Jump to content
pldev

PL.dev - Start rejestracji domen w PL.dev - domena Polskich Developerów

Recommended Posts

18 godzin temu, pb napisał:

 

Proponuję zrobić promocję na rejestrację po 1 zł i przekonać się, czy jest jakiekolwiek zainteresowanie. Osobiście uważam, że o ile sama domena jest fajna, o tyle szansa na zwrot kasy (zdaje się, że $1k rocznie za samą domenę?) przy takim zastosowaniu jest nikła. Prędzej bym na tym widział jakiś serwis freelancerski i wtedy ewentualnie darmowe subdomeny (albo strony-wizytówki*) dla partycypantów.

 

* bo jeśli każda domena .dev musi mieć https, to taka subdomena byłaby bardziej upierdliwością niż korzyścią, a rozdając wizytówki, możesz zainstalować ssl wildcard dla wszystkich subdomen.

 

Jak to $1000 rocznie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minut temu, FlashT napisał:

 

Jak to $1000 rocznie? 

 

PB może miał na myśli, że domeny z takim potencjałem biznesowym co roku przedłuża się na 40 lat do przodu. Wtedy by pasowało.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, szogun napisał:

 

PB może miał na myśli, że domeny z takim potencjałem biznesowym co roku przedłuża się na 40 lat do przodu. Wtedy by pasowało.

 

Miałem na myśli to, że roczny abonament za dwuliterową domenę .dev wynosi ok. $1000.

 

30517648-0357-4a99-8a2f-9d0d2a974545.png

 

dfcfbeb6-880b-4189-9120-9a77e829cf79.png

Edited by pb
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, pb napisał:

 

Miałem na myśli to, że roczny abonament za dwuliterową domenę .dev wynosi ok. $1000.

 

dfcfbeb6-880b-4189-9120-9a77e829cf79.png

 

No nieźle... Nie wiedziałem :) To idzie w takim razie teraz bardziej zrozumieć próbę monetyzacji tej domeny, bardziej jest jednak zastanawiającym faktem - brak zbadania zainteresowania usługą / produktem przez autora.

 

Zmieńcie cenę rejestracji na niższą - posiadając już taka domenę, zróbcie jakiś test SEO vs np. nowo zarejestrowana .plka, może chociaż zapleczowców przyciągnięcie. Choć nie wiem po co w dalszym ciągu mieliby kupować subdomenę, kiedy na rynku wtórnym można przechwycić domenę z historią. 

 

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mógł byś udostępnić ta platformę do rejestracji subdomen i sądzę że tu byś trafił w 10 i nawet byś coś nie coś zarobił:) subdomeny tego typu sorry ale mi się nie podobają również. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 2.05.2019 o 22:30, damien napisał:

 

To normalne w przypadku nTLD i domen premium.

 

Nigdy się tym bliżej nie interesowałem. Dla mnie w ogóle te wszystkie potworki nTLD to jakaś lipa.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 2.05.2019 o 22:56, szogun napisał:

 

No nieźle... Nie wiedziałem :) To idzie w takim razie teraz bardziej zrozumieć próbę monetyzacji tej domeny, bardziej jest jednak zastanawiającym faktem - brak zbadania zainteresowania usługą / produktem przez autora.

 

 

 

Raczej totalna wtopa już u podstaw :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domain Status: pendingDelete

Kto chętny, to za tydzień powinna być dostępna. ;-)

~$800/rok

 

 

Edited by pb
  • Haha 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybym był deweloperem i budował domy i mieszkania, to wolałbym kupić dom.eu lub dom.tv przy odpowiednim pomyśle na nią, niż dom.pl.dev ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×