Jump to content
Guest Lateralus

50 najdrożej sprzedany domen .pl - co z nimi?

Recommended Posts

Spora część z tych sprzedaży wygląda jak chęć przetransferowania pieniędzy i zrobienie sobie kosztów by obniżyć podatek :D

 

Co do sedna sprawy - ciężko o jednoznaczne wnioski. Na tej liście (mocno niepełnej, to trzeba zaznaczyć) są domeny, które na pewno pomogły w rozwoju biznesu, a są też i takie, które ktoś kupił bez większego pomysłu, pewnie bardziej jako kapitał na przyszłość.

 

Ja od zawsze powtarzam, że to nie cena domeny jest problemem. Ostatnio byłem w szoku jak znajomy kupił do firmy drukarkę za 15k. Naprawdę bardzo wiele osób/firm jest w stanie bez mrugnięcia okiem zapłacić za różne rzeczy pięciocyfrowe kwoty, o ile widzą w tym sens. Domeny dzisiaj nie są takie "sexi", bo sama domena niewiele znaczy. Zakup domeny to zawsze musi być początek większej inwestycji. A ci, którzy mają już duże pieniądze, nie chcą za bardzo wchodzić w nowe projekty, wolą się skupić na tym co już prowadzą. Jakby przykładowo pod stroną lampa.pl działał prężnie sklep z oświetleniem, to cena za domenę (ze sklepem) od razu wbiłaby się do top3 tej listy ;)

Edited by Rerek
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
21 hours ago, Lateralus said:

 

bb.pl - 35 000,00 PLN - zagospodarowana

 

 

 

ja tylko w kwestii formalnej - powinno byc: przekierowanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
35 minut temu, hans_2000 napisał:

ja tylko w kwestii formalnej - powinno byc: przekierowanie

 

Nie powinno. Jest tak jak ustaliłem. Jak sobie zrobisz swoje zestawienie to będziesz mógł tam pisać "przekierowanie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×