Jump to content
Domeniacz

Koronawirus zatopi rynek PL szybciej niż się spodziewałem.

Recommended Posts

Oto najnowsze dane z NASK odnośnie ilości transferów pomiędzy rejestratorami i masakry na rynku PL ciąg dalszy:

 

 

Masakra.png.c1b338d5b8c6c75ef74897d6207368d2.png

 

 

Tylko ślepy nie zauważy iż właśnie od marca b.r. znacząco zmniejszyła się ilość transferów pomiędzy rejestratorami a więc też transakcji kupna-sprzedaży.

A fala tsunami dopiero nadchodzi - w rankingu Alexy widać wzmożony ruch na giełdach bo każdy chce coś sprzedać ale z zerowym efektem - co widać na wykresie zwłaszcza w sierpniu.

Ciekawe co będzie jak więcej osób zorientuje się co się dzieje i że to już ostatni dzwonek i aż strach myśleć jak tsunami nadejdzie ;)

 

Czy faktycznie generyki PL pójdą za bułkę z masłem ?

Już wkrótce się okaże bo napięcie rośnie ;)

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Domeniacz napisał:

wzmożony ruch na giełdach bo każdy chce coś sprzedać ale z zerowym efektem

 

http://skupdomen.pl/

zapraszam do przesyłania ofert zakupu dobrych domen za grosze ;-)

jak domena ładna, to coś tam wysupłam aby wspomóc współtowarzyszy w nieszczęściu ;-)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeniacz i jego teorie :rolleyes:.

OK, ale ja nie o tym.

Czytam te twoje wpisy i muszę przyznać, że ogarniasz wiele aspektów bezpośrednio lub też  tylko pośrednio związanych z naszym hobby.

Jednej rzeczy nie potrafię jednak zrozumieć. Dlaczego ludzie tacy jak Ty, mający sporą wiedzę (której wiedzy ja niestety nie posiadam) o możliwościach jakie dają domeny + pozycjonowanie + ++,  nie chcą tej wiedzy wykorzystać do ZARABIANIA PIENIĘDZY !

Zobacz, np. panowie którzy byli w stanie wykorzystać potencjał takich domen jak ksiegawieczysta/ksiegiwieczyste itd.itd zarabiają całkiem przyzwoite pieniądze z abonamentu etc.

Dlaczego o tym piszę ? Właśnie teraz muszę zdobyć prawo jazdy kat. C.

Miałem do tej pory tzw. małą (niemiecką) kat C do 7,5 t. co pozwalało mi na kierowanie kamperem o ciężarze całkowitym > 7,5 t.

Mój obecny Morelo Palace Liner tylko 3 miejsca sypialne ja natomiast posiadam w międzyczasie 3 wnuczki :), więc kupiłem sobie właśnie 15 t kampera (vario-mobil.com) na którego jeszcze nie mam prawka :(.

Przygotowując się w sieci do egzaminu teoretycznego na kat  C zauważyłem, że te wszystkie prawko.pl, prawojazdy.com.pl testynaprawojazdy bla bla bla to jest imho kura znosząca złote jaja. Nie szkoda Ci czasu na to tutaj i teraz ?

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Czy faktycznie generyki PL pójdą za bułkę z masłem ?

Już wkrótce się okaże bo napięcie rośnie ;)

Nikt Cię nie nauczył, że nie kopie się leżącego?

Co Ty właściwie próbujesz osiągnąć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@keyword Mam wrażenie iż zupełnie ignorujesz zmiany na rynku jakie zaszły przez ostatnie lata. Pisałem już wielokrotnie iż kiedyś generyk był bardzo wskazany dla biznesu głównie dlatego iż dzięki niemu wjeżdżałeś na pierwszą stronę Google bez większego wysiłku. Jednakże te czasy bezpowrotnie mineły i dlatego ludzie zamiast inwestować w generyki inwestują w marketing / social media / SEO. Jeśli idzie o SEO - również i tutaj Google wytępiło większość osób z branży zmianą zaledwie jednego czynnika w algorytmie Pagerank. A więc perspektywa dla słabych firm SEO (które defacto stanowią porażającą większość rynku) jest równie kiepska jak i rynku domen - tym bardziej iż na rynku PL osoby które znają seo możesz policzyć dość szybko przeglądając popularniejsze frazy w SERP.

