Jump to content
Bora Bora

Największe sprzedaże 2019r.

Recommended Posts

21 godzin temu, pb napisał:

 

Przechwycone domeny jak najbardziej liczą się w statystykach NASK jako zmiana abonenta, ponieważ taka domena jest najpierw rejestrowana na dane serwisu...

 

Przemek, nie zawsze była taka potrzeba albowiem w 2019 roku były jeszcze rezerwacje a aby zarezerwować domenę nie trzeba było podać identyfikatora abonenta a tym samym nie można mówić o jego zmianie. A więc w liczbie ponad 600 tysięcy nowych rejestracji w 2019 roku są sprzedaże których nie ma w zmianie abonenta, ale oczywiście nikt na to nie zwrócił uwagi.

 

Mając na względzie powyższe i dodając do tego fakt iż to Daniel @DD i jeszcze jedna spółka z Wrocławia łapała lwią część spadu jako rezerwacje i zależnie od tego ile z tych domen sprzedali mogło by się okazać iż to na co się powołujesz stanowi nikły procent ogółu. Natomiast to na co zwróciłem uwagę powyżej nikt nie wziął pod uwagę w obliczeniach.

 

Dlatego też  mój szacunek sprzedaży na 100K domen rocznie jest jak najbardziej wiarygodny gdyż uwzględnia wiele czynników które nikomu do głowy nawet nie przyszły. A to iż ktoś sprzedaje śmieszny ułamek procenta z tej liczby wynika z przewartościowanych nazw i brak zrozumienia potrzeb rynku jak i klienta o czym słusznie napisał @Rerek

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Rerek said:

Dopóki sprzedawcy nie dostosują się do klientów, dopóty rynek będzie się kurczył. Jak ktoś ma dzisiaj domenę na sprzedaż (nawet średniej jakości), to powinien pomyśleć o tym jak zaoferować tę domenę np. w pakiecie z postawioną stroną, a nie czekać na księcia na białym koniu, który zapłaci jakieś absurdalne pieniądze.

Dzieki za ten komentarz, wlasnie, co zrobic, aby pomoc obu stronom transakcji?

 

Jesli chodzi o inwestorow domenowych to nic nie musza i w zasadzie nie powinni robic. To rynek posrednictwa powinien.

 

+ gdzie jest integracja rynku wtornego z rejestratorami?

+ jak inni uslugodawcy moga korzystac z rynku wtornego, chocby oferty reklamy na stronach domeny, podobnie jak ma to miesce na rynku billboardowym?

 

Idac przykladem , ktory podales, osoba, ktora nie kupuje dzis tej drozszej ale krotszej domeny, powinna miec do wyboru cos wiecej niz tylko wybor pomiedzy dwiema opcjami, ta drozsza opcja powinna byc mozliwa do wykorzystania mimo wszystko chocby czasowo, ale klient chce miec juz za soba kupno domeny i ja to rozumiem.

 

Ludzie raczej mysla rozsadnie, nie chca "niepotrzebnie" wydawac, ale z drugiej strony sa tacy, ktorzy chetnie wydadza, ale nawet nie maja szansy, bo nie wiedza i dostep, propagacja wiedzy to podstawa.

 

Cenne jest to, ze np. niektorzy koledzy z forum propaguja rynek domen wsrod innych inwestorow, ktorzy potrzebuja dywersyfikacji portfela i wtedy jednym z wielu naturalnych ruchow, bedzie kupno domen za wieksze kwoty, tylko po to by lezaly sobie na parkingu, czy na gieldzie.

 

Obecnie wiele wartosciowych domen nie istnieje w internecie, bo nie sa nigdzie podlaczone od 10-20 lat.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Domeniacz said:

Dlatego też  mój szacunek sprzedaży na 100K domen rocznie jest jak najbardziej wiarygodny gdyż uwzględnia wiele czynników które nikomu do głowy nawet nie przyszły. A to iż ktoś sprzedaje śmieszny ułamek procenta z tej liczby wynika z przewartościowanych nazw i brak zrozumienia potrzeb rynku jak i klienta o czym słusznie napisał @Rerek

 

 

@Domeniacz

To nawet lepiej brzmi jak piszesz o twoim szacunku sprzedazy i dodaj jeszcze ze chodzi o jakiekolwiek sprzedaze, bo mijanie sie z faktami, jest tylko Twoją domeną w tej dyskusji.

