Jump to content
ThreeMonkeys

Sedo czy GoDaddy parking/giełda domen .com

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

jak w temacie , dwie wielkie firmy , ale jeśli chodzi np o zaparkowanie czy giełdę to na której lepiej umieścić 

angielskojęzyczne domeny z rozszerzeniem .com ? 

Są jakieś informacje na temat czy np Amerykanie częściej odwiedzają Sedo czy GoDaddy ? 

Europa to raczej na Sedo jest nastawiona ? 

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys

 

Przepraszam jak nie w tym dziale umieściłem temat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sedo i afternic, nie ma przeszkód byś wystawił w obu.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

 

bardzo dziękuję za odpowiedz :) Dowiedziałem się ,właśnie że to afternic to ta właściwa giełda od godaddy ,dziękuję .

 

,,...sedo i afternic, nie ma przeszkód byś wystawił w obu '' .

 

To ja w tej kwestii , jeszcze krótko chciałem zapytać czy technicznie jest to możliwe ,że 

jeśli mam zakupioną domenę na aftermarket oni ją zarejestrowali i ona u nich jest - 

 

1- to tam tą domenę automatycznie mogę wystawić na giełdę w aftermarket -ok to wiem 

2- dalej ta sama domena , mam możliwość wpisania dns z sedo i ona jest także na giełdzie sedo - czyli jedna domena jest w tym przypadku na gieldzie w aftermarket i sedo -to wiem 

 

3- pytanie  -  w ustawieniach na aftermarket są 4 pola gdzie się wpisuje dns - w dwóch pierwszych wpisałem dnsy sedo , czy teoretycznie jeśli w pozostałych dwóch wolnych polach na dns-y wpiszę teraz dns-y z parkingu afternic - to ona też się ukaże na tej giełdzie ?

 

Co by znaczyło ,że w tym przypadku jedna domena jest na trzech giełdach jedocześnie  widoczna 

aftermarket, sedo, afternic .Czy to nie jest jednak takie proste ?

 

Przepraszam za pytanie pewnie banalne dla wielu .

 

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ThreeMonkeys Jeśli to dobre nazwy pod rynek amerykański to zdecydowanie Godaddy. To gigant mający ponad 60 milionów zarejestrowanych domen z czego ponad 2 miliony jest na giełdzie i większość użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

 

to się okaże czy dobre nazwy :huh: To rzeczywiście imponujące liczby ...

Godaddy -czyli ich giełda afternic -tak ? 

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

 

ok ,dziękuję 

w tej statystyce nie ma w ogóle sedo , aftermarket czy afternic ale ok muszę się doszkolić i poczytać jeszcze .

 

Jak wynika z tego zestawienia -to lepiej założyć konto na Godaddy.pl i tam wystawić  domeny z  ,,  .com  ''   lepiej niż na afternic ?

No i właśnie tego nie łapię - bo jak wyczytałem to ten afternic -to też powiązany jest z Goddaddy. 

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, ThreeMonkeys napisał:

3- pytanie  -  w ustawieniach na aftermarket są 4 pola gdzie się wpisuje dns - w dwóch pierwszych wpisałem dnsy sedo , czy teoretycznie jeśli w pozostałych dwóch wolnych polach na dns-y wpiszę teraz dns-y z parkingu afternic - to ona też się ukaże na tej giełdzie ?

 

Co by znaczyło ,że w tym przypadku jedna domena jest na trzech giełdach jedocześnie  widoczna 

aftermarket, sedo, afternic .Czy to nie jest jednak takie proste

 

Nie, to nie jest takie proste. Możesz ustawić tylko jedne dns-y aby domena działała poprawnie. Najlepiej ustaw dns-y sedo, bo tam są one wymagane do weryfikacji. Przy okazji może coś zarobisz na parkingu reklamowym. Skoro domena jest w aftermarket, to tam możesz ją wystawić niezależnie od tego, jakie ma dns-y, a z kolei afternic nie wymaga żadnej weryfikacji aby dodać tam domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

 

wielkie dzięki :) powoli już mi się rozjaśnia 

 

Najważniejsze info to ,że tylko jedne dns-y można ustawić ,żeby poprawnie działała domena .

 

dokładnie w sedo są wymagane do weryfikacji ( choć nie tylko ) ale to już inny temat 

a ta giełda afternic nie wymaga weryfikacji -to super .

 

czyli w tym moim przypadku jedna domena będzie na 3-ch giełdach 

aftermarkt -obligatoryjnie niejako

sedo - po dns-ach 

afternic - jak założę konto i ją tam wystawię 

 

to już jest b.dobra opcja 

 

a czy na giełdzie goddaddy - wymagana jest weryfikacja poprzez ustawienie dns-ów na ich parking ? 

