Jump to content
kotprezes

Co się dzieje z polskimi domenami...

Recommended Posts

Witam, jakiś czas zajmowałem się tylko zagranicznym rynkiem domen i lokalnym na europejskich rynkach. Wróciłem aktualnie do inwestowania w domeny .pl, zawsze wiedziałem, że jak znajdę wolną domenę .PL to mam pewniaka na 14 dni zapłaty. Super znalazłem interesującą mnie domenę akurat taką, którą miałem wykorzystać jako klient końcowy. W głowie miałem, że mam 14 dni na zapłatę i tyle koniec. Przeglądam sobie aftermarket i szukam ciekawych domen z tej samej kategorii (a nóż znajdę lepszą w optymalnej cenie niż moja co mam w kolejce do rejestracji)... co widzę, swoją zarezerwowną domenę kup teraz 499 PLN... myślę sobie co jest. Robię aferę w hekko.pl, że mam u nich rezerwacje, w regulaminie jest rezerwacja itd. a oni nagle mi wyskakują z BOOK_BLOCKED, że są domeny, które mają taka opcje... dlaczego, za co, po co. Zero informacji na ten temat od rejestratorów domen (czy tam paziów NASK)

 

Druga sytuacja. Olałem kompletnie hekko.pl pomyślałem to kpina. Idę do home.pl, kij, że zapłacę jak za srebro (przedłużenia), ale za złotówkę sobie połapie parę domen. A, że miałem korzystać ogólnie z kilku domen.. znów znalazłem ku mojemu zdziwieniu interesującą mnie domenę pod swój projekt. Miałem akurat dwie nie opłacone zamówienia, musiałem wyjść z domu w piątek, w poniedziałek płace. Pyk nie mogą mi zarejestrować bo w sobote ktoś dokonał rezerwacji w Aftermarket. Czegoś tutaj nie rozumiem? Home.pl nie dokonał, oni tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale po co te uwagi? Jak coś się zmieniło w kwestii zasad rejestracji domen, to i ja się chętnie dowiem. Ostatnie, co mi się kołacze w głowie, to zmiana terminów przy zaprzestaniu opłacenia przedłużenia (nie miałem potrzeby praktykować, więc nie pamiętam szczegółów).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Liwiusz niestety nastąpiły zmiany. Home.pl nie zajmuje się już rezerwacją domen *.pl a część domen warto sprawdzać ponieważ mają nadany status booked_block co uniemożliwia rezerwacje.

Nie wiedziałem tego i to mnie zmyliło. Szkoda straciłem parę ciekawych rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×