 

Inwestorow domenowych interesuje sprzedaz pokrywajaca koszty, bez wchodzenia na rynek uslug przechwytywania, Sa tacy, ktorzy chca przechwytywac i robia to, wiec z nimi rozmawiaj o 100K sprzedazy, bo to glownie przechwytwania dotyczy.

 

Nie narzucaj swojej narracji, bo to jest zwyczajnie glupie, pomysl czasem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Czyzis napisał:

 

To nawet lepiej brzmi jak piszesz o twoim szacunku sprzedazy i dodaj jeszcze ze chodzi o jakiekolwiek sprzedaze, bo mijanie sie z faktami....

 

 

Jak na razie to właśnie TY mijasz się z faktami i to kolosalnie, w przypadku samego AM to pomyłka aż o 30x, więc proszę nie kieruj swoich wypowiedzi w moim kierunku albowiem nie jesteś w stanie zrozumieć o czym mówię, zrozumieć liczb i źródeł na które się powołuje a tym samym podjąć sensownej dyskusji w tym temacie. 

 

Po drugie, dla mnie przechwycenie domeny dla klienta to sprzedaż, dla Ciebie to usługa, widać i tego nie jesteś w stanie pojąć mistrzu ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. To o czym Ty mowisz, to zmiany abonentow, a nie sprzedaze, bo nie masz danych na to, tylko szacunki

2. Ja mam dane z AM odnosnie sprzedazy a nie zmiany abonenta :) nie liczac kazdej transakcji oddzielnie widac, ze udzial w ostatnim kwartale samych sprzedazy z rynku wtornego, tych, w ktorych sprzedaz byla dokonana bezposrednio z oferty Kup Teraz, czyli takie oferty, ktore sa akceptowane przez klienta i zadowalajace dla inwestora domenowego to kilka procent. a wspomniane 30 tysiecy rocznie dotyczy glownie domen przechwyconych.

 

Mijanie sie z faktami to Twoja domena, klamca idealnie pasuje jako Twoje drugie imie, wez to pod uwage ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Czyzis Kierowanie oszczerstw w kierunku dyrektora spółki to raczej najgłupsze co można zrobić na publicznym forum albowiem są na to konkretne paragrafy, widocznie i na polu prawnym mamy tutaj kompletny pustostan pomijając już całą resztę Twoich dyrdymałów. Dlatego radzę trzymać emocje na smyczy bo Twoje wybujałe ego może Cię drogo kosztować i nawet sprzedaż całego portfolio gniotów może nie być wystarczające by pokryć rachunek.

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Domeniacz said:

@Czyzis Kierowanie oszczerstw w kierunku dyrektora spółki to raczej najgłupsze co można zrobić, widocznie i na polu prawnym mamy tutaj kompletny pustostan pomijając już całą resztę Twoich dyrdymałów. Dlatego radzę trzymać emocje na smyczy bo Twoje ego może Cię drogo kosztować i nawet sprzedaż całego portfolio gniotów może nie być wystarczające by pokryć rachunek.

 

To moze wyjasnij tu wszystkim jak to bylo z tym x10 wkladu przez ostatnie piec lat twojej dzialalnosci domenowej, ktorymi sie wszedzie chwalisz, bo jak ci to wyliczylem w innym watku to sie kompletnie nie klei, wiec albo nie umiesz liczyc, albo zmyslasz, panie "dyrektorze". Udowodnij nam, ze nie klamiesz tu w zywe oczy :) Bo tak jak ci mowilem, jesli nie klamiesz, to jestes najbardziej genialnym domeniarzem wszechczasow...

 

Druga sprawa to jak to mozliwe, ze masz niby zwrot x10 od 5 lat, skoro twoja spolka nie istnieje jeszcze od 5 lat. Robiles to wczesniej nielegalnie, czy jednak to nie jest 5 lat i nas tutaj znow oklamales?

