Jump to content
zabaco

wyprzedaż domen przechwyconych na AM

Recommended Posts

Moja technologia była ok, to nie chodzi o to, z resztą to strata czasu obecnie, przy obecnych cenach. Więc jeśli to był Twój pomysł, że pytałeś o rejestratorów, to muszę Cię zmartwić, to zupełnie się nie kalkuluje. Z resztą nawet AfterMarket przechwytywanie przynosi tylko straty. Ich polityka nie opiera się obecnie na tym. Spóźniłeś się o jakieś 10 lat.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz sobie gadać jakieś farmazony, nie mając o tym zielonego pojęcia. Nie mam zamiaru się kłócić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minut temu, FlashT napisał:

Nie mam zamiaru się kłócić.

 

To dobrze, albowiem jest przecież oczywiste iż słabsi polegną. Chcesz z tym walczyć ? Nie ma sensu, uwierz.

 

Jak widzisz, Ty nie dałeś rady z AM, ponieważ Twoja technologia była za słaba, sam zresztą powiedziałeś iż również się drzemnąłeś. Każdemu się może zdarzyć, ale to nie powód aby kogoś obrażać. Ponadto to jaki model biznesowy przyjeło obecnie AM mało co mnie interesuje.

 

A jak juz powiedziałem zawsze sięgam po cel który sobie wyznaczę.

Będziesz tego świadkiem, niezależnie czy to Ci się podoba czy też nie ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wkrótce się okaże kto ma pojęcie o przechwytywaniu w 2020 roku a kto nie.

Ale być może mamy tu konflikt interesów stąd Twoja ponura wypowiedź.

I nie zapomnij o tym iż mnie zablokowałes ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dziwny troche jest ten zbieg okolicznosci miedzy data zarejestrowania sie trola na AM a data zarejestrowania sie trola Domeniacza na di.pl, potem jego posty atakujace serwis AM (ktory dziala z powodzeniem od ponad 10 lat) i opisujace jaki super jest produkt Domeniacza, ktorego nikt nie widzial na oczy, a na ktory probuje naciagnac naiwnych leszczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Domeniacz said:

Wkrótce się okaże kto ma pojęcie o przechwytywaniu w 2020 roku a kto nie.

Ale być może mamy tu konflikt interesów stąd Twoja ponura wypowiedź.

I nie zapomnij o tym iż mnie zablokowałes ;)

48 minutes ago, Domeniacz said:

A jak juz powiedziałem zawsze sięgam po cel który sobie wyznaczę.

Będziesz tego świadkiem, niezależnie czy to Ci się podoba czy też nie ;)

 

Dlaczego stosujesz taką retorykę?

Czy chcesz zrażać do siebie innych?

Jaki mesz w tym cel?

Pytam, żeby wyjaśnić, bo nie da się ukryć, że to zależy od osoby z którą rozmawiasz.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, FlashT napisał:

Chyba nie masz o tym zielonego pojęcia. Już rozumiem dlaczego pb Cię zablokował. Robię to samo.

 

Nikogo nie zablokowałem, skąd taka informacja?

Wręcz przeciwnie, z dyskusji między Domeniaczem a Alexisem wyniosłem wiele cennych nauk.

Chociaż może nie do końca takich, jakie próbowali przekazać. ;-)

Edited by pb
  • Like 3
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb Wydawało mi się, że coś takiego napisałeś wcześniej, na co ja odpisałem "to jest w ogóle taka opcja?", nie chce mi się teraz tego szukać, może to był ktoś inny. Wybacz pomyłkę (edit: dobra znalazłem, to był @vul, sorry, mój błąd)

 

@Czyzis Szczególnie w stosunku do osób, które prosił jeszcze niedawno o pomoc. Chyba coś mu się z głową stało, że myśli, że będzie lepszy od osób, które miały lata na dopracowanie swoich skryptów pod względem przechwytywania, za darmo. Bez żadnych opłat za to.

Edited by FlashT
  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, FlashT napisał:

osób, które miały lata na dopracowanie swoich skryptów

 

Heellloo, epoka kamienia łupanego już dawno się skończyła, nawet Domenos był w stanie zadrwić sobie z tych "dopracowanych skryptów", ale jak ktoś uciął sobie drzemkę to nagle się budzi z ręką w nocniku. Ponadto język skryptowy do przechwytywania domen w 2020 roku to już dość słabe rozwiązanie.

 

@pb Przemek, chyba ktoś tak "zupełnie omyłkowo" chciał użyć Twojej reputacji aby wskazać innym co mają robić. A tu nagle się okazało iż to tylko jakiś vul.  