 

Nie wiem też na jakiej podstawie twierdzisz iż nie wykorzystuje swej wiedzy do zarabiania pieniędzy. Gdyż nie tylko ją wykorzystuje ale i robię przy tym to co lubie i wtedy kiedy lubię. Mogę się założyć iż chciałbyś dostawać wiadomości w stylu:

 

Email.png.b9f7db22c57064f0f6b27a69c0b1155b.png

 

A nie powiem aby dostęp do moich usług abonentowych był tani głównie ze względu na znacznie większe możliwości jakie otrzymuje klient w stosunku do tego co jest na rynku zachodnim plus prosty i niezwykle szybki interfejs oraz mój klient zawsze może się zwrócić o poradę. Te możliwości z kolei znacznie zwiększają dochód moich klientów. Typowa zależność B2B ale w bardzo miłej atmosferze. A to co zobaczyłem na rynku PL po prostu mnie przeraziło ... Przekręt goni przekręt i był to jeden z wielu czynników dlaczego wycofałem prawie gotowy produkt z rynku PL. Po prostu to nie klimat ani ludzie z którymi zwykle robię interesy. Do tego pojawił się koronawirus który zniszczy ten rynek do reszty co zresztą widać na przytoczanych przezemnie statystykach. A zaklinanie rzeczywistości nic tutaj nie da.

 

Ponadto bardzo lubię programy partnerskie które dzięki wiedzy i doświadczeniu w SEO generują niezłe przychody przy niemal zerowym wkładzie. Pozwól że pokażę Ci przykład jednego z wielu który pomimo skromnego dochodu charakteryzuje się tym iż przez ostatnie pół roku poświęciłem na niego dokładnie zero wysiłku:

 

pp.png.e8ebf73ba695e43fe34880365b334b21.png

 

No i zostają jeszcze domeny COM które również dają "kilka centów" że tak się wyrażę ;)

 

Więc jak widzisz, Twoja ocena mojej osoby po raz kolejny była błędna - ale nie gniewam się na Ciebie, po prostu jesteś przesiąknięty rynkiem PL i być może myślisz iż takie księgi wieczyste to szczyt marzeń jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy. Niestety i tutaj jest zupełnie na odwrót. Bo jak już kiedyś pisałem - jeśli ktoś naprawdę zna SEO musiałby być totalnym idiotą aby użerać się z klientami zamiast korzystać ze znacznie lepszych możliwości zwłaszcza na rynku zachodnim.

 

Dlatego też te "wielkie" sprzedaże/oferty na rynku PL nie robią na mnie żadnego wrażenia. Ponadto punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale aby wygodnie siedzieć poświęciłem lata na zdobycie wiedzy i doświadczenia które umożliwia tak proste zarabianie pieniędzy iż wręcz niewiarygodne dla zwykłego człowieka. Choć są tacy co uważają iż "mam szczęscie" Jednakże prawda jest taka iż szczęście trzeba umieć sobie zorganizować i to w każdej dziedzinie.

 

Tymczasem dobrej nocy Ci życzę @keyword i dzięki za miły ton wypowiedzi ;)

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, koronawirus napisał:

No proszę jeden zmienia kampery jak rękawiczki dla drugiego 18 tyś dolarów to skromny dochód przy zerowym wkładzie, teraz ktoś powinien wyskoczyć z jachtem a na końcu sobie pomierzymy...

Teraz wiem jak układają listę Forbesa. Przelecą po whois i już mają samych milionerów i miliarderów.  :o

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Domenatorix napisał:

Co Ty właściwie próbujesz osiągnąć?

