Jump to content
przemowild

Nazwa.pl - Domeny, pozwy i Xanax

Recommended Posts

http://wyborcza.pl/7,156282,25067867,najlepsi-tylko-z-nazwy-byli-pracownicy-nazwa-pl-opowiadaja.html?utm_source=mail&utm_medium=newsletter&utm_campaign=best_articles

 

Prawda o tym co się dzieje za drzwiami Nazwa.pl oraz aktualny obraz tego co się dzieje z rynkiem domen. Mocny artykuł! Dostępny co prawda tylko dla prenumeratorów ale warto wyłożyć 5 pln aby go przeczytać.

 • Like 1
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praktyki szokujące, ale czego innego można się po nich spodziewać...

Chyba tylko pozwu.

Kto się na nich poznał, ten w życiu nie będzie współpracował długofalowo.

 

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejną domenę przez skurwieli straciłem. Najgorsza firma na świecie.

Mój pozew przeciwko Nazwa jest cały czas w toku.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też wszystkie polskie wziąłem do siebie. Niestety nie jestem rejestratorem domen COM/NET/ORG.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tylko sprawa się zakończy to wyślę posta z oficjalnym wyrokiem. Dla potomnych.

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, FlashT said:

Jak tylko sprawa się zakończy to wyślę posta z oficjalnym wyrokiem. Dla potomnych.

Trzymamy kciuki, nie poddawaj się ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

Mamy w firmie u nich hosting. W tym roku podnieśli ceny o 100 -150%. Z uzasadnieniem, że niby coś tam poprawili w swoich usługach. Taki szybki sposób na wzrost przychodów. Wysyłamy faktury z kwotą dwa razy większą niż ostatnio może nikt się nie zorientuje. A już na pewno większości nie będzie się chciało wszczynać procedury zmiany domeny. :

cytat z odpowiedzi pod artykułem

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • Drodzy wydawcy!   Mistrzowski pas najskuteczniejszej kampanii za ubiegły miesiąc otrzymuje IAmNaugty! ? Globalna konwersja w tej ofercie przekroczyła próg 10%, co pozwoliło znokautować poprzedniego mistrza - OneNightFriend.   Informacje o kampanii:   IAmNaughty - jest to portal społecznościowy dla dorosłych, przy odpowiednim targetowaniu zyskuje bardzo wysoką konwersję. Oferta konwertująca za poprawne rejestracje płci męskiej w wieku +21. Lead zaliczany jest po poprawnym założeniu konta w serwisie.   Stawka: CPA - 3,48 - 20,64 PLN CPS - 51,59 - 438,56 PLN   +stawki indywidualne!   Obsługiwane kraje: AU, BE, CA, CH, CL, CN, DK, ES, FI, FR, GB, IE, IT, JP, KR, NO, NZ, PL, SE, SG, US   Link do oferty: KLIK   Zapraszamy do promocji!    
  • Kominki.eu   zapraszam    Kominki.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/kominki.eu/
  • Odnośnie świstka: "Umowa o przeniesienie praw autorskich musi mieć bezwzględnie określony przedmiot umowy - utwór, do którego prawa będą przenoszone" [Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-umowa-o-przeniesienie-praw-autorskich]; Także tego... nazwy, który wypociłam, są utworami [wg świstka chociażby].
  • Proszę Potwierdza również to, co ja napisałam, a mianowicie - nazwa NIE musi być zarejestrowana, aby była chroniona (musi jednak spełniać wszystkie przesłanki do bycia utworem). Generyki - nawet te mniej lub bardziej zmodyfikowane - jeśli nie są zastrzeżone jako znak towarowy (pytanie jeszcze jaki to będzie znak, bo są różne, ale przyjmijmy, że jest on słowny) nie są w ogóle chronione... Zgadzam się... o wszystkim ewentualnie zdecyduje sąd. Pisałam, że prawnikiem nie jestem, jednak zajmując się namingiem - chcąc nie chcąc - musiałam się naprawdę mocno wysilić, aby: - nie naruszyć cudzych praw; - nie zdublować nazwy; - a do tego znaleźć wolną domenę*; - i fajnie jeszcze, żeby klientowi to przypasowało... Także myślę, że jednak moje wypociny (lub chociaż ich część) mogą być chronione prawem autorskim... także świstek był potrzebny. *Jako domainarzy sami najlepiej wiecie, jak trudno jest znaleźć wolną i dobrą nazwę. Reasumując: 1. Jeśli nazwa tak bardzo podoba się koleżance autora wątku, to nie pozostaje nic innego, jak domenę przechwycić (co niekoniecznie może się udać; na opcję chyba już za późno). W najgorszym przypadku domenę trzeba będzie oddać. 2. Można też zastanowić się nad inną nazwą... Dobry naming potrafi zdziałać cuda...
  • Ah no to wobec tego zleceniaprzeznet.net były podróbką ale pod tą nazwą też funkcjonował portal, sam z niego korzystałem w 2016 i 2017.
  • Zlecenia.przez.net był tym dużym i został przejęty już w 2014 roku przez Freelancer.pl Mylę się?
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18410
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  domenada
  Joined
×