 

ps. Notabene: dyrektor spolki czy spoleczki? bo spolke o takim kapitale zakladowym trudno nazwac spolka. Natomiast obrot roczny €30.000 to jest chalupnictwo. To trudno wogole nazwac biznesem. Jeden zatrudniony? Ty sam, czy jestes w stanie z takim obrotem jeszcze wyzywic jakiegos studenta jeszcze? ;) Jestes widze gigantem biznesu! Chyba zyjesz na garnku rodzicow "dyrektorze", bo chyba nie powiesz mi na powaznie, ze z takiego obrotu jestes w stanie sie utrzymac?

Edited by Alexis
  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alexis Zabawny człowieku, czy AfterMarket Sp. z . o.o. z kapitałem 2x mniejszym też jest spółeczką ? Widać nie masz kompletnie żadnego pojęcia o biznesie i do tego zrozumiałeś iż spaliłeś szansę swojego życia, Panie multilimioner. Apropo spółeczek, pod jaką nazwą znajdę Twoją wielomilionową korporację Panie marzyciel ?

 

A nawiązując do tych kilku minut na ławce w parku które bogaci ludzie z litością Ci poświęcili, wskaż choć jednego dziennikarza który stał się milionerem po rozmowie z miliarderem :D

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Domeniacz said:

@Alexis Zabawny człowieku, czy AfterMarket Sp. z . o.o. z kapitałem 2x mniejszym też jest spółeczką ? Widać nie masz pojęcia o biznesie i do tego zrozumiałeś iż spaliłeś szansę swojego życia, Panie multilimioner. Apropo spółeczek, pod jaką nazwą znajdę Twoją wielomilionową korporację Panie marzyciel ?

 

Pod roznymi: Facebook, Alphabet i mnostwo innych, ktore sa w moim portfolio... :)

Edited by Alexis
  • Thanks 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz

wyjasnij prosze wszystkim jak to bylo z tym x10 zwrotu z wkladu "rok po roku" przez ostatnie piec lat twojej dzialalnosci domenowej, ktorymi sie wszedzie chwalisz, bo jak ci to wyliczylem w innym watku to sie kompletnie nie klei, wiec albo nie umiesz liczyc, albo zmyslasz, panie "dyrektorze". Udowodnij nam, ze nie klamiesz tu w zywe oczy :) Bo tak jak ci mowilem, jesli nie klamiesz, to jestes najbardziej genialnym domeniarzem wszechczasow...

 

Druga sprawa to jak to mozliwe, ze masz niby zwrot x10 od 5 lat, skoro twoja spolka nie istnieje jeszcze od 5 lat. Robiles to wczesniej nielegalnie, czy jednak to nie jest 5 lat i nas tutaj znow oklamales?

 

Jak to jest, ze masz x10 od pieciu lat, a robisz tylko €30.000 obrotu rocznie? Przeciez skoro dzialales na .com, jak twierdzisz, to powinienes miec po 5 latach PRZYNAJMNIEJ MILION EURO obrotu przy takich zwrotach z inwestycji, nawet gdyby przyjac ze zaczales od rejestracji tylko jednej domeny com! €10 x 10^5 = €1.000.000. To jest abso lutne minimum! Jesli zaczales tylko od 10 domen, to jest to €10.000.000, jesli tak jak twierdzisz, robisz to hurtowo, to zaczales pewnie od 100 domen i powinienes dzis, po 5 latach miec obrot STO MILIONOW EURO, a nie €30.000. Miedzy tymi liczbami jest przepasc! Klamiesz w zywe oczy.

 

Sorry, nie jestem czlowiekiem ktoremu mozesz serwowac taki bullshit.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze Wam do tej dyskusji brakuje tylko Lateralusa... 

 

P.S. Jakie to mamy szczęście, że obecny milioner/miliarder z pretendującym milionerem zaszczycili forum dla upadłych domen .pl

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minut temu, Alexis napisał:

Jak to jest, ze masz x10 od pieciu lat, a robisz tylko €30.000 obrotu...

