Jump to content
zabaco

wyprzedaż domen przechwyconych na AM

Recommended Posts

Licytowałem kilka domen w ich wyprzedaży ale zauważyłem, że w praktycznie każdej aukcji brał udział "kupiec02" https://www.aftermarket.pl/rating/kupiec2020/

Rejestracja konta - styczeń 2020, dwie opłacone domeny. Niby nic dziwnego, ale dziś po jakimś czasie został zmieniony nick na "kupiec2020"

Nie chce gdybać ale myślę, że dziesiątki domen nie zostaną opłacone.

Edited by zabaco
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mnie to zniechęciło do licytacji, poza tym prawdopodobnie licytował te same domeny, których wcześniej nie opłacił z konta nhsale i/lub kupiec2019.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te systemy zabezpieczeń na AM wyglądają jak ochrona w auchan, bez grupy inwalidzkiej nie przyjmują.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki, za podniesienie tematu, chociaż kilka zakupów zrobiłem, to dwie musiałem odpuścić z powodu tajemniczego kupca

 

1. poradniapsychiatryczna.pl
2. wycenasamochodu.pl

Edited by Czyzis
domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co? Przecież już od dawna jest mnóstwo udziałowców AfterMarket... Nic nowego, nowa taktyka. Widocznie ostatnio spadły zyski.

 

Edit: No może przesadziłem z "mnóstwo". PM.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, FlashT napisał:

Co? Przecież już od dawna jest mnóstwo udziałowców AfterMarket... Nic nowego, nowa taktyka. Widocznie ostatnio spadły zyski.

 

Edit: No może przesadziłem z "mnóstwo". PM.

 

Nie wiem kto ma teraz najwięcej do powiedzenia w Aftermarket, mam nadzieję że nie te same osoby które odpowiadają za ubiegłoroczne ulepszenia. Tak czy inaczej, proszę aby przemyślały sobie poniższe kwestie. Wyrównywanie strat wynikających z własnych błędów "dojeniem" użytkowników, doprowadzi tylko do jednego - Aftermarket R.I.P.

 

- przywrócenie aukcji user premium, co zwiększy wolumen sprzedaży, teraz wystawianie domen na aukcjach kiedy można się spodziewać końcowej kwoty poniżej 2 tys. jest nieopłacalne, ponieważ promocja jest horrendalnie droga, a bez niej nie ma sensu wystawiać czegokolwiek

 

- przywrócenie bezpłatnego wystawiania domen zewnętrznych

 

-  obniżenie cen promocji na giełdzie, szczególnie promocji w newsletterze oraz promocji domen na giełdzie, wprowadzenie kilku progów cenowych

 

- obniżenie ceny za ustanowienie kwoty minimalnej i to radykalne, wprowadzenie górnego progu opłaty za tę możliwość

 

-  zmiana layoutu, szczególnie oferty sprzedaży, na bardziej nowoczesny i minimalistyczny, usunięcie niepotrzebnych informacji, dokonane przez kogoś z poczuciem gustu

 

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W trakcie kilku aukcji odniosłem wrażenie, że użytkownik ten nie starał się wygrać, nie przebijał do końca tylko do osiągnięcia stosunkowo zadowalającej kwoty, po czym odpuszczał. Nic nie sugeruję, ale nie wierzę żeby randomowy troll wpadł sobie dla zabawy popodbijać 460 aukcji na uciechę AM. Miejmy nadzieję, że domeny zostaną opłacone. 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Rumen napisał:

... odniosłem wrażenie, że użytkownik ten nie starał się wygrać, nie przebijał do końca tylko do osiągnięcia stosunkowo zadowalającej kwoty ... nie wierzę żeby randomowy troll wpadł sobie dla zabawy popodbijać 460 aukcji ...

