Jump to content
ThreeMonkeys

Odnowienie domeny wcześniej o 5-6miesięcy

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Proszę o poradę ,

 

1-kupiłem i zarejestrowałem w domeny.pl w jednym czasie ( ten sam dzień ) powiedzmy 20 domen - dostałem za to potem jeden wspólny 

rachunek /fakturę na osobę .To jest jasne 

 

2-Teraz chciałbym jedną z tych 20 domen powiedzmy dzisiaj / jutro odnowić ( na 4-5 miesięcy przed jej wygaśnięciem ) ale tylko tą jedną z tych 20 - wszystko wcześniej na jednym rachunku było 

 

czy w ogóle mogę na 4-5 miesięcy ,zapłacić im już kasę za przedłużenie/odnowienie na kolejny rok takiej domeny ? 

Jak to zrobić technicznie  ,że tylko tą jedną chcę przedłużyć a pozostałych nie .

Jak przyjdzie czas ,to pewnie przyślą e-maila ze zbiorczą fakturą na milion złotych :) i jak wyłuskać tylko tą jedną ,która będzie kosztowała 100złociszy a nie milion .

 

Gdyby coś było niezrozumiałe w moim pytaniu to dopowiem oczywiście 

 

Dziękuję 

 

Pozdrawiam 

ThreeMonkeys

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczynasz nabierać złych zwyczajów. W pierwszej kolejności należy napisać do supportu Twojego rejestratora lub poszukać odpowiedzi w wyszukiwarce. Przychodzenie na forum z każdym pierdołkiem zniechęci do Ciebie innych.

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

jasne ,rozumiem tylko wydawało mi się ,że gdzieś taki temat na forum już widziałem , a od tego przeglądania wszystko mi się myli bo nawał informacji sobie zafundowałem .

Tak racja zapytam u rejestratora , bardziej mi chodziło też o odpowiedz na pytanie czy to generalnie możliwe ,żeby wcześniej zapłacić za przedłużenie/odnowienie  domeny czy to proceduralnie jest tak skonstruowane ,że wcześniej tego nie można zrobić -jakieś procedury z NASK czy coś podobnego :)

Dowiem się i dam znać .

 

Pozdrawiam 

ThreeMonkeys

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu zebys przedłużał na zapas wątpliwe domeny. Jeżeli mają jeszcze 4 miesiące do okresu wygasania to szybko wystawiaj na giełdę, może akurat coś się sprzeda a Ty zaoszczędzisz niepotrzebne wydatki na przedłużenie. Ewentualnie możesz zrobić ukłon w strone kupca kiedy będzie juz zdecydowany na zakup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

jasne, nie zamierzam przedłużać  tych wątpliwych i słabych i beznadziejnych :) 

tylko jak to fajnie określił szmiko tylko perełki - nie ma takich co prawda ale kilka typów od kolegów z tego forum już mam jakie ewentualnie mogę zostawić  i tylko chodziło mi o to ,żebym się nie zagubił z tym jak nadejdzie  ten czas na przedłużanie bo reszta nie będzie przedłużana a to wszystko praktycznie występuje na zbiorczych fakturach czy dokumentach  - ale za radą Kangura najlepiej zapytam u rejestratora .

 

 

Pozdrawiam 

ThreeMonkeys

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Bazyli napisał:

Nie macie wrażenia że ktoś Was w jajo robi?

:)

 

Mamy...

Edited by Pahana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

zgodnie z zaleceniami Kangura napisałem do pomocy tam gdzie mam domeny i wkleję odpowiedzi ,może komuś to się przyda -to stan na dzień dzisiejszy 

 

Mam już odpowiedz od aftermarket - gdyby kogoś to interesowało - u nich to jest ok :)

 

Pytanie to samo wysłane do pomocy technicznej 

 

Dzień dobry ,

chciałem się dowiedzieć czy istnieje możliwość wcześniejszego przedłużenia domeny, chodzi o konkretne domeny z mojego konta -ich wygaśnięcie przypada na marzec 2021 .

Czy mogę je już przedłużyć np w grudniu 2020 ,robiąc wpłatę i wtedy oczywiście w marcu 2021 wpłata byłaby już zaksięgowana i nastąpiłoby przedłużenie domeny o kolejny rok .

Czy tak można zrobić ?