 

Nie jest to 30 tysięcy EURO a blisko 50 tysięcy i to bez Vatu przy jednym pracowniku na stanowisku dyrektora.  Więc dam Ci tipa zabawny człowieku aby trochę rozjaśnić ten kompletny pustostan :D

 

Jak to jest iż Michał z AM zarabiał bańkę kilka lat wstecz a Spółka ( spółeczka Twoim zdaniem ) AfterMarket została zarejestrowana później ? Czy robił to nielegalnie ? Ależ oczywiście że nie, tylko pustostan nazywający się forumowym milionerem nie może zrozumieć tak prostej rzeczy. Wynika to z faktu iż jak napisałem wcześniej, masz zerowe pojęcie o biznesie.


A tak na marginesie, widzę iż bardzo się lubicie z @Czyzis w każdym wątku i zawsze jesteście o tym samym czasie :D

 

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, pb napisał:

 

A nie no, skoro tak, to jasne, może ktoś rozsądniejszy skorzysta. ;-)

 

PS. Po co rejestrować za 12, jak w premium.pl jest po 10? :-P

Pogarda dla klienta to codzienność, nie tylko w tej branży, więc nie dziwi mnie ta szpileczka wbita z tym "rozsądkiem" :) Tak na marginesie, to rejestracja domeny w premium kosztuje 12,30zł.

 

1 godzinę temu, Czyzis napisał:

Dzieki za ten komentarz, wlasnie, co zrobic, aby pomoc obu stronom transakcji?

 

Jesli chodzi o inwestorow domenowych to nic nie musza i w zasadzie nie powinni robic. To rynek posrednictwa powinien.

 

+ gdzie jest integracja rynku wtornego z rejestratorami?

+ jak inni uslugodawcy moga korzystac z rynku wtornego, chocby oferty reklamy na stronach domeny, podobnie jak ma to miesce na rynku billboardowym?

 

Idac przykladem , ktory podales, osoba, ktora nie kupuje dzis tej drozszej ale krotszej domeny, powinna miec do wyboru cos wiecej niz tylko wybor pomiedzy dwiema opcjami, ta drozsza opcja powinna byc mozliwa do wykorzystania mimo wszystko chocby czasowo, ale klient chce miec juz za soba kupno domeny i ja to rozumiem.

 

Ludzie raczej mysla rozsadnie, nie chca "niepotrzebnie" wydawac, ale z drugiej strony sa tacy, ktorzy chetnie wydadza, ale nawet nie maja szansy, bo nie wiedza i dostep, propagacja wiedzy to podstawa.

Zacznę od końca - moim zdaniem wiedza na temat domen jest dość dobra, ludzie się w miarę orientują i chcą mieć "fajny adres". Dla większości z nich nie jest problemem wydać 3k czy 10k na domenę, tylko musi im to się opłacić (nawet w bardzo długiej perspektywie). W wielu przypadkach taki zakup ma mgliste korzyści, a już na pewno nie są one sensownie policzalne, bo umówmy się, ale na stronę lokalnej restauracji "xyz" wejdzie tyle samo osób, niezależnie od tego czy domena będzie idealna, czy jedynie dość dobra. To właśnie dlatego do takich transakcji dochodzi bardzo rzadko. Jakby tego było mało, to ruch na takiej stronie będzie pewnie mizerny, znacznie mniejszy niż na mediach społecznościowych (gdzie swoją drogą nie ma się ładnego adresu). To też jest problem.

 

Dzisiaj sprzedawca domeny powinien być bardziej aktywny i nie powinien kończyć działalności na tym, że zarejestrował/przechwycił domenę. Domena powinna być dodatkiem, kropką nad i do tego co się oferuje, ale to tylko moje zdanie. Wyjątkiem od tej reguły są domeny "brandable" (zwłaszcza krótkie lub chwytliwe). Tutaj rzeczywiście nazwa może zrobić różnicę za którą ktoś zapłaci fajny pieniądz.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Domeniacz said:

 

Nie jest to 30 tysięcy euro a blisko 50 tysięcy bez Vatu i to przy jednym pracowniku na stanowisku dyrektora.  Więc dam Ci tipa zabawny człowieku aby trochę rozjaśnić ten kompletny pustostan :D

 

Czyli dzialalnosc jednoosobowa. Chalupnictwo. Ty to nazywasz biznesem? Spolkujesz sam ze soba :)Mozesz sie wogole z tego utrzymac, czy jestes wciaz na garnuszku rodzicow?