 

To akurat proste pytanie. Domeniacz próbował zainwestować w .pl, nie poszło mu, wyszedł ze stratą, teraz więc musi co jakiś czas utwierdzić się w przekonaniu o słuszności swojej decyzji, stąd te posty.

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Pan_Grzegorz napisał:

Teraz wiem jak układają listę Forbesa. Przelecą po whois i już mają samych milionerów i miliarderów.  :o

 

A naszego multimilionera Alexixa też koronawirus zmył z powierzchni DI...

:P

  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pb napisał:

To akurat proste pytanie. Domeniacz próbował zainwestować w .pl, nie poszło mu, wyszedł ze stratą, teraz więc musi co jakiś czas utwierdzić się w przekonaniu o słuszności swojej decyzji, stąd te posty.

 

Bardzo słuszne stwierdzenie; również tak uważam.

Na początku lutego br. zarejestrowałem domenę, którą po pięciu miesiącach sprzedałem za niskie xxxxx pln (co z pewnością zauważyłeś ;)).

Nie żebym się chwalił ponieważ w gruncie rzeczy nie ma czym. Puszczam natomiast info aby uświadomić, że jeszcze domeny (nawet te rejestrowane z palca) nie umarły.

 

Jeżeli więc chodzi o domeny, które swoje już "wyleżały" (generyki/brandalbe + dłuższe- produktowo/usługowe) to może finalnie być tylko lepiej.

 

Piszę to jako domainer od ruchu; mało zajmuję się sprzedażą. Można nawet stwierdzić, że bardzo mało.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, koronawirus napisał:

a na końcu sobie pomierzymy...

 

Miałem już 3 operacje zmniejszenia penisa. Żadna się nie udała....:P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, pb napisał:

Domeniacz próbował zainwestować w .pl ...


Kilka tysięcy kaucji dla NASK nazywasz inwestycją Przemek ? Zaskakujesz mnie coraz bardziej.

 

Gdybyś nie spał jak niedźwiedź przez ostatnie 10 lat to byś wiedział iż inwestycje zaczynają się dopiero wraz z kampanią marketingową, która nie dość iż jest wielokrotnie droższa to dodatkowo bezzwrotna. ;)


I dla przykładu sama reklama na DI kosztowałaby niewiele mniej niż nazywana przez Ciebie "inwestycją" kaucja w NASK. I wszystko było ustalone ale jak tylko zorientowałem się iż zysk z tego będzie znikomy - natychmiast owa "inwestycja" w idącego na dno Titanica została z powrotem zamieniona na gotówkę a reszta domen sprzedana. No i jak widzę miałem niezłego nosa. Bo o tym co dzieje się dzisiaj - pisałem pół roku temu jak tylko pojawił się koronawirus.

 

 

4 godziny temu, vul napisał:

Jeżeli więc chodzi o domeny, które swoje już "wyleżały" (generyki/brandalbe + dłuższe- produktowo/usługowe) to może finalnie być tylko lepiej.

 

I pewnie dlatego starałeś się sprzedać swoje portfolio 87 generyków .com.pl w wyprzedzeniem 300 dni do wygaśnięcia najpierw za 7.5K później za 3.5K ale i to zakończyło się kompletnym fiaskem co było zresztą oczywiste już na samym początku. Wśród tego kompletu widzę tutaj rarytas dla Kangura - chodzi mi oczywiście o jabłka.com.pl ;)

 

Ale nie martw się Vul, @pb ponoć skupuje ładne domeny w tym wątku reklamując przy tym to co sam chce sprzedać bezskutecznie jak dotąd :D

I popatrz Przemek jaki rarytas Ci się trafił, nie dość że wszystkie te .com.pl są w Premium to jeszcze policz ile zaoszczędzisz biorąc je od Vula za 3.5 K, gdzie każda wyceniona jest jak na obrazku.