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ThreeMonkeys Szczerze mówiąc to nawet nie wiem jak wygląda to z domenami nie zarejestrowanymi na Godaddy, gdyż wszystkie domeny które chcesz sprzedać na Godaddy warto przenieść do Godaddy gdyż daje Ci to kilka możliwości więcej w tym Premium listing za friko. Ale z kolei aby nie przepłacać za odnowienia/rejestrację i transfer potrzebujesz "Discount Domain Club" który kosztuje blisko $120 rocznie. Ale za to odnawiasz/rejestrujesz .com za $8.29 (czyli 25% taniej niż cena odnowienia PL dla rejestratorów w NASK) co przy większej ilości domen daje spore oszczędności. Dostępne jest również API co ma dla mnie ogromne znaczenie gdyż nie lubie się zbytnio przepracowywać i znacznie lepiej zarządzać swoim dobytkiem z jednego miejsca.

 

Jeśli Twoje domeny nie są kierowane stricte na rynek amerykański - jak pisał Ci @pb - Afternic powiązany z Godaddy jest również bardzo dobrym wyborem gdyż Twoje domeny pojawią się również na listach domen do sprzedania u partnerów Afternic.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

kolejne podziękowania:) , coraz więcej informacji praktycznych .No niestety ja muszę ogarniać mój stan chaotyczny taki jaki mam ,

czyli domeny zarejestrowane u różnych rejestratorach .Nim ogarnę  pozostałe kwestie ,chciałbym równolegle wystawić na różnych giełdach ,może coś w tgz międzyczasie się uda sprzedać a ,że mam trochę tych z .com to muszę spróbować .

Założę konto na Godaddy i zobaczę jakie tam są opcje .

 

Ale pomijając już wszystkie techniczne kwestie - to na  https://auctions.godaddy.com/ 

najbardziej warto wystawić ,tam jest najwięcej użytkowników i zasięgi są największe 

to rozumiem jest największa giełda domen  na świecie ?

 

 

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ThreeMonkeys Godaddy to przede wszystkim rynek amerykański i nie sprawdzi się dla domen na rynek europejski pomimo swojej wielkości. Ponadto tam gdzie jest dużo domen jest też duża konkurencja i dlatego warto wiedzieć co "idzie" i gdzie. Na Godaddy jest też najwięcej domen o dużej wartości dla SEO co ma dla mnie również ogromne znaczenie. Giełd jest więcej i warto sprawdzić każdą bo dla jednych sprawdzi się Godaddy dla innych Sedo a dla jeszcze innych np. mało znana w Polsce https://dan.com/

 

Na Godaddy jestem od 2007 roku i od tegoż czasu "troszkę" domen przeszło przez moje ręce. Dodatkowo obserwuje co warto tam wystawiać a co nie i zbieram wartościowe statystyki zarówno tego co się sprzedało jak i tego co się nie sprzedało. Bo jeśli coś nie sprzedało się jako wygasająca domena za $5 na Godaddy - szansa na jej sprzedaż gdziekolwiek indziej jest bliska zeru a więc szkoda marnować zasobów na takie nazwy choć są generyczne i teoretycznie wyglądają na wartościowe.

 

Tak więc nie napalaj się na wszystko co generyczne i obserwuj co się sprzedaje i za ile. Z czasem nabierzesz bardzo wartościowego doświadczenia i ROI będzie rosnąć. Godaddy to miejsce gdzie możesz kupić wygasającą domenę w dobrej cenie i w mniej niż pół roku sprzedać ją z wielokrotnym zyskiem - i wszystko to w jednym miejscu na https://auctions.godaddy.com

 

Szczerzę życze powodzenia gdyż charakteryzujesz się bardzo wysokim poziomem kultury osobistej i nie wyglądasz na takiego który chce sprzedać starego poloneza w cenie nowego Jaguara a takich osób nie brakuje na tym forum ;)

 

Pozdrawiam,

Domeniacz

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

bardzo dziękuję Panu za miłe słowa i niejako podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem :)

To raczej nie jest częste w dzisiejszym świecie . Zdaję sobie sprawę ,że czasami zadaję pytania dla niektórych oczywiste ale 

dla mnie są czasami bardzo trudne do rozwikłania .Dlatego tym bardziej jestem Panu wdzięczny i innym, którzy dzielą się wiedzą i dają dobre rady i wskazówki takim żółtodziobą jak ja :rolleyes: 

Czasami mnie przeraża ten ogrom informacji ,który trzeba posiadać ,żeby nie być wyśmianym ,no ale trudno nie wszyscy wszystko wiedzą od razu . 

Generalnie sam po sobie widzę ,że m.in. dzięki takim forum jak to człowiek się rozwija i nabiera wiedzy , więc myślę ,że jeśli w tym miejscu w imieniu wszystkich żółtodziobów podziękuję bardziej doświadczonym kolegą z tego forum za dobre rady i pomoc :):):) to nikt się za to na mnie nie obrazi .

 

Założyłem właśnie konto na Godaddy , kto wie może za kilka lat ,ja komuś pomogę i doradzę , póki co pamiętam dobrze radę od jednego z kolegów z tego forum , żeby liczyć na siebie -czyli samo życie ...

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×