak świetnie.. mam kilkanaście domen "autowych", na których ctr mam bardzo różny. w każdym razie najmniej 33%, najwięcej 75% (50% to norma). także w tej branży 30% to niewiele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×