Jump to content
przemowild

Campingi.pl

Recommended Posts

Campingi.pl

 

Domena z 2002, wpadła z opcji.

Google pokazuje 550k vs Kempingi 1450k

Osobiście nie lubię tego typu spolszczeń ale ilość wyników mnie zastanawia.

 

Warte to coś waszym zdaniem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, szmiko napisał:

Mi bardzien odpowiadają Campingi.

I właśnie przez takich ludzi jak Ty nasz piękny język ojczysty jest zaśmiecony najczęściej zupełnie zbędnymi zapożyczeniami, które często wypierają z użycia rodzime wyrazy. „Camping” jest tutaj bardzo dobrym przykładem. W języku polskim od kilkuset lat jest wyraz „obozowisko”, który oznacza to samo co „camping”, ale ludzie bezmyślnie używają (od kilkudziesięciu lat?) tego anglicyzmu i jeszcze im się wydaje, że „camping” to nie to samo co „obozowisko”.

 

Musicie sobie uświadomić, że te wszystkie zapożyczenia są jedną z przyczyn niskich cen, za jakie jesteśmy zmuszeni sprzedawać domeny. Wypiszę Wam wszystkie domeny pokrewne do campingi.pl i to tylko w naszej ulubionej końcówce:

camping.pl

campings.pl

campingi.pl

kemping.pl

kempingi.pl

oboz.pl

obóz.pl

obozy.pl

obozowisko.pl

obozowiska.pl

Jak widać, jest ich aż 10, więc sami sobie odpowiedzcie, która z nich ma największą wartość. Przez tę mnogość możliwości każda z nich podkrada wartość innym.

 

Dla porównania dla wyrazu „chleb” są tylko dwie możliwe domeny z końcówką .pl:

chleb.pl

chleby.pl

 

Dla wyrazu „podróż” możliwości są aż 4, ale to i tak dużo mniej niż 10:

podroz.pl

podróż.pl

podroze.pl

podróże.pl

 

Tolerując zapożyczenia w polszczyźnie, a do tego rejestrując i sprzedając domeny z zapożyczeniami, sami szkodzicie rynkowi domen, nawet jeśli krótkoterminowo macie jakiś tam zysk.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że lepsze Kempingi.pl w Polsce. Campingi search volume 880, a kempingi 14,800. Poza tym jakakolwiek fonetyczna reklama tej domeny w Polsce to strzał w stopę i przekierowywanie na kempingi.pl. 

 

 

 

 

 

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Domenatorix said:

I właśnie przez takich ludzi jak Ty nasz piękny język ojczysty jest zaśmiecony najczęściej zupełnie zbędnymi zapożyczeniami, które często wypierają z użycia rodzime wyrazy. „Camping” jest tutaj bardzo dobrym przykładem. W języku polskim od kilkuset lat jest wyraz „obozowisko”, który oznacza to samo co „camping”, ale ludzie bezmyślnie używają (od kilkudziesięciu lat?) tego anglicyzmu i jeszcze im się wydaje, że „camping” to nie to samo co „obozowisko”.

 

(...)

 

Tolerując zapożyczenia w polszczyźnie, a do tego rejestrując i sprzedając domeny z zapożyczeniami sami szkodzicie rynkowi domen, nawet jeśli krótkoterminowo macie jakiś tam zysk.

ekhm... Trochę się zagalopowałeś w tym stwierdzeniu. Osobiście nienawidzę anglicyzmów i mnie mierzi, to co się wyprawia w tv, radiu - reklamie. A moje "ulubione" to wszelkie kołczo-śmieci.

Jak już mam wybierać, to wolę campingi bo bliżej im do oryginału. Kempingi dla mnie to tania podróba.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, szmiko napisał:

Osobiście nienawidzę anglicyzmów i mnie mierzi, to co się wyprawia w tv, radiu - reklamie. A moje "ulubione" to wszelkie kołczo-śmieci.

Jak już mam wybierać, to wolę campingi bo bliżej im do oryginału. Kempingi dla mnie to tania podróba.

W takim razie należą Ci się przeprosiny, bo opacznie zrozumiałem Twoją wypowiedź. Cieszę się, że wpływ zapożyczeń na polszczyznę nie jest Ci obojętny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Domenatorix said:

Musicie sobie uświadomić, że te wszystkie zapożyczenia są jedną z przyczyn niskich cen, za jakie jesteśmy zmuszeni sprzedawać domeny. Wypiszę Wam wszystkie domeny pokrewne do campingi.pl i to tylko w naszej ulubionej końcówce:

camping.pl

campings.pl

campingi.pl

kemping.pl

kempingi.pl

oboz.pl

obóz.pl

obozy.pl

obozowisko.pl

obozowiska.pl

Jak widać, jest ich aż 10, więc sami sobie odpowiedzcie, która z nich ma największą wartość. Przez tę mnogość możliwości każda z nich podkrada wartość innym.

 

Dla porównania dla wyrazu „chleb” są tylko dwie możliwe domeny z końcówką .pl:

chleb.pl

chleby.pl

 

Dla wyrazu „podróż” możliwości są aż 4, ale to i tak dużo mniej niż 10:

podroz.pl

podróż.pl

podroze.pl

podróże.pl

 

Przesadziłeś chyba z tymi znaczeniami. 

 

Nie znasz innych słów na chleb? Może bochen, bochenek albo bread?

Jak tak to czemu ograniczyłeś się tylko do podróży? A gdzie travel, travels, journey, journeys, etc??

 

Jako domainer nie mam żadnej misji ochrony języka polskiego bo to nie moja rola. Ja patrzę na to jakich słów ludzie używają  a problemy językowe zostawiam językoznawcom.

 

Rozumiem, że jakby ci się zrealizowała opcja to odmówiłbyś jej rejestracji w imię zasad językowych? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, przemowild napisał:

Rozumiem, że jakby ci się zrealizowała opcja to odmówiłbyś jej rejestracji w imię zasad językowych? ;)

:D Wyborne. W punkt.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, przemowild napisał:

Rozumiem, że jakby ci się zrealizowała opcja to odmówiłbyś jej rejestracji w imię zasad językowych? ;)

Sugerujesz, że inwestuję w opcje na potworki językowe? Przecież to byłoby nielogiczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×