Jump to content

Recommended Posts

Dzięki za sugestie. Generalnie nawet o rybkach nie myślałem. Domena została kupiona pod teatr o tej samej nazwie, choć możliwości jest trochę więcej. Asking price będzie 1,999 PLN - dla teatru to śmieszna kwota - natomiast za ile uda się sprzedać, za tyle pójdzie. Orfa to również postać biblilijna jak i również "złota rybka". Widzę tutaj troszkę więcej możliwości, choć defacto domena słaba i takich 4L mogę znaleźć przynajmniej kilkaset i to dość szybko więc nie ma co się tutaj szczególnie rozczulać, aby czasu nie tracić.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ciekawości sprawdziłam ten teatr i mają jakieś +160 lajków na fejsie oraz ostatni wpis z 2013, także nie wiem... Google jako pierwsze pokazał mi ryby, więc innych skojarzeń na ten moment nie mam... Ewentualnie jako brandable, który będzie można podciągnąć pod inną branżę (np. ubezpieczenia). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@meloo Zwyklem szukam klienta mającego tą samą nazwę. Pierwszym była spółka o tej samej nazwie z kapitałem 300K zajmująca się właśnie rybkami, ale niestety jest w stanie likwidacji więc jako kolejnego klienta wytypowałem teatr. Jeśli i ten zawiedzie, poszukam kolejnych możliwości. Patrząc na Google są też wille o tej samej nazwie, oczka wodne, inne firmy w tym czeski producent mebli. Ciekawa sugestia z tymi ubezpieczeniami. Choć myślę iż jako brand domena może być użyta do szerszych zastosowań.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się udało znaleźć kilka sklepów wędkarskich plus te czeskie meble, jednak z tego, co kojarzę, to chyba mają jakąś gorszą domenę (zamiast orfa .cz jest orfa-nabytek .cz) - możliwe więc, że podoba im taki "nabytek". Nazwa posiada jednak wiele zastosowań, także życzę udanej i szybkiej sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@meloo Jest też sklep wędkarski o tej nazwie, ale to sklep stacjonarny i dla niego ta domena ma znikomą wartość. Obecnie coraz więcej firm idzie w kierunku brandu niż słów kluczowych. Wynika to z faktu iż kiedyś domena generyczna była wysoko w Google bez żadnego SEO, dziś w przypadku jakiejkolwiek konkurencyjnej frazy nie można jej znaleźć w pierwszych 100 wynikach w Google.

 

Dlatego firmy muszą uwzględnić koszt SEO i marketingu w działaniach a na te cele wydają ogromne pieniądze. Gdyż jak pisałem już w innym wątku, nawet najlepsza nazwa bez SEO i/lub marketingu jest jak wielki bilboard ustawiony w środku lasu. Niestety część osób gdzieś tam utkwiła koło 2012 roku nie zdając sobie sprawy ze zmian jakie zaszły.

 

Np. domena Saturn.pl została sprzedana dość wysoko, ale nie dlatego iż miała słowo kluczowe, ale dlatego iż to był brand który wypromowali. Obecnie jest tylko garstka domen generycznych które mają komercyjną wartość min XX.XXX dla potencjalnego inwestora, jako czysta domena bez ruchu.

 

Np. biznes.pl ma przekierowanie na .com.pl

A miało być tak pięknie: https://e-biznes.pl/biznes-pl-nowa-marka-onetu/

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Domeniacz napisał:

Jest też sklep wędkarski o tej nazwie...

Właśnie o ten sklep mi chodziło... chyba ;) [Maków Podhalański]. Jest też użytkownik/sklep na Allegro o tej samej nazwie [również Maków Podhalański, także pewnie ten sam Pan]. Znalazłam również sklep wędkarsko-zoologiczny "Orfa" [i parę innych; część z nich padła].

 

11 godzin temu, Domeniacz napisał:

Obecnie coraz więcej firm idzie w kierunku brandu niż słów kluczowych.

To fakt...Możliwe więc, że ludzie w końcu zaczną bardziej potrzebować takich nazw i może kiedyś wrócę do namingu. Póki co mam lepsze zajęcia... :) Słowa kluczowe są wyczerpywalne - brandable nie, jednak nie zawsze taka abstrakcja będzie pod wszystko pasować. Bywa, że lepiej wygląda taki generyk...