 

wyjasnij prosze wszystkim jak to bylo z tym x10 zwrotu z wkladu "rok po roku" przez ostatnie piec lat twojej dzialalnosci domenowej, ktorymi sie wszedzie chwalisz, bo jak ci to wyliczylem w innym watku to sie kompletnie nie klei, wiec albo nie umiesz liczyc, albo zmyslasz, panie "dyrektorze". Udowodnij nam, ze nie klamiesz tu w zywe oczy :) Bo tak jak ci mowilem, jesli nie klamiesz, to jestes najbardziej genialnym domeniarzem wszechczasow...

 

Jak to jest, ze masz x10 od pieciu lat, a robisz tylko €50.000 obrotu rocznie? Przeciez skoro dzialales na .com, jak twierdzisz, to powinienes miec po 5 latach PRZYNAJMNIEJ MILION EURO obrotu przy takich zwrotach z inwestycji, nawet gdyby przyjac ze zaczales od rejestracji tylko jednej domeny com! €10 x 10^5 = €1.000.000. To jest abso lutne minimum! Jesli zaczales tylko od 10 domen, to jest to €10.000.000, jesli tak jak twierdzisz, robisz to hurtowo, to zaczales pewnie od 100 domen i powinienes dzis, po 5 latach miec obrot STO MILIONOW EURO, a nie €50.000. Miedzy tymi liczbami jest przepasc! Klamiesz w zywe oczy.

 

Sorry, nie jestem czlowiekiem ktoremu mozesz serwowac taki bullshit.

 

Ps. Zaraz sie okaze ze jestem Czyzisem. Dobre! :) Lecz ta paranoje, bo to naprawde przykre.

Edited by Alexis
  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Rerek said:

Dzisiaj sprzedawca domeny powinien być bardziej aktywny i nie powinien kończyć działalności na tym, że zarejestrował/przechwycił domenę. Domena powinna być dodatkiem, kropką nad i do tego co się oferuje, ale to tylko moje zdanie.

prawda, jest roznica miedzy sprzedawca a inwestorem, w skrajnosci moze byc to wlasnie dodatkiem do dzialalnosci np hostingowej lub uslug przechwytywania domen.

Warto pomyslec o tych, ktorzy mysla o domenach w kategorii inwestycji i dac im mozliwosc uzyskania wiecej informacji na tym poziomie a nie zmuszac ich do tworzenia uslug, gdzie przy okazji beda uplynniali te inwestycje.

 

Dlatego wspomnialem o integracji z rejestratorami, co jest normalne w wielu krajach, dlaczego u polskich rejestratorow domen tak nie jest?

 

A to jedna z opcji.

 

Sa co najmniej 3 strony w tym biznesie, jesli chodzi o sprzedaz przez inwestorow.

inwestor, sprzedawca i kupiec.

Jesli inwestor bedzie zajmowal sie sprzedaza to nadal nie rozruszamy tego rynku w PL.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rerek napisał:

Pogarda dla klienta to codzienność, nie tylko w tej branży, więc nie dziwi mnie ta szpileczka wbita z tym "rozsądkiem" :)

 

Dlaczego od razu pogarda? Ja to widzę tak:

- jeśli zakładam firmę, otwieram lokal, wypuszczam produkt o nazwie X, to dążę do tego, aby mieć dla niego domenę X.pl / X.com (zależnie od rynku, do celów przykładu pozostańmy przy .pl)

- jeśli domena X.pl jest niedostępna (na rynku pierwotnym ani wtórnym), to szukam najbliższej (najlepiej pasującej) wolnej

- jeśli domena jest dostępna na rynku wtórnym, ale mnie na nią nie stać (mam inne, ważniejsze wydatki, nie wiem jeszcze czy biznes wypali itd.), to odkładam ten zakup na później, ewentualnie rozważam opcję zakupu na raty lub dzierżawy

- jeśli domena jest dostępna na rynku wtórnym i bez problemu stać mnie na nią, ale jej nie kupuję "bo to bezsensowny wydatek" - to jest właśnie, moim zdaniem, brak rozsądku, który potem może się zemścić (domena może być w przyszłości droższa lub może ją kupić ktoś inny)

