Jump to content
vul

Dziwny wynik operacji w AM

Recommended Posts

Kto mi wyjaśni dlaczego taka informacja pod dwiema zajętymi domenami? [screen]

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak samo mi wyskakuje przy niektórych, ale już mi się nie chce tego zgłaszać do AM. Nie będę robił za testera jak nie są w stanie odpowiadać nawet na zapytania.

Edited by szmiko
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwne jeszcze dla mnie jest to, że obydwie domeny należą do tej samej osoby.

 

edit: kolejna od tej samej osoby co ma ten sam błąd; bazaadresowa.pl

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vul być może w przeszłości odnośnie tych domen toczyło się postępowanie, wtedy NASK blokuje możliwość ich zarejestrowania do czasu rozstrzygnięcia sporu i zwraca stosowny błąd. W tym czasie AM mógl zrobić cache z którego z niewiadomych powodów korzysta do dziś. 

 

Niewątpliwie jest to błąd oprogramowania po stronie AM.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Domeniacz napisał:

być może w przeszłości odnośnie tych domen toczyło się postępowanie [...]

 

Raczej to nie to. Sprawdziłem wyrywkowo kilkanaście domen, które były przedmiotem postępowania i nie ma takiej informacji jak przy w/w domenach.

 

edit: najlepiej jakby ktoś z AM skorzystał z okazji tej rozmowy i napisał kilka słów.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę NASK zwraca standardową odpowiedź iż domena jest zarejestrowana, więc jak napisałem jest to błąd po stronie AM. W przypadku rozstrzygnięcia sporu informacja o nim nie jest dłużej dostępna w bazie WHOIS. Tak więc opisany scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny. Więc jeśli dostaniesz odpowiedź z AM podejrzewam iż będzie dokładnie tak jak napisałem.

 

Natomiast cache robi się po to by nie wysyłać zbędnych zapytań do NASK o nazwy których i tak zarejestrować się nie da. Np. Jeśli Home.pl wygasa w 2040 roku, przez najbliższe lata nie ma sensu wysyłać codziennie zapytań o tą nazwę. Wystarczy co jakiś czas sprawdzić obecny jej stan i uaktualnić cache. W cytowanym przez Ciebie przypadku, cache mogło nie zostać zaktualizowane i stąd taki a nie inny rezultat.

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×