Jump to content
wilbert

wybierzdewelopera.pl

Recommended Posts

Niestety ale domena nie warta rejestracji. Nie wybiera się dewelopera a mieszkanie...

Po co szukać dewelopera

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twoja argumentacja ma sens, ale patrząc na niektóre doniesienie prasowe, warto jednak wybrać takiego dewelopera, który cokolowiek zbuduje. ;)

 

Inne opinie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Mishelem.  Szukam mieszkania ( lokalizacja, osiedle, powierzchnia, standard etc) a dopiero potem sprawdzam dewelopera czy można mu zaufać, czy jest terminowy i czy oferuje dobrą jakość. Deweloper wykonuje usługę i znika z twojego życia, natomiast w mieszkaniu możesz spędzić całe swoje życie. No po kiego grzyba mi lista deweloperów z całego kraju skoro w tej część miasta w której chcę mieszkać, buduje tylko jeden lub dwóch? Czy ktoś kupi mieszkanie daleko od pracy, rodziny, tuż obok dzielnicy przemysłowej z kominami za oknem tylko dlatego, że im się deweloper podoba i ma dobre opinie w internecie?? Nie wyobrażam sobie tego.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę za daleko z tym przywiązaniem do dewelopera, wiadomo, że chodzi o mieszkania, ale nazwa domeny ma sugerować, że chodzi o mieszkania deweloperskie. Opisałeś swoją drogą serwis rynekpierwotny.pl, który w ten sposób działa i chyba ma się dobrze. ;) Niemniej dziękuję za opinię.

Edited by wilbert

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, wilbert said:

Opisałeś swoją drogą serwis rynekpierwotny.pl, który w ten sposób działa i chyba ma się dobrze. ;)

 

Nie rozumiem, czy się ze mną zgadzasz czy nie. Jedyna rzeczą wyróżniającą RynekPierwotny.pl od zwykłych stron z nieruchomościami jest to, że nie ma pośredników i prezentuje oferty prosto od deweloperów, natomiast cały proces wyboru jest taki jak opisałem. Na pierwszym kroku cię tam pytają: Gdzie chcesz mieszkać? a nie jakiego dewelopera chcesz wybrać.

 

rynekpierwotny.png 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł na domenę jest taki, że usługa byłaby analogiczna do tej jak wspomniany portal. Po prostu wybierzdewelopera.pl jest nieco lepsze od wybierzmieszkanieoddewelopera.pl. Pytanie do Was, czy wystarczająco dobre, by na tę domenę znaleźć kupca albo ewentualnie myśleć o samodzielnej realizacji takiego projektu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Sama domena wybierzmieszkanie.pl byłaby słaba, a co dopiero wybierzdewelopera.pl. Jeśli musisz bronić swojej domeny to wiedz, że coś jest nie tak...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie bronie, ja pytam, dyskutuję, jestem ciekaw Waszej opinii, bo na pewno macie większe doświadczenie w temacie domen ode mnie.

Ciągnąc wątek - skoro wybierzmieszkanie.pl też jest słabe, to jakie według Was byłyby dobre domeny dla takiej usługi? (pomijając tak oczywiste, jak miekszania.pl, deweloperskie.pl).

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, wilbert napisał:

Ja nie bronie, ja pytam, dyskutuję, jestem ciekaw Waszej opinii, bo na pewno macie większe doświadczenie w temacie domen ode mnie.

Ciągnąc wątek - skoro wybierzmieszkanie.pl też jest słabe, to jakie według Was byłyby dobre domeny dla takiej usługi? (pomijając tak oczywiste, jak miekszania.pl, deweloperskie.pl).

 

Najlepiej jakaś domena brandable, może też być to oczywiście generyk, np. lokator.pl (od keyword) byłaby świetna.  Choć to bardziej raczej pod wynajmy. Zobacz jak wyglądają SERP'y dla tej tematyki: obido, morizon, otodom...

 

 

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, wilbert napisał:

Ja nie bronie, ja pytam, dyskutuję, jestem ciekaw Waszej opinii, bo na pewno macie większe doświadczenie w temacie domen ode mnie.

Ciągnąc wątek - skoro wybierzmieszkanie.pl też jest słabe, to jakie według Was byłyby dobre domeny dla takiej usługi? (pomijając tak oczywiste, jak miekszania.pl, deweloperskie.pl).

Inaczej mówiąc, która słaba domena byłaby dobra? Tak się nie da.

Mam do sprzedania naswoim*pl ale jest droga.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, szogun napisał:

 

Najlepiej jakaś domena brandable, może też być to oczywiście generyk, np. lokator.pl (od keyword) byłaby świetna.  Choć to bardziej raczej pod wynajmy. Zobacz jak wyglądają SERP'y dla tej tematyki: obido, morizon, otodom...

 

 

Jeśli chodzi o dobre generyki, w tej branży już od dawna nie ma wyboru. Dostawałem już nawet oferty na takie domeny jak developments*pl czy budynki*pl

Osobiście uważam, iż świetną domeną dla takiej usługi byłaby dachnadglowa*/dachnadgłową*pl

Doskonale to widać na przykładzie synonimu tego wyrażenia:

https://synonim.net/synonim/dach+nad+głową

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za ciekawe wypowiedzi, sami widzicie, że temat nie jest tak prosty, jak mógłby wydawać się na pierwszy rzut oka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×