 

I pisząc, że może skorzysta ktoś rozsądniejszy (może mogłem to ująć inaczej, aby nie było wg ciebie "szpileczką" - może ktoś o lepszym wyczuciu biznesowym, albo może ktoś z większą wizją rozwoju?), bazuję to na doświadczeniu, bo niejednokrotnie widziałem to w praktyce. Jedna, czasem nawet kilka osób nie kupiło danej domeny, bo była za droga, a ktoś inny kupił i z powodzeniem wykorzystał. Albo ktoś nie kupił i założył stronę pod x24 albo e-x, a ja potem otrzymywałem przez formularz kontaktowy wiadomości skierowane do niego. I nie liczę tu nawet wszystkich tych przypadków, o których przecież nie wiemy, gdy ktoś widząc domenę zajętą, nie podjął nawet próby kontaktu czy negocjacji ceny (jeśli miała ustawioną), tylko od razu uznał, że "lepiej kupić za 12 zł".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Alexis napisał:

 

Jak to jest, ze masz x10 od pieciu lat, a robisz tylko €50.000 obrotu rocznie? Przeciez skoro dzialales na .com, jak twierdzisz, to powinienes miec po 5 latach PRZYNAJMNIEJ MILION EURO obrotu przy takich zwrotach z inwestycji, nawet gdyby przyjac ze zaczales od rejestracji tylko jednej domeny com! €10 x 10^5 = €1.000.000. To jest absolutne minimum!

 

 

 

Oh really ? Jak widzę nie tylko nie masz pojęcia o biznesie ale o domenach również :D

 

Po pierwsze, liczba domen na których łącznie możesz zrobić wysokie ROI jest ograniczona, to nie są ziemniaki czy kapusta które możesz zasadzić a więc za sprawą zaledwie tego jednego punktu Twoje głupkowate wyliczenia są pozbawione jakiegokolwiek sensu.

 

Po drugie, nie znasz stanu mojego konta.


A więc skończ się ośmieszać milionerze nie mający nawet DG.

 

Milioner: "Sorry, nie jestem czlowiekiem ktoremu mozesz serwowac taki bullshit."

Domeniacz: "pod jaką nazwą znajdę Twoją wielomilionową korporację ?"

Milioner: "Facebook, Alphabet i mnostwo innych..."
 

:D:D:D

 

PS. Tylko kompletny idiota kupi od Ciebie domeny z zastrzeżonymi znakami towarowymi z Twojego "portfolio". Więc wcale się nie dziwie iż ROI 10x to dla Ciebie kosmos.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Domeniacz said:

Po pierwsze, liczba domen na których łącznie możesz zrobić wysokie ROI jest ograniczona, to nie są ziemniaki czy kapusta które możesz zasadzić

 

No wlasnie! Czyli oklamales nas tutaj wszystkich, ze miales na dzialalnosci domenowej rok po roku x10 zwrot z wkladu i to przez PIEC LAT! Okazuje sie, ze masz to na niektorych domenach, ktore potrafiles sprzedac, a nie na calym portfolio czy na calej dzialalnosci. Na niektorych domenach, to kazdy z kolegow tutaj ma x10, niekiedy x100 albo i wiecej, to nie zaden wyczyn geniuszu, wiec nie oszukuj tutaj wszystkich ze robiles rok po roku x10 na portfolio! To co ty robisz to chalupnictwo. Ledwie wiazesz koniec z koncem i przejadasz to co sam wypracujesz, bo nie stac cie nawet na zatrudnienie kogos. Kto zainwestuje €50M w kogos kto ma twoj stosunek do prawdy i jest biznesowym dyletantem spolkujacym sam ze soba przy rocznym obrocie €50k?

 

Sa dwie mozliwosci: Albo nas tutaj wszystkich probowales oszukac albo poprostu nie wiesz co to znaczy zwrot z inwestycji i nie potrafisz tego przeliczyc. Jestes wiec albo oszustem, albo aroganckim ignorantem. Na twoja korzysc przyjalem ze jestes tym drugim i nie rozumiem dlaczego mi to masz za zle.

