Jump to content
Rumen

Uniemożliwianie rozliczenia VAT - AM

Recommended Posts

Cześć,

 

czy ktoś kojarzy, na jakiej podstawie AM daje jedynie 15 dni na wystawienie FV sprzedaży, a po tym okresie blokuje możliwość rozliczenia vatu?

Być może za słabo szukam, ale nie mogę znaleźć przesłanki, która wskazywałaby na prawidłowość tego działania. 

 

Dzięki i pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, w ostatnich 2 tygodniach miałem 2 sprzedaże, dopiero zauważyłem, że też nie ma opcji do wygenerowania lub uploadu, muszę się skontaktować z nimi i dam znać co jest przyczyną.

Co ciekawsze, w grudniu nie było z tym problemu, nawet dostałem e-maila z przypomnieniem, kilka dni po sprzedaży.

 

Moja przesłanka co do nieprawidłowości tkwi w tym, że mamy nowy rok.

System był updateowany, więc widocznie są problemy przy zmianie daty/roku.

 

BTW. Wcześniej zauważyłem też, że system nie radzi sobie z przeliczaniem złotówek na euro, zaokrągla grosze do jednego centa, czyli x4,

Zgłosiłem to i dostałem ekwiwalent straconych groszy, ale zrobiłem to tylko po to bo to oczywisty błąd i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites

dostałem po godzinie odpowiedz, jednak z tego co napisali, nie miałem racji co do przypuszczeń, okazuje się, że to tak jest zrobione, chociaż nie jest to klarowne w samym panelu dla mnie.

 

"Uprzejmie informuję, że dla wybranych przez Pana ustawień na koncie generuje się na koniec miesiąca szablon faktury sprzedaży, który będzie udostępniony na stronie https://www.aftermarket.pl/Reverse/List/ (Finanse -> Lista dokumentów sprzedaży).
Dokument ten należy wtedy uzupełnić numerem faktury z Pana systemu księgowego."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli sytuację:

sprzedajesz domenę powiedzmy 10.01.2020. Co do zasady powinieneś mieć czas na wystawienie fv sprzedaży do 15 dnia następnego miesiąca (nie znalazłem powodu żeby w tym przypadku miało być inaczej, support też jej nie wskazał poza wewnętrznym regulaminem). AM ogranicza jednak czas na wystawienie fv do 25.01.2020, po tym dniu umożliwia rozliczenie wyłącznie bez vat, a przelew wykonuje w kwocie netto. Załóżmy księgowa ma opóźnienia i wystawia fakturę 26.01.2020, od której odlicza 23% vatu należnego, a którego to vatu od AM nie otrzymasz. Dodatkowo przy pełnej księgowości powstaje rozjazd w księgach. 


Oczywiście mogę się mylić, ale tak to moim zdaniem wygląda, a wyglądać nie powinno. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Support dwukrotnie wskazywał na „względy księgowe” oraz „zasadę obowiązującą w serwisie”, co traktuję jako unikanie rzeczowej odpowiedzi, z pewnością z powodu braku odpowiednich informacji. Nie spodziewałem się innej odpowiedzi, wiem że pracownicy nie mają wiedzy na każdy temat.

 

Tematem nie jest koszt prowadzenia działalności, a problemy z jej prawidłowym rozliczaniem przy sprzedaży przez AM. Jeżeli chcecie dyskutować który kraj jest obecnie najbardziej przyjazny dla przedsiębiorców to proponowałbym założyć osobny wątek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat alternatywnych państw wydzieliłem do nowego wątku.

di.pl/topic/121921-alternatywa-dla-prowadzenia-firmy-w-polsce/

 

  • Like 1
  • Thanks 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×