Jump to content
mdi

Wreszcie :)

Recommended Posts

@Domeniacz.  Przykro mi to pisać, ale naprawdę zaczynam Ciebie mieć za pieniacza forumowego, bo pisanie o głupku forumowym byłoby za bardzo nieeleganckie. Sprawdź sobie dokładnie co w tej sekcji widać, a później wyciągnij jeszcze raz swoje "epokowe" wnioski.
_

Przy okazji miałbym prośbę i sugestię dla adminów. Czy wpisy osób ignorowanych mogłyby nie być widocznie również w sekcji "Najnowsze..."?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Kangur napisał:

Przykro mi to pisać, ale naprawdę zaczynam Ciebie mieć za pieniacza forumowego, bo pisanie o głupku forumowym byłoby za bardzo nieeleganckie.


Wybacz, z mojego punktu widzenia jesteś tylko 1 z miliona abonentów domeny PL.

Do tego będziesz pierwszym z ignorowanych, ale nie na forum. Więc jedynie modły Ci pozostaną aby coś sensownego złapać że już o licytacji nie wspomnę ;)

 

Natomiast na forum po prostu śmieszą mnie Twoje wypowiedzi, gdzie jedna przeczy drugiej. I parafrazując Twoją wypowiedż, byłoby bardzo nieeleganckie pisanie o betonie intelektualnym. Więc pozostanę przy "blefiarz", aby nie powiedzieć bardziej dosadnie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@empireus 

 

O Sądach w Polsce, Sędziach i tzw "Prawie" można by napisać grube tomy powieści kryminalnych oraz dramatów ich bohaterów. Albowiem tam gdzie każdy Naczelnik US może sobie interpretować przepisy Prawa zależnie od swojego sposobu ich pojmowania oraz humoru mamy typowy przykład bezprawia. Brak odpowiedzialności Sędziów za swoje pomyłki jeszcze bardziej potęguje to bezprawie. Ale to świetne środowisko dla wszelakich oszustów i blefiarzy.

 

Mało kto zdaje sobie sprawę iż człowiek prowadzący działalność gospodarczą przez całe życie wpłaca do ZUS-u kwotę1 milion PLN z czego dostanie jakiś ochłap nazwany dla zmylenia emeryturą.

 

I dlatego dla mnie działalność w PL nie będzie miała sensu nawet wtedy gdy CIT i PIT będą wynosić 0% 

Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na rzeczywistą zmianę rezydencji podatkowej wraz ze zmianą miejsca zamieszkania. A skoro zmienia się rezydencję zgodnie z Prawem, warto wybrać stosowną do swoich potrzeb.


Tymczasem poszukiwania kolejnych leszczy idą w najlepsze. Ostatnim hitem jest utworzenie nowej konstrukcji spółki akcyjnej z kapitałem 1 PLN

gdzie sama jej rejestracja kosztuje 600 PLN :D

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 2.02.2020 o 22:35, Domeniacz napisał:

@empireus 

 

Tymczasem poszukiwania kolejnych leszczy idą w najlepsze. Ostatnim hitem jest utworzenie nowej konstrukcji spółki akcyjnej z kapitałem 1 PLN

gdzie sama jej rejestracja kosztuje 600 PLN :D

 

 

Podawanie kapitału zakładowego to archaizm. Spółka może mieć najniższy KZ, a może być warta set milionów (zwłaszcza w dobie startupów i aktywów niematerialnych - ot, rynek domen jest tu w dużym uproszczeniu adekwatnym odzwierciedleniem - kupujesz domenę za 1zł, która może być warta milion; możesz kupić ninję za milion i... tylko w Twoich oczach będzie ona miała realną wartość, ale de facto będzie bez wartości). W odwrotną stronę - może mieć KZ w dziesiątkach mln zł, a być bankrutem/mieć masę obciążeń etc. 1zł jak najbardziej jest właściwą kwotą założycielską. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@empireus Kapitał zakładowy to gwarancja dla wierzycieli. Przy kapitale zakładowym 1 PLN tyleż samo możesz w razie draki odzyskać. I biorąc to pod uwagę kapitał 1 PLN brzmi co najmniej śmiesznie, chyba zgodzisz się z tym. Ponadto ostatnimi czasy jakieś wielkie parcie jest na przekształcanie DG w spółki i zakładanie spółek wogóle i teraz jeszcze mamy ową spółkę z kapitałem 1 PLN. Zastanawiające, zwłaszcza w krainie bezprawia urzędniczego gdzie dużymi garściami rozdaje się pieniądze podatników a następnie szuka komu je zabrać aby pokryć powstałą dziurę.