 

32 minutes ago, Domeniacz said:

Po trzecie, przez spółkę o której mówisz przechodzą wystarczające środki aby pokryć na papierze moje wydatki, gdzie średnio ludzie zarabiają rocznie tyle ile ja w jeden miesiąc. Ale że nie masz kompletnie żadnego pojęcia o biznesie ani też o finansach i tak tego nie zrozumiesz.

 

Chcesz powiedziec, ze nie caly twoj obrot przechodzi przez spolke? Tzn. reszte obrotu robisz nielegalnie, poza urzedem podatkowym? Ile to jest wiecej? piec razy wiecej czy dziesiec razy wiecej? ...bo nie widze, zebys mial zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza, szanowny "dyrektorze" spolki.

Edited by Alexis
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alexis wróć do szkoły podstawowej aby nauczyć się matematyki wtedy zrozumiesz dlaczego Twoje wyliczenia są kompletnie głupkowate.  Na tym forum napisałeś prawdziwy bestseller, teraz to już chyba nikt z tego forum książki nie kupi :D

 

Natomiast zgodnie z Prawem, każda spółka płaci podatek tam gdzie działa i nic na to nie poradzisz, choć jak każdy pies ogrodnika posadziłbyś nóż w plecy za 10 eurasków. Ponieważ Twoje ninje domenowe xyz ze znakami towarowymi się nie sprzedają, a TY nawet nie rozumiesz dlaczego w biznesie domenowym Ci nie idzie.

 

Nigdy w życiu nie spotkałem tak żałosnego człowieka udającego milionera, ale w rzeczywistości robisz z siebie kompletne pośmiewisko z każdym napisanym postem. A teraz już nawet słoma zaczyna Ci z butów wyrczeć :D

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Domeniacz said:

@Alexis wróć do szkoły podstawowej aby nauczyć się matematyki wtedy zrozumiesz dlaczego Twoje wyliczenia są kompletnie głupkowate.

 

Zawsze mowie w zartach, ze bylem slaby z matematyki ;) ...dlatego ja musialem studiowac. Jestem matematykiem z dyplomem niemieckim i amerykanskim. A ty jakie masz kwalifikacje, zeby sie wypowiadac na temat matematyki?

Myslisz, ze jak nie umiesz liczyc, to mozesz tutaj obrzucac innych bullshitem i dewaluowac a nawet zastraszac ich, kiedy cie przylapia na twoich matactwach i szerzeniu klamstw i banialukow?

Edited by Alexis
  • Thanks 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Alexis napisał:

jestem matematykiem  z dyplomem niemieckim i amerykanskim.

 

Hahahaha :D

Gdzie je kupiłeś ? Na Amazonie czy Ebay ?

To iż nie potrafisz zrozumieć swojego błędu w wyliczeniach udowodniło iż Twoja znajomość matematyki jest mówiąc delikatnie bardzo słaba.

 

  

11 minut temu, FlashT napisał:

A ja też jestem dyrektorem! Nawet kilkoma!

 

@FlashT - nie drażnij milionera bo on nawet DG nie ma :D

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz

To w koncu na czym miales te x10 zwrotu rok do roku przez 5 lat? Z calego portfolio czy z niektorych domen w portfolio? Ostatnia szansa, by wszystko wyjasnic, zanim ostatecznie zdemaskuje twoje lgarstwa.

 

ps. No chyba ze przedstawisz mi Twoje wyliczenia tych x10 corocznego zwrotu z inwestycji z ostatnich 5 lat Twojej dzialalnosci domenowej, skoro moje wyliczenia sa bledne i zwroce ci honor. Bardzo prosze!

Edited by Alexis
  • Thanks 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, FlashT said:

A ja też jestem dyrektorem! Nawet kilkoma!

 

I bardzo dobrze! Ale ty nie podajesz tego jako argument, zeby zastraszyc Czyzisa sadem, co robi Domeniacz po tym jak probowal tutaj z nas wszystkich zrobic glupkow jakimis wyssanymi z palca fantastycznymi zwrotami z inwestycji, ktore nigdy nie mialy miejsca.

Edited by Alexis
  • Thanks 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×