 

Aukcja domeny przechwyconej ma to do siebie iż cały zysk ze sprzedaży idzie dla tego co przechwycił domenę. Przy 460 aukcjach i dobrych domenach to może być ogromna różnica w zysku, ale zapewne to tylko przypadek w który mimo wszystko ja też nie wierzę ;)

 

@Pan_Grzegorz Ceny domen idą w dół, więc widocznie bardziej opłacalny jest model zysków z promocji niż skromnego procentu z samej sprzedaży. Albowiem opłata jest zawsze pewna niezależnie od tego czy dojdzie do sprzedaży czy też nie. Tam gdzie nastawienie jest tylko na zysk, raczej nie ma co liczyć na to iż Twoje postulaty zostaną spełnione, albowiem owe postulaty były już wielokrotnie powtarzane w wątkach AM które czytałem. Bezskutecznie.

 

Niebawem "troszkę" się to zmieni, ale nie za sprawą AM ;)

 

@zabaco To wygląda raczej na żart niż tzw "zabezpieczenia". Dla przykładu jedni mają problem przez 10 lat wprowadzić "zabezpieczenia" przed wprowadzeniem użytkownika w błąd, na przykładzie domeny Filmy z włoskim znakiem interpunkcyjnym, u "innych" nie będzie nawet możliwości zarejestrować/transferować/przechwycić domen które posiadają choć jeden znak nie znajdujący się w polskim alfabecie. I rozwiązanie to jest gotowe jeszcze zanim uruchomiono sprzedaż. Ale mówimy tu o zupełnie innych standardach i zupełnie innym nastawieniu. 

 

Konkurencja na rynku ma to do siebie iż bardzo szybko rośnie jakość usług.

Zapewne nie wszystkim się to będzie podobało, ale że NASK ma 217 Partnerów - każdy ma przecież wybór, choć nie każdego przygarną pod każdy dach ;)

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Rumen napisał:

W trakcie kilku aukcji odniosłem wrażenie, że użytkownik ten nie starał się wygrać, nie przebijał do końca tylko do osiągnięcia stosunkowo zadowalającej kwoty, po czym odpuszczał. Nic nie sugeruję, ale nie wierzę żeby randomowy troll wpadł sobie dla zabawy popodbijać 460 aukcji na uciechę AM. Miejmy nadzieję, że domeny zostaną opłacone. 

 

Wydaję mi się, że on już nie panował nad tyloma licytacjami, jakby były bardziej rozłożone w czasie to pewnie by wszystkie wygrał.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedna mozliwosc: ktos probuje zdyskredytowac AM poprzez trolowanie w ich aukcjach i jednoczesne postowanie dewaluujacych ich komentarzy, zachwalajacych swoj nieistniejacy produkt, by odpalic jakis scam.

 

To znana taktyka z krypto, na ktora wyludzono juz wiele miliardow dolarow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racja, nie można tego wykluczyć, jak na razie bazujemy na domysłach, to fakt, mimo wszystko jestem zadowolony z AM, bo już nie raz były gorąco, ale AM dalej działa.

(pamiętam jak paypal zablokował srodki, sam ostatnio tego doświadczyłem, paypal łamie prawa panujące w krajach w których oferuje swoje usługi)

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Alexis napisał:

Jest jeszcze jedna mozliwosc: ktos probuje zdyskredytowac AM poprzez trolowanie w ich aukcjach 

Dokładnie o tym samym pomyślałem. 

Sposób stary jak świat. 

Edit:

Pomijając czysto-ludzką zawiść, tam gdzie w grę wchodzą korzyści finansowe, polityczne czy wizerunkowe to właśnie takie myki się wykonuje. 

Np. w naszej rodzimej polityce jest to bardzo mocno wykorzystywane. A nawet mocno nadużywane.

:-p

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zabaco napisał:

Wydaję mi się, że on już nie panował nad tyloma licytacjami, jakby były bardziej rozłożone w czasie to pewnie by wszystkie wygrał.

 

Raczej trudno licytować w 460 aukcjach jednocześnie bez stosownego oprogramowania do tego celu. A jeśli ktoś takowe ma, równie dobrze może je użyć w zupełnie w innym celu, gdyż nie stanowiło by problemu wygranie nawet 5,000 aukcji.


