Jump to content

Recommended Posts

Witam!

Pierwszy raz stawiam stronę internetową i mam pytanie odnośnie domeny. Domena .pl jest już zajęta, a zależy mi na krótkiej nazwie, dlatego mam pytanie odnośnie .eu ponieważ jest ona wolna. Wyczytałem na forach iż jest to domena dla firm, które planują działanie na rynku europejskim lub są po prostu skierowane nie tylko do odbiorców z Polski. Tworzę stronę dla lokalnej firmy i tu nasuwa się moje pytanie, czy mała lokalna firma, która chce działać tylko w małym regionie może posiadać domenę .eu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, mister1337 napisał:

Witam!

Pierwszy raz stawiam stronę internetową i mam pytanie odnośnie domeny. Domena .pl jest już zajęta, a zależy mi na krótkiej nazwie, dlatego mam pytanie odnośnie .eu ponieważ jest ona wolna. Wyczytałem na forach iż jest to domena dla firm, które planują działanie na rynku europejskim lub są po prostu skierowane nie tylko do odbiorców z Polski. Tworzę stronę dla lokalnej firmy i tu nasuwa się moje pytanie, czy mała lokalna firma, która chce działać tylko w małym regionie może posiadać domenę .eu?

 

Może tylko po co?

Napisz mi na priv czym się zajmujesz to może wspólnie znajdziemy jakąś pl...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mister1337 napisał:

Tworzę stronę dla lokalnej firmy i tu nasuwa się moje pytanie, czy mała lokalna firma, która chce działać tylko w małym regionie może posiadać domenę .eu?


Tak, aby móc zarejestrować domenę .eu, wystarczy być obywatelem Unii Europejskiej. Nikt nie zapyta o obszar Waszego działania ani Wasze aspiracje.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mister1337 napisał:

Wyczytałem na forach iż jest to domena dla firm, które planują działanie na rynku europejskim

 

Pomijając marketing, .eu to po prostu taka gorsza .pl (lub .de, .fr, .cz itd.). ;-)

Sprawdź czy jest wolna .com.pl, być może byłaby lepsza. Bardziej swojska.

Dodatkowo, przy obecnej koniunkturze, .eu nie każdemu potencjalnemu Klientowi może się spodobać. ;-)

 

 

Edited by pb
  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena .com.pl niestety też jest ale zdecyduję się na .eu.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi bo właśnie na takie konkrety czekałem.

Temat do zamknięcia

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minut temu, mister1337 napisał:

Domena .com.pl niestety też jest ale zdecyduję się na .eu.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi bo właśnie na takie konkrety czekałem.

Temat do zamknięcia


Utrzymanie dodatkowej domeny będzie kosztowało 30 zł rocznie, więc może rozważ rejestrację jednej i drugiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×