Jump to content
nadobny

Adres korespondencyjny w Szwajcarii

Recommended Posts

SWITCH Legal chce ode mnie adres korespondencyjny w Szwajcarii. Mój rejestrator tego nie oferuje. Znacie któregoś rejestratora który w moim imieniu odbierze korespondencję?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie się dowiem jak przyjdzie :-p A tak serio to pewnie chodzi tylko o adres. Przyznam, że jakoś wcześniej to przeoczyłem. Przy rejestracji nie zauważyłem żadnych restrykcji. W mailu chodzi im o jedną domenę, ale mam ich więcej stąd chciałbym ten problem rozwiązać globalnie.

 

 

"Under the terms of Art. 16, Para. 3 of the Decree on Internet Domains VID, the Swiss authorities require the disclosure of a valid correspondence address in Switzerland for purposes of the direct delivery of correspondence and that you disclose your identity.

We would ask you to send us a valid correspondence address in Switzerland within 30 days (date of receipt by SWITCH) and a valid copy of your identity card or passport."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź. Bardziej liczę na to, że któryś rejestrator podstawi swoje dane za drobną opłatą i się przeniosę do niego ze wszystkim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, nadobny napisał:

Bardziej liczę na to, że któryś rejestrator podstawi swoje dane za drobną opłatą i się przeniosę do niego ze wszystkim.

 

A co jeśli będziesz prowadził działalność przestępczą ? Sądzisz iż "za drobną opłatą" ktoś podejmie się takiego ryzyka zwłaszcza jako rejestrator ? Poszukaj wirtualnego biura z adresem i skanowaniem odebranych dokumentów do e-email - to chyba najbardziej rozsądne rozwiązanie jeśli masz więcej domen.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już ktoś by sobie musiał oszacować czy mu się opłaca podstawić adres. W przypadku ostrych restrykcji wielu rejestratorów oferuje takie usługi. Przeważnie jeżeli coś jest nie tak to prują się automatycznie i cześć.

 

Dla .ch nie jest to powszechne. Być może dlatego, że nie często to sprawdzają, nawet przy rejestracji. Domeny wiszą latami i nikt nie prosi o adres.

 

Przeglądnę jeszcze oferty innych rejestratorów i może ktoś się znajdzie. Chyba, że ktoś już zakładał wirtualne biuro z adresem i skanowaniem odebranych dokumentów w tym celu to by coś podpowiedział konkretnie żeby nie robić więcej niż jest potrzebne.

 

Wydaje mi się, że to rutynowe działanie, ale szczerze napiszę, że gdyby chodziło o coś więcej to biuro wiele nie pomoże, ponieważ jak wiemy niektóre adres są trudne do bronienia ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, nadobny napisał:

Dzięki za podpowiedź. Bardziej liczę na to, że któryś rejestrator podstawi swoje dane za drobną opłatą i się przeniosę do niego ze wszystkim.

 

Z tego co czytam, to nie chodzi o dane abonenckie czy administracyjne, bo to nie jest wymagane. Po prostu czasem (czyli pewnie jak mają jakiś miły list do abonenta :P) rejestr prosi o podanie adresu korespondencyjnego w Szwajcarii i jeśli nie podasz w ciągu 30 dni, to kasują domenę. (źródło)

Masz więc dwie opcje: poszukać jakiejś usługi przekazywania (skanowania) poczty lub - jeśli to jakaś słaba lub "niepewna" domena, odpuścić ją sobie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Masz rację! Gdyby chodziło o abonenta to by już przy rejestracji trzeba było podać.

 

Tę domenę odpuszczę, ale cały czas mam z tyłu głowy te bardziej "niepewne" co robią robotę. Może na przyszłość rzeczywiście znajdę takie biuro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie to, że nikt nie pyta o adres do korespondencji na terenie Szwajcarii podczas rejestracji również uśpiło moją czujność. Zwróć uwagę na link, który podał @pb. Jeszcze dodam jeden. W art. 16 p. 3 jest to samo:

 

https://www.admin.ch/opc/de/classified-compilation/20141744/index.html

 

Sprytnie sobie to wymyślili.

Edited by nadobny

Share this post


Link to post
Share on other sites

AM już nie oferuje takiego pośrednictwa? Kiedyś mieli takie rzeczy, zarejestrowałem tak przez nich domenę .sk (było wtedy jeszcze ograniczenie terytorialne). Inna sprawa, że domena po kilku miesiącach znikła z panelu, a AM co najwyżej zgodził się oddać kasę za rejestrację. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minut temu, Domenatorix napisał:

A jeśli w tym okresie zmieni się abonent ;) ?

 

Może być tak, że zmiana abonenta jest w tym okresie zablokowana. Tak jest przy domenach globalnych gdy są zablokowana po niepotwierdzeniu maila. No i przy domenach .pl w statusie clientHold też.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×