Jump to content
Karpool

Zlecone przechwycenie - udane ale nie dla mnie?

Recommended Posts

Zleciłem przechwycenie domeny w premium.pl

Patrzę na efekt przechwycenia – domeny nie ma w moim panelu.

Wchodzę na whois w dns i domena jest zarejestrowana przez premium, abonent niedostępny. Zmiany zrobione na kilka godzin przed „oficjalnym” wygaśnięciem domeny.

Czy ja czegoś nie wiem?

Czy premium przejmuje domeny dla siebie widząc, że np. 10 osób zleciło jej przechwycenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Karpool napisał:

Czy premium przejmuje domeny dla siebie widząc, że np. 10 osób zleciło jej przechwycenie?

 

Nie.

 

Jeśli "Zmiany [są] zrobione na kilka godzin przed „oficjalnym” wygaśnięciem domeny", to pewnie domena została przedłużona (albo zarejestrowana z rezerwacji - jeśli przechwycenie dotyczyło rezerwacji), bo nie ma czegoś takiego jak "nieoficjalne wygaśnięcie", są tylko daty pobierane z nask. Jaka jest w whois data rejestracji? Albo lepiej, o jakiej domenie w ogóle mowa?

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Karpool napisał:

Zmiany zrobione na kilka godzin przed „oficjalnym” wygaśnięciem domeny.

 

Są i tacy co odnawiają domenę na kilka minut przed skasowaniem a nawet całą serię wartościowych generyków. Więc warto się dowiedzieć co i jak zamiast stawiać komuś bezpodstawne zarzuty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • ginekolozka.pl   jak w temacie cena 199 netto. oferta ograniczona czasowo (do końca miesiąca)
  • Jasne, z drugiej strony ciekawe jak byłby wyliczany ten abonament "na zawsze". AM to rozwiązało w ten sposób, że kupujący opłaca przedłużenie. Równie dobrze, a może i nawet lepiej można by zrobić tak, że wypłacana kwota czynszu jest raz w roku pomniejszana o koszt odnowienia.   Co masz na myśli pisząc, że można przedłużyć na kolejny okres? Jednostronnie przez klienta na wcześniejszych zasadach? Chodzi o to, żeby klient miał pewność, że cena się nie zmieni (co najwyżej o inflację), a jednocześnie będzie mógł dzierżawić domenę tak długo, jak będzie chciał.
  • bw*pl   Domena zarejestrowana w 2000 roku, opcję mam od 2013 (odnawiana).   Rzadko mi się opcje realizują, tym bardziej cieszy :-)   DD
  • kredytchwilowka.pl   kredytchwilowka.pl   Aukcja bez ceny minimalnej!   CZAS ZAKOŃCZENIA: 5.03.2020r.   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2487158/?_track=5b8ad93808b924d668d29f293f535b72
  • W AM można ustawić dzierżawę na czas nieokreślony. Do tego jest jeszcze kilka szczegółowych opcji, ale kwoty nie da się waloryzować. Trzeba wypowiedzieć i zrobić od nowa.
  • Może być tak, że zmiana abonenta jest w tym okresie zablokowana. Tak jest przy domenach globalnych gdy są zablokowana po niepotwierdzeniu maila. No i przy domenach .pl w statusie clientHold też.
  • Nie ma takiej możliwości, ponieważ NASK nie umożliwia opłacenia domeny "na zawsze". Natomiast dzierżawę można jeszcze przed zakończeniem przedłużyć na kolejny okres.
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18534
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  Michal87
  Joined
×