Jump to content
Domeniacz

Jednego domainera mniej ;)

Recommended Posts

Doszedłem do wniosku iż rynek PL jest zbyt mały i bardzo ale to bardzo pokrętny. Wszyscy narzekają iż ludzie nie kupują domen albowiem wystarczy im FB czy coś podobnego. Moim zdaniem za powyższą sytuację odpowiadają w znacznym stopniu "Domeny za 0 ZŁ" - sam lata wstecz dałem się na to nabrać. Widzę iż nic się nie zmieniło od tego czasu i moja ocena rynku była wyjątkowo błędna. Do tego mamy jeszcze teraz pandemię co tylko jeszcze bardziej pogorszy sytuację. Dlatego wycofuje się z rynku domen PL. Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się zdrowo!

 

 

Edited by Domeniacz
  • Thanks 1
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Super Trumper

Dzięki temu będziecie mieć mniejszą konkurencję :-p

Zapewne też ucieszy się Przemek i Michał bo skuteczna konkurencja to znacznie wyższe straty biorąc pod uwagę fakt iż każde zapytanie o rejestrację domeny PL kosztuje (w przeciwieństwie do .COM), niezależnie od tego czy się powiedzie czy też nie.

 

Dodatkowo do testu projektu skierowanego stricte dla domainerów zgłosiły się uwaga TRZY OSOBY. To znacznie poniżej tego co oczekiwałem. Nastawiałem się między innymi na przechwytywanie LIGHT czytając setki wypowiedzi na tym forum. Jak widać tylko 3 osobom jest ono potrzebne. A nie zamierzam utopić w reklamę kolejnych funduszy ani też oferować "domen za 0 złotych" Już wystarczająco drogą lekcję na rynku PL sobie kupiłem. Jak mówi bardzo mądre chińskie przysłowie:

 

"Gdy nie przyznajesz się do błędu - popełniasz błąd drugi" 

 

I na koniec przyznaję rację tym z którymi się na ten temat sprzeczałem, wszystkim łącznie i każdemu z osobna. Wybaczcie, miałem klapki na oczach a mieliście rację ;)

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 28.01.2020 o 15:24, Domeniacz napisał:

.........

A jak juz powiedziałem zawsze sięgam po cel który sobie wyznaczę.

Będziesz tego świadkiem, niezależnie czy to Ci się podoba czy też nie ;)

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lufthansa Czyż nie o konkurencję dla DropCatch chodziło ? Jeśli chodzi natomiast o PL, skuteczność przechwytywania LIGHT podczas testów była bardzo wysoka - natomiast nie ma to sensu dla 3 osób. To chyba jest oczywiste.

 

Na rynku .COM przechwytywane jest CODZIENNIE ~ 10.000 domen po min $59 (a nie 10 USD), to tyle co w 3 dni wygasa wszystkich domen PL z których zaledwie skromna garstka nadaje się do przechwycenia. Dlatego też bez żalu i z minimalnymi stratami wycofuje się z rynku PL zamiast wmawiać sobie iż coś z tego będzie, mimo iż wszystkie znaki wskazują na to iż jednak nie. Jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas popełnia błędy ale nie wszyscy się do nich przyznają ;)

 

 

Edited by Domeniacz
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skłamałbym pisząc, że nie przewidziałem takiego obrotu sprawy. :rolleyes:

Ale na forum zostaniesz, mam nadzieję?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Domeniacz said:

Na rynku .COM przechwytywane jest CODZIENNIE ~ 10.000 domen

I jest też odpowiednio większa konkurencja. ;)

 

Ale do konkretów -prowadzisz jakąś wyprzedaż? ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, lepiej wcześniej niż później. Rynek PL tonie, nie ma co się czarować.

Dobrze w NASK-u imprezka trwa ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurczę, sam jestem zdziwiony, że jest całkiem sporo wolnych domen, ale trzeba to interpretować jako zaletę rynku, dobry moment na akumulacje i czekanie na lepsze czasy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie tylko skąd ta zmiana, bo żadne logiczne argumenty, czy też liczby nie wpłynęły na decyzję...

Tyle razy temat był wyjaśniany, więc dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają przypomnę przy okazji, że:

1. Warto sprawdzać statystyki NASK uważnie i analizować wedle tego co jest określone a nie dodawać sobie jak tytułowa osoba własne interpretacje liczb

2. Powody dla których potencjalni klienci obecnie nie chcą nabyć własnej domeny .pl jest wiele alternatyw nie tylko w postaci realizacji marketingu ale również obecnie dostępnych z reguły tańszych domen.

3. Jeśli ktoś jest na prawdę zainteresowany zakupem domeny .pl to cena kilkudziesięciu PLN czy nawet 200PLN nie jest problemem. To co nim jest to brak ofert rynku wtórnego.gdzie na rynku globalnym często widnieją oferty domen premium, filozofia jest taka, by klient sam wybrał czy woli droższą domenę premium czy alternatywę w postaci rejestracji  wymyślonej wolnej domeny.

4. Wbrew pozorom to nie domena jest najważniejsza, tylko to do czego zostanie wykorzystana, jakie możliwości dzięki własnej domenie się zyskuje, o tym decyduje sam provider, który często dodaje np własne narzędzia do kampanii reklamowych.

 

Moim zdaniem rozwiązaniem jest coś w rodzaju hurtowni usług, która będzie łączyła rozwiązania a nie narzucała dedykowowane w zależności od operatora, ale do tego dochodzimi, bo automatyzacja dopiero wkracza w nasze życie.

 

Rynek dopasowuje się do klienta, to nie jest przypadek, że rynek PL jest w tyle i odnotowuje straty. Ludzie nie chcą płacić za coś co nie daje korzyści tylko generuje koszty.