 

Nie zgodzę się również z twierdzeniem iż podawanie kapitału zakładowego to archaizm. Czy potrafisz wyobrazić sobie bank z kapitałem zakładowym 1 PLN ? Czy wpłaciłbyś do niego 100 tysięcy złotych ze świadomością że w razie draki możesz odzyskać tylko 1 PLN ? 

 

Ponadto jeśli spółka nie zgłosi na czas upadłości - zarząd spółki odpowiada swoim majątkiem i jak można zaobserwować w niektórych spółkach - zarząd składa się ze słupów bez majątku tudzież smakoszy piwa czy też taniego winka. W sam raz do wspomnianej "spółki akcyjnej" z kapitałem 1 PLN ;)

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Domeniacz napisał:

@empireus Kapitał zakładowy to gwarancja dla wierzycieli...

 

Znam spółki z o.o. które mają KZ na poziomie 5k i warte są naprawdę kupę szmalu, a znam i takie, które KZ miały w milionach i hulał tam wiatr ^_^ Nie masz pojęcia o danym temacie, nie pisz w nim, nie wydurniaj się :) BTW, odpowiednie lawirowanie zapewnia bezkarność zarządowi, a w przypadku komandytowych to już wręcz bajka. 

EOT, bo szkoda klawiatury...

  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, empireus napisał:

Znam spółki z o.o. które mają KZ na poziomie 5k

 

Naprawdę ? :D

 

Zdecydowana większość spółek taki ma i absolutnie nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Dodatkowo nie ma co ukrywać iż 5K PLN to skromny kapitał na dzień dzisiejszy. Że już nie wspomnę o "spółce akcyjnej" z nazwanym żartobliwie "kapitałem" 1 PLN której tak hołdujesz

 

Ponadto mylisz pojęcia kapitału zakładowego z wartością rynkową czy też kondycją finansową danej spółki czym udowadniasz iż sam nie masz pojęcia o czym piszesz. Głównym celem konstrukcji Sp. z .o.o. z komandytową jest obniżenie obciążenia fiskalnego, ale być może Tobie chodzi o wydymanie jak największej ilości ludzi inwestując w tenże "byznes" 1PLN. Dlatego właśnie zwraca się uwagę na konstrukcję danej spółki bo to wiele mówi o tym z kim mamy doczynienia, zwłaszcza jeśli ktoś chce coś na "krechę" a w zarządzie same słupy.

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 21.01.2020 o 08:59, Domeniacz napisał:

Ciekawe w którym momencie działali na rynku. Jako iż rejestruje wszystko co spada oraz kto i co przechwycił/zarezerwował można by dojść do tego kto stoi za tym przekrętem. Tyle iż zysk z tego zerowy. @mdi Skoro piszesz "wreszcie" domniemam iż miałeś informację wcześniej o takim  procederze, czy się mylę ?

Myślę, że zbyt dosłownie interpretujesz pewne określenia.

Ja osobiście nie ale kilku moich klientów miało styczność z takimi próbami (nie znam nazw tych tzw. "rejestratorów" - po prostu klienci informowali mnie telefonicznie) i im zapobiegłem odpowiednio doradzając jak reagować na takie propozycje.

W poście wyraziłem (i podzieliłem się tutaj) zadowolenie, że wreszcie jakaś firma będzie za to odpowiadać co może w przyszłości spowoduje, że proceder zostanie ukrócony i osoby co się tym zajmują zastanowią się zanim dalej będą próbować naciągnąć kogokolwiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×