Jump to content
Alexis

pożyczka.pl

Recommended Posts

Guest Lateralus
1 minutę temu, reavis napisał:

Być może gdyby jedna z podanych przez Ciebie firm miała TOP generyka ze swojej branży to mieliby jeszcze wiecej klientów?

 

Być może. Być może nie. Gdyby jednak domeny dawały taką przewagę to schodziłyby jak ciepłe bułeczki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, Lateralus napisał:

 

Być może. Być może nie. Gdyby jednak domeny dawały taką przewagę to schodziłyby jak ciepłe bułeczki.

Dokładnie... a przekonać się może tylko ten kto taką domenę będzie miał i spróbuje.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Przed chwilą, reavis napisał:

Dokładnie... a przekonać się może tylko ten kto taką domenę będzie miał i spróbuje.

 

Czyli sprzedawanie każdemu klientowi kota w worku. "Panie! Kup pan to zobaczysz!"

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, aukcjeod1pln said:

bla bla bla

 

Straszny bełkot. Nie zrozumiałeś porównania i tylko się niepotrzebnie napinasz i atakujesz mnie. Weź głęboki oddech. Masz jakieś ukryte kompleksy chyba skoro mnie oskarżasz o brak szacunku do ludzi. Sam jestem bag holderem i poza BTC mam Alty które kupiłem parę lat temu i teraz nawet nie są warte tego, żeby je wysłać na giełdę :lol: 

A ci Janusze biznesu jak ty ich nazywasz to akurat właściciele największych i najbardziej cennych portfolio domen w Polsce, których decyzje wpływają na cały rynek a nie tylko na mój ryneczek.   

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
7 minut temu, przemowild napisał:

właściciele największych i najbardziej cennych portfolio domen w Polsce, których decyzje wpływają na cały rynek a nie tylko na mój ryneczek.   

 

Szczególnie chowaniem się w piwnicy, nie puszczaniem informacji o wysokich sprzedażach publicznie, ucieczką z forum i wchodzeniem w różne inne biznesy związane z zagospodarowywaniem domen bo sama sprzedaż nie jest już taka super opłacalna jak wiele lat temu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Lateralus said:

 

Szczególnie chowaniem się w piwnicy, nie puszczaniem informacji o wysokich sprzedażach publicznie, ucieczką z forum i wchodzeniem w różne inne biznesy związane z zagospodarowywaniem domen bo sama sprzedaż nie jest już taka super opłacalna jak wiele lat temu.

 

 

 

Mam na myśli to, że wystarczy, że kilku posiadaczy dużych portfolio posiadających tysiące IDNów, jest przekonanych, że za IDN'y powinni żądać tyle co za nIDN'y i nie tylko ty masz problem ze skompletowaniem IDN'a do pary ale setki innych domainerów i KK.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma się co oszukiwać. Jest to bezużyteczna domena pod względem praktycznym bez nIDN - dla kolekcjonera lub hobbisty. Dobra dla zaplecza (choć historii 0, więc budowa od nowa) lub też case'a (np. czy generyk wzbudza zaufanie wśród użytkowników i tego jak wygląda współczynnik konwersji dla leadów na takiej domenie). 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
6 hours ago, Liwiusz said:

 

stąd jak chcę sprzedać mieszkanie, to pójdę do Home Brokera (na przykład, bo kolega sprzedawał i poleca), i to nie tyle do firmy, co do konkretnego agenta, a nie do agentnieruchomosci.pl, jak będę miał problem z żyłami, to pójdę do profesora przez kogoś polecanego, a nie do chirurgnaczyniowy.pl, w końcu jak będę chciał pożyczkę, to pójdę do instytucji, do której mam zaufanie, a nie na losową stronę, gdzie potem okaże się, że wyląduję w jakimś podejrzanym parabanku lub amber gold bis.

...a jak bede chcial zarejestrowac domene, to na pewno nie pojde do domeny.pl .

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, hans_2000 napisał:

...a jak bede chcial zarejestrowac domene, to na pewno nie pojde do domeny.pl .