 

Jablka.png.857425ecf8a8ff86ccb5ac77b09cb3a6.png

 

A tobie Vul gratuluje fantazji :D

 

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, keyword napisał:

 

Miałem już 3 operacje zmniejszenia penisa. Żadna się nie udała....:P

 

Wszyscy mamy ten sam problem. A najbardziej boli przy kasie w miejskim szalecie.  B) 

 

107075171_280853733126288_2404483519380901151_n.jpg.0fdbd04ce03e5a1875fd962a98266ee3.jpg

  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No skoro Ty domeniaczu, domenowy wieszczu uważasz, że pisałem powyższego posta (o tym, że dobre, "wyleżane" generyki mają potencjał na dobre sprzedaże) w kontekście zarejestrowanych przeze mnie z palca (dość niskich lotów i nie tak dawno temu) domeny (w mało atrakcyjnym rozszerzeniu .com.pl / net.pl) to domeny "które swoje wyleżały" i "mają potencjał na dobre sprzedaże" ... to ja się nie dziwię, że zwinąłeś interes i dostałeś kopa od rynku .pl (+ możliwe, że również od Twoich klientów zrażonych Twoją arogancją i wysokim noskiem). Jak to mówią- jednego mniej to i do podziału będzie więcej. Nie będę polemizował z Tobą bo to nie ma sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, epson napisał:

107075171_280853733126288_2404483519380901151_n.jpg.0fdbd04ce03e5a1875fd962a98266ee3.jpg

 

Pomijając fakt, że pewnie zdjęcie jest "ustawione", to generalnie widzę tu analogię do tego: https://www.facebook.com/KingOceanServices/photos/a.402682566455155/3038140329576019/

"Queen Emma Bridge is one of the very few pontoon (floating wooden) bridges of the world. Between the years 1901 and 1934, if you were wearing shoes you had to pay 2 ANG cents to cross the bridge. Well-informed pedestrians who wore shoes would take them off to dodge the toll, whereas proud poor pedestrians – who did not necessarily wear shoes on a daily basis – saved their shoes for making the crossing. They considered that crossing a special occasion and proudly paid their 2 cents."

 

Ja tam bym zawsze rzucał złotówkę, chyba że w regulaminie byłaby przewidziana obowiązkowa kontrola każdego, kto płaci 1 zł. :P

 

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 15.09.2020 o 00:07, keyword napisał:

Przygotowując się w sieci do egzaminu teoretycznego na kat  C zauważyłem, że te wszystkie prawko.pl, prawojazdy.com.pl testynaprawojazdy bla bla bla to jest imho kura znosząca złote jaja.

 

 

Kurs.thumb.png.30b2aab07a104748432e65fe5c88b96a.png

 

No i gdzie te generyki z prawem jazdy w nazwie ?

 

Oblukaj też parę fraz w stylu "pożyczki", "chwilówki" a przekonasz się iż kilka ogarniętych chłopaków z polskiego rynku SEO z kilkoma domenami za grosze wyprzedza banki mające miliardy na SEO ale jakoś to SEO im nie wychodzi :lol:

 

I pewnie dlatego z rozgoryczenia przestali inwestować w generyki. 

I taka sytuacja jest niemalże w każdej frazie która jest dochodowa - dlatego zamiast w generyki firmy inwestują w marketing bo przynajmniej przekłada się to na konkretne zyski zamiast bycia w otchłani w Google z generykiem.

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spadki są faktem (mniej domen, mniej transakcji), ale myślę ,że rynku domen .pl nic nie zatopi, bo na dłuższą metę coraz więcej biznesów przenosić sie będzie do internetu i dobre domeny będą potrzebne. A to, że są okresy lepsze i gorsze, że w czasie kryzysu spada popyt i rośnie podaż, to zupełnie normalne. Jedni narzekają i panikują, drudzy zbierają domeny niższym kosztem na przyszłość, działa to tak jak w każdej innej branży gospodarki. 