 

Albowiem dla mnie osobiście Przemek jest najbardziej wiarygodną osobą na tym forum, nie tylko jako Usługodawca ale również jako Użytkownik. I chciałbym się nauczyć od niego takiej kultury wypowiedzi jaką niezwykle się wyróżnia i to niezależnie od tego czy się zgadza z mówcą czy też nie. Może książkę Przemek napiszesz na ten temat ?

 

@zabaco Rozwiązań jest bardzo dużo, ale nie mam w tym absolutnie żadnego interesu aby się nimi w tym momencie dzielić. Po co komuś drzemkę przerywać, co nie ? Wbijaj na nowego czata i być może coś tam się dowiesz albowiem Twój postulat na forum został olany ;)

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, FlashT said:

 

@Czyzis Szczególnie w stosunku do osób, które prosił jeszcze niedawno o pomoc. Chyba coś mu się z głową stało, że myśli, że będzie lepszy od osób, które miały lata na dopracowanie swoich skryptów pod względem przechwytywania, za darmo. Bez żadnych opłat za to.

 

Nie zauwazyles jak dziala Domeniacz? Jak czegos od Ciebie potrzebuje, to Ci schlebia i sie podlizuje. Jak mu odmowisz, to robi wszystko, zeby Cie zdewaluowac i znieslawic, uzywajac wszystkich chwytow ponizej pasa.

Mi w d..e wlazil, kiedy chcial mnie naciagnac na dziesiatki milionow $ oszukujac mnie co do zyskownosci swojej firmy. Jak mu odmowilem, to obrzucil mnie blotem, tysiacem pomowien i oszczerstw, do tego masa grozb i publikacja danych osobowych. U Ciebie FlashT bylo podobnie, choc nie az tak rynsztokowo.

 

Tutaj ten sam schemat wobec pb, ktory jako ostatni go jeszcze trawi:

 

1 hour ago, Domeniacz said:

Albowiem dla mnie osobiście Przemek jest najbardziej wiarygodną osobą na tym forum, nie tylko jako Usługodawca ale również jako Użytkownik. I chciałbym się nauczyć od niego takiej kultury wypowiedzi jaką niezwykle się wyróżnia i to niezależnie od tego czy się zgadza z mówcą czy też nie. Może książkę Przemek napiszesz na ten temat ?

 

Najpierw podlizywanie, a zaraz bedzie obrzucanie blotem i oszczerswami, jak pojdzie nie po jego mysli, bo sie okaze ze nie do konca zrozumial co pb mial na mysli.

To jest wlasnie to o czym juz wczesniej mowilem: Ma paskudna osobowosc skorpiona, Do tego dochadza te halucynuje co do rzeczywistosci i swojej ekspertyzy. Efekt Dunninga-Krugera w najczystszym wydaniu: dyletant halucynujacy, ze jest ekspertem.

Rzezimieszek z mentalnoscia oprycha, ktory chcialby byc biznesmenem.

 

Notabene: w jednym mu przyznam racje: troche kultury i oglady by mu sie przydalo. Chociaz odrobine, chocby po to, by nie dostal ponownego bana na tym forum i nie musial ponownie zmieniac tozsamosci.

 

6 hours ago, Domeniacz said:

 

A jak juz powiedziałem zawsze sięgam po cel który sobie wyznaczę.

Będziesz tego świadkiem, niezależnie czy to Ci się podoba czy też nie ;)

 

 

Jaki konkretnie cel, Domeniacz? Moze okresl ten cel tutaj precyzyjnie, to wszyscy bedziemy swiadkami, jak go osiagniesz.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, zabaco napisał:

Dziwie się, że ktoś może zweryfikować konto nr telefonu i licytować wszystko jak popadnie. I nie piszę tu tylko o nowych użytkownikach.

 

Ale dzięki temu taki użytkownik może podbijać 500 aukcji za pomocą kąska softu. A w pewnym momencie użytkownik zostanie zablokowany, ale oferty w aukcjach pozostaną. Wszystko zgodnie z regulaminem, za wyjątkiem owego softu.

 

Ponadto, mając dostęp do bazy danych Usługodawca widzi kto oferuje jaką kwotę i tym samym wiadomo którą aukcję i do jakiej kwoty podbić. Czyż nie jest to wspaniały system ?

