Jump to content
Domeniacz

Ponad 2,000 wolnych LLL.pl

Recommended Posts

2,059 nazw 3L ( lub jak kto woli LLL.pl ) jest wolnych, choć nic interesującego nie ma. @Lateralus by powiedział: Jest źle ;)

Dla porównania w 2014 @apze pisał o wolnych 647. To ponad 3x różnica w 5 lat później. Co o tym myślicie ?

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę obecnie jest również wolnych 414,959 LLLL.pl - raczej trudno ogarnąć bez kąska softu aby oddzielić ziarno od plew i znaleźć coś nad czym można się pochylić.


Przemek, rynek domen PL się zmienił ale to nie znaczy iż upadł jak to wiele osób już wieszczyło. Jak ktoś potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji to bez problemu sobie poradzi jak i również bez problemu będzie z tego w stanie się utrzymać. Tym bardziej iż sporo osób utkwiło gdzieś tam w 2012 roku, nie tylko jeśli chodzi o domeny ale i również o SEO.

 

Więc trzeba jednym i drugim wskazać światełko w tunelu, zważając na to by to światełko nie okazało się miotaczem ognia :D

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

2000 LLL to kiedyś to byłoby coś około 500-600 tys zł... nawet biorąc pod uwagę, że większość z nich to pewnie takie z nieporządanymi literami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 14.02.2020 o 14:16, reavis napisał:

takie z nieporządanymi literami.

 

Masz na myśli "x" jak w olx ? ;)

Fakt jest taki, iż jeśli ktoś ma wystarczający kapitał to i ze słabej nazwy zrobi rozpoznawalną markę i do tego może to być zastrzeżony znak słowny, czego w większości przypadków nie da się zrobić z generykiem. Choć tablica.pl otrzymała ochronę słowa "TABLICA", zapewne dlatego iż była wystarczająco rozpoznawalna.

 

Zobaczcie sobie na nazwę megalazienki.pl - porejestrowali większość rozszerzeń aby chronić swoją nazwę albowiem otrzymali tylko ochronę znaku słowno-graficznego.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • ginekolozka.pl   jak w temacie cena 199 netto. oferta ograniczona czasowo (do końca miesiąca)
  • Jasne, z drugiej strony ciekawe jak byłby wyliczany ten abonament "na zawsze". AM to rozwiązało w ten sposób, że kupujący opłaca przedłużenie. Równie dobrze, a może i nawet lepiej można by zrobić tak, że wypłacana kwota czynszu jest raz w roku pomniejszana o koszt odnowienia.   Co masz na myśli pisząc, że można przedłużyć na kolejny okres? Jednostronnie przez klienta na wcześniejszych zasadach? Chodzi o to, żeby klient miał pewność, że cena się nie zmieni (co najwyżej o inflację), a jednocześnie będzie mógł dzierżawić domenę tak długo, jak będzie chciał.
  • bw*pl   Domena zarejestrowana w 2000 roku, opcję mam od 2013 (odnawiana).   Rzadko mi się opcje realizują, tym bardziej cieszy :-)   DD
  • kredytchwilowka.pl   kredytchwilowka.pl   Aukcja bez ceny minimalnej!   CZAS ZAKOŃCZENIA: 5.03.2020r.   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2487158/?_track=5b8ad93808b924d668d29f293f535b72
  • W AM można ustawić dzierżawę na czas nieokreślony. Do tego jest jeszcze kilka szczegółowych opcji, ale kwoty nie da się waloryzować. Trzeba wypowiedzieć i zrobić od nowa.
  • Może być tak, że zmiana abonenta jest w tym okresie zablokowana. Tak jest przy domenach globalnych gdy są zablokowana po niepotwierdzeniu maila. No i przy domenach .pl w statusie clientHold też.
  • Nie ma takiej możliwości, ponieważ NASK nie umożliwia opłacenia domeny "na zawsze". Natomiast dzierżawę można jeszcze przed zakończeniem przedłużyć na kolejny okres.
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18534
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  Michal87
  Joined
×