Obecnie próbuję wypchnąć moją stronę [nazwa domeny jest frazą kluczową] z dna wyszukiwarki, także jak już wystartujesz z blogiem [natknęłam się na taką informację w innym wątku], to byłabym wdzięczna za jakiś artykuł z poradami dla copywriterów :)

Edited by meloo
byczek ;P
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@meloo Jeśli chodzi o wędkarstwo i Orfa.pl - może to być dobry kierunek, albowiem wędkarz wie czym jest złota rybka a "złotą rybkę" nie trudno jest zapamiętać. Biorąc do tego pod uwagę iż np. domenę wedkarski.pl sprzedano za 50,000 PLN i ta domena ma przekierowanie, dobry brand by im pasował ale nie za 2K ;)

 

Wracając do tematu słów kluczowych w domenie - domeny generyczne wciąż mają sens i wartość, ale nie jest to już ten czas kiedy kupowało się generyka i tym samym wjeżdżało na pierwszą stronę w Google, dlatego domeny generyczne sporo straciły na wartości. Osobiście przechwytuje zarówno generyki jak i ciekawy brand po najniższej możliwej cenie - co daje sporą przewagę na rynku szczególnie w porównaniu do osób które muszą się użerać z podbijaniem na aukcjach.

 

3 godziny temu, meloo napisał:

Obecnie próbuję wypchnąć moją stronę [nazwa domeny jest frazą kluczową] z dna wyszukiwarki...

 

To właśnie udowadnia to co wcześniej napisałem. Twoja przewaga polega na tym iż generyka łatwiej się pozycjonuje o ile oczywiście ktoś ma prawdziwe pojęcie o pozycjonowaniu. A więc zapraszam na mojego przyszłego bloga - a właściwie kurs SEO, do którego (OMG) również wykorzystam bardzo trafnego generyka przechwyconego za parę złociszy i też wystartuję z otchłani w Google jak i Ty ;) 

 

A jeśli chodzi o copywriting - uważam iż bardzo dobrym pomysłem będzie skupienie się na bardzo wąskiej dziedzinie w której masz bardzo bogatą wiedzę. Bardzo ciężko jest znaleźć osobę która potrafi napisać coś co przyciąga ludzi w danym temacie - i tym samym uważam iż jest to dobra nisza do wypełnienia zamiast jakiś śmiesznych synonimów czy też artów za 5zł o zerowej wartości nie tylko dla użytkownika ale również Google. Warto również zacząć od bloga aby pokazać innym iż naprawdę potrafisz to zrobić - np. ja zwracam na to szczególną uwagę i dlatego idę tą samą ścieżką ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • Jasne, z drugiej strony ciekawe jak byłby wyliczany ten abonament "na zawsze". AM to rozwiązało w ten sposób, że kupujący opłaca przedłużenie. Równie dobrze, a może i nawet lepiej można by zrobić tak, że wypłacana kwota czynszu jest raz w roku pomniejszana o koszt odnowienia.   Co masz na myśli pisząc, że można przedłużyć na kolejny okres? Jednostronnie przez klienta na wcześniejszych zasadach? Chodzi o to, żeby klient miał pewność, że cena się nie zmieni (co najwyżej o inflację), a jednocześnie będzie mógł dzierżawić domenę tak długo, jak będzie chciał.
  • bw*pl   Domena zarejestrowana w 2000 roku, opcję mam od 2013 (odnawiana).   Rzadko mi się opcje realizują, tym bardziej cieszy :-)   DD
  • kredytchwilowka.pl   kredytchwilowka.pl   Aukcja bez ceny minimalnej!   CZAS ZAKOŃCZENIA: 5.03.2020r.   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2487158/?_track=5b8ad93808b924d668d29f293f535b72
  • W AM można ustawić dzierżawę na czas nieokreślony. Do tego jest jeszcze kilka szczegółowych opcji, ale kwoty nie da się waloryzować. Trzeba wypowiedzieć i zrobić od nowa.
  • Może być tak, że zmiana abonenta jest w tym okresie zablokowana. Tak jest przy domenach globalnych gdy są zablokowana po niepotwierdzeniu maila. No i przy domenach .pl w statusie clientHold też.
  • Nie ma takiej możliwości, ponieważ NASK nie umożliwia opłacenia domeny "na zawsze". Natomiast dzierżawę można jeszcze przed zakończeniem przedłużyć na kolejny okres.
  • AM już nie oferuje takiego pośrednictwa? Kiedyś mieli takie rzeczy, zarejestrowałem tak przez nich domenę .sk (było wtedy jeszcze ograniczenie terytorialne). Inna sprawa, że domena po kilku miesiącach znikła z panelu, a AM co najwyżej zgodził się oddać kasę za rejestrację.
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18534
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  Michal87
  Joined
×