Jump to content
Karpool

Gdzie przechwytywanie / opcja - .com .eu .net

Recommended Posts

Czy znacie godne polecenia miejsca do przechwytywania domen .com .net albo .eu czy innych europejskich?
Najlepiej miejsce gdzie nie trzeba składać jakiegoś depozytu.

Czy można zakładać opcje na .com albo .eu czy .net?

Gdzie można to robić? U każdego registra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sedo ostatnio dodało taką funkcję (przechwytywania), ale jeszcze nie testowałem

namejet/snapnames - w praktyce ta sama firma (aukcje łączone) - trzeba podpiąć kartę, po wygaśnięciu karty blokują konto; z tym że skuteczność wysoka

pheenix - można płacić "z dołu" paypalem, więc najwygodniej, ale skuteczność taka sobie

dynadot - chyba nic nie trzeba wpłacać, ale skuteczność praktycznie zerowa, chyba że domena jest w dynadot

dropcatch - niezła skuteczność, ale trzeba przesłać kolorowy skan dowodu żeby w ogóle licytować. jeśli tylko ty przechwycisz, to jest ok, można zapłacić paypalem

 

opcji nie ma żaden rejestr poza .pl, o ile się nie mylę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Karpool napisał:

Dzięki - nie za wiele tego :-(

 

na pewno jest więcej, np. pool.com, kiedyś coś tam łapał, teraz niekoniecznie, poza tym pobierają bezzwrotny depozyt

dla .eu jest chyba coś takiego jak realtime.at, ale nie podoba mi się ich system, więc nie korzystałem

wielu pewnie nie znam. ale jeśli chcesz złapać jakąś dobrą domenę, to u "maluczkich" i tak tego nie zrobisz.

wiele domen nawet nie "spada" normalnie, tak jak .pl, tylko są przekazywane(!) przez rejestratorów do partnerów,

a więc np. enom, networksolutions - nie wygaszają domen, tylko przekazują do namejet

godaddy ma własny system aukcji, więc nikomu nie przekazuje

kilku europejskich rejestratorów przekazuje do tego nowego systemu sedo, z tego co kojarzę

pheenix, dropcatch skupiają się w zasadzie na tym, co jest realnie skasowane

 

.com ma taki idiotyczny system, że z jednej strony odrzucili opcje jako "szkodliwe dla konkurencji", a z drugiej strony pozwalają rejestratorom zatrzymywać sobie nieopłacone domeny, co przecież szkodzi konkurencji o wiele bardziej, tworzy oligopol na "rynku spadów".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

polecam dropcatch, wg mnie przyzwoita skuteczność ale zależy co chcesz łapać. Dla mnie jest z w/w najlepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 27.12.2019 o 12:27, pb napisał:

namejet/snapnames - w praktyce ta sama firma (aukcje łączone)

 

To jest ważna informacja. Z tego powodu jak zamawiasz domenę w obu serwisach to nie warto dawać większego przebicia inicjującego bo sam siebie przebijesz. Aukcja toczy się w obu serwisach jednocześnie, ale w NJ widać pseudonimy - w SN nie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×