Jump to content
keyword

Statystyki Aftermarket

Recommended Posts

To, że statystyki odwiedzin domen "zaparkowanych" w AM są bardzo często zmanipulowane,

wiem doskonale min. z tego powodu, ponieważ wielokrotnie te z nich, które spuściłem ze względu na znikomy traffic,

gdy tylko trafiają na aukcję AM (np. jako przechwycone) generują nagle ruch, że ho ho.

Czy znane są wam narzędzia pozwalające chociażby w przybliżonym stopniu na weryfikację realnego/wiarygodnego ruchu, domen będących na aukcji, wyświetlających statystyki AM ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć @keyword

 

W przypadku domen z dużym ruchem warto sprawdzić czy dana nazwa nie posiada przekierowań 301 z innych domen. To bardziej tyczy sie aukcji czy ofert wystawianych przez uzytkownikow AM. Nie raz zaobserwowałem sztucznie nabijany ruch przez pętle szybkich 301. Wyglada to mniej wiecej tak: literowka A -> 301 -> literówka B -> 301 -> literowka C. W takiej sytuacji domeny B i C maja sztucznie podkrecony ruch przez nie do konca uczciwego sprzedawce AM.

 

Mozesz przetestować coś takiego: https://httpstatus.io/

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minut temu, smogwawelski napisał:

Nie raz zaobserwowałem sztucznie nabijany ruch przez pętle szybkich 301. Wyglada to mniej wiecej tak: literowka A -> 301 -> literówka B -> 301 -> literowka C. W takiej sytuacji domeny B i C maja sztucznie podkrecony ruch przez nie do konca uczciwego sprzedawce AM.

 

Dokładnie. W większości przypadków doświadczenie, możliwość porównań z podobnymi adresami z portfolio etc. umożliwia mi ustalenie ruchu, który można by było uznać jak ten "realny".

Często jednak tematyka/branża, z której pochodzi traffic jest mi słabo znana i  muszę wówczas polegać na statach, które są mi udostępniane.

Pierwszy, lepszy przykład z brzegu (absolutnie nie twierdzę, że ruch w wypadku tej domeny został zmanipulowany): ivkawkuchni*pl

Pomimo tego, że domena "poserwisowa" i mimo pozycji w G, ilość generowany ruchu wygląda trochę dziwnie.

Dzięki  za typ :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minut temu, keyword napisał:

 

 

Pierwszy, lepszy przykład z brzegu (absolutnie nie twierdzę, że ruch w wypadku tej domeny został zmanipulowany): ivkawkuchni*pl

 

W przypadku tej domeny poprzednik "zrobił Ci dobrze" :) domena ma linki (19k)  z ponad 800 różnych domen ( głównie blogów blogspot ) więc to zdecydowanie będzie robiło ruch jeszcze przez jakiś czas :)

 

Myślę, że staty AM nie odfiltrowują wszystkich botów stąd ich staty mogą być nieco zawyżone. Najkorzystniej byłoby puścić domenę na jakąś stronę z wpiętym np Google analytics i wtedy zobaczyć jak wygląda ruch po odfiltrowaniu robotów i innego bezwartościowego ruchu

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6.06.2020 o 11:46, keyword napisał:

To, że statystyki odwiedzin domen "zaparkowanych" w AM są bardzo często zmanipulowane,

 

Zgadza się- ja nigdy nie patrzę ponieważ nie ma to kompletnie sensu.

 

1 godzinę temu, keyword napisał:

W większości przypadków doświadczenie, możliwość porównań z podobnymi adresami z portfolio etc. umożliwia mi ustalenie ruchu, który można by było uznać jak ten "realny".

 

Jeżeli mówimy o domenach po serwisowych to ogólnie nie ma nigdy co porównywać do innych domen, nawet jeżeli jest taka sama tematyka. Można ewentualnie z doświadczenia i porównania bardziej przewidzieć %CTR lub RPC danej domeny, którą chcemy przechwycić. Ruchu jednak nie ustalimy metodą porównawczą. Oczywiście co innego gdy porównujemy literówki.

 

1 godzinę temu, keyword napisał:

Pierwszy, lepszy przykład z brzegu (absolutnie nie twierdzę, że ruch w wypadku tej domeny został zmanipulowany): ivkawkuchni*pl

 

Nie będę komentował statystyk tej domeny na AM ale pomogę w tym, że domena na pewno będzie miała ruch. Jaki? Tu już sporo zależy od różnych czynników. Obstawiam poziom min. ~500uu a max w okolicach 1500-2000uu (w odniesieniu miesięcznym). Oczywiście ruch spadkowy będzie co ~miesiąc/dwa.

 

Pomogę jeszcze w innej kwestii:

 

Zobacz sobie ruch (całkowity- nie przesiewany) dwóch moich domen o podobnym natężeniu (oraz domenę ivkawkuchni*pl) oraz końcowy efekt (miesięczny) zaparkowania

na ParkingCrew (ruch już przesiany). Może Ci to pomoże podjąć dalszą decyzje co do w/w domeny :)

 

[nie przesiany ruch domen]

[wynik z PC]

 

edit: zwiększyłem mój min i max w odniesieniu miesięcznym do ivki- wcześniej nie wziąłem jeszcze kilku innych parametrów pod uwagę.

 

 

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Icebreaker napisał:

W przypadku tej domeny poprzednik "zrobił Ci dobrze" :) domena ma linki (19k)  z ponad 800 różnych domen ( głównie blogów blogspot ) więc to zdecydowanie będzie robiło ruch jeszcze przez jakiś czas :)

 

Myślę, że staty AM nie odfiltrowują wszystkich botów stąd ich staty mogą być nieco zawyżone. Najkorzystniej byłoby puścić domenę na jakąś stronę z wpiętym np Google analytics i wtedy zobaczyć jak wygląda ruch po odfiltrowaniu robotów i innego bezwartościowego ruchu

 

@Icebreaker Czego uzyles do sprawdzenia BL? Darmowy Ahrefs pokazuje mi troche inne staty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, smogwawelski napisał:

 

Pozazdroscic :wub:

hehe :) ale w sumie dość dziwne jest to że okrojona wersja zamiast pokazać mniej danych to pokazuje inne dane...

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Icebreaker napisał:

hehe :) ale w sumie dość dziwne jest to że okrojona wersja zamiast pokazać mniej danych to pokazuje inne dane...

 

 

Porównując Twojego shota z moimi statami wychodzi na to ze okrojona pokazuje tylko recenty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, smogwawelski napisał:

 

Porównując Twojego shota z moimi statami wychodzi na to ze okrojona pokazuje tylko recenty :)

Czyli może to ładnie oszukać :) bo z tygodnia na tydzień taka liczba może spaść do 0.

Szczególnie jak jest mniejsza liczba domen ( a ten parametr ważniejszy niż sama liczba linków ) 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Icebreaker Czasem ruch z kilku domen może być znacznie większy niż z 1,000 pozostałych i dlatego moim zdaniem nie ma większego sensu ocenianie domeny pod kątem ruchu na podstawie ilości RD. Zwykle jeśli faktycznie dana domena ma ruch z innych jest to widoczne w alexie albo similiarweb ale nawet i to można oszukać. Jedynie czego nie można oszukać to pozycje w Google ale po zmianie strony (a więc utracie poprzednich zawartości i url-i) one również lecą w dół. No chyba że ... ktoś odbuduje to co było ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×