Jump to content
julkaurar

Stacjonarny sklep z kawa z całego Świata - Kraków?

Recommended Posts

Cześć, może jest ktoś z Krakowa i uwielbia rożne smaki kawy. Od miesiąca mieszkam w Krakowie i szukam sprawdzonych miejsc na kupienie kawy - najlepiej stacjonarne z możliwością spróbowania. Może cis polecić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 3.09.2020 o 18:29, FlashT napisał:

u mnie w kuchni jakaś stoi

 

Jakaś to mnie nie interesuje, nie pijam byle czego jak 70% Polaków. Szukam sprawdzonych miejsc i rodzajów

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, julkaurar napisał:

 

Jakaś to mnie nie interesuje, nie pijam byle czego jak 70% Polaków. Szukam sprawdzonych miejsc i rodzajów

 

No nie wiem, czy to byle co... to ta wysrana przez cywety. Kopi Luwak. Kosztowała ponad tysiaka za 200g. Ale nawet nie próbowałem, dla mnie to obrzydliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minut temu, julkaurar napisał:

nie pijam byle czego jak 70% Polaków.

 

źródło?

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Julka - bez urazy. Ale jeśli ktoś pojawia się nagle na forum o domenach i prosi o polecenie jakiegoś sklepu z kawą, to moja intuicja mi podpowiada, że albo ta sama osoba, albo ktoś inny, równie niespodziewany jak Ty, sklep nam taki poleci. Czy tego chcemy, czy nie :)  Tutaj rozsądna podpowiedź zabrzmi: może na kawa.pl zerknij . są z Krakowa :)

 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Typisch di.pl !

Swoimi nieprzemyślanymi, agresywnymi komentarzami doprowadziliście do tego, że Julka już nigdy więcej tutaj nie zaglądnie.

Najbardziej dziwię się Kangurowi, jak widać przygoda z Iloną niczego go nie nauczyła:P.

 • Thanks 1
 • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, keyword napisał:

Najbardziej dziwię się Kangurowi, jak widać przygoda z Iloną niczego go nie nauczyła:P.


A co to za przygoda z tą Iloną?  Bij-zabij, nie pamiętam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, keyword napisał:

 


To udało mi się przed chwilą znaleźć. Ale póki co to tylko Twoja sugestia, a nie moja przygoda, której nadal sobie nie przypominam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, keyword napisał:

;)


Oj Theo :)
To zwykła uprzejmość, a nie podryw ;)
Nie nazywajmy tego podrywem, bo jeszcze młodsi w to uwierzą i poczują zakłopotanie, gdy nie będzie odzewu ;)

