Jump to content
Loko

Nie dochodzą maile ze sklepu Shoper

Recommended Posts

Cześć,

 

klienci mojego sklepu pytają mnie o status zamówień bo nie dostają maili z powiadomieniami o statusie wysyłki i zamówienia. Po przeprowadzonym dochodzeniu okazuje się, że część maili wpada do folderu SPAM szczególnie dotyczy to kont na gmail.com a jest to spory problem bo około 35% moich klientów ma konta na Gmailu :(

 

Sklep stoi na platformie Shoper, ich suport zapewnia, że wszystko jest w porządku z konfiguracją sklepu w tym także z autoryzacją domeny wysyłającej SPF, DKIM. Po kontakcie z nimi poprawiłęm kilka rzeczy w wysyłanych treściach. Nie rozwiazało to całkowicie problemu. Obecnie proponują aby użyć do wysyłki specialistyczny serwer maili transakcyjnych za dodatkową kasę.

 

Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za jakąś pomocną sugestię?

 

Edited by Loko

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku Gmaila sam fakt, że odbiorcy nie klikają w wiadomość aby ją otworzyć jest jednym z czynników sprawiających, że wiadomość ląduje w koszu. Stąd ważne jest aby konstruować emaile tak aby ludzie chcieli w nie klikać. 

 

Poza tym, czy email jest spoofed / forged? Tzn czy jest wysłany z adresu mailowego w domenie Shoper czy jako twoja domena? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maile ze sklepu są wysyłane z mojej własnej domeny po SMTP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dostarczalność maili wiele czynników ma wpływ. Czy masz formularze zapisu na newsletter zabezpieczone recaptcha? Czy wysyłasz maile które Twoi klienci chcą i czytają. Czy jest łatwy jest wypis z subskrypcji? Czy wysyłamy z tych samych domen / IPków newsletery marketingowe jak i maile transakcyjne czyli wszelkiego rodzaju zmiany statusów zamówienia czy wysyłki.

 

No i oczywiscie mega ważna jest jakość IPków firmy hostingowej a z tym bywa różnie - można odziedziczyć jakieś spalone IPiki po poprzedniku.

 

Jeśli pojawiają się problemy z dostarczalnością to może być to sygnał żeby pomyśleć o specialistycznym serwerze SMTP do wysyłek dużej ilości maili. Przy pewnej skali wysyłek to norma.

 

Do maili transakcyjnych polecam Freshmaila gdyż najlepiej dostarcza wiadomosci na polskie i zagraniczne skrzynki i jest najtańszy. Tu masz opisane jak zintegrować shopera z freshem: https://freshmail.pl/integracje-serwer-smtp-shoper.

 

Wysyłka 40 tyś maili kosztuje jakieś 100 zł, więc musisz sobie już sam przekalulowac czy warto zapłacić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×