Bardzo dobry przykład ;)

Początkowo przeczytałem bez "nie", że niby polecasz. Więc wszedłem na domeny.pl. Oczywiście promocja "pierwszy rok za 0zł" od razu zapala lampkę ostrzegawczą i informuje, że jest drożej. Ale próbowałem znaleźć cennik - bez rezultatu :)

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Liwiusz napisał:

Bardzo dobry przykład ;)

Początkowo przeczytałem bez "nie", że niby polecasz. Więc wszedłem na domeny.pl. Oczywiście promocja "pierwszy rok za 0zł" od razu zapala lampkę ostrzegawczą i informuje, że jest drożej. Ale próbowałem znaleźć cennik - bez rezultatu :)

https://domeny.pl/cennik-uslug-i-domen.html
 

PS. Domeny.pl to temat rzeka, swego czasu często poruszany na forum. Oczywiście nie polecam tej firmy :)

Edited by blazej
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do IDNów, mam książęce w pl, po kontakcie z abonentami nIDNa nie byli zainteresowani baaaaa nawet o cenę nie zapytali.

pożyczka.pl poszła moim zdaniem za rozsądne pieniądze zwłaszcza, że NIDN jest niezagospodarowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
15 godzin temu, blazej napisał:

https://domeny.pl/cennik-uslug-i-domen.html
 

PS. Domeny.pl to temat rzeka, swego czasu często poruszany na forum. Oczywiście nie polecam tej firmy :)

 

Ale jak to? Przecież to generyk w domenie .pl! Klienci się tam pchają drzwiami i oknami bo to jak działka w centrum Warszawy!

 

A może to nie jest tak że domena ściąga klientów? A może to jakość towaru/usługi, jego cena, obsługa klienta i inne rzeczy decydują o tym czy ktoś gdzieś zakupi dany towar usługę? Nie no, na pewno tak nie jest. Co to za czary by były.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Lateralus napisał:

 

Ale jak to? Przecież to generyk w domenie .pl! Klienci się tam pchają drzwiami i oknami bo to jak działka w centrum Warszawy!

 

A może to nie jest tak że domena ściąga klientów? A może to jakość towaru/usługi, jego cena, obsługa klienta i inne rzeczy decydują o tym czy ktoś gdzieś zakupi dany towar usługę? Nie no, na pewno tak nie jest. Co to za czary by były.

To jest substytut domeny czyli IDN... więc tak się nie podniecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
1 minutę temu, reavis napisał:

To jest substytut domeny czyli IDN... więc tak się nie podniecaj.

 

Pisałem o Domeny.pl, co widać w moim poście doskonale.

 

Czytasz czasem co komentujesz czy nienawiść do mojej osoby już tak przeszła Ci w krew że działasz irracjonalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Lateralus said:

Czytasz czasem co komentujesz czy nienawiść do mojej osoby już tak przeszła Ci w krew że działasz irracjonalnie.

 

Widzę, że Reavis jest już kolejną osobą, którą oskarżasz o nienawiść wobec siebie. Ja przyznam szczerze, że budzisz we mnie negatywne emocje. Nie ma mowy o nienawiści, po prostu denerwują mnie twoje posty. Adminom i innym użytkownikom jak widać twój styl odpowiada i przewinienia za które kiedyś inni użytkownicy dostawali bana, uchodzą ci płazem. Ten topik miał być o IDN'ach ale na tym forum już nie da się o niczym dyskutować, bo zaraz ktoś taki jak ty przyjdzie i sprowadzi dyskusję do parteru. Odbierasz mi radość z korzystania z tego forum i po 11 latach tutaj mam ochotę więcej się tu już nie zalogować, ale robię to z przyzwyczajenia. Będę się mocniej starał zerwać z tym nałogiem bo to totalna strata czasu i nerwów.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
2 godziny temu, przemowild napisał:

Widzę, że Reavis jest już kolejną osobą, którą oskarżasz o nienawiść wobec siebie. Ja przyznam szczerze, że budzisz we mnie negatywne emocje. Nie ma mowy o nienawiści, po prostu denerwują mnie twoje posty. Adminom i innym użytkownikom jak widać twój styl odpowiada i przewinienia za które kiedyś inni użytkownicy dostawali bana, uchodzą ci płazem. Ten topik miał być o IDN'ach ale na tym forum już nie da się o niczym dyskutować, bo zaraz ktoś taki jak ty przyjdzie i sprowadzi dyskusję do parteru. Odbierasz mi radość z korzystania z tego forum i po 11 latach tutaj mam ochotę więcej się tu już nie zalogować, ale robię to z przyzwyczajenia. Będę się mocniej starał zerwać z tym nałogiem bo to totalna strata czasu i nerwów.

 

No ja też mógłbym napisać takie rzeczy odnośnie wielu osób z forum (np. Bazyli, Hans2000 czy FlashT), tylko co z tego wynika? Totalne nic! Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, rozumiem że ludzie (także na forum) są różni, i że wszyscy w tej komitywie musimy się jakoś znosić i akceptować. Ja Ciebie akceptuję i szanuję Twoje zdanie odnośnie mojej osoby ale nie wykazuje zainteresowania by się do niego merytorycznie odnieść gdyż w ogóle mnie to nie obchodzi.