Wróćmy może jednak do kwestii kawy z Krakowa ;)
Znasz lepszy adres niż zaproponowałem Julce?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • Grzegorz, najwięcej mocy jest potrzebne tam gdzie obliczenia muszą zostać wykonane w czasie rzeczywistym a przykład pokazany przez @przemowild jest niemalże idealny. Generowanie animacji, obróbka video nie musi być wykonywana w czasie rzeczywistym stąd też sprzęt może być znacznie słabszy ale ma to z kolei wpływ na komfort pracy. Natomiast nakładanie ruchomych scen gdzie na jednej mamy bohatera a na drugiej scenerię wymaga olbrzymich mocy obliczeniowych aby ładnie wszystko wyfiltrować i aby nie było wokół danej postaci charakterystycznych iskierek czy też pozostałości tła wynikających ze słabej filtracji i zbyt małej mocy obliczeniowej zwłaszcza w wysokich rozdzielczościach.   Trzeba sobie zdać sprawę iż jedna klatka filmu 4K DCI w formacie kinowym 1.9 to aż 8 milionów punktów, a takich klatek jest blisko 30 na sekundę. Gdzie GPU musi przeanalizować każdy pojedynczy pixel i w razie potrzeby skorygować błędy - i to musi być w czasie rzeczywistym. Dlatego tutaj jest największe zapotrzebowanie mocy obliczeniowej. I nawiązując do Twojego pytania uważam iż powyższy sprzęt byłby wielką przesadą jeśli chodzi o obróbkę nagrań z kamery, ale podkreślam iż nie jest to moja działka i najlepiej byłoby spytać u źródła do czego najlepiej ten sprzęt się nadaje.  
  • Dziękuję za opis, o to mi chodziło. Zastanawia mnie czy do tworzenia animacji używa się jednostek o podobnej specyfikacji, tylko mocniejszych parametrach niż do obróbki z nagrań video, czy wymaga to zupełnie innego rodzaju podzespołów? I czy np. ten zestaw jest stworzony pod animację, a zastosowanie do obróbki nagrań z kamery tak drogiego sprzętu byłoby niepotrzebną przesadą?
  • Grzegorz, wszędzie tam gdzie jest wykonywany ogrom operacji zmienno-przecinkowych te zadania przejmują jednostki GPU, ponieważ są do tego zoptymalizowane. Wynika to z faktu iż zwykły procesor jest bardzo szybki jeśli idzie o proste operacje dodawania/odejmowania lub mnożenia/dzielenia przez wielokrotność 2. I np. taki 9900K potrafi takich operacji wykonać prawie 5 miliardów na sekundę. Jeśli natomiast w grę wchodzą liczby z przecinkiem wydajność takich procesorów dramatycznie maleje wraz z wzrostem dokładności oraz ilości tych operacji.    Wysokiej rozdzielczości animacje, filmy animowane (np. firmy Pixar), obróbka video w wysokich rozdzielczościach czy też przykład który pokazał @przemowild wykonują ogrom takich operacji, a sam procesor wysyła tylko do takiej karty informację co ma się na obrazie zmienić a sama karta graficzna przejmuje te obliczenia i zapisuje w swojej pamięci jej odwzorowanie w postaci obrazu który z kolei jest wysyłany do monitora i jeszcze po drodze może być kodowany np. do MPEG4 czy 5 aby znacznie ograniczyć ilość przesyłanych danych, dzięki czemu sam procesor może w tym czasie obsługiwać wiele wiele programów na raz nie zajmując się tym do czego nie został zoptymalizowany.   Wiele kart graficznych wykorzystywanych jest równiez w koparkach BitCoin-ów z tego samego powodu co powyżej, z tą różnicą iż wynik obliczeń jest zwracany do procesora zamiast wysyłać go do monitora. Przykładów można by podać znacznie więcej ale nie będe tu tworzył kolejnego eseja i mam nadzieje iż w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem  
  • Nie jestem jeszcze na tym etapie zaawansowania, żebym doceniał różnice między BRAW (Blackmagic) i RAW Red, czy generalnie różnicę między kamerami. Dla mnie też to na razie to wyższa liga. Patrzyłem za to na niższą półkę Blackmagic: 4k / 6k i prawie zdecydowałem się na 6k ale do mojej pracy potrzebuję autofokus więc ostatecznie padło na Sony A7S III (z Prores RAW).     
  • Blackmagic też nagrywa w RAW, a jego max to aż 12K, a nie 8K i kosztuje 50 tys. zł, a nie 400. Sony tez ma podobne parametrami, lecz wyraźnie tańsze.  Choć to i tak nie moja półka cenowa
  • RED używają profesjonaliści bo jest to kamera która nagrywa w prawdziwym trybie RAW, przez co w post-produkcji możesz dowolnie zmienić ekspozycję i masz niemożliwe do osiągnięcia w innych kamerach opcje manipulacji nagrania. Nawet jak prześwietlisz lub niedoświetlisz nagranie, lub ustawienie bieli było nieprawidłowe, ISO etc RED Raw pozwala zmienić prawie wszystko, nie mówiąc już o manipulacją kolorem.  
  • Nie wiem, może do takich rzeczy?   
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18636
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  AfterMarketHosting
  Joined
×