 

A dlaczego jeden użytkownik ? To banalnie proste - albowiem wystarczy 1 numer telefonu, jeden prawdziwy adres  i jedna osoba. Tak na zapas, w razie "draki"

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli jednak coś jest na rzeczy z tymi fakeowymi kontami:

https://www.aftermarket.pl/domena/wycenasamochodu.pl

https://www.aftermarket.pl/domena/poradniapsychiatryczna.pl/

 

obie domeny są po 250PLN

mimo, że wczesniej wygrał je jakiś podejrzany użytkownik:

 
kupiec2020 positive.svgpositive.svgpositive.svgpositive.svg (214)

 

 

 

url do aukcji:

https://www.aftermarket.pl/aukcja/2482981/

https://www.aftermarket.pl/aukcja/2483377/

 

 

 

Edited by Czyzis
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem, dla mnie AfterMarket obecnie to jest jedna wielka ściema...

 

Odsyłam do wątku: 

http://di.pl/topic/121963-aptada-o-co-chodzi-z-zablokowaniem-mu-konta

 

Coś tu mega śmierdzi.

 

Edit: Żeby nie było, ja bardzo szanuję Michała, ale on już raczej nie ma tam żadnej kontroli.

 

Edited by FlashT
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby zrozumieć sprytny regulamin który pozwala na licytowanie w 500 aukcjach warto pochylić się nad zasadami banowania AM:

 

Dnia 11.02.2015 o 22:28, AfterMarket.pl napisał:

Zasady banowania użytkowników były poruszane na forum wielokrotnie. Nowy użytkownik ma 0 punktów ratingowych, jeśli opłaci jakąś domenę to otrzymuje +1 punkt, jeśli nie opłaci domeny to otrzymuje -10 punktów ratingowych.

Uzyskanie -10 punktów ratingowych powoduje blokadę licytacji, w ten sposób już po jednym nieopłaceniu domeny użytkownik jest banowany. Natomiast może brać udział w licytacjach jeśli ma ujemny rating w zakresie -1 : -9 punktów - czyli oprócz nieopłacenia jakiejś domeny musiał opłacić co najmniej jedną transakcję.

 

Trick polega na tym iż użytkownik jest banowany "po jednym nieopłaceniu domeny"

Taki zapis pozwala na licytowanie w 500 aukcjach nawet przy ratingu 1 do czasu kiedy nadejdzie czas do pierwszej zapłaty. A jak uzyskać rating 1 ? Wykonać jedną transakcję, np. zapłacić za LM kwotę 1 PLN i olać odnowienie domeny. Sprytne, muszę przyznać ;)

 

A później wiadomo, banik ale oferty w aukcjach pozostają. No chyba iż jakiś niezadowolony domainer zaczyna się buntować. Jestem przekonany iż zwykły KK nie ma zielonego pojęcia o takich "możliwościach"


@zabaco Dziwne iż nie zrobiono nic aby przytoczony zapis zmienić, nieprawdaż ? Zamiast tego czytamy o niesamowitych komplikacjach tam gdzie rozwiązanie jest banalnie proste.

 

@Czyzis Na temat przytoczonego przez Ciebie przykładu nie będe się wypowiadał, albowiem nie mam wystarczających informacji na ten temat.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Domeniacz said:

Na temat przytoczonego przez Ciebie przykładu nie będe się wypowiadał, albowiem nie mam wystarczających informacji na ten temat.

Bylo by milo, gdybys zawsze i wszedzie stosowal taka zasade

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Czyzis Byłoby miło gdybyś najpierw sam zastosował się do tej zasady, szczególnie w kontekście Twojej wypowiedzi nt. "podejrzanego użytkownika" o której wspomniałem. Nie podałeś absolutnie żadnej poszlaki która wskazywałaby iż wspomniany użytkownik jest "podejrzany" ani też iż podejrzane są przytoczone przez Ciebie aukcje. Dla porównania sytuacja gdzie w tajemniczych okolicznościach znika 790 "opłaconych aukcji" definitywnie jest "podejrzana", aby nie powiedzieć bardziej dosadnie.

 

Natomiast wytłumaczyłem wczoraj Twojemu koledze iż szansa udowodnienia czegoś takiego nie jest większa niż 1% biorąc pod uwagę wszystkie dowody jakie posiada a zwłaszcza jego "filmik z ustawieniami internetu" który miałby grać rolę "świadka koronnego". 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wachlarze.pl i skimarket.pl tych domen nie opłacił, bo dostałem propozycje kupna od AM, tylko w dalszym ciągu uważam, że cena oferowana powinna być ta najniższa, którą oferowalem a nie najwyższa...

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, zabaco said:

Wachlarze.pl i skimarket.pl tych domen nie opłacił, bo dostałem propozycje kupna od AM, tylko w dalszym ciągu uważam, że cena oferowana powinna być ta najniższa, którą oferowalem a nie najwyższa...