 

Jeżeli jakieś domeny mogą mieć problemy, to różne wynalazki ostatnich lat typu .xyz, .site, .online czy o jeszcze dziwniejszych nie wspomnę. Takie rozszerzenia jak .pl dla Polaków są intuicyjne i domyślne, to rozszerzenie pierwszego wyboru, dlatego pozostanie i bez problemu przetrwa. Rynek .pl zniknąłby i przestałby się liczyć tylko wtedy, gdyby w ogóle zniknął internet. A internet ma się dobrze:) Obecne spadki statystyk to jak bessa na giełdzie - bywa bolesna, ale na dłuższą metę oczyszcza rynek. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście dyskusja z tobą to orka na ugorze :(.

W trakcie przygotowań do egzaminu teoretycznego nie interesują mnie frazy "kursy na prawo jazdy", "szkoły jazdy" etc.

Interesują mnie natomiast "testy na prawo jazdy" (można sobie wpisać dowolną kat.), "kat C testy online" etc etc.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że większość szkół jazdy w Polsce płaci stały, roczny abonament firmie prawko.pl za dostęp do ich bazy online, z której korzystają kursanci, przygotowujący się do egzaminów. To min. miałem na myśli.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, keyword napisał:

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że większość szkół jazdy w Polsce płaci stały, roczny abonament firmie prawko.pl za dostęp do ich bazy online, z której korzystają kursanci, przygotowujący się do egzaminów. To min. miałem na myśli.

 

Ale chyba nie sugerujesz iż brand-domena peel (or com) nie może korzystać z tej bazy i zamiast nazwy użytkownika podaje się generyka ? :lol:

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, pb said:

 

Pomijając fakt, że pewnie zdjęcie jest "ustawione", to generalnie widzę tu analogię do tego: https://www.facebook.com/KingOceanServices/photos/a.402682566455155/3038140329576019/

"Queen Emma Bridge is one of the very few pontoon (floating wooden) bridges of the world. Between the years 1901 and 1934, if you were wearing shoes you had to pay 2 ANG cents to cross the bridge. Well-informed pedestrians who wore shoes would take them off to dodge the toll, whereas proud poor pedestrians – who did not necessarily wear shoes on a daily basis – saved their shoes for making the crossing. They considered that crossing a special occasion and proudly paid their 2 cents."

 

Ja tam bym zawsze rzucał złotówkę, chyba że w regulaminie byłaby przewidziana obowiązkowa kontrola każdego, kto płaci 1 zł. :P

 

 

@pb

Jakbys ogladal kanal indywidualista, to dowiedzialbys sie o tym 2,5 roku temu :) Mowilem o tym (i nie tylko) sprzed Queen Emma Bridge w Willemstad na Curaçao:

 

 

Polecam!

Edited by Alexis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uderz w stół...

Wywołałem wilka z lasu.
:)
Przysłowia jednak się sprawdzają...

:P

Edited by Bazyli
  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, vul napisał:

... jednego mniej to i do podziału będzie więcej ...

 

 

Brzmi znajomo Vul ? :lol:

 

@Alexis Problem biedy w Polsce polega na tym iż ludzie zamiast myśleć jak można zarobić więcej - modlą się o to by inni zarobili mniej. Albo godzinami rozmyślają jak zrobić jak największą ilość ludzi w ch.. aby tylko znaleźć się na liście Forbsa jak pewien dorodny Janusz biznesu zamieszkująjący obecnie Szwajcarię. 

 

I zamiast poświęcić czas na podnoszenie swoich umiejętności i wiedzy marnują godziny dziennie lajkując jakieś gofna na FB. I ci sami ludzie uważają też zwykle iż trzeba zabrać bogatym i dać biednym aby Ci biedni mogli się delektować bezruchem z fonem w łapskach, badź też przed wypasionym tv kupionym za 500+ ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Domeniacz said:

 

@Alexis Problem biedy w Polsce polega na tym iż ludzie zamiast myśleć jak można zarobić więcej - modlą się o to by inni zarobili mniej.

 

Mysle, ze na tym polega problem kazdej biedy, nie tylko tej w PL. Mowilem o tym 2 lata temu sprzed berlinskiego Reichstagu opisujac jak to dokladnie dziala z perspektywy psychologicznej i gospodarczej. Polecam:

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×