Ponadto wygraną aukcję zgodnie z regulaminem trzeba opłacić, podbitej ceny już nie. A zbierając wszystkie posty na temat podbijania aukcji można by książkę napisać. I z tych postów wynika iż jednak jeśli taka osoba aukcję wygrała (przez przypadek bądź celowo), aukcja nie została opłacona i było to poruszane wielokrotnie na tym forum. Ponadto na wygranie 460 aukcji dobrych domen w tym samym czasie trzeba mieć bardzo zasobny portfel ale że miliarderów na forum nie brakuje, jest i taka możliwość.

 

Do tego, jeśli to jedna osoba i np. nie opłaci a podbije cenę 500 aukcjii o zaledwie 200zł (co jest śmieszną kwotą na dobrą domenę), rachunek jest prosty:

 

500 x 200 = 100,000 PLN

 

No i zawrotne koszty w kwocie 200 PLN za powrót na scenę.

 

Nieprawdopodobnie wysokie ROI x500, nieprawdaż ?

Ale nie żebym coś sugerował, tylko liczyć potrafię.

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Domeniacz said:

 

Ale nie żebym coś sugerował, tylko liczyć potrafię.

 

 

AM uzylby roznych aukcjonariuszy do roznych aukcji, zamiast zmieniac nick, zeby nie bylo to tak oczywiste. Nieco trudniej jest zarejestrowac i zweryfikowc setki kont dla kogos z zewnatrz i uzycie funkcji zmiany nicka w celu nieudolnego zatarcia sladow swiadczy raczej, ze jest to jakis programista z zewnatrz, ktory ma dostep do takich, a nie innych instrumentow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Alexis napisał:

 

AM uzylby roznych aukcjonariuszy do roznych aukcji, zamiast zmieniac nick, zeby nie bylo to tak oczywiste. Nieco trudniej jest zarejestrowac i zweryfikowc setki kont dla kogos z zewnatrz i uzycie funkcji zmiany nicka w celu nieudolnego zatarcia sladow swiadczy raczej, ze jest to jakis programista z zewnatrz, ktory ma dostep do takich, a nie innych instrumentow.

 

Wszystko się zgadza tylko są odpowiednie mechanizmy, które mogłyby zadziałać w odpowiednim czasie.

Dziwie się, że ktoś może zweryfikować konto nr telefonu i licytować wszystko jak popadnie. I nie piszę tu tylko o nowych użytkownikach.

Chętnie posłucham zdania @AfterMarket.pl na ten temat.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Pan_Grzegorz napisał:

 

- przywrócenie bezpłatnego wystawiania domen zewnętrznych

 

 

Popieram!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czego wy się spodziewacie? AfterMarket (a raczej jego udziałowcy) czują się obecnie monopolistami. Myślicie, że ktoś tutaj jeszcze w ogóle zagląda z zarządu spółki?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FlashT kiedyś SnapNames oraz NameJet byli monopolistami. Później pojawił się DropCatch i teraz pomimo iz SnapNames połączyło się z NameJet nie dają rady.

 

Po prostu czasem ktoś się zdrzemnie a inni wykorzystają tą drzemkę ;)

A zwróć uwagę iż mówimy tu o obrotach idących w setki milionów dolarów.

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam byłem na tej pozycji, mając przechwycenia domen rzędu 90%, ale cóż... czasy się zmieniają. Z resztą to się dla mnie stało nieopłacalne, jak NASK wprowadziło opłaty za nieudane komendy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FlashT wobec tego musisz znaleźć kogoś kto ma zacną technologię jak na 2020 rok przystało ;)

 

Nie powiem aby opłata wprowadzona przez NASK jakoś szczególnie mi przeszkadzała, choć oczywiście stanowi spore koszty. Wzorem Michała można dołożyć parę LLC i technologia przewyższy koszty. A LLC jest taniutkie jak barszcz w utrzymaniu, znacznie większy koszt stanowi przedpłata konta w NASK.

 

W międzyczasie może i DropCatch się drzemnie ;)

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×