 

A skoro tak bardzo kłują Cię w oczy moje posty to polecam dodać mnie na listę ignorowanych, zamiast poświęcać swój czas i wysiłek by napisać mi coś co nie przyniesie ani mi, ani Tobie, żadnej wartości dodanej. Nie wiem dlaczego na własne życzenie odbierasz sobie radość z korzystania z forum zamiast skorzystać z tak podstawowej funkcji jakie ono daje.

 

Akceptująco pozdrawiam,

Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 20.11.2019 o 14:14, Lateralus napisał:

 

Być może. Być może nie. Gdyby jednak domeny dawały taką przewagę to schodziłyby jak ciepłe bułeczki.

 

Nawet dobry generyk który daje przewagę w Google potrzebuje SEO, to kolejne koszty - sam z siebie nie wskoczy do top10 jak 10 lat wstecz, gdzie każdy mógł wbić do top10 co chciał za pomocą paczki linków z SWL. Dobra domena z ustabilizowanymi pozycjami w Google może być warta nawet 100 razy tyle co sama w sobie, gdyż natychmiast przynosi to rezultat mający kluczowe znaczenie dla nabywcy domeny.

 

Albowiem nawet świetna nazwa bez widoczności w Google jest wciąż jak reklama ustawiona w środku lasu, potrzebująca nakładów finansowych oraz czasu aby pierwsi klienci ją dostrzegli. Dziś już nikt nie wpisuje z pasku przeglądarki nazw ( za wyjątkiem tych które dobrze zna ) - każdy korzysta z Google albo z zakładki "ulubione"

 

Dzięki zmianom w Google, domeniarze dostali po tyłku - ponieważ koszty SEO znacznie wzrosły a klient dalej może przeznaczyć tą samą średnią kwotę na ten cel albo rozważyć inne kampanie marketingowe. Mało kto dostrzega tą "skromną" różnicę. Więc to nie rynek domen upadł jak zwykle piszesz a rozkład kosztów mający ogromny wpływ na sprzedaż domen oraz zmiany w Google jak pisałem w innym wątku.

 

Dlatego domeny od XXX do średnich X.XXX schodzą jak ciepłe bułeczki a te przewartościowane kiszą się latami aby w końcowym rezultacie wygasnąć albo znaleźć się na aukcji LM za marne grosze. Mamy też garstkę generyków premium dla garstki klientów premium - w większości w rękach garstki osób.

 

Szukając domeny pod obecny serwis do przechwytywania domen mógłbym bezproblemowo wyłożyć kwotę nawet i XX.XXX na domenę która ma dobrą widoczność w Google na pożądane frazy albo konkretny ruch - ponieważ takowej nie znalazłem w dalszej kolejności szukałem ciekawego generyka w dobrej cenie ale i tutaj poszukiwania zakończyły się fiaskiem. W efekcie końcowym nie widziałem żadnego sensu wyłożenia kwoty powyżej 1.000 zł i w tej kwocie nie znalazłem żadnej ciekawej nazwy. Tak wygląda szukanie domeny od strony KK na moim własnym przykładzie. Wobec tego wybrałem wolną do rejestracji domenę Domeniacz.pl - łatwą do zapamiętania. Należy wziąść tutaj jeszcze pod uwagę istotny FAKT, iż to usługa nada wartość tej domenie nie nazwa sama w sobie.

 

Teraz można zadać sobie pytanie - jak wiele KK ma ten sam dylemat i podąża dokładnie tym samym torem. Różnica jest taka iż ja znam wartość domen pod kątem SEO, większość KK niestety NIE. Więc zgadzam się z Tobą iż domeny straciły na wartości za sprawą zmiany rozkładu kosztów i zmianom w Google o których wspomniałem. Co nie zmienia faktu iż wzrosło zapotrzebowanie na tanie domeny albo domeny z potencjałem dla SEO a KK wciąż może wyłożyć sporą kwotę jeśli będzie widział w tym sens.

 

Ot cały sekret 100K tortu domenowego na rok 2020.

 

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam zagospodarowaną domenę DarmowePozyczki.pl i nie mam ciśnienia, żeby kupić IDNa. Dodatkowo, z roku na rok coraz rzadziej słychać o wysokich sprzedażach .pl więc jak na IDNa ceny wydaje się adekwatna. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×