Po pierwszym roku od zarejestrowania - drugie przedłużenie / odnowienie ( jak to się fachowo nazywa ? ) jest możliwe tylko na kolejny okres 12 miesięcy czy jest możliwość również na dłuższy czas to zrobić ?

 

Odpowiedz:

Domeny .pl mogą być przedłużane tylko raz w jednym okresie abonamentowym. Oznacza to, że jeżeli przykładowa Pana domena ważna jest do marca 2021, to może ją Pan odnowić w dowolnym terminie między marcem 2020, a marcem 2021. Może ją Pan jednak odnowić tylko raz w tym terminie - kolejne odnowienie będzie możliwe dopiero po marcu 2021.

Należy dodać, że jednorazowo może Pan odnowić domenę na okres od 1 do 10 lat, więc może Pan odnowić omawianą przykładową domenę już teraz np. na 10 lat.

Sytuacja wygląda tak samo dla wszystkich wymienionych przez Pana końcówek(dopytywałem jeszcze o domeny różne od .pl ) .

Żeby odnowić domeny należy przejść na swoją listę domen, najechać kursorem myszy na nazwę domeny i przejść do zakładki "Odnów"->"Odnów domenę". Na kolejnej stronie będzie Pan mógł wybrać ilość lat.

Po zasileniu konta system odnowi dla Pana domenę.

 

natomiast w kru.pl nie jest tak fajnie :(

 

to samo pytanie

Odpowiedz :

 

Dzień dobry,

dziękujemy za wiadomość. Dokument proforma generowany jest 30 dni przed wygaśnięciem domeny. Można już wtedy dokonać przedłużenia.

Wcześniejsze przedłużenie bez wygenerowanego dokumentu proforma (na podstawie, którego przedłużamy) nie jest możliwe. Obecnie w Kru.pl przedłużanie domen jest na okres 12 miesięcy.

 

 

czekam jeszcze na odpowiedz z  domeny.pl  -wkleję jak będę miał info

 

 

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

kończąc ten wątek przytoczę dla porządku odpowiedz z Domeny.pl 

 

Witam,

tak, można tak zrobić. Domena zostanie odnowiona zgodnie z zasadami natomaiast fv będzie z datą grudniową.Co do okresów rozliczeniowych - to zależy od końcówki. I zasadniczo jeżeli rejestr pozwala na takie odnowienia to można. Wybór okresu widać w zamówieniu odnowieniowym .

 

 

Dodam ,że  niestety w opcji jest tylko rok lub 3 lata na przedłużenie  , nie ma dwóch itd ,ponadto w trakcie dalszej korespondencji ( tego nie ma na ich stronie -albo ja przynajmniej nie umiem tego znależć ) dowiedziałem się ,że

nie uzyskam tak łatwo kodu authinfo , gdzie w Aftermarket i Kru - mogę go sobie sam ściągnąć .

Jak się okazuje nie wszystko jest w ich informacjach na stronie , trzeba czasami dopytać . Mam nadzieję ,że komuś to się przyda ta informacja , a jeśli nie to przepraszam za zaśmiecanie .

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys

 

