Jump to content
vul

Rynek .de czy .com

Recommended Posts

Szukam informacji od osób, które zawodowo sprzedają domeny na w/w rynkach (ew. obserwują go i mają coś do powiedzenia na ten temat). Co się bardziej opłaca na obecne czasy uwzględniając takie parametry jak cena domen, odnowień, szybkość sprzedaży, ilość dostępnych domen itd. Dopowiem, że nie mam na myśli rynku wtórnego a "tylko" przechwytywanie domen/rejestracje wolnych. Z chęcią wysłuchałbym merytorycznych opinii, za które z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Com jest obecnie bardzo ciężko przechwycić, też ma bardzo długie okresy wygasania i są ostatecznie niejasne, bo nagle z Redemption period ktoś inny domenę ma. Jest z pewnością bardziej opłacalne, jeśli się uda, ale szanse na moją ocenę są obecnie znikome. A ICANN nawet przy zgłaszaniu nieprawidłowości nic sobie z tego nie robi.

 

Co do de, nie wiem. Nie mam żadnych doświadczeń.

 

Edit: Literówki i usunięte uprzedzenia do firmy, która tylko w tym procederze pośredniczyła.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka faktów dla wszystkich chętnych łapania COM:

 

Aby aplikować na rejestratora akredytowanego przez ICANN:

Aplikacja: ~ $5,000 + $100,000 na koncie w momencie jej składania

Roczna opłata:  ~ $5,000

Plus koszt LLC dla którego jest łatwiej uzyskać akredytację.

 

W Polsce jedynie Nazwa.PL jest akredytowanym rejestratorem ICANN ze względu na powyższe.

 

W Polsce NASK podaje konkretną datę i godzinę spadu, na rynku COM takowej nie ma, dlatego właśnie technologia ma tutaj kolosalne znaczenie.

 

W Polsce ~ 3,000 domen spada przez całą dobę o określonych godzinach

COM/NET ~ 100,000 domen spada w niecałą godzinę i do tego spad zwalnia i przyspiesza

 

W Polsce mniej niż 10% z 217 rejestratorów to typowi łapacze

Na rynku COM jest więcej łapaczy niż "normalnych" rejestratorów z liczby grubo ponad 2,000

 

Technologia która umożliwia wyznaczenie czasu spadu z 10x większą dokładnością pozwala na posiadanie/współpracę z 10x mniejszą ilością rejestratorów aby uzyskać tą samą skuteczność.


A teraz czekam na tłumy przechwytywaczy COM z vul na czele.

Jakoś nie czuje się zagrożony  ;)

 

PS: O ile dobrze pamiętam, AM też startował do COM, ale poległ ze względu na słabą technologię, pomimo iż była dużo słabsza konkurencja niż jest obecnie.

 

A teraz czekamy na tłumy prelegatów którzy podpowiedzą vul jak działać na COM.

Obawiam się jednak iż scena pozostanie pusta. Albowiem jak już raz powiedziałem: gdy ktoś ma szansę zmarnuje ją przez własną głupotę.

 

Edited by Domeniacz
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista serwisów przechwytujących i końcówki, które przechwytują:

 

Backorder Anbieter mit .de:

Backorder Anbieter mit ccTLDs: Backorder Anbieter internationalen Endungen:
  • park.io – Service für exotische Domainendungen, also .ly .to .me .io .pro .info .red .sh .ac .vc .gg .je .mn .bz .ag .lc und .sc Domains.
  • namejet.com für .com Domains.
  • snapnames.com – Backorder Service für .com Domains.
  • pool.com Service für .com Domains.
  • domainorder.de – Backorder für .nl .be .eu .fr und .uk Domains.
  • domainquadrat.com – Backorder für .at Domains.
  • nidoma.com – Backorder für .it Domains.
 
 
 
  • Like 1
  • Thanks 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×