Jump to content
meloo

fotelbiurowy.pl kontrabasy.pl hotelhouse.pl

Recommended Posts

fotelbiurowy.pl

kontrabasy.pl

hotelhouse.pl

 

Wszystkie upolowane "z palca" - zestawienie "łupów" z ostatnich dni ;) Jestem ciekawa Waszej opinii/wyceny.
FotelBiurowy .pl - wiadomo, że wolałabym w liczbie mnogiej ale było zajęte; chyba tylko do przekierowania na sklep meblowy...
Kontrabasy .pl - trochę niszowe ale mam kilku znajomych, którzy na tym grają; instrumenty do tanich nie należą, więc albo sklep muzyczny o bardzo zawężonej/wyspecjalizowanej działalności (czyli sprzedaż kontrabasów :v), albo znowu przekierowanie...
HotelHouse .pl - rejestrowane późną porą, więc mogło mnie odmóżdżyć ;) Nazwa wg mnie brzmi dobrze + lubię, kiedy .com i inne kraje mają to pozajmowane...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
3 hours ago, meloo said:

zestawienie "łupów" z ostatnich dni
 

Z powyzszego zestawienia wnioskuje, ze to TY bylas lupem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żadnej bym nie zarejestrował, co nie znaczy, że są bezwartościowe. Po prostu szanse na sprzedaż są niewielkie i na większe pieniądze też nie ma co liczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
12 minutes ago, szmiko said:

co nie znaczy, że są bezwartościowe

no juz teraz nie, tzn nie sa od momentu rejestracji :P

 

ale podobne leza wolne i poki co, nikt sie do nich nie pochylil:

wezmy na ten przyklad fletyproste.pl - znacznie latwiejsze w transporcie, niz kontrabasy, a cena niektorych zbliza sie do 5k pln 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, hans_2000 napisał:

Z powyzszego zestawienia wnioskuje, ze to TY bylas lupem...

OK, rozumiem, że domeny Ci się nie podobają... ;) Byłabym jednak wdzięczna za bardziej konstruktywną krytykę, ponieważ dopiero raczkuję w temacie domen i fajnie byłoby wiedzieć, co konkretnie spieprzyłam/*Dobrze byłoby też oszczędzić - tak na przyszłość - te kilkanaście złociszy. ;)
Doskonale wiem, że nie są to TOP-owe domeny, jednak tragedii też w nich nie dostrzegam. Podałam przykłady tego, jakie widzę dla nich zastosowanie, a po dłuższym namyśle stwierdzam, że fotelbiurowy .pl jest najsłabszy z całego zestawienia (więc tylko widzę to jako przekierowanie), jednak hotelhouse .pl jest całkiem brandable (imo) i więcej ludzi się dało na to złapać (.com, .co, .us, .de, .it, .cz, .nl i jeszcze parę innych zajęte). Odnośnie fletyproste .pl - uważam, że porównanie średnie, bo ja mam jednak kontrabasy. pl, a nie kontrabasyjakieśtam. pl. Gitary, fortepiany, flety - zajęte. Kontrabasy były wolne, więc je kupiłam. Tak btw, to ceny kontrabasów są o wiele wyższe niż 5k PLN... ale mniejsza o to ;) Instrument niszowy, jednak znam branżę muzyczną dość dobrze i widzę w tym potencjał (chociażby dla endorsera).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
1 minute ago, meloo said:

Byłabym jednak wdzięczna za bardziej konstruktywną krytykę

Najlepsza forma krytyki to chyba konfrontacja z rzeczywistoscia. Widze, ze masz juz kilka domen. Moze przestan wiec na jakis czas rejestrowac i sprobuj cos z tego co masz sprzedac za sensowne (niekonieczne duze, ale sensowne pieniadze). Zrob to jak chcesz (tzn. czekaj, az kupiec sam znajdzie domene lub poinformuj potencjalnych zainteresowanych, ze domena jest na sprzedaz) i zobacz, jaki bedzie odzew.

Dalej: po co komus domena na przekierowanie, ktora nie posiada naturalnego ruchu ? Domeny brandable sa ok, ale wiekszosc mozesz przedluzac w nieskonczonosc. 

Porownanie bylo pol-zartem, ale pomimo, ze twoja domena wyglada na oko w porzadku, to ja nie widze realnego, komercyjnego zastosowania. Imo l.poj bylaby lepsza, ale jakis czas temu [wiolonczela] w peelce poszla na am za xx pln i teraz wisi na sprzedaz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, i o taką opinię mi chodziło :) Dziękuję.
Planuję zarejestrować max.20-30 domen (nie chcę szaleć, bo wiem, że rok szybko minie i przyjdzie czas przedłużania; mam też kilka opcji, co jest już totalnym hazardem). Staram się przy tym zrobić rozstrzał tematyczny i zobaczyć, czy coś się sprzeda, a jeśli "tak", to "co". Niestety do domen brandable mam cholerną słabość - i tu obawiam się, że faktycznie mogę wtopić (albo już to zrobiłam). FotelBiurowy .pl mogłam sobie odpuścić... czasu już nie cofnę. Odnośnie l.poj. vs. l.mn. to w przypadku przedmiotów/instrumentów muz. itp. wolę l.mn. L.poj. pasuje mi bardziej do zawodów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
8 minutes ago, meloo said:

 mam też kilka opcji, co jest już totalnym hazardem

postaraj sie, zeby opcje byly znacznie, znacznie, ZNACZNIE lepszej jakosci, niz domeny, ktore rejestrujesz - bo inaczej w przypadku realizacji opcji wydasz jeszcze dodatkowe pieniadze na rejestracje czegos, czego nie bedziesz mogla sprzedac

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcji mam kilka... Z czego myślę, że 2 naprawdę b. dobre, 50% dobrych... no i paru sztuk żałuję, chociaż i tak te najgorsze są lepsze niż fotelbiurowy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×