Jump to content
miro_r

bestfoto.pl, ibike.pl, tanienaprawy.pl, bestmodel.pl, inne...

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Najnowsze posty na forum

• Gdybym Grzegorz Cię rozliczył za to co udało Ci się zaoszczędzić wrzucając wszystko w/w w koszty odnośnie jednej domeny, chyba nie wyszedłbyś na tym najlepiej a straciłbyś kupę czasu na to        Pięknie wytłumaczyłem po to aby nawet największy głąb nie miał problemów ze zrozumieniem . Widzę iż jednak nie poznamy tej "dokładnej wartości" ani magicznego wzoru którym ją wyliczyłeś. Zdradzę Ci jednak sekret abyś po raz kolejny nie zrobił z siebie idioty: NIE MA czegoś takiego jak "dokładna wartość" jeśli chodzi o inflację.       Ja osobiście mam głęboko w doopie co ktoś myśli o cenie którą płacę np. na aukcji Godaddy. Wynika to z faktu iż maksymalna kwota jest już ustalona wcześniej w oparciu o konkretne obliczenia i nigdy jej nie przekraczam pod wpływem innych czy też emocji - czyli zimna kalkulacja. Natomiast jeśli jakiś leszcz opiera się na zdaniu innych, zwykle jeszcze większych leszczy - to raczej daleko nie zajdzie. Takie przykłady można znaleźć na AM gdzie kupujący mieli okazję kupić domenę na LM za kilkadziesiąt złotych a zapłacili kilka stów za tą samą złapaną domenę - bo inni też licytowali ...  
    • Zapomniałem pogratulować Nabywcy, gratulacje! Walka toczyła się głównie między dwoma uczestnikami aukcji, wygrała wyższa oferta. Szczerze życzę udanego projektu z tą domeną lub dobrego zarobku na inwestycji i sprzedaży z dużym zyskiem w przyszłości.   Ja ze swojej strony jestem zadowolony. Nie każda inwestycja przynosi oczekiwany zwrot - takie życie  Ma to zastosowanie nie tylko dla domen. Czasami trzeba ciąć straty. Domena mi się wyjątkowo podobała, stąd wysoka cena zakupu. Z ciekawostek dodam, że w 2014 roku otrzymałem na nią ofertę przez AM na kwotę 15k euro netto (~63k pln według ówczesnego kursu), którą oczywiście odrzuciłem   Zaraz po zakupie miałem zapytania o sprzedaż w okolicach 100k pln, ale w tamtym czasie w ogóle nie chciałem podejmować rozmów o sprzedaży. Miałem plany co do domeny i pewnie dopiero kwota 2x większa zachęciłaby mnie do ich zmiany    DD
    • Jeżeli została opłacona to świetnie, dobrze że poczekaliście z Waszymi wypocinami.    Rozumiem jednak, że masz w zwyczaju uświadamiać swoich klientów po domknięciu transakcji, że ich zakup nie był do końca przemyślany? Czy skupiasz się wyłącznie na nieswoich sprzedażach?    Działacie na niekorzyść rynku, bez odbioru.
    • Pięknie to wytłumaczyłeś, szkoda tylko że nadal nie wiesz jak obliczyć dokładną wartość i piszesz bzdury     Niczego takie nie twierdziłem. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem , wiedziałbyś dlaczego twierdze że Daniel na tej inwestycji nie stracił bo tylko to napisałem         Nie znasz mnie, a wypisujesz kolejne bzdury. Pokazałeś już, jak potrafisz inwestować środki na przykładzie biznesu domeniacz.pl,  więc mogę śmiało stwierdzić że jakbyś zainwestował 50k to wyszedłbyś po 10 ze sporą stratą  .   Napisz więc po co nadal handlujesz domenami i jesteś na rynku, skoro to przegrana branża ?  Sprzedaj zabawki i zajmij się czymś innym skoro na domenach tylko tracisz...   Nie mam pojęcia po co tacy ludzie jak Domeniacz i inni się tutaj produkują i wypisują jaki rynek domen jest beznadziejny... Jesteście tacy inteligentni, mądrzy, kumaci itd. więc z pewnością miliony zarobicie w innych branża, po co tracić czas i energie na pisaniu o przegranej sprawie ?   Tym samym kończę dyskusje w tym wątku. Dziękuję i pozdrawiam
    • Nie tylko inflację należy wliczyć po stronie kosztów, żeby wyciągnąć właściwe wnioski, są to również m.in.:   - amortyzacja sprzętu, której używał Daniel w celu kupna, sprzedaży i obsługi domeny, w  szczególności: komputer lub/i telefon, stół, fotel na którym siedział; - energia zużyta do niezbędnych czynności; - koszty nauki które pozwoliły Danielowi na przeprowadzenie transakcji, jak nauka czytania, liczenia, obsługi komputera; - posiłki regeneracyjne spożywane w trakcie pracy; - odzież, którą miał na sobie, gdyż należy uznać że w trakcie pracy była to odzież służbowa; - koszty ogrzewania lub klimatyzacji pomieszczenia pracy; itd.     Pomimo, że kiedy to wszystko się podliczy to wnioski nie muszą być zbyt optymistyczne,  to gratuluję Danielowi zdrowego podejścia do tematu. I tego, że jest na tyle szczęśliwym człowiekiem, że nie musi marnować swojego życia na ciągłym udowadnianiu innym, że jego racja jest "najmojsza" (żeby nie było wątpliwości - nie odnoszę się tu do nikogo innego niż Daniel, tylko podoba mi się że zawsze potrafi zachować opanowanie i znaleźć odpowiedni balans).
    • Czy netto będzie się różniło od brutto, tego bym nie był pewien. Jeśli ktoś posiada numer NIP-EU , może wybrać zagraniczną fakturę VAT, bez naliczonego podatku VAT. https://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/finanse/faktury/co_oznaczaja_poszczegolne_sposoby_fakturowania.htm
    • Dziwię się, że Ci chce produkować.  Ma to jakikolwiek sens skoro niektórym pluje się w oczy a oni i tak twierdzą, że to deszcz pada ? Nie wato. Rynek jaki jest każdy widzi. Oprócz garstki osób która wychodzi na swoje reszta topi kolejne pieniądze. Łapacze zacierają ręce bo po NASK-u to tak naprawdę jedyna obecnie działalność która na domenach zarabia. I taka jest niestety rzeczywistość.   Rumen. Jak byś nie był leniwy i nie szedł na łatwiznę to wiedziałbyś że domena została opłacona dzisiaj bardzo wcześnie rano...coś przed 6.00 I co najważniejsze...Głupot byś nie pisał...
  • Oferty sprzedaży użytkowników

• Member Statistics

• Total Members
      18636
    • Most Online
      20372

Newest Member
    AfterMarketHosting