Wejście na rynek wtórny domen to nie tylko oferta domen, ale też kanały ich sprzedaży.

Obecnie Kowalski musi na prawdę chcieć kupić domenę z rynku wtórnego, musi założyć sobie konto na aftermarket czy premium, dlaczego to nie jest możliwe poprzez autoryzacje od innego usługodawcy?

Dlaczego usługodawcy nie dzielą się usługami i nie pobierają za to prowizji?

 

Kto zbuduje, albo udostępni tego typu ekosystem?

- mam nadzieję, że będzie to możliwe jeszcze w tym roku.

 

Mimo wszystko to nie problem techniczny tylko kwestia podejścia do biznesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie nie ciekawi :D Norma... pierw wielki zapał totalnego nowicjusza, który kłóci się ze wszystkimi, a później zderzenie z rzeczywistością, które już nieraz zapowiadałem. Niezależnie od biznesu, nikt nie lubi nadętych bufonów.

 

PS. Uff, "nareszcie", że zacytuję autora wątku xD

PPS. Widzę, że zrezygnowałeś @Czyzis z mojego wsparcia i szukasz gdzie indziej, no ok... :)

 

(tak wiem, w języku polskim nie stawia się kropki po PS czy PPS, ale ja głównie gadam po angielsku, zatem ... spadówa:P)

Edited by FlashT
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od startu całej tej afery z pandemią (od początku marca) - zaobserwowałem zatrzęsienie ofert na rynku domen .pl. Znajomi z branży potwierdzają to. Ludzie nie wiedzą w co kasę włożyć to ładują nawet w ninje po kilka kafli.
Ale na tym forum niezależnie od roku, sytuacji geopolitycznej, inflacji i ogólnej sytuacji na rynku
- wieczne gorzkie żale.
A kto ma robić kwit na domenach ten robi i jeszcze się cieszy z obecnej zwariowanej sytuacji. A jak ktoś narejestrował badziewia za 200 PLN (bo przecież lepiej zarejestrować 20 domen niż kupić jedną konkretną od innego domainera) to nie ma się co dziwić, że je teraz pokasował. Aby zrobić dobre portfolio w .pl to potrzeba minimum roku (minimum roku doświadczenia + kolejnego roku do budowy portfolio).
Domeniarstwo uczy cierpliwości i wielu innych rzeczy.
Jak komuś zabrakło cierpliwości i było szkoda parę złotych na .pl to w .com tymbardziej kariery nie zrobi.
Zdrówka życzę.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, aukcjeod1pln napisał:

Ja od startu całej tej afery z pandemią (od początku marca) - zaobserwowałem zatrzęsienie ofert na rynku domen .pl. Znajomi z branży potwierdzają to. Ludzie nie wiedzą w co kasę włożyć to ładują nawet w ninje po kilka kafli.
Ale na tym forum niezależnie od roku, sytuacji geopolitycznej, inflacji i ogólnej sytuacji na rynku
- wieczne gorzkie żale.
A kto ma robić kwit na domenach ten robi i jeszcze się cieszy z obecnej zwariowanej sytuacji. A jak ktoś narejestrował badziewia za 200 PLN (bo przecież lepiej zarejestrować 20 domen niż kupić jedną konkretną od innego domainera) to nie ma się co dziwić, że je teraz pokasował. Aby zrobić dobre portfolio w .pl to potrzeba minimum roku (minimum roku doświadczenia + kolejnego roku do budowy portfolio).
Domeniarstwo uczy cierpliwości i wielu innych rzeczy.
Jak komuś zabrakło cierpliwości i było szkoda parę złotych na .pl to w .com tymbardziej kariery nie zrobi.
Zdrówka życzę.



Z tego co piszesz to przecież lepiej zarejestrować te 20 ninji bo ludzie się na nie rzucają ładując w nie po kilka kafli. Zakładając, że kilka kafli to liczba większa od 2 i mniejsza od 10 to w dobrym założeniu można zarobić nawet ponad 100 tysięcy złotych na ninjach! Pokaż mi na rynku polskim ostatnią transakcje na kwotę 100k zł. Nie warto inwestować zatem w dobre domeny!

 

Czeka nas domenowe eldorado w takim razie. Może tarcza antykryzysowa napędziła tę konsumpcje, podobnież aż 200 mld polski rząd na to przeznaczył. Pewnie ludziom już odwala i nie mają co z pieniędzmi robić. 

 

Edited by szogun
  • Thanks 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, FlashT said:

A mnie nie ciekawi :D Norma... pierw wielki zapał totalnego nowicjusza, który kłóci się ze wszystkimi, a później zderzenie z rzeczywistością, które już nieraz zapowiadałem. Niezależnie od biznesu, nikt nie lubi nadętych bufonów.

 

PS. Uff, "nareszcie", że zacytuję autora wątku xD

PPS. Widzę, że zrezygnowałeś @Czyzis z mojego wsparcia i szukasz gdzie indziej, no ok... :)

 

(tak wiem, w języku polskim nie stawia się kropki po PS czy PPS, ale ja głównie gadam po angielsku, zatem ... spadówa:P)

 

teraz tacy jak on mogą z ulgą powiedzieć, nie wyszło, bo wirus, kryzys, hejterzy, itd

 

@aukcjeod1pln

@szogun

To znaczy, że za jakiś czas przybędzie X domainerów mniej :)

 

Przy okazji przypomniało mi się wystąpienie Daniela Dryzka, być może to pierniki przesądziły o obecnych zakupach, np kolegów z branży nieruchomości:

 

 

Edited by Czyzis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×