Jump to content
maxy

Korzystanie z agenta do zakupu domeny

Recommended Posts

Mam pytanie...
Czy ktoś z Was korzystał kiedyś z agenta do zakupu domeny np na Sedo, GoDaddy, Afternic itp? Jeżeli tak to jak to działa i czy są szanse?

 

Chcę kupić domenę com, która nigdzie nie jest wystawiona obecnie na sprzedaż. 

Domena zaparkowana na Sedo ale nie ma nigdzie info, że na sprzedaż.
Po wpisaniu w pasku adresu wywala białą stronę ale w oknie incognito pokazuje parking Sedo i jakieś chińskie linki ale brak info o sprzedaży.

Rejestratorem jest GoDaddy a abonentem Afternic, LLC - On Behalf of Domain Buyer.

Web.archive pokazuje, że była na sprzedaż od 2007 roku przez Sedo i nawet jeszcze rok temu jest ślad, że była na sprzedaż.
Obecnie link do zakupu (skopiowany z kopii strony) kieruje na ogólną stronę brokera Sedo. 

Mam ID partnera Sedo 14460 ale kompletnie nie kumam o co chodzi z tym ID i czy da się odnaleźć sprzedawcę.
Zwróćcie uwagę na 3 domeny niby tego samego  ID partnera ale pokazuje. że sprzedawcy z 3 różnych krajów:

https://sedo.com/search/details/?partnerid=14460&domain=xxxbrides.com
https://sedo.com/search/details/?partnerid=14460&domain=ink1.net
https://sedo.com/search/details/?partnerid=14460&domain=zootaboo.biz
 

Domena którą chcę kupić nie jakaś premium ale mi akurat potrzebna. 

Możecie mi doradzić co byście zrobili w tej sytuacji? Naprawdę będę wdzięczny.

Edited by maxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takiej sytuacji, skorzystanie z usług brokera Sedo ma jak najbardziej sens.

Znane mi są przypadki, gdzie właściciel domeny przeznaczonej na sprzedaż (np. w Sedo), nie zdawał sobie nawet z tego sprawy, że domena w danej chwili nie posiada takiej opcji (z wielu, różnych powodów).

Share this post


Link to post
Share on other sites

"abonentem Afternic, LLC - On Behalf of Domain Buyer."

 

W takim razie sprawdź może być już kupiona poprzez Afternic.

Ewentualnie sprawdź na aukcjach godaddy, bo może też być tam dostępna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, keyword said:

W takiej sytuacji, skorzystanie z usług brokera Sedo ma jak najbardziej sens.

Znane mi są przypadki, gdzie właściciel domeny przeznaczonej na sprzedaż (np. w Sedo), nie zdawał sobie nawet z tego sprawy, że domena w danej chwili nie posiada takiej opcji (z wielu, różnych powodów).

 

Dzięki chyba tak zrobię, tylko nie wiem do którego brokera się zgłosić. Sam jestem przykładem, że miałem domeny na Sedo i nie były wystawione na sprzedaż o czym nie wiedziałem. 
 

20 minutes ago, pb said:

"abonentem Afternic, LLC - On Behalf of Domain Buyer."

 

W takim razie sprawdź może być już kupiona poprzez Afternic.

Ewentualnie sprawdź na aukcjach godaddy, bo może też być tam dostępna.

 

Sprawdzałem wszędzie i niestety nie znalazłem żadnego info. Czy GoDaddy ma gdzieś ukryte aukcje?

Jak można sprawdzić czy kupiona przez Afternic? Nawet założyłem tam konto bo myślałem, że są opcje dodatkowego wyszukiwania. 

 

Poniżej zrzut z Whois

 

1158574331_whoisdomenacom.JPG.7c4034b40113f3e1fa02ab294fa50b31.JPG

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, maxy napisał:

Sprawdzałem wszędzie i niestety nie znalazłem żadnego info. Czy GoDaddy ma gdzieś ukryte aukcje?

 

W aukcjach można brać udział tylko po wykupieniu abonamentu ($5 rocznie), ale przeglądać/przeszukiwać można bez tego, więc raczej byś znalazł.

W takim razie wygląda na to, że domena jest już sprzedana i jest w trakcie transferu.

 

Jeśli domena jest utrzymywana w godaddy, to możesz też skorzystać z brokera godaddy, myślę że będą mieli lepsze dojście do abonenta niż sedo. ;-)

Sprawdź najpierw, czy nie ma danych w whois (jak sprawdzisz whois, to będzie tam link do podstrony godaddy, gdzie można zobaczyć dane abonenta, chyba że jest wykupione privacy).

 

[edit] okazuje się, że przez ten formularz można też wysłać mail do właściciela. Np. dla domeny godaddy.com wchodzisz w link:

https://pl.godaddy.com/whois/results.aspx?domain=godaddy.com - klikasz że nie jesteś robotem i na samym dole masz "Kontakt z właścicielem domeny"

 

 

 

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, pb said:

 

W aukcjach można brać udział tylko po wykupieniu abonamentu ($5 rocznie), ale przeglądać/przeszukiwać można bez tego, więc raczej byś znalazł.

W takim razie wygląda na to, że domena jest już sprzedana i jest w trakcie transferu.

 

Jeśli domena jest utrzymywana w godaddy, to możesz też skorzystać z brokera godaddy, myślę że będą mieli lepsze dojście do abonenta niż sedo. ;-)

Sprawdź najpierw, czy nie ma danych w whois (jak sprawdzisz whois, to będzie tam link do podstrony godaddy, gdzie można zobaczyć dane abonenta, chyba że jest wykupione privacy).

 

[edit] okazuje się, że przez ten formularz można też wysłać mail do właściciela. Np. dla domeny godaddy.com wchodzisz w link:

https://pl.godaddy.com/whois/results.aspx?domain=godaddy.com - klikasz że nie jesteś robotem i na samym dole masz "Kontakt z właścicielem domeny"

 

 

 

 

 

Dzięki, jesteś WIELKI !!!
Domenę obserwuję od ponad pół roku i liczę, że gdzieś się pojawi :)

Edited by maxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×