Ani najnizsza, ani najwysza, tylko ta oferta, ktora zostala podbita przez osobe z zewnatrz, przez ktora nie kupiles, bo ten licytujacy ja podbil. No chyba, ze uczestniczyla jeszcze 3 osoba, ktora w miedzyczasie podbijala, ale nie kupila, bo ostatecznie Ty podbiles ale zrezygnowales na skutek kolejnych podbic tego, ktory okazal sie oszustem i nie zaplacil.

 

przkladowo

kupiec2020 podbil do 300PLN, ale nie zaplacil

zabaco podbil zrezygnowal przy 280, ale juz wczesniej by kupil domene, za 200PLN, bo 

kupiec2020 podbijal systematycznie od kwoty 200PLN lub wczesniej, ale uczestniczyla jeszcze inna osoba, ktora na poziomie 200PLN zrezygnowala.

 

Kwota 200PLN wydaje sie najwyzsza realna, bo nie bylo innych realnych konkurentow, tylko podbijajacy oszust.

 

Tak mam wrazenie powinna byc oceniana w najprostszej postaci kwota maksymalna.

Najlepiej gdyby juz po zakonczeniu byla informacja, ze nie wygrales, ale gdy nie oplaci wygrany tej aukcji, to kupisz ja za pierwsza podbia miedzy wami kwote, czyli 200PLN.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Czyzis napisał:

przkladowo

kupiec2020 podbil do 300PLN, ale nie zaplacil

zabaco podbil zrezygnowal przy 280, ale juz wczesniej by kupil domene, za 200PLN, bo 

kupiec2020 podbijal systematycznie od kwoty 200PLN lub wczesniej, ale uczestniczyla jeszcze inna osoba, ktora na poziomie 200PLN zrezygnowala.

 

Przykładowo aukcja przechwyconej domeny dwuliterowej.

Kupiec A daje 100000

Kupiec B daje 200000

Aukcja kończy się na 101000, bo nikt więcej nie licytuje

Kupiec B nie opłaca domeny, bo to i tak było fake konto Kupca A, założone przez VPN w Kambodży.

Kupiec A dostaje domenę za 40 zł, bo "za tyle by kupił" gdyby Kupiec B nie podbił ;-)

Edited by pb
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, pb said:

 

Przykładowo aukcja przechwyconej domeny dwuliterowej.

Kupiec A daje 100000

Kupiec B daje 200000

Aukcja kończy się na 101000, bo nikt więcej nie licytuje

Kupiec A dostaje domenę za 40 zł, bo "za tyle by kupił" gdyby Kupiec B nie podbił ;-)

 

dzieki za skrajny przypadek, dlatego to kwestia wypracowanie samego mechanizmu, w tej sytuacji sama gielda decyduje.

Kupujacy obecnie dostaje propozycje w kwocie 101000PLN i nie musi jej przyjmowac.

Tez dostalem oferte i wyslalem kontrpropozycje.

 

Nie ma na wszystko rozwiazania ale wiele mozna zautomatyzowac.

Edited by Czyzis
ort

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prostu przy każdym "mechanizmie" trzeba wziąć pod uwagę ludzką "pomysłowość".

Gdyby każdy był uczciwy, to regulaminy (zwłaszcza promocji) byłyby 10x krótsze.

O ile sprzedający (nieważne, czy jest to domainer, czy łapacz/giełda) sam nie bierze udziału w podbijaniu, to absolutnie nie powinien być zmuszany do sprzedaży domeny za "najniższą poprzednią ofertę", bo nie odzwierciedla ona postrzeganej przez uczestników licytacji wartości inwestycyjnej domeny. Gdyby nie Kupiec B w powyższym przypadku, ktoś inny mógł licytować domenę.

Pewnym kompromisem byłoby w tym przypadku ponowne zlicytowanie domeny wśród tych samych użytkowników, z wyłączeniem tego, który nie opłacił.

Tylko że nie zawsze i niekoniecznie "drugi najwyższy licytant" skorzystałby na takim rozwiązaniu.

Generalnie nie ma prostego wyjścia, a wizerunkowo i tak każde jest słabe.

Nieopłacacze są realnym problemem na każdej giełdzie, jeszcze większym na aukcjach, a największym przy przechwytywaniu (zwłaszcza w .pl, gdzie lwią część zgarnia nask, niezależnie czy domena będzie opłacona...).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Czyzis napisał:

... oferta, ktora zostala podbita przez osobe z zewnatrz ...

 

Skąd ta wiedza ? Wybacz, ale wygląda na to iż po raz kolejny powołujesz się na to o czym nie masz pojęcia, chyba że ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×