P.S

poprosiłem tego rejestratora o kilka kodów authinfo do domen, które  u nich zakupiłem i zarejestrowałem -będę chciał je przenieść , mam nadzieję ,że nie mogą mi tego odmówić.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • Dzisiaj o 22:00 zmieniam (podnoszę i przywracam cenę na Aftermarket), oraz do tego czasu oferuję cenę za domenę felczer.pl na poziomie 50% jeszcze aktualnej kwoty podanej na Aftermarket (w transakcji bez VAT, czyli prywatnie).   Jacek Ps. zapraszam tylko na priv, podaję w ten sposób, aby ew. kupującemu nie pozostał ślad ceny zakupu    
  • Grzegorz, najwięcej mocy jest potrzebne tam gdzie obliczenia muszą zostać wykonane w czasie rzeczywistym a przykład pokazany przez @przemowild jest niemalże idealny. Generowanie animacji, obróbka video nie musi być wykonywana w czasie rzeczywistym stąd też sprzęt może być znacznie słabszy ale ma to z kolei wpływ na komfort pracy. Natomiast nakładanie ruchomych scen gdzie na jednej mamy bohatera a na drugiej scenerię wymaga olbrzymich mocy obliczeniowych aby ładnie wszystko wyfiltrować i aby nie było wokół danej postaci charakterystycznych iskierek czy też pozostałości tła wynikających ze słabej filtracji i zbyt małej mocy obliczeniowej zwłaszcza w wysokich rozdzielczościach.   Trzeba sobie zdać sprawę iż jedna klatka filmu 4K DCI w formacie kinowym 1.9 to aż 8 milionów punktów, a takich klatek jest blisko 30 na sekundę. Gdzie GPU musi przeanalizować każdy pojedynczy pixel i w razie potrzeby skorygować błędy - i to musi być w czasie rzeczywistym. Dlatego tutaj jest największe zapotrzebowanie mocy obliczeniowej. I nawiązując do Twojego pytania uważam iż powyższy sprzęt byłby wielką przesadą jeśli chodzi o obróbkę nagrań z kamery, ale podkreślam iż nie jest to moja działka i najlepiej byłoby spytać u źródła do czego najlepiej ten sprzęt się nadaje.  
  • Dziękuję za opis, o to mi chodziło. Zastanawia mnie czy do tworzenia animacji używa się jednostek o podobnej specyfikacji, tylko mocniejszych parametrach niż do obróbki z nagrań video, czy wymaga to zupełnie innego rodzaju podzespołów? I czy np. ten zestaw jest stworzony pod animację, a zastosowanie do obróbki nagrań z kamery tak drogiego sprzętu byłoby niepotrzebną przesadą?
  • Grzegorz, wszędzie tam gdzie jest wykonywany ogrom operacji zmienno-przecinkowych te zadania przejmują jednostki GPU, ponieważ są do tego zoptymalizowane. Wynika to z faktu iż zwykły procesor jest bardzo szybki jeśli idzie o proste operacje dodawania/odejmowania lub mnożenia/dzielenia przez wielokrotność 2. I np. taki 9900K potrafi takich operacji wykonać prawie 5 miliardów na sekundę. Jeśli natomiast w grę wchodzą liczby z przecinkiem wydajność takich procesorów dramatycznie maleje wraz z wzrostem dokładności oraz ilości tych operacji.    Wysokiej rozdzielczości animacje, filmy animowane (np. firmy Pixar), obróbka video w wysokich rozdzielczościach czy też przykład który pokazał @przemowild wykonują ogrom takich operacji, a sam procesor wysyła tylko do takiej karty informację co ma się na obrazie zmienić a sama karta graficzna przejmuje te obliczenia i zapisuje w swojej pamięci jej odwzorowanie w postaci obrazu który z kolei jest wysyłany do monitora i jeszcze po drodze może być kodowany np. do MPEG4 czy 5 aby znacznie ograniczyć ilość przesyłanych danych, dzięki czemu sam procesor może w tym czasie obsługiwać wiele wiele programów na raz nie zajmując się tym do czego nie został zoptymalizowany.   Wiele kart graficznych wykorzystywanych jest równiez w koparkach BitCoin-ów z tego samego powodu co powyżej, z tą różnicą iż wynik obliczeń jest zwracany do procesora zamiast wysyłać go do monitora. Przykładów można by podać znacznie więcej ale nie będe tu tworzył kolejnego eseja i mam nadzieje iż w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem  
  • Nie jestem jeszcze na tym etapie zaawansowania, żebym doceniał różnice między BRAW (Blackmagic) i RAW Red, czy generalnie różnicę między kamerami. Dla mnie też to na razie to wyższa liga. Patrzyłem za to na niższą półkę Blackmagic: 4k / 6k i prawie zdecydowałem się na 6k ale do mojej pracy potrzebuję autofokus więc ostatecznie padło na Sony A7S III (z Prores RAW).     
  • Blackmagic też nagrywa w RAW, a jego max to aż 12K, a nie 8K i kosztuje 50 tys. zł, a nie 400. Sony tez ma podobne parametrami, lecz wyraźnie tańsze.  Choć to i tak nie moja półka cenowa
  • RED używają profesjonaliści bo jest to kamera która nagrywa w prawdziwym trybie RAW, przez co w post-produkcji możesz dowolnie zmienić ekspozycję i masz niemożliwe do osiągnięcia w innych kamerach opcje manipulacji nagrania. Nawet jak prześwietlisz lub niedoświetlisz nagranie, lub ustawienie bieli było nieprawidłowe, ISO etc RED Raw pozwala zmienić prawie wszystko, nie mówiąc już o manipulacją kolorem.  
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18636
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  AfterMarketHosting
  Joined
×